4.5.2024 | Svátek má Květoslav


Diskuse k článku

Klimatizované barikády

Jsem na cestách a sleduju debatu o etice očkování jaksi zpovzdálí. Sám očkovaný jsem, instaloval jsem si Tečku. Ta funguje, jak bych si představoval, že to fungovat ná: certifikát očkování se mi do ní natáhl sám, ode mne se nechtělo vůbec nic. Při troše dobré vůle by to mohlo vyvolat aktivitu bojovníků z klimatizované barikády. Je to nehorázné proniknutí do mého soukromí, není-liž pravda?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Ilsner 15.7.2021 18:22

Evropou obchází strašidlo jménem Euro.

V. Klaus, IVK(b)

J. Matuška 15.7.2021 18:57

Mariane, strašidlem je pro vás VK. Já jsem se dozvěděl, že Američané poraženým Němcům "píchli", ale rozhodující byla "kvalita" německého národa. /Otec se zmýlil, když tvrdil, že ani za padesát let se Německo nevzpamatuje./ Václav Klaus vždycky poukazoval na to, že měnová unie nemůže řádně fungovat, jesliže do toho jdou státy na různé ekonomické úrovni.

V. Sember 15.7.2021 18:14

Pokud jde o mě, tak s vakcinací nemám v samotném základu problém. V životě jsem už zažil mnohem horší věci. Kdyby to, že nejsem očkovaný, mělo zabránit mé svobodě, vyberu z těch dvou zel to menší. Nicméně dle vlastní vůle, ne pod byrokratickým nátlakem současné totality. Prostě to bude úkrok stranou. Takhle jsem fungoval i za bolševika. V každém případě se však nenechám zotročit. Nikomu se to ještě nepodařilo.

Momentálně však pádný důvod k vakcinaci nevidím. Jsem svobodný dost. Kdyby mě ale chtěli uzavřít do nějakého koncentračního tábora jenom proto, že nejsem očkovaný proti covidu, začnu hrát svoje šachy:-P

A. Dudík 15.7.2021 18:17

TY SEMBER-LUCIFER ... ty dnes jedeš na Kijanti !!!

Že ti to tak pálí ;-D;-D;-D

F. De Winter 15.7.2021 18:36

Zatím není potřeba hrát šachy. Stačí volit SPD ![>-]

A. Dudík 15.7.2021 18:14

LAZÁREK SE ROZKOUČOVAL ... BUDE ČURYNA !!!

;-D;-D;-D

S. Lazárek 15.7.2021 18:15

Ten vypalichanej švihák lázeňskej vedle paní Břízový to seš opravdu ty?

A. Dudík 15.7.2021 18:22

TAK ELEGÁN JSEM ... to o mě zpívala už Yvonek Přenosilová. A můžeš mi říkat Pippo ;-D;-D;-D

https://www.youtube.com/watch?v=tbuYCOva4cE

S. Lazárek 15.7.2021 18:38

Dal bych ti ze soucitu do klobouku bůra. Tak jindy.

E. Novotny 15.7.2021 18:07

A jaky vir ta ockovaci vakcina obsahuje, kdyz ne zivy?

S. Lazárek 15.7.2021 18:07

Třeba vůbec žádný.

E. Novotny 15.7.2021 18:11

Aha, pak jsme doma. :-)

J. Havelka 15.7.2021 18:11

Neživý.

P. Boublíková 15.7.2021 18:14

Vakcín je několik typů a z těch co jsou proti covidu skutečně neobsahuje žádná živý virus, ani oslabený živý virus.

M. Varadinková 15.7.2021 18:18

Obsahuje jen kousek virové RNA

http://www.szu.cz/uploads/Epidemiologie/Coronavirus/Ockovani/Zakladni_udaje_o_mRNA_COVID_vakcine_web_fin_1_.pdf

M. Varadinková 15.7.2021 17:55

Vzhledem k extrémní nakažlivosti viru má každý jen tři možnosti:

A) Nechat se naočkovat vakcínou

B) Nechat se "naočkovat" živý virem, tedy nakazit se

C) Zalézt do sklepa a obalit se igelitem (neboli nechat se pohřbít zaživa někam, kde si ho virus zaručeně nenajde).

Pokud zavrhneme C, tak mezi možností A a B je výrazný rozdíl. Zatímco možnost A je prakticky bezbolestná a riziko nějakých nežádoucích účinků je nepatrné, tak možnost B je ruská ruleta. Někdo to zvládne téměř bez příznaků, někdo má jen obyčejné lehké nachlazení, někdo má pořádnou a velmi nepříjemnou "chřipku", někdo si poleží pár týdnů v nemocnici na JIP na ventilátoru, aby si neudusil, na někom to zanechá trvalé následky, někdo zemře.

Odpor proti očkování je zcela iracionální. Dávat přednost "očkování" celým živým virem v předem neodhadnutelné dávce (tedy nakazit se), před očkováním malým kouskem virové RNA v přesně definovaném a odzkoušeném množství, může jenom iracionální blázen.

Zcela iracionální je dávat svůj organismus k dispozici nepříteli, tedy viru, aby si v něm virus udělal své semeniště, namnožil se, popř. zmutoval, a mohl pak ve velkém napadat nejbližší lidi, když pro každého existuje možnost preventivního posílení vlastních "obranných hradeb" v podobě očkování.

Odpůrci očkování nemají žádný racionální argument. Jde u nich spíš o kverulantství, antibabišismus nebo víru v nesmysly typu "čipů", změny DNA apod., popř. nevíru v to, že tady vůbec nějaký takový virus je, že to všechno je jenom vymyšlené.

V. Sember 15.7.2021 17:58

Já beru B) Jenže ten virus na mě jaksi nechce skočit. Co mám dělat? Poptat se na lampárně hlavního nádraží?:-P

I. Mertl 15.7.2021 18:07

Nepřestávejte doufat.

S. Lazárek 15.7.2021 18:08

To nakonec klapne, takových hrdinů už jsem viděl.....

I. Kučerová 15.7.2021 18:08

.. a dochází vám, že tím NIC nevyřešíte? Berete si na svědomí nakažení dalších min. cca deseti lidí (současná mutace delta), kteří to nemusí dát... a vaše imunita stejně bude jen krátkodobá. Navíc, nikdo neví, co prodělání covidu s vámi udělá do budoucna.

E. Novotny 15.7.2021 18:14

Nehlede k tomu, coudela ta v budoucnu ta vakcina sama. :-)

P. Boublíková 15.7.2021 18:25

A co by měla v budoucnu dělat?

Brzy po očkování mohou nastat poměrně vzácně nežádoucí účinky, ale v budoucnu? Fakt nevím.

Vždyť organismus všechno, co je ve vakcíně, v podstatě "sežere".

M. Varadinková 15.7.2021 18:09

Přejete si kolaborovat s nepřítelem?

Tak se přihlaste na brigádu jako uklízeč na covidové jednotce a na poslední směně, až budete končit, si sundejte ochranné pomůcky a zhluboka dýchejte. Pak ale hned vypadněte a zalezte si tam, kde nenakazíte jiné lidi.

L. Novák 15.7.2021 18:09

Noční bar Techtle Mechtle v Praze otevřeno nemá? :-P

I. Kučerová 15.7.2021 18:00

!!!!!!!!!!!!!!!R^!!!!!!

P. Boublíková 15.7.2021 18:12

Velmi dobré shrnutí, paní Varadinková R^

M. Ilsner 15.7.2021 17:45

Ludmila Škodová radí: Pokud se chcete naočkovat, tak se nechte naočkovat.

J. Havelka 15.7.2021 17:42

Pro mě vždycky jako sympaťák, ale po přečtení jeho - Rozpojené státy aneb Amerika nejen televizní kamerou, čumím jak umím, pokud chcete zažít nevšední zážitek, tak do toho jděte. Od Martina Řezníčka.

A. Dudík 15.7.2021 17:39

NA AZORY JEZDĚTE BEZ KUFRU ... STEJNĚ BY VÁM HO ZAŠANTROČILI !!!

;-D;-D;-D

V. Sember 15.7.2021 18:08

Na Azory nemá smysl vůbec jezdit. Nevede tam žádná dálnice či alespoň okresní silnice. Dá se tam ale doletět. Bez kufru. Pouze rouška či respirátor, potvrzení o testování či očkování proti covidu a nějaké teplejší plavky;-D