19.10.2021 | Svátek má Michaela


Diskuse k článku

Jsme sečteni… někteří

Sčítání lidu je humorné osvěžení všedního života a letos jsme se mohli těšit násobně, sotva vešlo ve známost, že to půjde on line.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Fridrich 29.3.2021 7:02

Prostě našim potížistům chybí pekař Pecka - hlavní bojovník za zrušení střídání letního a zimního času.. Nyní o to bojují celé kohorty našich a Bruselských odpíračů posunout dvakrát za rok hodinky o jednu hodinu.. Bitva probíhá naplno...

J. Basler 29.3.2021 5:17

Pravda je, že mně chyběla úvaha pana Jakla o střídání času nebo že bych ji přehlédl? Vždycky mě utvrdil v tom, že lze z prdu udělat kuličku a tu mu ještě Aston zveřejní. Nebo možná chystají v IVK na toto téma knihu: Jak mě střídání času krátí život...

No, kouknu ještě na stránky IVK

J. Vobr 29.3.2021 2:20

JE TU UŽ KLID ... ROBERT JOHN DNES NEMÁ NOČNÍ VÝSLECH ČAPÁKU !!!;-O;-O;-D

J. Vobr 29.3.2021 2:21

Jdu se natáhnout do home officu za Oldou !!!

;-D;-D;-D

P. Dvořák 29.3.2021 1:49

Pro chytrolíny:

Kde mají slunce nad hlavou v poledne, když mezi Košicemi a Madridem je co se týká otočení Země vůči Slunci dvě hodiny rozdíl, ale jedná se o jedno časové pásmo?

Jinak: Stín které hůlky zapíchnuté do země v poledne v Košicích a v Madridu ukazuje to vaše "poledne nad hlavou"?

V. Zadák 29.3.2021 7:38

Ve Španělsku zavedl trvalý letní čas diktátor Franco aby měl stejný čas s Hitlerem.

V Portugalsku Salazar. Ve Francii Petain.

V. Zadák 29.3.2021 7:42

Pro chytrolína:

Do vynálezu železnice byl čas nejednotný. O kus dál bylo poledne o několik minut posunuté. Pak byl z pochopitelných důvodů zaveden "železniční čas".

P. Dvořák 29.3.2021 11:00

A tak jako co? Změní to něco na tom, že při stejném času podle ciferníku, je slunce v Mardidu o dvě hodiny později než v Košicích?

To pro je chytrolíny evidentně nepochopitelné.

P. Hatina 29.3.2021 1:42

Proč by to s tím jednotným časem nešlo? Tím by se jistě mnohé v jednotné E-unii zjednodušilo:)) Jak to ostatně napsal Solženicin v románu Jeden den Ivana děnisoviče.. "Sluníčko ještě není nad hlavou, a už je 12 hodin, jak to?

To zařídil soudruh Stalin

Tak soudruha Stalina poslouchá už i Slunce? ;-D

No, Merkelka už to asi nezařídí, tak to zůstane na nějakého jejího nástupce. Ale taky (a snad) až skončí tahle korokríze, když sedí všichni doma a koukaj leda z okna. Až se zase rozjedou mobilita po celé EU, arciž už s koropasem za pasem, nebo v mobilu, nebo kde..

V. Zadák 29.3.2021 7:51

Slunce poslouchalo již Nikolaje II. Alexandroviče a několik jeho předchůdců.

J. Pavlik 29.3.2021 0:42

Evropska unie ma od zapadu po vychod priblizne 40 stupnu, to ano. Ale ma 3 casova pasma. Irsko ma UTC+0, vetsina Evropy ma UTC+1 a Rumunsko s Buhlarskem maji UTC+2. Pasma by mela byt idealne po 15 stupnich, tak to vicemene odpovida. Ovsem jak se do toho zacne michat letni cas, je v tom bordel.

M. Ilsner 29.3.2021 0:39

Tentokrát Aston za 4-

do roku 1979 jsme žili bez letního času a komu to vadilo, kůůůrva ?;-O8-o

J. Vobr 29.3.2021 2:18

JOUDO SPI ... nedělej tu bórdel !!! ;-D;-D;-D

V. Sember 29.3.2021 0:30

"... že je v létě dýl sluníčko..." Kašlu na to, tohle nemá fakt cenu. Pod tímhle Astonovým úvodníkem se už nebudu vyjadřovat. Těším se, až bude dýl sluníčko v zimě...

https://www.youtube.com/watch?v=oR6O0FQKoXc

:-P

R. Langer 29.3.2021 5:34

Ne, v zimě dýl sluníčko fakt nebude...

Jenom když se odstěhujete někam jinam. ;-D

R. Perlín 29.3.2021 0:20

Pro Astona. Místo narození je důležitý údaj pro základní sledování stability populace v místě. Pokud v obci, městské části dominují rodáci, pak je možné předpokládat, že v obci bude existovat větší sociální soudržnost, hlubší sociální sítě, pokud v obci bude žít málo rodáků, bude i menší zájem o věci veřejné v obci nebo zájem bude tvořen polemikou, kritikou vůči veřejnému dění. Bohužel chybí údaj, kde jste žil před 10 lety, který v Sčítání také býval, tan letos padnul pod stůl. Bohužel.

M. Ih 29.3.2021 2:48

Ano, diskuse zavedená Astonem o sčítání je z jeho pozice stejně odborně výživná, jako epidemiologické hodnocení pí. Pekarové-Adamové nebo p. Rakušana o situacích a opatřeních ke koronaviru. Obojí na úrovni koza kontra petržel. Jinak se ovšem potvrdilo, že Čecháčkové na tom s mozkem nejsou nejlíp. Narvat se do systému sčítání krátce po startovací půlnoci vyžaduje opravdu genialitu. To mohou udělat jen ti, kteří nemyslí nebo záměrně chtějí systém položit na lopatky. Ostatně, už to předvedl náš národ několikrát, netřeba se rozepisovat. Je ovšem fakt, že kdyby na lidi vyskočila obrazovka s nápisem "Promiňte, ale v systému je nyní přes 100 tisíc zájemců, přiďte prosím později, asi za 10 minut", zablokovala se na čas brána, nemuselo se to vůbec stát. To je ovšem plně na triku SW firmy, žádné zátěžové testy nemohou takovouhle zběsilost předpokládat a postihnout. A mimochodem, Astone, systém padl v okamžiku, kdy se do něj nacpalo 150 tisíc nerozumných, Váš předpoklad je na hliněných nohách. A ptát se pár hodin po incidentu před vrátnicí ČSÚ zbědovaného předsedy pana Marka Rojíčka, zda už uvažoval o odstoupení ze své pozice, tak to zase může jen naše slavná ČT. Víc než nechutné!

J. Moravec 29.3.2021 7:39

Zcela s Vámi souhlasím. Kritikou oplývají především lidé, kteří umí o problému pouze zasvěceně pohovořit. Nikdy nic podobného neřešili ani řešit nebudou. Toť vše. Dobrá zpráva je, že prostý lid má o digitalizaci velký zájem, nebojí se a chce si to zkusit. Chová se zcela opačně jak na poslední chvíli na úřadech, ve frontách před přepážkami.

V. Sember 29.3.2021 0:12

Já bych ty časy střídal čtyřikrát do roka, po půl hodině, nejdřív sem, potom tam, a všichni budeme v pohodě

https://www.youtube.com/watch?v=DJo6LeMxdc0

S hodinkami se dá kroutit, jak chcete. Nějaké slunce či přírodu máme na háku. Díky, Astone, za podnětný příspěvek. Všemi deseti jsem pro. Zatím jich mám ještě deset. Prstů. Na rukou. Když k tomu připočítám nohy, tak dvacet. Zatím:-P

R. Langer 29.3.2021 5:40

No, já jsem úplně v pohodě, a střídání letního a normálního času mi maximálně vyhovuje, podobá se totiž v rámci možností přirozenému biologickému cyklu, kdy se v létě vstává za světla dříve, a v zimě později. Problémy s tím mají jedině roboti naprogramovaní budíkem, co se ani neumí vyspat, když to potřebují, a ještě to vydávají za normální. Chudáčci... ;-D

L. Harvánek 29.3.2021 7:57

To už patří minulosti, ale když jsem ráno do práce vstával o půl třetí, trvalo mi dost dlouho po zavedení letního času, než jsem si životní rytmus přizpůsobil. Tyhle pindy o tom, že je to vlastně jedno jaký je čas, mohou tvrdit jen ti, co vstávají až před polednem a do půlnoci vyřvávají u grilování. Aby ti, co musí brzy vstávat (i k vůli nim) se nevyspali.

J. Dostál 29.3.2021 9:17

Je potěšující, že existují tací, kteří si uvědomují, že je to posouvání vlastně přirozené a lépe to v naší zeměpisné šířce odpovídá lidským potřebám.