18.5.2024 | Svátek má Nataša


Diskuse k článku

Je to dvacet let

Před dvaceti lety teroristé zavraždili v New Yorku přes tři tisíce lidí. Už tehdy se ozvaly řeči, že si za to Amerika může sama tím, že je moc bohatá. Po dvaceti lety se už prakticky každý vyžívá v tom, jaké fiasko Západ utrpěl v Afghánistánu – přitom invaze do Afghánistánu byla přímá odpověď na masovou vraždu v New Yorku.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Havelka 11.9.2021 19:13

Čermák mele, neví co...

V. Čermák 11.9.2021 19:30

Hezký, Dvojko...;-D

M. Moravcová 11.9.2021 19:47

EU nemá žádné své peníze. Jen výoalné jednotlivých států a dluhy, za které ručí jednotlivé státy

P. Forejt 11.9.2021 18:29

Andrej má zase pravdu : ...tie elektromobile nechceme, lebo do elektriny se nedá pridávať tá biosložka (sic).

V. Mokrý 11.9.2021 18:40

;-(

V. Čermák 11.9.2021 18:48

Elektřina z Biomasy poteče proudem...;-DRv

P. Forejt 11.9.2021 18:24

zdravím všechny vespolek .....

Dnešní večer bude věnován pietní vzpomínce, na všechny ty nevinné oběti z Iráku, Libye, Jemenu, Sýrie atd. .....kteří položili své životy při šíření americké demokracie ......úvodní slovo má p. Dudík.

A. Dudík 11.9.2021 18:27

JÁ BYCH TO VZAL OD NEVINNÝCH OBĚTÍ V KUWAIT-u !!!

;-D;-D;-D

P. Motyka 11.9.2021 18:17

Ucil jsem tehdy na Internacionalnim gymplu ve Washingtonu. Uslysel jsem zpravy a pak reportaz v mem kabinetu na radiu. Studenti, Americane, Talijani, Brazilci, Arabi a na co si vzpomenes beze slova, bez usmevu, poslouchali vydeseni stejne jako ja. Reditel nas skolnim rozhlasem poslal domu.

Od pristiho dne jsem svou milovanou Ameriku nepoznaval. . .

A. Dudík 11.9.2021 18:25

TY MOTYKA, CO JSI UČIL V TOM WASHINGTONU na TYM GYMPLU ???

8-o8-o8-o

A. Dudík 11.9.2021 18:30

TĚLOCVIK ??? ;-D;-D;-D

E. Novotny 11.9.2021 18:53

Mozna i telocvik, ale neni to skutecne to nejdulezitejsi, co pan Motyka zde sdelil. :-(

Tyden mezi Cechy je totez jako Haskuv tyden mezi dacany. ;-)

J. Kombercová 11.9.2021 19:43

Vobr, vy jste vůl. Máte mindrák? Běžte spát.

V. Mokrý 11.9.2021 18:09

CR 7opět válel

E. Novotny 11.9.2021 18:00

Je to dnes 20 let od 11.zari 2001.

Byla jsem venku, den je stejne krasny, teply a slunecny jako pred 20 lety. Mluvila jsem s lidma, kteri si topamatuji a vsem se nam zdalo tech dvacet let, jako by to bylo vcera.

Vzpominam na to, ze jsem pustila rano TV a tam uz toprobihalo. Videla jsem to vsechno a nakonec ziju kousek od toho mista. V tu ranu zazvonil telefon a jakysi agent s teplou vodou mi v klidu cosi nabizel, co, uz si nepamatuju. Zeptala jsem se ho, jestli vi, co co se prihodilo a on, opet v klidu, rekl, jo, nejaka letadla v New Yorku narazila na budov. Ale abychom to nezamluvili, nepotrebujes co ti nabizim? Business je prece business.

Co masledovala ve stejnem dni a dalsich dnich v tomz ari i pozdeji byla takova nightmare, ze se mi ted nechce to ozivovat. Vcetne chozeni pro postu v rukavicich kvuli antraxu, vcetne strasidelneho ticha = oblohy bez letadel, bcetne i lidi, udavajicich ( a ve sbirkach okradajich!) jeden na druheho, ale na druhe strane lidi, kteri davali svoje zdravi a zivoty pri pomahani na miste cinu.

Od te doby se tady zmenila mnohe, skoro vsechno.

E. Novotny 11.9.2021 18:20

Za ty prekecy se omlouvam, covidologie mi nedovoluje zajet k ocnimu. Prispevatelka na kole by rekla, ze koktam, to by chtelo zase jineho lekare. :-)

H. Lukešová 11.9.2021 19:47

Na to hrozné datum 11.9.2001 si vzpomínám, děda mi tehdy před dvaceti lety volal, že "Arabové zbourali Ameriku", já jsem absolutně nerozuměla, pak jsem si zapnula televizi...a zažívalo jsem tiše tu děsivou hrůzu.

Jenže tak jak v USA se stalo obrovské neštěstí, to prožívali i lidé v Izraeli během druhé intifády. V srpnu letošního roku je dvacáté výročí na teroristického útoku pizzerii Sbarro v Jeruzalémě, během kterého palestinští teroristé zabili 15 Izraelců a další desítky zranili. I na tento útok si pamatuji.

J. Matuška 11.9.2021 17:07

Volby do jedné třetiny Senátu

V roce 2022 senát opět po dvou letech obmění třetinu ze svých 81 senátorských míst horní komory Parlamentu ČR. Senátoři se volí na šet let, ale volby do senátu se konají každé dva roky s tím, že se vždy volí senátoři do jedné třetiny senátu.

Obvody 2022: Karlovy Vary, Most, Plzeň-jih, Český Krumlov, Tábor, Beroun, Praha 11, Praha 10, PRAHA 6, Mělník, Ústí n. Labem, Liberec, Jičín, Kutná Hora, Pardubice, Ústí n. Orlicí, Blansko, Jihlava (předseda Senátu Miloš Vystrčil bude obhajovat post), Brno-venkov, Brno-město, Olomouc, Bruntál, Nový Jičín, Ostrava-město, Frýdek-Místek, Kroměříž, Hodonín

...................................................

Hanu Lipovskou bych uvítal jako kandidátku do Senátu na Praze 6. [>-]:-)=pohoda

S. Lazárek 11.9.2021 17:16

Ta má na senát ještě deset let čas Jaroslave. Taky pohoda.

J. Matuška 11.9.2021 17:19

Díky!!!

S. Lazárek 11.9.2021 17:24

Za co mi proboha děkuješ?

M. Ilsner 11.9.2021 18:04

za to že neví :-)

V. Zadák 11.9.2021 17:20

Ostatně soudím, že pevninský Tchajwanec přijde o sesli předsedy.

R. Toman 11.9.2021 17:48

Díky za ty vaše informace o vzpomínkových akcích atd. spojených s Vlakem svobody. Jak jsem předpokládal, tak v hlavních mediích, v tisku jsem o tom nic neslyšel ani nenašel. Smutný příběh, když se nepřipomíná sedmdesátileté výročí a osudy lidí kteří se nesmířili s komunistickým režimem, a takových jsme v ČSR-ČSSR opravdu moc neměli.

J. Franke 11.9.2021 18:19

Odkaz na ČR jsem Vám už dával a tady je další:

https://www.forum24.cz/nezastavil-pred-70-lety-prorazil-hranicni-zavoru-vlak-svobody-jeden-z-nejslavnejsich-uteku-z-komunistickeho-raje/

J. Franke 11.9.2021 18:21

A další:

https://echo24.cz/a/SRMPC/mozna-nejslavnejsi-utek-na-zapad-doslova-plnou-parou-a-rovnou-s-celym-vlakem

J. Franke 11.9.2021 18:22

Ještě jeden:

https://www.reflex.cz/clanek/historie/43384/vlak-svobody-pred-70-lety-se-na-chebsku-podaril-nevidany-utek-z-totalitniho-ceskoslovenska.html

R. Toman 11.9.2021 18:28

Ano, já vím. Ale, píši o hlavních mediích, tedy o zpravodajských TV stanicích a tisku. Prošel jsem dnešní MF a Právo, podrobně. A nikde nic, ani řádka. Několik stran pouze USA. Tak ještě uvidíme v hlavních zprávách na ČT, Prima a Nova zda o tom aspoň zmíní.

V. Mokrý 11.9.2021 17:56

nic jiného si ani nezaslouží

M. Ilsner 11.9.2021 17:03

Bohemka zatím dobrý R^ a Lubomír Volný je individuum prozodoické Rv