23.5.2024 | Svátek má Vladimír


Diskuse k článku

Ještě k té Kassandře

V sobotu reagoval na Neviditelném psu Jaroslav Zamazal na můj úvodník z 5. července Smutný úděl Kassandry. Dalo by se říci, malá slušná polemička. V podstatě to ale polemika není.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
H. Lukešová 13.7.2021 19:30

No chyběl jste tu, vážně, všímám si ale, že vy jste tu nás pro večer, tak nás pro změnu vy o něčem poučte, jak píšete, jste tu teď pro nás.

P. Forejt 13.7.2021 19:36

věnuji se teď mým včeličkám, takže mám čas až večer. To víte, ti majitelé panelákových bytů takové starosti nemají ..... ale zase mají naštudováno ?!! .....tsssss

H. Lukešová 13.7.2021 19:40

To je moc hezký koníček a med je výborná potravina. A tvoříte skutečně hodnoty.

F. Doušek 13.7.2021 18:55

Chvíli jsem sledoval jednání PS o novém Stavebním zákonu.

Posledním příspěvkem v diskuzi byl pozměňovací návrh, aby se zákon přejmenoval na Developerský zákon.

I. Břízová 13.7.2021 19:01

Mohl byste mi prosím prozradit, kdo podal ten skvělý návrh?

F. Doušek 13.7.2021 19:13

Netuším, měl nasazený náhubek. Ale pustíte-li si to ze záznamu, vystoupil před poslancem Kolovratníkem, před cca 30 minutami.

R. Toman 13.7.2021 19:15

Zřejmě nějaký opoziční vtipálek.

I. Břízová 13.7.2021 19:20

Abych pravdu řekla, ono je mi to v podstatě celkem jedno. Ale taky bych tipla opozici.

F. Doušek 13.7.2021 19:25

Zřejmě, ale jak poté Kolovratník vyzradil, pracovali na novém zákonu "odborníci" z Hospodářské komory, která sdružuje i ty developery. ́, zatímco účast ČKA, ČSSI a ČKAIT byla odmítnuta. Takže ti developeři sedí.

H. Lukešová 13.7.2021 18:50

Multikulti spor v Hamburku. V mediální radě má být islamista. V radě severoněmecké televize a rozhlasu by mohl zasednout někdo z Islámského centra v Hamburku. Jeho šéfa německá kontrarozvědka označila za spojku na íránské duchovní prosazující islámskou revoluci.

Sázka na výraznější zastoupení rozmanité společnosti v mediální radě veřejnoprávní společnosti Norddeutscher Rundfunk (NDR) vyvolala velkou kritiku. Sociální demokraté ze strany SPD společně se Zelenými totiž v Hamburku navrhli, aby byl v radě zastoupen i člen muslimské organizace.

Jedná se se dvěma sdruženími. První je DİTİB, což je Turecko-islámská unie pro náboženské záležitosti a je jednou z největších islámských organizací v Německu. Druhá je Schura neboli Rada islámských společenství v Hamburku. Jejím členem je i Islámské centrum Hamburk (IZH)

Jak IZH, tak DİTİB jsou organizace, jež bedlivě sleduje německá civilní kontrarozvědka (Spolkový úřad pro ochranu ústavy), protože je podezírá z podpory islamismu a terorismu. Mohou svou činností podkopávat demokratické zřízení v Německu. „Funkce šéfa IZH je tradičně obsazena stoupencem íránské státní doktríny a islámských revolučních cílů. Je považován za zástupce revolučního vůdce Chameneího v Evropě,“ upozornila hamburská pobočka německé kontrarozvědky. ..................

https://www.tydenikhrot.cz/clanek/multikulti-hamburk-medialni-rada-islam

J. Havelka 13.7.2021 19:05

A vůbec, Va piensero jste absolvovala..u Sionu..?

J. Havelka 13.7.2021 19:07

Nebo aspoň pensiero?

J. Havelka 13.7.2021 19:07

Nebo aspoň pensiero?

H. Lukešová 13.7.2021 19:09

Já nerozumím obratu "Va piensero", studia jsem absolvovala v České republice, v Izraeli sice nežiji, nestudovala jsem tam, ale srdce mám na Sionu v Jeruzalémě. Člověk nemusí žít v Izraeli, aby měl židovské srdce a byl sionistou.

J. Havelka 13.7.2021 19:16

Va pensiero, je sbor židů z Nabucca, Verdi.

H. Lukešová 13.7.2021 19:24

Aha, tak to jsem nevěděla. Babylonské zajetí Židů, to ukončil perský král Kýros II., dovolil Židům návrat do Izraele. Izrael a Persie mají potenciál stát se znovu přátelské státy, ale režim ajatoláhů zemi dusí a existují Íránci, kteří s režimem nesouhlasí, není jich tak málo, leč jestli režim někdy padne, to si netroufnu vůbec odhadnout kdy, nebo jestli.

Pro mě je podstatné, že Stát Izrael existuje a je garancí záchrany pro všechny Židy, ať žijí kdekoliv. Považuji ho za geopolitický zázrak a to, že se Naděje může vyplnit.

I. Mertl 13.7.2021 19:20

"Mohou svou činností podkopávat demokratické zřízení v Německu." Píše se. Nebo podkopávají? Asi ne, jsou pod hledáčkem tajných služeb, což je jistě v pořádku. Ale je to jen možnost, podobná jako u řady jiných organizací (mluvilo se i AFD). Jinak v Německu je víc než 6% muslimů, převážně starých Turků a na zastoupení jistě mají právo. Tak to prostě je.

P. Forejt 13.7.2021 19:25

občasníku, Háta vás tady vzdělává ...a vy ještě držkujete......styďte se hanbáři ....tsssss

H. Lukešová 13.7.2021 19:28

Ale to se s Vámi nepřu, jistěže muslimové mají právo na určité procentuální zastoupení, ale toto právo by měly by měly mít všechny menšiny, i ta židovská, budhistická, hinduistická, což ale je utopie, protože by pak na úřadech byly jen menšiny a to by se většinové společnosti příliš nelíbilo.

Ale z těch muslimů by měli být vybíráni ti umírnění, klidní, slušní, ne ti napojení na teroristické organizace a navíc s antisemitským zaměřením.

J. Matuška 13.7.2021 18:48

Demokratičtí zákonodárci Texasu chtějí útěkem zastavit reformu voleb. Zavřeme je do Kapitolu, hrozí guvernér

J. Anděl 13.7.2021 19:00

Zajímavé i ve světle debat o volebních pravidlech v EU

J. Matuška 13.7.2021 18:25

Unie řeší, jak zmírnit dopady Green Dealu na obyvatele. Poprvé v historii zřejmě přispěje lidem na zaplacení elektřiny a plynu

J. Anděl 13.7.2021 18:34

No, s tak korupční chováním už opravdu těžko hovořit o normální "demokracii".

F. Doušek 13.7.2021 18:45

To zní jako špatný vtip.

M. Varadinková 13.7.2021 17:51

Rasismus v zemi poklekávačů

...Táž média ovšem netušila, že vrchol rasové nenávisti na šampionátu přijde přes všechno poklekávání a ukazování prstem zrovna v Londýně. Ke stržení masky progresivity stačily tři neproměněné penalty, jejichž aktéry byli černoši.

Některé z reakcí byly ohromující.

Tady jich pár je: Vrať se do Nigérie. Vem si banán, negře. Negři nám to projeli. Obnovte otrokářství, negři nemakají pořádně. Cizinci jsou pitomci. To, co dnes netrefili, byli všichni černí negři. Itálie a Argentina nemají ve svých týmech žádné negry a obě země vyhrály – to je poučení, že do lidského sportu se nemají pouštět opice. Opice byly vůbec frekventované, řadu příspěvků tvořily jen opičí ikonky.....

M. Varadinková 13.7.2021 17:51

Zdroj:

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/fotbal-euro-anglie-rasismus-wembley-poklekavani-black.A210713_095828_zahranicni_mah&h=64BA596631DAEC38E1ACDDE8533EC3C7

I. Břízová 13.7.2021 17:58

No vida. Ještě pár fotbalových zápasů a ono je to poklekávání přejde. A musím se přiznat, že letošní mistrovství ve fotbalu jsem zaregistrovala i já, kterou fotbal vůbec, ale vůbec nezajímá.

M. Varadinková 13.7.2021 17:55

Poklekávání totiž plodí rasismus. Čím víc poklekávání, tím víc rasismu.

I. Břízová 13.7.2021 18:13

No to je přece jasný. Prostě nic se nemá přehánět. To samé trans a gay. Jenomže to je marný. Když se někdo potřebuje předvádět........

H. Lukešová 13.7.2021 18:01

A to měli Britové keců, jaký je Kúdela rasista, nácek, jak urazil černocha Kamaru, Kúdela dostal distanc 10 zápasů, takže si Euro nezhrál a sami rasisticky urážejí své sportovce. Kozel zahradníkem.