30.4.2024 | Svátek má Blahoslav


Diskuse k článku

Jednání v Carbis Bay

Třídenní summit skupiny G7 v britském Carbis Bay vrcholil v neděli hádkou o převoz párků přes hranici mezi Irskem a Severním Irskem, tedy mezi Unií a Británií. Dodejme ještě, že jde o G8, původně G6 a že se do géčka počítá Francie, Itálie, Japonsko, Kanada, Německo, Spojené království, USA a taky Evropská unie, původně se sem řadilo i Rusko, ale kvůli Krymu je za dveřmi.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Drobný 14.6.2021 9:45

Fridrichu, běžte už s tou svojí antikomunistickou propagandou k šípku (napadá mě trefnější výraz). Nevím kolik je vám let, kde jste žil a co jste dělal.

Mně nikdo nebude vykládat jak jsem prožil svůj život. Vůbec jsem nezaznamenal, že by lidé v okolí ať na vesnicích nebo ve městech trpěli nedostatkem jídla a dalších základních životních potřeb.

V padesátých a šedesátých letech lidé rozhodně nebydleli v panelácích a především měli to, co spousta dnešních lidí nemá, tj. sociální jistoty - práci, bydlení, pravidelný příjem a všechno to důležité, co potřebovali k životu, zdravotní péči zajištění ve stáří!

Netuším o jakých stovkách chybějícího běžného zboží to melete. No pokud někdo ke své existenci potřeboval džíny, tak zkrátka musel do Tuzexu.

Můj příspěvek je zase o tom, že dnes jsou sice supermarkety nacpány zbožím až po střechu, ale bohužel existují tisíce lidí, kteří na ty dříve chybějící banány a pomeranče nemají ani náhodou, což by až tak nevadilo, ale oni nemají ani na obyčejný rohlík o salámu a masu nemluvě.:-(

J. Fridrich 14.6.2021 10:38

Jsi astronaut-mimozemšťan po dlouhém letu Vesmírem, s. Drobný. Howgh.

M. Kolář 14.6.2021 7:07

Posun v kauze ČH ? Bankéři z úvěrující HSBC možná po přerušení spolupráce HSBC z Agrofertem r. 2018 otevřeně vypovídali..

https://1url.cz/aKHd8

M. Kolář 14.6.2021 7:10

//s Agrofertem// sakra

V. Hájková 14.6.2021 7:11

Právě jsem to sem chtěla napsat! Toto je TO- co BUREŠI ZLOMÍ VAZ!

M. Kolář 14.6.2021 7:14

Zaslouží si to.. Už jenom proto, jak kvuli kauze zacházel se svým synem...

V. Hájková 14.6.2021 7:20

Z ČLÁNKU :

Byl to jeden z klíčových důkazů, který chtěl po policii doplnit odcházející nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman. Požadoval vyjasnění rozporů mezi dokumenty z britské banky HSBC a výpověďmi jejích manažerů, kteří jejich obsah při prvních výsleších bagatelizovali jako nedorozumění.

Interní dokumenty, které banka vedla při sjednávání stamilionového úvěru pro farmu Čapí hnízdo, hovořily jasně: stálo v nich, že manažeři Agrofertu při vyjednávání půjčky označují za vlastníka farmy Čapí hnízdo Andreje Babiše, potažmo Agrofert. Jenže následně při původních výsleších na policii to bankéři nepotvrdili.

Těžko nyní bude ŠAROCH - hledat vytáčky;-D;-D;-D;-D

V. Hájková 14.6.2021 7:23

ps. Doufám, že pak příjdou na řadu všechny jeho mnohem větší finanční podvody, než bylo 50 milionové čapí hnízdo!

P. Jirkovský 14.6.2021 7:46

Pro rozsah škody platí v trestu "spodní hranice čtvrtýho odstavce" 5 mil. Kč, takže těch 50 je darda dostatečná. Kdyby pámbu dal a povedlo se tohle hnízdo, tak sláva.

J. Drobný 14.6.2021 9:58

Lidoví soudci Hájková a Kolář už zase vynášejí rozsudky!;-D;-D;-D

P. Jirkovský 14.6.2021 7:22

Pochybuju, že by tohle znamenalo nějakej zásadní obrat. Že všichni z Agrofertu lžou, je jasný od počátku, teď to jejich advokáti otočí na to, že se jen vytahovali, jak se znaj s Burešem. Je to jeden z nepřímejch důkazů, a to jeden z těch slabších. Všechno záleží na tom, jak to žalobce sváže do sebe a předloží.

V. Hájková 14.6.2021 7:26

V tomto nemáte pravdu - to není nepřímý důkaz - to je přímý důkaz jako hrom!

P. Jirkovský 14.6.2021 7:39

Bohužel není, obviněnej je Bureš, a ti "pracovníci Agrofertu" mluví o něm.

M. Kolář 14.6.2021 7:46

Bude určitě záležet na spoustě dalších "detailů" .. Ale pokud bankéři vypovídají, že o uvěrovém obchodu pro ČH jednali vlastně s Agrofertem a manažeři Agrofertu v zájmu přiklepnutí peněz navíc uváděli Bureše jako toho, kdo za obchodem reálně stojí, může to být i významné.. Jenom muj laický odhad, samozřejmě... ::))

P. Jirkovský 14.6.2021 7:48

V tom popisu samozřejmě s vámi souhlasím, a že to tak bylo, o tom nepochybuju. Ale .....

M. Kolář 14.6.2021 7:50

No jo. "Ale" se určitě vyskytne... :::))

P. Jirkovský 14.6.2021 7:53

Může si dovolit královsky zaplatit ty nejlepší advokátní mozky a taky to udělá. A ti dokážou neuvěřitelný věci, třeba přesvědčit soud, že pedofilovi, kterýho chytnou s rukou v kalhotkách nějaký dívky, tam spadly klíče. Uvidíme.

M. Kolář 14.6.2021 7:28

To oni zkusí, to je jasný.. Zkusí všechno.. Ale pokud z výpovědí plyne, že Andy to celé řídil, nemusí to být až tak slabý důkaz..

V. Hájková 14.6.2021 7:41

Divím se, že pochybujete- pamatujete si koho v prvopočátku uváděl jako majitele? Své děti!! Jenže na dokumentech banky, které podepisoval je všude uváděn jako majitel on!!!!!

P. Jirkovský 14.6.2021 7:43

To je taky jasný od začátku, nikdo si asi neumí představit, že by si v Agrofertu někdo kutil investici za miliardu jako melouch z ušetřenýho materiálu, ale obviněnej je, a dá pámbu obžalovanej bude, Babiš, a lidi vypovídají jen o tom, co "údajně" říkal a tvrdil. Vono u těhle věcí spojit skutek s konkrétní osobou a dokázat její rozhodující vliv, není zase tak jednoduchý. A zásada trest. řízení "in dubio pro reo" je, zaplaťpámbu, platná a nutná.

R. Vacek 14.6.2021 6:43

Kromě jiného chtějí lídři G7 dostat dalších 40 mil. dívek do škol. Současně kritizují Čínu, která totéž prosazuje mezi ujgurskými muslimy.:-)

J. Minarčík 14.6.2021 6:05

S tím houpáním na krku Německa bych to až tak skvěle neviděl,jen co rudozelení protlačí svůj program,nemluvě o tom,že nás pěkně ždímou,jak dlouho to může trvat?8-o

V. Mokrý 14.6.2021 6:17

!! R^

P. Jirkovský 14.6.2021 6:29

A copak z vás ždímou? Ten váš důchod by je asi nevytrh ....

V. Mokrý 14.6.2021 6:52

Jo, taky bychom se mohli houpat za krk - to už tady nejednou bylo.

A. Renjascu 14.6.2021 6:58

Nepřiměřený vývoz kapitálu a parazitování na nízkém kursu eura díky Řecku a spol, kterým nebylo dovoleno vystoupit z eurozóny.

P. Jirkovský 14.6.2021 7:08

;-D

Čího kapitálu? A když vás tady vidím, tak vám doporučím doučit se významy slov. Přezdívka je něco jinýho než krycí jméno od ŠtB, takže až zase budete mít potřebu někoho poučovat, tak si dejte znovu ZŠ, jinak jste za troubu.

A. Renjascu 14.6.2021 7:31

Svoje jméno jsem zde vysvětloval opakovaně již mnohokrát, tak nebuďte linej a najděte si to. Jinak jméno samo o sobě - a já netuším, zda jsou všechna zdejší jména skutečná - nemají vliv na relevantnost názorů či informací zdejší diskuze. A vývoz kapitálu? No mluví o něm všichni ekonomové, ale k vám se to zřejmě ještě nedoneslo. Zkusím vás tudíž doučit a doplnit vaše mezery. Odhadovaný vývoz kapitálu z ČR je odhadován na cca 500 mld ročně. Každé investované euro přinese investorům v Německu či Francii 3,25 eura zisku, na Slovensku jim přinese 5,5 eura zisku, v Polsku je to 8,4 eura zisku, ale v ČR je to 10,7 eura zisku. Čili každý, kdo přišel do ČR se zde bez problémů napakoval a odvezl velkou část bohatství. V jiných zemích to zdaleka tak není a to je právě ten problém našeho hospodářství, který nemá v jiných zemích EU obdoby.

A. Renjascu 14.6.2021 7:43

A o tom, že kurs eura je díky jižnímu křídlu EU na nižší úrovni není žádné tajemství. Pokud by Německo mělo zpět marku, tak by její kurs byl někde jinde a přebytek v exportu by se srovnal. Samozřejmě německá ekonomika je efektivní a tak předpokládám, že i potom by byla přebytková, jen už by ten rozdíl nebyl tak markantní. A StB si strčte za klobouk, návštěv pánů s palckou si naše rodina užila za totáče až až a nejvíc na nás donášeli ti, kteří se tvářili jako přátelé. Nemám potřebu se před lidmi vašeho typu obhajovat, totalitní praktiky a jediný správný názor si zkoušejte na někoho jiného.

P. Jirkovský 14.6.2021 9:39

Kecáte kraviny a máte slabou paměť, o vašem jménu nepadlo ani slovo, to je mně u řiti. Napad jste vy mě, jak už se to tak stává ubožákům vašeho typu, tak jsem se jen snažil vám vysvětlit, jak je to s krycím jménem u Bureše, vy přezdívko pitomá.