1.6.2024 | Svátek má Laura


Diskuse k článku

Jdeme k předčasným volbám?

Sociální demokracie se nám rozpadá před očima a to ještě na ni nikdo nezakleknul, aby zaplatila svoje dluhy. Páteční zasedání předsednictva odložilo schválení či neschválení koaliční dohody pod podmínkou, že chce znát jména nominovaných ministrů. Ta by měla být známa za týden, tedy příští pátek.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Vandas 12.5.2018 12:38

Re: Příště už nebudu pokoušet Realisty a zvolím Babiše rovnou. :

Asi se ptáte mezi svými. Tím to bude. :-):-):-)

M. Kolář 12.5.2018 12:40

Re: Příště už nebudu pokoušet Realisty a zvolím Babiše rovnou. :

V mém okolí je lidí volících Babiše (i Zemana) dosti.. Diskuse je ve většině případů nemožná .. ::))

M. Kolář 12.5.2018 12:48

Re: Příště už nebudu pokoušet Realisty a zvolím Babiše rovnou. :

U většiny voličů Babiše které znám mám pocit, že oni mu v podstatě tu republiku jakoby odevzdávají .. Z problémů minulých let si něco vyvodili ,a ta zvláštní melodramatická sebepropagace Babiše jako ubližovaného dobráckého taťku, který jen tak mimochodem svou genialitou vydělal miliardy , a nyní se rozhodl se s těmi zapomenutými osudem podělit, je na ně velmi efektivní .. ::))

M. Kolář 12.5.2018 12:53

Re: Příště už nebudu pokoušet Realisty a zvolím Babiše rovnou. :

oprava : "taťky" ... :)

P. Vandas 12.5.2018 13:02

Re: Příště už nebudu pokoušet Realisty a zvolím Babiše rovnou. :

Zatím stát spravuje viditelně nejlépe, ze všech vlád, co mu předcházely. Nepotřebuji jej mít rád, ale chci slušného a chytrého správce tohoto pivovaru. :-):-):-)

J. Schořík 12.5.2018 13:08

Re: Příště už nebudu pokoušet Realisty a zvolím Babiše rovnou. :

Viditelně nejlépe ze všech vlád (co že to dělá?), lesnictví co se dělá smrkovými monokulturami po staletí a Pearl Harbor..

J. Schořík 12.5.2018 13:10

Re: Příště už nebudu pokoušet Realisty a zvolím Babiše rovnou. :

A kamennej Libeňskej most..

P. Vandas 12.5.2018 13:16

Re: Příště už nebudu pokoušet Realisty a zvolím Babiše rovnou. :

A aby toho nebylo málo, Skřípal se uzdravil. Máš to pech. Ale soucítím s tebou. :-):-):-)

J. Schořík 12.5.2018 13:19

Re: Příště už nebudu pokoušet Realisty a zvolím Babiše rovnou. :

A co já s ním?

Napiš ještě něco moudrého.. Ať je ještě zjevnější jak jsi na tom..

M. Kolář 12.5.2018 13:13

Re: Příště už nebudu pokoušet Realisty a zvolím Babiše rovnou. :

Podleháte optickému klamu ... Babiš se zatím pouze veze.. Prakticky nic doposud nemusel řešit.... Zkusme si představit, co by asi tak dělal, kdyby se do vlády dostal např. v r. 2010 .. V roce kdy nastupovala Nečasova vláda ..

P. Vandas 12.5.2018 13:21

Re: Příště už nebudu pokoušet Realisty a zvolím Babiše rovnou. :

Kdyby byly ryby někde, nemusely by být rybníky. :-):-):-) I od minulých vlád jsem čekal, že budou rozmně spravovat stát. Holt se jim to nedařilo a nasekaly dluhy, které nesplatí ani mí vnuci. :-):-):-)

J. Schořík 12.5.2018 12:44

Re: Příště už nebudu pokoušet Realisty a zvolím Babiše rovnou. :

Já jich znám spoustu. Těm co ho volili, protože věřili ve změnu kterou ztělesňuje, jsem schopen rozumět a nemám s nimi problém. Těm chytrým to odpustit nedokážu.. Dtto. se Zemanem.

Pořád nicméně lepší než Okamura..

J. Matuška 12.5.2018 11:48

Jo, ještě k tomu Foldynovi.

Každá politická strana v podstatě sebevědomá, silná by si měla racionálně pěstovat různé ještě "přijatelné" platformy. Posbíraly by podstatně více hlasů. /Ve Spojených státech to funguje - ano, jednoduché to není.../ Je otázka, kdo získá pro ČSSD ve volbách více hlasů: Foldyna nebo Štěch?

J. Macků 12.5.2018 11:37

Volební preference.

Z jedné strany se nedivím tupohlavým anoistům, že svého guru bezmezně milují, ať udělá jakoukoli lumpárnu. Důvod vidím hlavně v tom, že ti ostatní se chovají naprosto šíleně šíleně. Máme zde před sebou obrovskou migrační katastrofu, kterou na nás chystá EU, problémy, s napadáním Ruska NATEM a USA, cílenou likvidaci domácího hospodářství, hlavně drobnějších, naproti tomu nesmyslnou podporu nadnárodních společností z našich daní. Nestaráme se o vlastní obranu, o zabezpečení hranic, když se o ně nestará EU se svým šíleným nefunkčním Schengenským prostorem. Strany mají starost hlavně, kdo bude zastávat jakou lukrativní funkci ve státní správě a jak se dostat k penězům ze státního rozpočtu.

D. Green 12.5.2018 11:51

Re: Volební preference.

Zajímavé a už jste zkoušel máčet přirození ve studené vodě ? :)

K. Janyška 12.5.2018 12:04

Re: Volební preference.

Všeho dočasu... Dzp.

M. Kolář 12.5.2018 12:51

Re: Volební preference.

".. napadání Ruska NATEM" ...... hihiihih .... Vy jste ale šibal ... ::::))))

J. Matuška 12.5.2018 11:36

Účelovka? Účelovka!

Žalobce: Závěr policie o Babišově vině nemusí být hodnověrný ani konečný

I když státní zástupce Jaroslav Šaroch minulý týden zamítl stížnosti premiéra v demisi Andreje Babiše /ANO/ a dalších šesti obviněných proti jejich trestnímu stíháíní v kauze Čapí hnízdo jako nedůvodné, zároveň ve svém usnesení naznačil, že se situace může razantně změnit. http://www.pravo.cz/p109a01a.php

Jsem přesvědčený, že se jedná o "účelovku". Před časem jsem četl článek, který konkrétně popisoval jak podnikatel/é byli "přesvědčováni", aby do projektů financované z fondů EU šli - úředníci měli problém s tím, že z eu fondů se peníze nečerpaly. /Základem nečerpání obecně byl v původní koncepci - vlády si to přehazovaly jako horký brambor./

Spekuluji, ale trestní oznámení podal někdo, kdo do "toho" viděl. Způsob zpracování vylučuje, že anonym byl člověk z "ulice". Babiš /ANO/ VŠEM politickým stranám vadil. Kdyby nešel do politiky, nikdo nikdy by si na ČH ani nevzdech ́. /Babišova motivace mně jasná není. Nevěřím, že šel do politiky, aby si "nahrabal" - nikdo není pod větším drobnohledem, než současný premiér v demisi. Jsem proti špinavým trikům v politice, Babiše jsem nevolil, ale držím mu palce.../

J. Schořík 12.5.2018 11:41

Re: Účelovka? Účelovka!

I kdyby to tak dopadlo (jakože ten Váš odkaz neobsahuje nic kromě výroku), tak to nic nerozhodne. A otázka viny záleží na zavinění a to se bude prokazovat hodně těžko. Lidé jako já budou přesvědčeni že Babiš zaklekl policii a státní zástupce a pokračuje v agrofertizaci země, Vy to budete brát jako důkaz účelofky.. Každému co jeho jest.

J. Matuška 12.5.2018 11:57

Re: Účelovka? Účelovka!

Pane magistře, moc by mě zajímal názor prof. JUDr. Jiřího Jelínka, vedoucího katedry trestního práva Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze. /Jeho názory v době pádu Nečasovy vlády jsem sledoval a pro laika byly "jedinečné" - nebyly "politické".../

K. Janyška 12.5.2018 12:05

Re: Účelovka? Účelovka!

Anonym Schořík je hloupý právník. To je evidentní. Pokud jím vůbec je.. Dzp.

J. Schořík 12.5.2018 12:05

Re: Účelovka? Účelovka!

Pane Matuško, ždáný právník se Vám nevyjádří bez toho aby ten případ pořádně znal. Poslechněte si třeba Válkovou po prostudování spisu, v překladu prostě řekla že si myslí, že Babišovi ndokážou že to zorganizoval (mluvila o subjektivní stránce), ani ona NIJAK nezpochybnila trestnost toho skutku. Ale to je všechno na vás účelofky moc složité..

J. Matuška 12.5.2018 12:14

Re: Účelovka? Účelovka!

Považujete mě za blba. Samozřejmě, že je mi jasné, že bez prostudování spisu se nelze vyjádřit ke konkrétní kauze, to jsem slyšel v TV už mockrát. JUDr. Jiří Jelínek hovořil v souvislosti s kauzou Nečas/Naďová o OBECNÝCH zásadách, např. co lze vůbec soudit...

J. Schořík 12.5.2018 12:17

Re: Účelovka? Účelovka!

Ale ne. To si překládáte zbytečně tvrdě. A obecně je ta kauza ok, jak píšu ani zastánci Babiše netvrdí nic o tom že se čin nestal a není trestným činem. Prostě se to stalo a spor je spíše o to, zda půjde dokázat Babišovo velení..

L. Písařík 12.5.2018 11:49

Re: Účelovka? Účelovka!

Čtěte dnešní Právo. Státní zástupce pravil:

J. Matuška 12.5.2018 11:59

Re: Účelovka? Účelovka!

Snad se něco dalšího dozvím na ParlamentníchListech.cz :-)

K. Janyška 12.5.2018 12:06

Re: Účelovka? Účelovka!

Ano, z toho zločineckého lebiváckého kanálu vy pocházíte... Dzp.

F. Doušek 12.5.2018 11:24

A ke všemu se ještě na teletextu ČT objevilo

vyjádření st. zástupce k padlým obviněním v kauze Čapí hnízdo, zpochybňující trestní odpovědnost zbývajících obviněných.

M. Šejna 12.5.2018 10:30

referendum v ČSSD

na to referendum jsem strašně zvědavý. Ačkoli jsem socany loni poprvé nevolil, protože mě vedení ČSSD totálně svým chováním nasr@lo, zůstávám stále de iure členem ČSSD a budu tedy nejspíš také "referendovat".

Až to referendum proběhne, sdělím Vám tady všem, zda mě vůbec to dementní vedení ČSSD oslovilo a zda i mě vyzvalo k odpovědi. Sdělím tu, jaké položili otázky, nebo zda to celé bylo jen divadlo pro média.

J. Schořík 12.5.2018 11:22

Re: referendum v ČSSD

Pokud jste členem (jako já), tak máte informace o referendu včetně položené otázky od včerjška v mailu :). Tak koukněte a informujte.