22.9.2021 | Svátek má Darina


Je to dvacet let

11.9.2021

Před dvaceti lety teroristé zavraždili v New Yorku přes tři tisíce lidí. Už tehdy se ozvaly řeči, že si za to Amerika může sama tím, že je moc bohatá. Po dvaceti lety se už prakticky každý vyžívá v tom, jaké fiasko Západ utrpěl v Afghánistánu – přitom invaze do Afghánistánu byla přímá odpověď na masovou vraždu v New Yorku.

To je pořád dokola, jak je ten Západ špatný, ale všichni utíkají na Západ a jaksi nikdo na Východ, není to nějaké divné? Že Afghánistán bude fiasko, se vědělo od začátku – a příklad Afghánistánu byl jistě jeden z důvodů, proč se Západ fatálně nenamočil v Sýrii. Ta mohla docela snadno být Afghánistán číslo dvě a je dobře si to uvědomit. A že kolem toho bylo proslovů a vzletných řečí! Dnes se Sýrie zvolna mění ve stabilizovaný svinský režim. Ale přátelé, ono to tak je, že přirozeností islámského světa jsou svinské režimy, takže Tunis anebo osvícená despocie v Ománu jsou světlými výjimkami. Oni to tak mají rádi. Otázka tudíž nezní, zdali to Západ v Afghánistánu vyhrál, nebo prohrál. Tam nebylo co vyhrát nikdy. Svinský režim tam být musí. Otázka zní, jestli bude produkovat terorismus na státně organizované bázi, nebo ne. Když ne, tak účelu bylo splněno – a navíc, už je tam nová generace Afghánců, která načuchla tím špatným nenáviděným Západem, ale líbí se jí a chce to mít doma taky tak.

Ve Vietnamu Západ taky takzvaně prohrál, ale až to bude možné, zajeďte se podívat do Saigonu. Takový komunismus, jaký je tam, bychom v roce – dejme tomu – 1980 taky chtěli mít.

Skvělý nápad

V Praze na Smíchově otevřeli nový hipsterský fastfood Manifesto. Mimo jiné je vybaven záchody pro nebinární osoby. Skvělé, nebinárním osobám to hodně ulehčí život. Kolikpak asi tam mají záchodů pro nevidomé?

Aston Ondřej Neff


Když holčičky testují: Jak se bude líbit panenka Kitten Cafté?
Když holčičky testují: Jak se bude líbit panenka Kitten Cafté?

Na 20 maminek a jejich holčiček tentokrát čeká kelímek s panenkou Kitten Catfé. Zapojte se do testování a získejte pro svoji holčičku další...






 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.