8.5.2024 | Den vítězství


Diskuse k článku

Jsme sečteni… někteří

Sčítání lidu je humorné osvěžení všedního života a letos jsme se mohli těšit násobně, sotva vešlo ve známost, že to půjde on line.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Jirkovský 29.3.2021 20:31

Nevím, možná. Přáed nějakým časem jsem se přemoh a zkouknul jsem Kolju, skoro celýho. A bylo to přesně vykalkulovaný. Holt byznys je byznys, s kumštem to nemá nic společnýho.

D. Švik 29.3.2021 20:41

Zrovna Kolju bych Svěrákům nevyčítal. Prostě rodinný doják, zaměřený na kasovní úspěch a nějakou tu podělanou sošku na červeném koberci. S tím problém nemám. Mnohem více mi vadí ta současná "angažovanost". To je jak s padesátých let.

V. Mokrý 29.3.2021 21:09

Jo !

P. Vandas 29.3.2021 20:35

Celý život Smoljak držel Svěráka na krátkém vodítku, aby neujížel moc doleva. Od té doby, co pobíhá volně je těžce vlevo. Ale, ať je to tak, či onak, tak oba vytvořili úžasné dílo. Mám je rád oba a , když Zdeněk Svěrák mluví o politice, tak si holt jdu někam zakouřit. :-):-):-)

J. Schořík 29.3.2021 20:37

Volič Zemana poučuje o úletech.. Zábavné..

A stejně tak to radikální levopravé klausiánské vidění z minulého století a bleskové zařazení Svrěráka :).

R. Tesařík 29.3.2021 20:57

Má pravdu, přecedo.

J. Schořík 29.3.2021 20:59

Věcně jsem psal to samé níže..

Ale plést do toho levičáctví (je to prostě kýčař). Holt škola Václava Klause stejně jako u Vás mistře..

R. Tesařík 29.3.2021 21:05

Ale samozřejmě, že je levičák, stejně tak jako vy. S tím nic nenaděláte.

S. Lazárek 29.3.2021 21:08

Hele Richarde a kdo je vlastně pravičák? Ten kdo má pravice plnou hubu, ale přitom na Hrad klidně zvolí komouše Zemana a do Strakovky estébáka Bureše nebo kdo vlastně? Ty seš v tomhle hodně ukotvenej a já tomu moc nerozumím tak poraď.:-)

R. Tesařík 29.3.2021 21:21

To jsi to zgulášoval, Stando..Zatáhl jsi do toho Zemana a babiše..To s tím nemá nic společnýho.

S. Lazárek 29.3.2021 21:25

No tak mi to tedy vysvětli, já bych třeba tyhle dva komouše nevolil ani kdyby zmrzlo peklo, ruku bych si musel useknout, ale asi nejsem dostatečně autentickej pravičák, kterej se přes tyhle drobnosti tak ňák umí přenést, tak jak to tedy je? Zatím vím jen to, jak to není.

R. Tesařík 29.3.2021 21:29

Máš pocit, že já jsem je volil?

J. Schořík 29.3.2021 21:34

Reagoval jsem na pana Vandase.. Ten ano..

S. Lazárek 29.3.2021 21:38

Mám pocit, že jsi mi zatím nic neosvětlil. Jo, spousta místních bijců za pravicový svět ve volbách nakonec volí vypelichaný komouše a estébáky, zajímavý fenomém.

J. Schořík 29.3.2021 21:08

Pochybuji, že by byl levičák, nebo mnyslíte že havlista musí být levičák? Stejně tak pochybuji, že víte o mne dost, abyste mohl vědět jak na tom jsem (to že si dělám srandu z místní důchodcovské pravice není směrodatné) :). Ale klausián a liberál dle IVk nejsem ani já a nejspíš ani on..

P. Milan 29.3.2021 21:11

Nemusí, ale na 99% je.

J. Schořík 29.3.2021 21:13

To takhle poznáte? Asi nějaká zvláštní schopnost vzniklá dlouhým studiem článků na Protiproudu :).

Já nevím, ale tady tohle rozdělování na pravičáky a levičáky je docela nemocné..

P. Milan 29.3.2021 21:26

Odhadl bych, že Protiproudu věnujete řádově vyšší pozornost než já. Nakouknul jsem tam asi tak dvakrát, vždy na upozornění někoho odsud, a připadalo mi to, mírně řečeno, přehnané. Pokud tam lezete častěji, nedivím se následkům.

To rozdělení je velmi přirozené a aktuální. Přerozdělování bylo, je a bude. Pravičák si přeje menší a více prostoru pro vlastní rozhodování, levičák opak.

Pravičák osobní svobodu a zodpovědnost, levičák "moudré" vedení příkazy a zákazy.

J. Schořík 29.3.2021 21:29

A Svěrák si tedy přeje mnohem větší přerozdělení? Proč by to dělal? Je nízkopříjmový, postižený, sociálně slabý? Nesmysly. Přesně ve Vašem stylu.

P. Milan 29.3.2021 21:54

Pláčete na špatném hrobě. Já jsem napsal jen dvě věci: Mně byl sympatičtější Smoljak.

Levičáka poznám dost snadno a většina P&L jsou levičáci. Tu více, tu méně.

Svěrák spíš takový salónní, přesto se na jejich díla občas rád podívám. Nízkopříjmovost a sociální slabost nutně neznamená levicovost. Častější je u finančně zajištěných napravovatelů světa a lidí.

J. Schořík 29.3.2021 21:58

Takže to není o tom přístupu k přerozdělení, ale podle Vašeho pocitu.. Pochopitelně.

Co vím tak Svěrák je v ekonomickém smyslu kapitalista maximální. Z tohoto pohledu konečně i já budu aktuálně výrazně pravicovější než Vy, přerozdělení pro mě výhodné není, čím menší tím lepší.. Vidíte to stejně předpokládám?

P. Milan 29.3.2021 22:16

To jste to obrátil naruby.

Většinou nejde o výhodnost, ale o tu snahu páchat dobro.

Tu já nemám, a pokud ji nemáte ani vy, ani raději nemedituji, proč jste se potloukal nebo potloukáte kolem oranžgutanů.

J. Schořík 29.3.2021 22:21

Takže levičák se pozná tak, že se snaží páchat dobro. A pravičák, že nemá tu potřebu. Taky dobrý. Takové Vaše..

A proč jsem byl socdem jsem tady psal opakovaně. Je to už tři roky zpět.. Nemeditujte, dejte si prášky, třeba se to nebude zhoršovat. Holt zase ta Vaše senilita.

P. Milan 29.3.2021 22:31

To máte marný, urazit by mne mohl jen někdo, koho si vážím (to k těm práškům a senilitě). Co jste kde předstíral před třemi lety, to už si fakt nepamatuji (nebylo to tak významné), mně stačí, co zde předvádíte v současnosti.

A ano, levičák se snaží páchat dobro, pokud možno těm, kdo o ně nestojí a za cizí peníze. To je přímo esence levice.

Pokud by se o něco podobného snažil údajný pravičák, tak se prostě za pravičáka jen vydává.

J. Venc 29.3.2021 21:09

Tak jste se sešli tři levičáci (byť jeden v zastoupení tzv. autentickýho pravičáka).

Hm.

:-)

R. Tesařík 29.3.2021 21:23

Co to pletete...

J. Venc 29.3.2021 21:27

Všakvelmidobřevíte.

A tak co už s tím.

:-)

V. Mokrý 29.3.2021 21:14

Rv;-€ !

J. Schořík 29.3.2021 21:19

:-);-)R^R^

J. Venc 29.3.2021 20:46

Ste i toho nutně musel být, respekt.

Dolejval ste víno?

:-)