17.5.2024 | Svátek má Aneta


Diskuse k článku

Jsou i dobré zprávy

Na žebříčku vnímání korupce sestavovaném Transparency International jsme za rok postoupili z 53. na 37. místo. Právo o tom přináší článek s poznámkou, že jsme se tím stali skokanem roku. To je bezpochyby potěšující zpráva.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Jurax 28.1.2016 12:47

Re: Good morning, Böhmen und Mähren

Hm - ale všechny tyto parametry vyspělé evropské státy - včetně ČR - nesporně splňují ... akorát Německo ne, to neřídí instituce, ale šílená Angela :-)

M. Moravcová 28.1.2016 5:35

Největší

korupce jsou dotace všeho druhu na úkor nedotovaných.

K. Frauknecht 28.1.2016 7:18

Re: Jedena, a s hvězdičkou :-))

Ano a po té hned následuje silný a rozdávačný (= socanský :-)) stát. Toť hlavní motor korupce. A ta je přítomna všude, i v opěvovaném Švédsku! Bohužel jen u nás se za její "jako potírání" sbírají politické body.

A o objektivitě a transparentnosti onoho slovutného žebříčku, sestaveného tou podivnou a naprosto nepotřebnou institucí, již pánové níže psali :-))).

P. Boublíková 28.1.2016 5:20

Jak již bylo řečeno

rozsah korupce a vnímání korupce jsou dvě odlišné věci.

Myslím si, že většina lidí se s korupcí vůbec nesetkala - tedy nestala se ani jednou stranou v případě, že jeden něco nabízí a druhý poptává, s tím, že cena je nadsazená, zaplatí se z veřejných peněz a o zisk se případně oba podělí. O tom se dozvídáme hlavně z médií a zatímco před lety se o korupci psalo v jednom kuse (včetně NP), dnes převažují jiná témata.

A co se týče "schodů ze sklepa", po kterých máme stoupat zpátky 20 let - to znamená do roku 1995? Tehdy byla nejmenší korupce? O tom velmi pochybuju.

J. Jurax 28.1.2016 1:30

No jo

ono je to povzbuzující - akorát bych rád věděl, jak ta slovutná Transparency tu míru korupce exaktně měří nebo jestli je to nějaká dojmologie pohledem na komín - a soukromě bych se klonil spíš k té dojmologii

P. Dvořák 28.1.2016 1:37

Re: No jo

No vždyť "vnímání korupce" není nic jiného, než pocit. Po roce jsme se procítili z 53. na 37. místo. Víc o tom ví ten veskrze zaměstnaný člověk, který si říká ředitel pobočky Amnesty International. Nebo tak nějak.

Také vás těší, "že se bratrům Polákům dobře daří zvládat korupci" ?

J. Jurax 28.1.2016 12:42

Re: No jo

Samozřejmě těší, jak také jinak :-)

J. Balcar 28.1.2016 6:21

Čistá dojmologie

https://cs.wikipedia.org/wiki/Index_vn%C3%ADm%C3%A1n%C3%AD_korupce

L. Novák 28.1.2016 1:01

Všechno je to jenom dojmologie a manipulace

Když byli socani v opozici, vyřvávali, že vláda ODS je vláda tunelářů a korupčníků, byť prvním vládním tunelářem odsouzeným do basy byl první ministr financí ČSSD Ivo Svoboda.

Museli, protože kauza David Rath a spol. měla tak obří rozměr, že dělala ČSSD ostudu i v zahraničí.

Neustálé vykřikování o korupci a vyrábění falešných kauz (viz pád vlády Petra Nečase způsobený tiskovkou s lživými informacemi Šlachty a Ištvana) vnímají lidé jako "korupci". Jakmile se o ní přestane mluvit, protože socialistická vláda Sobotka-Babiš přece "bojuje proti korupci", jejich voličstvo se uklidní, média taky, a pocitová korupce automaticky v průzkumech klesne.

O tom to všechno je. Žádné seriózní výzkumy, počítání odhalených případů, nic. Stejně jako tvrzení Babiše, že EET on-line buzerace přinese do státní pokladny navíc 18 miliard Kč. Data vycucaná z prstu.

A tak to jde pořád dokola a podobným blábolením se živí spousta lidí, kteří jednou budou chtít taky pobírat vysoký důchod... :-P

B. Hamáček 28.1.2016 0:06

Mám obavu

Mám obavu , že i v tomto někdo někoho uplatil !