18.5.2024 | Svátek má Nataša


Diskuse k článku

Klimatizované barikády

Jsem na cestách a sleduju debatu o etice očkování jaksi zpovzdálí. Sám očkovaný jsem, instaloval jsem si Tečku. Ta funguje, jak bych si představoval, že to fungovat ná: certifikát očkování se mi do ní natáhl sám, ode mne se nechtělo vůbec nic. Při troše dobré vůle by to mohlo vyvolat aktivitu bojovníků z klimatizované barikády. Je to nehorázné proniknutí do mého soukromí, není-liž pravda?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Anděl 15.7.2021 9:24

Pak ovšem píšeme každý o něčem jiném. Já píšu o tom, jakou smlouvu s námi uzavírá stát. Ty o jakési (zřejmě morální) povinnosti.

S. Lazárek 15.7.2021 9:29

Mně je v tuhle chvíli stát asi podružný, chci se vyhnout tomu aby ona smlouva mezi mnou a jím byla hlavně pro mě výhodná a jediné co prot já můžu udělat je nechat se naočovat. Dělám to primárně kvůli sobě a sekundárně kvůli tomu, aby na mě přestal stát mířit nabitou zbraní.

J. Anděl 15.7.2021 9:32

I já to dělám primárně kvůli sobě. I když mi ostatní říkají, že bych to měl dělat kvůli ostatním.

S. Lazárek 15.7.2021 9:34

Pokud se necháš očkovat kvůli tetanu, děláš to jen kvůli sobě, ale pokud kvůli covidu, děláš to i pro druhé, ti ostatní měli pravdu.

P. Milan 15.7.2021 9:51

Ono v tom ale je oboje, já i ostatní. Bez mučení doznávám, že mně šlo hlavně o to já, ale o vlivu na ostatní alespoň vím a nejsem proti té myšlence.

J. Anděl 15.7.2021 10:02

Taky o něm vím a dílem ho zohledňuji, ale prostě respektuju, že někdo to vidí jinak. A stát podle mě hodně riskuje, jestli tlačí a při tom slibuje něco, co možná není schopen zaručit.

R. Nešpůrek 15.7.2021 9:29

Je zbytečné je přesvědčovat. Virus si je časem najde. A budou pak dvě možnosti : buď získají imunitu anebo končí, jak rádi říkají - s covidem. Přírodní výběr, věc, která funguje už milióny let.

I ten virus se milióny let snaží aby přežil. Hledá někoho, kdo mu to umožní. A najde ...

R. Langer 15.7.2021 8:54

Děti jsou už proočkované? Neříkejte, odkud ty zaručené informace máte? 8-o

M. Valenta 15.7.2021 9:02

Mám na mysli očkovaná obecně.

R. Langer 15.7.2021 8:56

Máte smůlu, tu chřipku na podzim budete mít taky. očkování s tím totiž nijak nesouvisí. ;-D

F. De Winter 15.7.2021 8:56

Kdyby to prostředí nebylo proočkované, bylo by promořené. Jestli jste si nevšiml, tak v Bělorusku se žádné vlny epidemie nevyskytly. Prostě to proběhlo jako normální chřipka za nižších ztrát než u nás.

I když vlastně těm našim ztrátám "s covidem" nelze věřit. Na covid totiž zemřel málokdo, jestli někdo vůbec.

Teď, když jim v UK umírají pacienti 2x očkovaní pozitivně testovaní na covid, tak zastánci očkování brání vakcíny s tím, že tito lidé měli další závažná onemocnění a zemřeli tedy "s covidem" a ne na covid. Jen si nevšimli, že tak je to od začátku. Nikdo nezemřel na covid, všichni s covidem!

S. Lazárek 15.7.2021 9:01

No jasně a proto volíte SPD......

R. Rampas 15.7.2021 9:13

A Okamura je očkovaný? :-)

V. Hájková 15.7.2021 9:52

O tom nepochybujte - jen to tento křivák nikomu neříká , aby mohl - lhát a na vše nadávat!

P. Milan 15.7.2021 9:01

Ty zprávy z Běloruska máte ověřené, nebo jsou platné asi tak, jako tamní výsledky presidentských voleb?

F. De Winter 15.7.2021 9:48

Jsou platné jako výsledky voleb v USA.

R. Nešpůrek 15.7.2021 9:02

Ale kdyby nebyl covid, tak zde mohli ještě být, ne ? A protože některým je toto jasné, tak mají snahu, aby se covid nešířil.

Vždyť to sám píšete. S covidem ...Rv

J. Fridrich 15.7.2021 8:58

Tady házíte perly sviním, pane Valenta. Tedy netýká se všech.. Jednomu dnešnímu exempláři jsem dnes napsal :

" Vychodile, víte co se dělo ještě nedávno v našich nemocnicích PO CELÝ ROK, ale všude po celém Světě v nemocnicích na ÁRECH a JIPKÁCH..? Jak tam měsíce v těch skafandrech padali na ústa lékaři a sestřičky když bojovali o životy dusících se pacientů ? A že mnoho z nich co přežili budou mít celoživotní následky ?

A tento podzim k tomu díky takovým dementům jak jste vy opět SMĚŘUJEME."

P. Milan 15.7.2021 9:06

Lze doufat, že pokud se nevynoří nějaká nová a podstatně horší mutace (nakažlivost i smrtnost), bude podzimní vlna mírnější. Právě díky očkování.

J. Polesny 15.7.2021 9:12

Přesně tak, je to o víře....

J. Fridrich 15.7.2021 9:25

Souhlas. Pomohlo by " zmoudření " našich občanů, tedy těch " odmítačů "... Je to až nepochopitelné, že se jedná převážně o mladé a středňáky, kteří by si měli se svými znalostmi více než senioři uvědomovat, že je to jediná cesta ven z toho celosvětového průšvihu a ochránit sebe a své blízké..

A ještě ke všemu - " je to zadarmo " - a to vždy bylo v Čechách v oblibě...

F. De Winter 15.7.2021 9:51

Ono to v těch nemocnicích zase tak dramatické nebylo pane Fridrichu. To jen v televizi. :-/

J. Fridrich 15.7.2021 10:35

Něco o tom vím, pane Winter.. Bylo to v některých obdobích horší jak v televizi.. Oni by vám to ti pozůstalí po více jak 30 000 obětech COVIDU 19 řekli. Možná ještě hůř jsou na tom ti, co to těžké stadium přežili, ale budou mít závažné, někdy celoživotní následky.. A v některých zemích se dusili na chodbách nemocnic, nebo před nemocnicemi, nebo doma.. To také nevíte ?

F. De Winter 15.7.2021 10:55

Ne. Neznám nikoho, kdo zemřel a ani kdo by měl nějaký těžký průběh.

J. Fridrich 15.7.2021 11:15

Zajímavé. To, že neznáte nikoho z těch vážně nemocných COVIDEM19 vás tedy vede k úsudku, že je to všechno OK a " někdo " lidi na celé planetě jen " straší ".. Takové mimozemšťany, co si toto myslí, znám zase já..

Já třeba neznám nikoho, kdo by zemřel na tyfus, záškrt, tetanus, ale nenapadlo by mne tyto nemoci ZLEHČOVAT...

M. Moravcová 15.7.2021 8:42

ČT na liště: Od začátku epidemie se prokazatelně nakazilo přes 1,5 milionu lidí. Dosud se vyléčilo 1 637 367 z nich.

A tak je to s těmi informacemi ve všem.

R. Langer 15.7.2021 8:48

No ale to je přece jasné, někteří se prostě nakazili a vyléčili víckrát! ;-)

R. Rampas 15.7.2021 9:09

To snad ne. I tak by měla levá i pravá strana hrát. :-)

J. Polesny 15.7.2021 8:51

Potvrzené případy 1 670 348 na seznamu...

E. Pawlica 15.7.2021 9:10

Číslo 1 637 367 je prokazatelně přes 1,5 milionu. Tak to vnímá logicky uvažující hlava.

:-P Rv :-P