2.6.2024 | Svátek má Jarmil


Diskuse k článku

Je to jasné, nastává nejasno

Když před pár dny vzkázal Andrej Babiš od svého dovolenkového moře, že se zachová razantně, dalo se čekat, že podá ústavní žalobu na Zemana pro konání proti ústavě. Nebo že zruší ministerstvo kultury. Nebo že něco jiného.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Mařák 17.8.2019 11:09

Vobr, už jste Oldovi upekl

ten rybí koláč?

https://vzor60.rajce.idnes.cz/zozik#buchtasrybou.jpg

M. Mařák 17.8.2019 10:48

Big-Boss-Zeman rozhodl

a Ten-co-chce-řídit-stát-jako-firmu poslušně sklapl podpatky, uctivě se uklonil, sežmoulal rádiovku v rukách a se zpocenými zády hrdě v tisku prohlásil, že tedy s tím Šmardou nakonec vládnout nebude....

:-)

Šouvádyvády ainkesl buntes Hej ráknrol hotové:

https://www.youtube.com/watch?v=j9NKs3h1CS8

A. Babiš 17.8.2019 10:52

Re: Big-Boss-Zeman rozhodl

Neurážet. Na to jste ještě mladej, aby stě temu rozumeli!

M. Mařák 17.8.2019 11:01

Re: Big-Boss-Zeman rozhodl

Pán Babiško, čo to tárate, ako stary cigán vravím: "

The goďaver manuš šaj perel zorales pro šero."

J. Vobr 17.8.2019 11:00

BABIŠ MUSÍ SOCANY POSLOUCHAT !!!

... jen pak není plastelína !!!

___________________________________________

Kůůůrwa,lid dal socanům ve volbách takovou důvěru,že je třeba to respektovat a nedělat z ČSSD stažené králíky !!!

:-)))

:-)))

M. Mařák 17.8.2019 11:03

Re: BABIŠ MUSÍ SOCANY POSLOUCHAT !!!

Socany nemusí, ale Zemana musí, neboť se jedná o tzv. vyšší moc. To určitě znáte i ve spojitosti s pojištěním.

V. Čermák 17.8.2019 11:20

Re: BABIŠ MUSÍ SOCANY POSLOUCHAT !!!

No, hlavně Nemusí poslouchat" dobré rady" pisálků a jednoho emigranta. A taky to nedělá, protože je nejen schopný, ale i chytrý...

M. Mařák 17.8.2019 11:27

Re: BABIŠ MUSÍ SOCANY POSLOUCHAT !!!

A také poslušný a ctí hierarchii. Disciplína musí být.

M. Mařák 17.8.2019 11:39

Prý jednoho emigranta,

no toto, a co je podle Vás slovenský emigrant v ČR Babiš?

J. Matuška 17.8.2019 10:45

Co by za TO jinde dali

http://jdem.cz/fd7bq3

J. Vobr 17.8.2019 10:39

HAMÁČEK V PONDĚLÍ ZRYCHTUJE BABIŠE

... a to tak, že v úterý už za presidentem nedojede !!!

___________________________________________

BUDE WRESTLING ... Z ČSSD SI NIKDO ČURYNU DĚLAT NEBUDE !!!

:-)))

:-)))

A. Babiš 17.8.2019 10:42

Re: HAMÁČEK V PONDĚLÍ ZRYCHTUJE BABIŠE

To by byla čuryna, kdyby mi přerazil sanici.

To bych těch 40 kg do Vánoc shodit mohl.

L. Zach 17.8.2019 12:02

Pane Vobře (nebo Vobre ? teď vlastně nevím, jak je Vaše oslovení správně, tak se nezlobte) - mohl byste si, prosím, nechat od cesty to nadužívání velkých písmen, smajlíků, vykřičníků, podtržítek a jiných zvýrazňování ve Vašich příspěvcích?

Rovněž tak prosím, abyste si pro své rádoby vtipné příspěvky, nemající souvztažnost s diskutovaným článkem, našel jiné působiště anebo se jich tu zdržel.

Tipuju, že nejsem jediný komu to vadí.

F. Doušek 17.8.2019 10:25

Ode zdi ke zdi se potácí tato vláda.

Nejdříve dotace na automatické uhelné kotle a plynové kotle podmíněné 10 lety používání, a pak pic rána do vazu - uhlíková daň v předpokládané výši 4500.-kč u uhlí a 1300.-kč u plynu ročně:

https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/emise-dane-co2-oxid-uhlicity-brusel.A190816_204425_ekonomika_rts

Jaké snížení emisí toto přinese je mi záhadou. Jen co nejvíc odrbat lidi. Připomíná mi to pohádku Pyšná princezna se známým dotazem "uhlíři, a daně máš zaplacené?".

A. Babiš 17.8.2019 10:33

Re: Ode zdi ke zdi se potácí tato vláda.

Potrebujeme nových úradníkov.

L. Zach 17.8.2019 11:20

@Doušek A další kreativní nápady jak vybrat nějakou tu zlatku na financování evropských "sociálně tržních ekonomik" jsou v zásobě. Teď je populární snižování emisí. Tam se toho ještě vejde!

https://wave.rozhlas.cz/maso-je-hrich-bude-se-muset-danit-jako-tabak-ci-alkohol-tvrdi-analyza-6484895

Zavedení takzvané hříšné daně na maso, která by mohla snížit jeho drtivý dopad na klimatickou změnu i lidské zdraví, se zdá nevyhnutelné, tvrdí analýza FAIRR (Farm Animal Investment Risk and Return).

O analýze informuje deník Guardian v článku, který připomíná, že globální masný průmysl má až patnáctiprocentní podíl na produkci skleníkových plynů a přílišná konzumace masa způsobuje vážné zdravotní problémy.

Maso tedy možná čeká podobná budoucnost jako tabák, uhlíkové zplodiny či cukr – může se stát komoditou, která se daní jako společensky nebezpečná. O dani na maso se již diskutuje v Německu, Dánsku či Švédsku.

J. Kombercová 17.8.2019 11:36

Re:

Jj. říkala jsem militantním antikuřákům, že na každého dojde. Stačí si počkat.

M. Prokop 17.8.2019 11:49

Re: Ode zdi ke zdi se potácí tato vláda.

Jejich dárky a sliby nutno nějak zaplatit. Konec konců, jen málo věcí by mohlo tak názorně ukázat jejich voličům, co si vlastně zvolili. Nepochopí jen ti nejhloupější, a nejzelenější, ale ti nepochopí nic.

R. Neveselý 17.8.2019 10:23

Astone, tři podstatné chybky

1/ "Zeman výslovně neřekl, že Šmardu nejmenuje ministrem kultury" - ale řekl, řekl: https://1url.cz/vMS1B

2/ "dá se čekat, že i v ANO se najdou lidé, kterým teď už otevřená podpora komunistů a SPD bude proti mysli" - možná v komunálu, ale v parlamentu určitě ne

3/"Zemana podporuje 60 % občanů" - omyl, je to 40 % a dále to klesá.

J. Vavrochová 17.8.2019 10:02

I když mi pan Netolický, hejtman Pardubického kraje,

někdy připadá příliš jurodivý, nedávno se vyjádřil na ČT24 pozoruhodně moudře k zaryté kandidatuře pana Šmardy na ministra kultury.

Pan Šmarda je jistě velmi dobrým starostou a zkušeným komunálním politikem, jeho poněkud zemitě lidové způsoby jsou v tomto prostředí jistě optimální k řešení situací a problémů, ale pro politickou funkci ministra kultury a člena vlády to asi opravdu není to pravé ořechové.

Řešením by bylo vzpomenout na úvahy pana Tigrida, ministerstvo kultury v současné podobě zrušit a jeho agendu rozdělit mezi stávající ministerstva financí, školství a místního rozvoje, vždyť stejně jde především o přerozdělování peněz.

To, že je pan Šmarda místopředsedou ČSSD není opravdu žádná obecně použitelná kvalifikace či odbornost; vypovídací hodnotu to má pouze pro členy a příznivce jmenované strany.

R. Neveselý 17.8.2019 10:10

Re: I když mi pan Netolický, hejtman Pardubického kraje,

Zrušit MK? To je ale nápad.... a jak byste tu agendu rozdělila? To byste delimitovala pracovníky MK na jiná ministerstva, aby to šlapalo nebo nandala další administrativu těm, co to vůbec neznají? Obojí je k ničemu.

Co se týká té kvalifikace, ministr je funkce POLITICKÁ, milá zlatá. On Staněk měl odbornost v kultuře? Povídejte, neznal ani rozpočet svého resortu...

V. Fenzel 17.8.2019 10:21

Re: I když mi pan Netolický, hejtman Pardubického kraje,

Ministerstvo školství a kultury přece fungovalo velmi dlouhou dobu.

R. Neveselý 17.8.2019 10:25

Re: I když mi pan Netolický, hejtman Pardubického kraje,

A funguje dodnes, muzea, knihovny, galerie, divadla atd., to vše je gesci MK. Ale jde o rozpočet 2020, bez ministra ve vládě navýšen určitě nebude. To Zeman chce a toho také dosáhne.

V. Fenzel 17.8.2019 11:14

Re: I když mi pan Netolický, hejtman Pardubického kraje,

Dnes jsou to dvě ministerstva, školství zvlášť a kultura zvlášť. Dvojitá koryta pro partajníky"

R. Neveselý 17.8.2019 11:22

Re: I když mi pan Netolický, hejtman Pardubického kraje,

Ono je to dnes MŠMT - tedy školství mládež a tělovýchova, a kultura je zvlášť. Nejedlý to kdysi zvládl všechno, i se smetanou :-)

F. Doušek 17.8.2019 10:29

Re: I když mi pan Netolický, hejtman Pardubického kraje,

MK je pouhým mezičlánkem v přerozdělování peněz a různých dotačních titulů do sportu a kultury, který pouze zvyšuje řadu korupčníků cestou od zdroje ke konečnému příjemci.

R. Neveselý 17.8.2019 10:54

Re: I když mi pan Netolický, hejtman Pardubického kraje,

Ale tím mezičlánkem je každé ministerstvo. Nebo ne?

F. Doušek 17.8.2019 10:59

Re: I když mi pan Netolický, hejtman Pardubického kraje,

Ano, těch mezičlánků je zbytečně mnoho.

J. Holíček 17.8.2019 11:07

Re: I když mi pan Netolický, hejtman Pardubického kraje,

Zbytečně hledáte racionální důvody tam, kde jde jen o emoce. V tomto ohledu je Miloš hypertrofovanej.

Prostě ho máte rádi jako Fridrich Andreje. Lásce se těžko poroučí. :-))

M. Prokop 17.8.2019 10:14

Re: I když mi pan Netolický, hejtman Pardubického kraje,

Jenže na to už je pozdě.