30.4.2024 | Svátek má Blahoslav


Diskuse k článku

Klimaticky nuzná Praha 7

K parlamentu Velké Británii se přidala Praha 7 vedená Janem Čižinským a vyhlásila stav klimatické nouze. Sousední Praha 8 obratem nabídla pomoc humanitárním uprchlíkům z klimatem postižené městské části.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Schořík 25.5.2019 11:45

Re: TÝDEN V MÉDIÍCH Petra Žantovského

Zeman je sám agresivní. ALe chápu že se Žanťa i Vy obáváte..

F. Doušek 25.5.2019 11:10

Re: TÝDEN V MÉDIÍCH Petra Žantovského

Odboráři a ta jejich šibenice byli průkopníkem.

J. Matuška 25.5.2019 11:14

Re: TÝDEN V MÉDIÍCH Petra Žantovského

Neříkám, že ne...

P. Hofman 25.5.2019 10:40

Byl jsem volit včera

cca. o páté, v celé škole nás voličů tam v tu chvíli bylo tak deset. Pak jsem si sedl na terásku blízké hospůdky a asi hodinu sledoval, kolik lidí k těm volbám přijde. Tragédie!

Ale remcat tady všichni na EU budou od rána do večera.

R. John 25.5.2019 10:49

To je totiž na houno...práce s masama...

...Pitomiovci a jiní realisté a čert ví kýho výra,zanedbali politicko-výchovnou práci.. idiotům to musíš servírovat polopatě a bájit jim , kolik budou mít prachů, až to vezmou do rukou oni...

P. Hofman 25.5.2019 10:55

Re: To je totiž na houno...práce s masama...

Mám obavu, že oni sami vědí jak jsou neschopní a toho by se nejspíš obávali ze všeho nejvíc.

Musel by jim někdo slíbit, že to za ně všechno vybojuje a udělá. Ale sotva se na nohou držícímu Zemanovi či Klausovi už to jaksi ani oni nezbaští.

P. Boublíková 25.5.2019 11:18

Re: Byl jsem volit včera

A věkové složení? Já jsem viděla spíš starší lidi, na voliče Pirátů moc nevypadali :-) spíš voliči anonistů nebo socanů, jestli ne něčeho horšího :-)

I když - mladí ve tři odpoledne asi ještě stávkovali za klima ;^)

J. Matuška 25.5.2019 10:21

Jsem optimista. V červnu se TO pohne dopředu

→ polská vládnoucí strana PiS je připravena jednat o alianci v europarlamentu se Salviniho italskou Ligou a španělskou pravicovou stranou Vox, oznámil Kaczynski... Ranní kávička

M. Mikulec 25.5.2019 10:26

Re: Jsem optimista. V červnu se TO pohne dopředu

Masmédia budou zase a znovu překvapovaná. :-) Jako přes kopírák. :-)

R. John 25.5.2019 10:28

Jardo dík za Inorm-byro...

...už se to hejbe..revoluce bude naše...ten pisoár z Polska do toho pořádně šlápne...asi chce víc cizích prachů ...z vděčnosti všechny poučí, jak se to má dělat správně...na to se v eu těší...

M. Mařák 25.5.2019 10:38

Ale nikoliv s Le Pen

...

M. Kolář 25.5.2019 10:40

Re: Jsem optimista. V červnu se TO pohne dopředu

Ony se ty vzájemné sympatie rychle zhroutí .. Stačí pár hlasování o konkrétních tématech, např. Rusko, kvoty. A bude .....

M. Kolář 25.5.2019 10:42

Re: Jsem optimista. V červnu se TO pohne dopředu

+ .. .společné garance za národní státní dluhy .. ,a tak..

P. Hlosta 25.5.2019 10:00

O elektrokolech jen dobré ;-)

Takové elektrokolo je požehnání pro nohy. Jedete si s malou námahou a dost rychle a k smíchu jsou upocené tváře za řídítky kol, které nepolíbila současnost elektrifikace. Směle ujedete tisíce kilometrů ročně, aniž byste padli únavou. Navíc to vypadá jako 'eko'. Sice jen vypadá, ale co dnes je opravdu tak, jak vypadá? Musí se elektrovodič připravit psychicky na zvýšenou útratu za pohodlí z elektřiny. Jednak za energii samotnou se platí, protože dodavatel elektřiny není Mikuláš a pak ta baterie do dvou-tří let skončí své schopnosti a není levná ta nová. Eko je to jen zdánlivě, protože narozdíl od starých mechanických kol se někde kouří pro výrobu té elektřiny. Taky recyklace baterií je ošidná v eko oblasti. Dříve staré kolo se buď sešrotovalo, nebo po dvou generacích uživatelů se spotřebovaly kovové části v trubkách na zahradě, nebo kola k vozíku, ba dokonce si toho 'araba' někdo natřel bílou, růžovou, žlutou, či zelenou, připevnil na něj květináč kvítek a měl výborný kýč na zahradu. Z většiny kolo skončilo roztavené jako šrot v hutích a šlo materiálem dál recyklované. Dým v těch hutích byl jediné neeko.

Ale jak píšu - o elektrokolech jen dobré. Akorát nevím, proč bychom si měli nalhávat nějaké eko.

R. John 25.5.2019 10:09

Elektrokolo mě v mém věku...

...ukázalo kouzlo horských průsmyků v Alpách..bez něj bych se již nechytal..tedy chytal, řídítek a tlačička až nahoru..Výbornej vynález..Ovšem buďte důslednej a zahoďte mobil, internet, žárovky, pračku a další a další technické vymoženosti..jděte příkladem, k tomu životu ve tmě v sednici a při svíčce derte peří...

F. Doušek 25.5.2019 10:15

Re: Elektrokolo mě v mém věku...

Ani výroba té svíčky není dozajista ekologická.

P. Hlosta 25.5.2019 10:16

Re: Elektrokolo mě v mém věku...

Já o elektrokolech jen dobré, stejně tak věřím na auta nové generace. Akorát říkám, proč si máme nalhávat nějaké eko?!

R. John 25.5.2019 10:22

Protože třeba proti pincku to tak je...

...elektřina se dá vyrábět určitě lépe, než systémem, který je duchu "po nás potopa"...ne ?.A o tom to je...

M. Mikulec 25.5.2019 10:25

Re: Protože třeba proti pincku to tak je...

:-) To pláčete na špatném hrobě, Pražáku Johne. Protestujte proti nadnárodním globalizátorům.

R. John 25.5.2019 10:33

Ááá....

...soudruzi někde zase rozdávali rozumy...jestli vás natrapíruju v nějakým obchoďáku, tak si mě nepřejte...

I. Kučerová 25.5.2019 10:26

Re: Protože třeba proti pincku to tak je...

...a mohl byste nám prozdradit jak?

P. Hlosta 25.5.2019 10:28

Re: Protože třeba proti pincku to tak je...

Třeba vodíkem, proč ne? Mohlo by to fungovat, jenže jaksi to zamrazili. Obrovsky by na tom vydělávaly severské státy. V tom je asi ta moucha.

R. John 25.5.2019 10:37

Já budu jezdit na kole na fotony....

...to je pohon..ale potřebujete k tomu ohon...abyste si na něj píchnul dvě světlušky...do kopce čtyři...

J. Pospíšil 26.5.2019 3:52

Re: Protože třeba proti pincku to tak je...

Vodík je bezva palivo. Akorát je problém, jak ho sebou vzít dost kilo, aby dal dost energie motoru. A jak udělat nádrž, aby nevětrala skrz stěnu nádrže, mohla pod střechu a nevážila přitom tolik, že by to nebylo bezva palivo.

P. Hofman 25.5.2019 10:36

Re: O elektrokolech jen dobré ;-)

Evidentně o tom elektrokole nevíte naprosto nic.

Za domácí úkol si přečtěte alespoň desetkrát to, co vám odpověděl pan John. Tam to je v podstatě zcela koncentrované.

V. Kotas 25.5.2019 10:46

Re: O elektrokolech jen dobré ;-)

Ono s přibývajícím věkem nemá cenu " honit triko ", ale užívat si života na tom elektrokole se může člověk kochat.

R. John 25.5.2019 10:55

Elektrokola mám dvě..."staré" a nové...

...klidně ti půjčím to nové, účinější a vyjedeme...asi bys zaplakal a nedostal bych tě od prvního stánku s pivem a klobásou a domu bys jel tramvají....Mě se vždy líbí, ty představy a halucinace "zasvěcených"...

P. Hofman 25.5.2019 10:58

Re: Elektrokola mám dvě..."staré" a nové...

Minulý týden jsem podcenil jeden kopec u nás v Brdech a místo toho, abych chytře slezl, jsem to dřel, Bosch neBosch. Tři dny jsem se z toho pak vzpamatovával.

R. John 25.5.2019 11:08

Já "testoval " to své nové...

...v okolí Prahy není kopec, co bych "nevyletěl"...ale je to pořád dřina...žádný lážo plážo...Záleží na kroutícím momentu motoru a na fyzičce..to jen blb si myslí, že to jede samo...Já si dal tuhle tak do těla, že jsem nemohl doma vyjít večer schody...druhý den jsem jen hekal..

V. Kotas 25.5.2019 11:24

Re: Já "testoval " to své nové...

Vždyť jsem to prve psal - všeho moc, škodí.