1.6.2024 | Svátek má Laura


Diskuse k článku

Kam zmizela levice, kam pravice

Poslední volby, ty do obecních zastupitelstev a první kolo voleb senátních, dopadly vítězstvím všech, přinejmenším všichni účastníci to tvrdí. Nejvíc na to má právo Okamurova SPD, jelikož její kandidáti se chlubí trojnásobným počtem obsazených postů, než jakého dosáhli posledně. Pořád je to ale málo.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Moravcová 27.9.2022 7:55

Nebylo prokázáno, není.

T. Diblík 27.9.2022 8:31

Nepotrestaný zloděj je zloděj.

M. Moravcová 27.9.2022 10:12

a kdo je zloděj rozhodujete vy?

T. Diblík 27.9.2022 11:37

Zloděj je zloděj protože krade. Dokonce i když o tom nikdo neví.

Našel jsem tuto definici. O soudech v ni nic není.

Zloděj je osoba, která se bez jakéhokoli oprávnění snaží přisvojit si nějakou cizí věc nebo hodnotu. Jde o druh trestného činu. Tento trestný čin může spáchat například vloupáním, způsobením vyšší škody na cizím majetku, pohrůžkou nebo nabytím věcí násilím.

Zloděj se takové činnosti dopouští vědomě a úmyslně, může jít o krádež, zpronevěru, podvod nebo poškození či zničení věci, kterou si chtěl přisvojit.

V. Zadák 27.9.2022 7:04

Aston halucinuje o echt pravicové straně stejně jako zdejší diskutéři Šebesta a Podlezný.

Zatím se nikdo z nich nevyjádřil co by v dnešní rozbouřené době ta echt pravice měla dělat.

Okavypulné!

P. Boublíková 27.9.2022 7:16

Přinejmenším se alespoň pokusit zrušit všechny nesmyslné regulace a omezit byrokracii převážně z Brusele prýštící.

Už jen ta tři ministerstva navíc jsou zbytečná.

J. Urban 27.9.2022 7:23

JO

F. Navrátil 27.9.2022 7:22

Přímo k popukání je, když snaživí novináři nazývají Pětikolku středopravicovým uskupením. Přitom jsou její součástí anarchističtí Piráti, pro které jsou i komunisté pravicovou úchylkou.

J. Urban 27.9.2022 7:25

s pravici to nema nic, ale vubec nic spolecneho, spis naopak, levicaci - navic neschopni (i kdyz to je u levicaku vlastne pravidlo)

J. Fridrich 27.9.2022 6:53

"Česko se rozpadá na bohaté a chudší. Volby to potvrdily." -

...A také na rozumné a hloupé. Strany naší PĚTIKOLKY také rády šermují některými pojmy, kterým dávají hanlivé významy, a to i když se také tak chovají jak přisuzují svým oponentům.. Jedná se například o POPULISMUS, KRAJNÍ PRAVICE a další... Z přesné definice POPULISMU vidíme, že tak se chová i Pětikolka, i když ona našemu lidu jen SLIBUJE, ale NEKONÁ.... Pětikolka také zneužívá dělení stran na DEMOKRATICKÉ a NEDEMOKRATICKÉ, kde oni se zařadili samozřejmě do té první, a opozici dali do té druhé skupiny. Občané naší země to ale ve své většině prokoukli, a výsledek voleb to nyní jasně ukázal. Také stranám Pětikolky nějak nejde matematika ze základních škol, konkrétně procenta. Za svůj úspěch považují tři z jejich pěti stran zisk 0,36 až 3,61 % hlasů občanů.

Tak pokud má někdo zájem o PŘESNÉ výsledky nynějších komunálních voleb v České republice, tak zde jsou :

ANO - 16,60 %, Sdružení nezávislých kandidátů - místní sdružení celkem 12,87 %, Piráti 6,62 %, ODS 3,61 %, STAN 2,9 %, KDU-ČSL 2,01 %, TOP 09 - 0,36 %. Tak to jsou reálné výsledky JEDNOTLIVÝCH politických stran..

Přesná definice - "Populismus (z latinského výrazu populus – lid) je politický přístup spočívající ve snaze oslovit běžného člověka, který se domnívá, že vládnoucí skupiny nehájí či přehlíží jeho zájmy."

M. Moravcová 27.9.2022 7:10

R^R^R^

P. Boublíková 27.9.2022 7:19

A kde máte zbytek do 100 %? 8-o

Nebo jste nějak zakalkuloval i nevoliče?

J. Fridrich 27.9.2022 7:41

Ale no ták, paní Boublíková. Já jsem přece uvedl jen tu hlavní část stran našeho politického spektra. Myslel jsem, že to rozumní lidé pochopí...

Tak jen pro vás kompletní výsledky voleb 2022, těch stran je tam ve velmi dlouhém sloupci odhadem 90-100. Jsou tam i strany se ziskem 0,01 %. Tak si to vše sečtěte, a budete mít těch vytoužených 100 % :

Výsledky voleb - Volby do zastupitelstev obcí konané 23.09. – 24.09.2022 - | Kurzy.cz

Tak si hezky "zamatematikujte"...

P. Boublíková 27.9.2022 8:17

Děkuji za vysvětlení.

Ňák mi nedošla ta síla pidistran.

J. Fridrich 27.9.2022 8:18

OK.

R. Franz 27.9.2022 6:48

Češi zkejsli v putnovském postbolševismu jak v oblasti energetiky, tak stavebnictví, tak sociálních služeb, nízkých příjmů a hlavně v uchovávání oligarchických struktur. Všichni dnešní čeští multimiliardáři zbohatli na tom, co bylo za bolševika levné, ale nezbytné a také málo kvalitní (PPF peníze, CPI bydlení, Agrofert zemědělství a chemie, Sev.en energrtika .... Ti všichni jsou svým kapitálem jen schopní "vylpšovat český postbolševismus" a to je zoufale málo, protože nejsou schopní rgovt atím méně sami přinést nic zásadně přvratného, naopk brání bolševické statky. Jsou to v podstatě podobné struktury které drží dns v Rusku u moci Putina.

R. Franz 27.9.2022 6:49

reagovat

I. Pávek 27.9.2022 6:41

Po snídani. Káva s mlékem, dva krajíce domácího chleba, jeden s povidly, druhý po soustech máčený v lesním medu, který je tak černý jako borakova duše. Ten med mám pod stolem v 30 l soudku a na snídani ho kulnu vedle sebe. Sousto chleba napíchnu na vidličku namočím v medu a šup s ním do chlebárny. Neskutečné blaho se rozlije po hubě a když to polknu (což oddaluji co nejvíc až už mi sliny tečou po bradě) a vrátí se mi tím blahem rozostřený zrak, je mi ta astonova přípiska taková srandovní - jako když jdu lesem a zdá se mi někdo křičí. Nikde nikdo, kouknu pod nohy a tam stojí v bojové pozici lesní mravenec na zadních s rozevřenými kusadly. Zašlápnout? Hm, pohrozím mu ,, ty chachare" a jdu dál. On toho ještě napíše - ;-)

J. Novak 27.9.2022 6:39

Pravicova strana by musela odmitnout dotace.

A dotace jsou hlavni princip EU.

Takze EU a ji placene neziskovky napadnou jskoukoliv pravicovou stranu a onalepkuji ji.

L. Frydryšek 27.9.2022 6:32

Čučím a samá negativa.

Babího léta se ne a nedočkáme. Česko se rozpadá na bohaté a chudší. "Válečný" rozpučet a jeho mínus 295 mld. Kam zmizela levice. kam pravice.

K poslednímu negativu.

Levice nikam nezmizela, pravice (v pravém slova smyslu) tu nikdy nebyla.

Populismu je v kotlině české. přehršle.

J. Urban 27.9.2022 7:27

JO, ovsem soucasna vlada by rada, ale ani ten populismus neumi

J. Fridrich 27.9.2022 6:28

"Rusko přiznalo, že se při mobilizaci dopustilo chyb. Napětí v zemi narůstá. „Neřízená“ mobilizace mezitím v zemi vyvolala chaos a rozsáhlé protesty. Od vyhlášení mobilizace ruská policie na demonstracích po celé zemi zatkla více než 2 000 lidí. Někteří z nich navíc následně „za trest“ dostali povolávací rozkaz." -

Už se Putinovi ta jeho Říše Zla hroutí a rozpadá... A Fialovi ta vláda změny bude také končit. Dnes bude Péťa na koberci v Lánech u zemana Zemana...

V. Hájková 27.9.2022 6:37

Vy si s panem profesorem a předsedou vlády tykáte, že jej oslovujete ""Péťa"? Je zajímavé, že největší pitomci mají v sobě tu největší drzost !!

I. Pávek 27.9.2022 6:43

;-D to hajkova

Pěstitelé marihuany si myslí, že na drahý proud vyzrají. Kradou ho z elektroměrů nebo využívají LED žárovky

J. Fridrich 27.9.2022 6:55

U vás to sedí.

R. Langer 27.9.2022 7:02

Hezká sebekritika, Herdekbabo! ;-D

J. Fráňa 27.9.2022 6:44

Hájková má dnes sebekritickou náladu, její věta " Je zajímavé, že největší pitomci mají v sobě tu největší drzost" u ní sedí jak zadnice na hrnec. Herdekbaba jde do sebe.;-D

V. Šťastný 27.9.2022 6:49

;-DR^

R. Nešpůrek 27.9.2022 6:26

Vždycky jsem si myslel, že bída nastartuje levici.. Ne pravici. 8-o

Musím se pořád učit ...

J. Anděl 27.9.2022 6:58

To je tou zašmodrchanou terminologií. Nacismus i fašismus vzešly z bídy. Za mě je to v obou případech národně orientovaná levice, ale nazývá se to často pravice.