4.5.2024 | Svátek má Květoslav


Diskuse k článku

Klimatizované barikády

Jsem na cestách a sleduju debatu o etice očkování jaksi zpovzdálí. Sám očkovaný jsem, instaloval jsem si Tečku. Ta funguje, jak bych si představoval, že to fungovat ná: certifikát očkování se mi do ní natáhl sám, ode mne se nechtělo vůbec nic. Při troše dobré vůle by to mohlo vyvolat aktivitu bojovníků z klimatizované barikády. Je to nehorázné proniknutí do mého soukromí, není-liž pravda?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Mařák 15.7.2021 6:27

Ano, každý to má jinak, nicméně ani komunisté mne během totality nezavřeli na dva měsíce do domácího vězení jako Macron tady, no a nedovolili si uvažovat o plošném povinném očkování i dětí kvůli chřipce jakési.

J. Anděl 15.7.2021 6:45

To máte pravdu.

Zajímavá otázka pro lenošivé ranní rozjímání - kdyby tu ještě panoval tvrdý socík, byli bychom už všichni povinně očkovaní? Nebo bychom tvrdili, že covid je vynález prohnilého Západu a nic takového u nás není?

J. Fridrich 15.7.2021 6:46

Vy jste ve Francii něco ukradl, nebo někoho přepadl, že vás zavřeli - tedy vás sám president Macron ? Já byl ve Francii před třemi týdny a Macron mně nezavřel.. Asi jsem byl hodný.. Jen pro vás :

" Epidemie je ve Francii na ústupu, pomalu se oživuje ekonomika. Třetí vlna epidemie je ve Francii na rychlém ústupu. Od 9.6 byly otevřeny vnitřní prostory restaurací, stále však platí noční zákaz vycházení a nošení roušek je na veřejnosti povinné."

M. Mařák 15.7.2021 7:15

Tady tak byli loni zavření úplně všichni.

J. Fridrich 15.7.2021 7:22

Já a moje rodina i přátelé jsme měli asi výjimku - normálně jsme do přírody chodili a jezdili na kolech a u některých okýnek bylo i pivo, grog a panák.. Já vím, patříte k těm mnoha, kteří to hloupost říkáte a opakujete stále dokola - " byli jsme zavření, nikam jsme nemohli.." Je to ta česká ubrblanost, nebo jen Alzheimerova choroba..?

J. Lukavsky 15.7.2021 7:57

"a nedovolili si uvažovat o plošném povinném očkování i dětí kvůli chřipce jakési" no já ale pamatuji jak nás všechny ve třídě očkovali proti černým neštovicím, dětské obrně, TBC..... a nikdo ani nešpitl. Možná i proto, že jeden spolužák byl poďobaný a druhý pajdal. Pokud se chceme zbavit covidu opravdu tak povinné očkování naprosto všech přijít musí. J.L. end

P. Vychodil 15.7.2021 8:18

fascinuje mne, jak někteří urputně srovnávají smrtelné nemoci s chřipkou, která pro zdraví si udržující jedince představuje silnější nachlazení...

taky mě fascinuje, že je zde stále hodně ovčanů, kteří ještě nezaregistrovali, že covid vakcína nebrání nakažení, nemoci, a urputně trvají na propagandou omílanou lži, že dosáhneme stádní imunity...

tito ovčani zřejmě nejsou schopni si přečíst jiné zprávy, než ty na seznam.cz...natožpak, nedej bože, vyhledat nějaké relevantní informace na netu, a opět nedej bože, aby byly v cizím jazyce...

J. Fridrich 15.7.2021 8:46

Vychodile, víte co se dělo ještě nedávno v našich nemocnicích PO CELÝ ROK, ale všude po celém Světě v nemocnicích na ÁRECH a JIPKÁCH..? Jak tam měsíce v těch skafandrech padali na ústa lékaři a sestřičky když bojovali o životy dusících se pacientů ? A že mnoho z nich budou mít celoživotní následky ?

A tento podzim k tomu díky takovým dementům jak jste vy opět SMĚŘUJEME.

P. Vychodil 15.7.2021 8:59

vy směřujete, jako naočkovaný, na ARO ? už jste si tam zamluvil ubytování ? Neharaší vám v bedně ? přece očkovanec je chráněnec před veškerými mutacemi, těmi minulými a budoucími (jak dnes děl v radiu známý to zpěvák, t.č. minister covidu)...

no a já se již nějak ochráním sám, tak jako doposud...

J. Fridrich 15.7.2021 9:03

S dementy no comment.

J. Anděl 15.7.2021 6:39

Souhlasím. Trvám však na tom, že svoboda není binární stav - zapnuto vypnuto, jde spíš o míru subjektivně vnímané nesvobody. A ta je vnitřní i vnější.

Míra vnější svobody ve srovnání se stavem před covidem poklesla, řekl bych, pro většinu populace, která žije alespoň trochu sociální život (jako že nakupuje, využívá služby, případně pracuje, cestuje třeba do práce...). Nejde jen o to, že narostl subjektivní dojem omezení, daný tím, že si jednotlivec musí vytvořit nové návyky, aby se přizpůsobil nové situaci. Ale jednoduše přibyly zákazy.

T. Kubín 15.7.2021 6:00

Ano, Neff napsal že jsou popírači debilové, ale v rámci falešného a pokryteckého ohánění se objektivitou a prostorem pro každého se NP proměnil v tribunu pro propagandu všeho - od popírání Covid dopadů až po antivakcinační bludy. Viz dnešní

KORONAVIRUS: Další z pro-vakcinačních článků.

I. Pávek 15.7.2021 4:33

Furt do kola. Beru traktor, dvoukolovou vlečku a jedu na hřiby.

T. Kohout 15.7.2021 2:20

S ničím jsem neměl nejmenší problém, vyjma toho, že požadované 3 hodiny před odletem byl nesmysl. Byl jsem tam o hodinu a půl zcela zbytečně. Vůbec nic se nedělo. Tím nechci reklamovat, že mě úředníci nehonili sem a tam.

E. Novotny 15.7.2021 0:48

Fakt nechapu, pro lidi v tehle periserne dobe cestuji. Ja kdybych nemusela, jakoze budu muset a bude to asi jeste horsi nez zazitky popsane vys, nehnla bych se na krok. Uz ted jsem z vyrizovani vsech tech narozeni, pravidel, zabran a komplikaci perplex a pocituju hroznou nechut se hnout kamkoliv. Kdyz k tomu prictu jeste stourani v nose, nuceni do karanteny, ztracene kufry, krajni nepohodli po vsech strankach, je mi toto zapotreti? Ale musim a vidim to jako naprostou katastrofu.

V. Sember 15.7.2021 0:52

Během svého života jsem se najezdil hodně. Viděl jsem kus světa. Za současných okolností nehodlám nikam cestovat. Nebudu ze sebe dělat kašpárka. Opíchaného, otestovaného a zbuzerovaného;-)

A. Dudík 15.7.2021 0:59

SOUHLAS !!! Je to bláznivé sebemrskačstvíR^R^;-D

J. Fridrich 15.7.2021 7:05

Asi žijete na jiné planetě. Byli jsme letos v červnu v Chorvatsku na poloostrově Pelješac v městečku Trpanj v hotelu Faraon již po čtvrté a zcela bez problémů.. Na hranicích bez problémů a v hotelu vše fungovalo skvěle..

A. Poláková 15.7.2021 7:16

Tomu se u nás říká z nouze ctnost :-)

V. Sember 15.7.2021 0:29

Popírači reality jsou debilové. Astone, jste v dobrém spolku. Doporučuji nechat se pravidelně opíchat a dělat debilní ksichtíky na druhou stranu řeky. To jistě potěší. I na Azorech.

K uklidnění doporučuji film Nákaza z roku 2011

https://www.csfd.cz/film/273515-nakaza/prehled/

V něm už to bylo všechno řečeno. Nevím, jestli se to dá sledovat na YouTube, stáhl jsem si ho přes Ulozto a zrovna se na něj dívám. Už se blíží ke konci.

A. Dudík 15.7.2021 0:34

Zdar Sember-Lucifer !!!

Co chlastáš ??? Kijanti ??? ;-D;-D;-D

V. Sember 15.7.2021 0:48

Momentálně ne. Něco levnějšího. Musím ušetřit na testy a vpichy. Rozhodně se ale neopíjím. Jakýkoli fet nesnáším. Ty jsi ale abstinent, ne? Alespoň jsi to tady jednou naznačil.

A. Dudík 15.7.2021 0:58

No, jsem se stal abstinent cca před 10 roky. Zjistil jsem, že je to vlastně kolektivní blbost požívat alkohol. Vlastně akceptovaný společenský zlozvyk. Bez alkoholu se v pohodě obejdu.;-O;-O;-D

E. Novotny 15.7.2021 1:16

To je idealni reseni. Nepiju pivo ani tvrdy alkohol, ale vino mam velmi rada. No a kdyz prijdou tragicke udalosti, vino volim jako lek, coz je chyba. Pak toho necham na nekolik mesicu, stane se nejaka dalsi tragicka udalost a uz je tu vino zas. Neopijim se, ale nesvedci mi to ani tak. S cistou hlavou je zivot jednodussi.