30.6.2024 | Svátek má Šárka


Diskuse k článku

Kdo nejde s námi

Zatímco kde kdo vytýká Jiřímu Paroubkovi diktátorské manýry, jeho protinožec Mirek Topolánek je před kritikou stíněn. "Odmítli jsme vládu s Jiřím Paroubkem, ty malé skupinky nebo jednotlivci, kteří hledají záminky, proč tu vládu nepodporovat, jsou ti, kteří stojí ve frontě spíše podpory vlády s Jiřím Paroubkem," takto komentoval Topolánek kritiku těch jeho spolustraníků, kterým se nelíbí, že penězovody v ministerstvu financí a hlavně v ministerstvu pro místní rozvoj mají obsluhovat lidovci.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Jacques 28.12.2006 9:15

Re: Re: Re: Re: Je desive sledovat stadovitou multidebilitu jakychsi kretenu Riku, A-Prdeli, a jinych pricmrndavacu

Fredy, ty jsi prevteleny Standa Gross?

Rik 28.12.2006 9:23

Re: Je desive sledovat stadovitou multidebilitu jakychsi kretenu Riku, A-Prdeli, a jinych pricmrndavacu

Díky za Vaši názornou podporu uvedeného rozdělení. Nestyďte se a svou neúspěšnost neste hrdě. Dnes je v módě.

Rik 28.12.2006 8:34

Přijatelná remíza

Z povolebního uspořádání se pozvolna, až vášně opadnou, možná vyloupne docela uspokojivá plichta. Vláda sice žádné reformy neprosadí, ale taky nebude mít sílu nic kazit. Neschopná skupina (levicová část voličů) bude spokojená. „Výpalné“ (dávky), které dostává ze společných peněz, zůstane pravděpodobně zachováno ve stejné výši – reforma nebude. Úspěšná skupina, (pravicoví voliči), se sice nedočká snížení svých „solidárních odvodů pro neúspěšné“, ale jejich výše by neměla narůstat. S tím se dá docela žít. Kdyby se podařilo předělat Zákoník práce (nebo se alespoň vrátit k jeho původní verzi), ekonomika by mohla jet dál jako dosud. Napůl pěšky, napůl vozem. Poslední skupina voličů – ta co sedí v parlamentu, by byla asi nejspokojenější. Možná bychom mohli tohle volební období protáhnout na delší dobu – řekněme 50let.;-)

Ivan Nový 28.12.2006 8:37

Riku,

50 let by to nevydrželo, reformy si vynutí stav státní pokladny a to takovým způsobem, že to pochopí i ti, co to dnes nechápou. Ale jinak souhlas. Dnešní nekonání se ale projeví na stavu Česka za 50 let. Dnešní nekonání nadobro potvrdí civilizační propad způsobený komunisty v minulosti.

Malý Aston 28.12.2006 9:05

Re: Riku,

Souhlasím s Vámi.Jakákoliv vláda musí především hospodařit s tím,co vybere na daních.Vše je již prodáno a prožráno.Státní rozpočet nebude čím doplňovat,ano ještě si stát(my všichni) můžeme půjčit,ještě těm pracovitým může stát zvýšit daně přímé nebo nepřímé a tím ještě více zpomalit chod ekonomiky.Ale to je vše.Pak až ruka narazí na dno pokladny bude nutné provést reformy,které budou všechny bolet.Dopředu rozumem to nejde,slovy pana Špodlouše-zdroje ještě na rozdávání máme.Normální postkomunistické myšlení části občanů a jejich heslo,nebylo jak za Jakeše.Nikdo nic neměl a všechno patřilo všem.

Quick 28.12.2006 9:14

Re: Přijatelná remíza

Výpalné dostanou především různá silná lobby - např. již byly zrušeny tzv. výdejny léků, které konkurovali lékárníkům (podporovali před volbami ODS), bude se platit vyšší doplatek na léky (z 800 na 3000 bude strop) a bude stanovena jednotná marže na léky (tím se zamezí zbytečné konkurenci mezi lékárnami a dodavateli léků). Byla zrušena finanční policie a majetková přiznání pro "úspěšné" také nebudou. Zkrátka politika je o klientovi a jeho politikovi.(Y)

Ivan 28.12.2006 8:32

Ach jo

Aston blbne! Co chcete ODSACI co!! Vy to vubec asi nevíte;-Dasi čekáte na zázrak a ten se nekonáVV

Ivan Nový 28.12.2006 8:33

Ivane co chceme?

Nové volby a nebo vládu KSČM a ČSSD :-))))

Ivan 28.12.2006 9:11

Re: Ivane co chceme?

A ono to dopadne stejně..Jste malý kluci a dupete

frantiseksadra 28.12.2006 8:17

Půl hodiny a jsi ministrem

Na rozhodnutí stát se ministryní jsem dostala půl hodiny, slova potenciální ministryně Simeony Zikmundové - ministryně ničeho (legislativní rada vlády). Skutečně to svědčí o vysoké úrovni Topolovy vlády, kdy nám věší bulíky, jak se všichni dlouhodobě na své ministerské posty připravují a jak jsou kvalitní, teď se bohužel ukazuje, že obvolá telefonem pár lidí, dá jim půl hodiny čas a pak jsou v poho ministři a to ještě vůbec netuší čeho....... 

Ivan Nový 28.12.2006 7:51

Pro každého premiéra není nic lepšího,

než mít nechtěnou vládu a v ní nechtěné ministry. Všichni po něm chtějí, aby se jich při nejlepší příležitosti zbavil a premiér to může udělat :-))) Tentokrát bude vydírat ODS a ne Lidovci.

Mirek Šejna 28.12.2006 8:09

Ale, ale, Ivane

Takže Topolánek je vlastně génius, protože dokáže sestavit vládu, kterou nechce? Hm, tak tuhle genialitu mu opravdu nezávidím. A co to je za pojem "tentokrát bude vydírat ODS" ? Že by udatní, pravdomluvní a čestní modří hoši dokázali něco takového, jako je vydírání?

Ivane, Topolánek se těžko zbaví nechtěných ministrů. A pokud to udělá, bude je muset nahradit ministry ze stejné strany. Pokud to neudělá, riskuje hlasování o nedůvěře, které by vyvolala nikoli opozice, ale vládní pidistrany. Socani by o tomhle mohli modrákům vyprávět (viz lidovecké hlasování v roce 2005 o nedůvěře vládě, ve které sami byli).

Fredy 28.12.2006 8:14

Re: Ale, ale, Ivane

Socani měli u zadele komouše. To se to se 111 mandáty vládlo, to pak byli lidovci a US jen jakýmsi přívažkem, aby se neřeklo .....

PetrK 28.12.2006 9:28

Re: Re: Ale, ale, Ivane

Až do nástupu Paroubka měla u zadele komouše ODS. Pokud se nepamatujete, tak Špidla s nimi nespolupracoval a nechal se vydírat koaličními partnery. Teprve Paroubek to změnil a pragmaticky demonstroval levicovou převahu při hlasování a díky němu nebyl výsledek voleb katastrofální.

Ivan Nový 28.12.2006 8:17

No, Mirku Šejno,

Topolánek bude tahat hady cizíma rukama :-)))) To ministři budou muset dokazovat, že si své ministerské křeslo zaslouží a odvolat je může Topolánek :-))) Bude mít velký prostor k tomu, aby je dotlačil k tomu, k čemu je dotlačit chce. Ministr bude stát každý den před volbou, podrobit se, nebo rezignovat a nebo nekonáním připustit potupu odvolání a tak to má být.

Ivan Nový 28.12.2006 8:20

Mirku Šejno,

no na vládě bude záležet více Lidovcům a Zeleným, protože pak už mají jen jedinou alternativu, otevřenou spolupráci s komunisty. Každá vláda ČSSD se bez komunistů prostě neobejde. Každá hůl má dva konce :-)))))

Mirek Šejna 28.12.2006 9:25

Ivane, protiřečíte si

Ano, vláda ČSSD se bez komunistů asi neobejde. Ale vláda ODS se bez komunistů neobejde také. Ta koaliční stovka musí najít nějakého toho "konstruktivního" komunistu, aby mohla vládnout. A protože podle Vás modráků socan=komunista, pak je jedno, zda se bude jednat o "kontruktivního člena ČSSD nebo KSČM. Vy v tomto přece nerozlišujete.

Ivan Nový 28.12.2006 8:23

A Mirku Šejno,

navíc separátními dohodami uvnitř malých stran může libovolně narušovat jejich integritu a tak si připravovat prostor pro odvolání, kteréhokoliv jejich ministra. Oni jsou totiž prodejní a jde jim jen o jedno, být ve vládě, jakékoliv :-)))

Mirek Šejna 28.12.2006 9:17

Ivane, "prodejní" ?

jestli jsou prodejní, tak to znamená, že je lze korumpovat. Takže Vy tedy předpokládáte, že Topolánek bude korumpovat členy malých stran, aby tím narušil integritu lidovců a zelených? Hm, Vaše úpřímnost je odzbrojující.

Ivan Nový 28.12.2006 9:57

Mirku Šejno,

co je jiného křeslo ministra, než korupce :-))) A víte proč je to korupce, protože neodpovídá politickému vlivu z voleb.

Rýpal 28.12.2006 7:44

Astone, Astone...

Ti, kteří si stěžují na nadstandardní zastoupení lidovců a zelených ve vládě, by si měli uvědomit, že toto je důsledkem nastalého volebního výsledku. Pokud si Topolánek chtěl zajistit stoprocentní oddanost koaličních trpaslíků a zabránit možným dalším přemetům, musel zaplatit tuto vysokou cenu, která je za daného rozložení sil skutečně reálnou cenou tržní. Ne nadarmo se Čunek hned po svém zvolení před zraky novinářských slídilů sešel s Paroubkem, aby názorně ukázal, že by to lidovcům hypoteticky šlo i bez Topolánka. Ne nadarmo do médií prohlašoval, že není třeba démonizovat komunisty. Takhle se dělá efektivní politika, takhle se získává maximum možného…:-)

loula 28.12.2006 7:49

Re: Astone, Astone...

Bohužel máte pravdu, takže za obět té nenažranosti poklitiků padne i svatý grál ODS, totiž zeštihlování státní správy. Vždyť už teď nadefinovali dva ministry ( ministryně) bez portfeje jenom jako ulitbu malým stranám.

Ivan 28.12.2006 7:35

Bublifuk

Mistři prumněrnosti,mistři ukecanosti a mistři ničeho.Ano takto by se dalo prezentovat pusobení ODS po volbách.A to nechci obvinovat p.Topolanka,ten je v zajetí své strany která ve své prumněrnosti dosáhla mistrovský titul.A to vše s podporou ruzných zdělovacích prostředku které pro tuto stranu udělali maximum..Bez této podpory by tato strana odpočívala v opozici a tato zemně by už dávno mněla svou vládu.Evropa má ty samé problémy ale jiná řešení těchto problému.Mistři prumněrnosti už zavrhli skoro vše co tvrdili a zbívá jim už jen jeden krok-Vrátit se do EU  to je do civilizace.Aston a tráva a  rust:-D8-o  a k tomu v zimně:-D Horší než za komoušu.

neuropan 28.12.2006 8:20

Re: Bublifuk

Za to vy jste, Ivane, Mistr Nadprůmněrnosti. Víc toho asi nezbívá dodat.

Ivan 28.12.2006 8:29

Re: Re: Bublifuk

To nejsem ale dovedu rozeznávat bohužel.Na Vás ty média také zabrali a pořád to trvá:-D

dvd 28.12.2006 9:20

Ivánku

co ta čeština? ;-(   ",,,ta média zabrala..."

ll 28.12.2006 7:31

Ach ta parita: volební a koaliční. Aneb za dobrotu na žebrotu.

Strany malé počtem voličů, ale velké ambicemi, přistupují k neutrálnímu pojmu parita diametrálně rozdílně. Při volbách vřeští něco o spravedlnosti a bojují o každý mandát (něco jako bonus pro vítěze od ďábla jest), ale koaliční; to je něco jiného. Najednou pětina je polovinou a snaží se nestydatě vydírat. U lidovců to nepřekvapuje, ale je to až směšné u zelených, kteří ještě po volbách dokolečka kritizovali boj koryta atd. apod. Zřejmě Bursíkovi došlo, že pokud posty neurve, v čele strany končí. A doufám, že obdobně voličům dojde, kdo to vlastně ti zelení jsou.

K ODS a Topolánkovi. Zřejmě takový podraz neočekával. Bil se za malé strany jako lev a jak skončil? Udělali z něj pitomce stejně jako před tím Paroubek a obávám se, že jako vyjednávač zcela zklamal. S trpaslíky, kteří se považují za obry, se zřejmě po dobrém domluvit nedá. A stejně se bál některé lidi z ODS ve vládě mít a jiné preferoval. Jak jinak vysvětlit absurdní trvání na Julínkovi a Nečasovi a hození přes palubu Tlustého a Gandaloviče.

loula 28.12.2006 7:46

Re: Ach ta parita: volební a koaliční. Aneb za dobrotu na žebrotu.

U Tlustého vidím jeden problém. Tlustý prosazoval rovnou daň ve výši 15%. Těch 15% bylo propočítaných tak, aby i nízkopříjmové skupiny z toho něco měly, i když minimum. A s tímto šli do voleb. Že těch 15% rovné daně znamená propad příjmů státu přes 100 mld korun, to se jaksi neříkalo, a dokonce když jsem se na to ptal volebního štábu ODS, dostal jsem neurčitou odpověď.  Nyní si to propočetly znova a asi začalo těch 100 mld propadu hrát roli, takže se mluví sice o rovné dani, ale ve výši 17 až 19%. Tím se sice těch 100 mld propadu eliminuje, ale zase nízkopříjmové slupiny na tom jednoznačně prodělají a dojde k přesunu peněz z nízkopříjmových skupin ve prospěch vysokopříjmových.  To se zase nehodí říkat voličům.

prostě matermatiku oblbnout nelze a jestli si za vlajkovou loď  zvolí rovnou daň, tak je možné volit buď propad příjmů státu nebo propad příjmů nízkopříjmových skupin.  Ani jedno není vhodné před volbami voličům říkat.

Rýpal 28.12.2006 8:15

Re: Re: Ach ta parita: volební a koaliční. Aneb za dobrotu na žebrotu.

Už jen z hlediska zdravého rozumu je zřejmé, že pokud by měla být zrušena progresivita daně z příjmu, a tudíž uleveno bohatým, pak při současném zachování úrovně daňového výběru musí nutně ti nízko- a středněpříjmoví zaplatit více. Nicméně někteří členové ODS (např. Ivan Langer) se nechali slyšet, že snížení daní omezí daňové úniky, a tudíž zvýší výběr. Argumentovali přitom Lafferovou křivkou (závislost daňového výběru na daňové sazbě). Každý, kdo někdy nahlédl do učebnice makroekonomie, přitom ví, že Lafferova křivka dosahuje svého teroretického vrcholu při podstaně vyšších daňových sazbách, než je oněch 15 %, 17 % či 19 %. Z historie je dobře známý precedens, kdy Reaganova administrativa snížila daně, poněvadž uvěřila tvrzení, že dojde ke zvýšení výběru. Důsledkem pak bylo rostoucí zadlužení federálního rozpočtu… Výše uvedené skutečnosti mě definitivně utvrdili v přesvědčení, že ODS je pro mě nevolitelnou stranou.

V. Hoffman 28.12.2006 8:58

Re: Re: Re: Ach ta parita: volební a koaliční. Aneb za dobrotu na žebrotu.

No, ale na Slovensku Lafferova krivka funguje, skutocne tam doslo k znacnemu zvyseniu vyberu v relativnych aj absolutnych cislach.