29.4.2024 | Svátek má Robert


Diskuse k článku

Jasné slovo

Čísla jdou nahoru a vláda zpřísňuje. Jdou nahoru málo a zpřísňuje taky málo. Aktuální je ale jedna zásadní otázka: kdy bude covid vnímán jako jedna z mnohých nemocí, které poletují v populaci?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
S. Kubů 2.7.2021 10:14

Ony jsou to dvě věci:

Jednak při vytváření arteficiální imunity proti viru SARS-CoV-2 očkováním do imunitní reakce vstupuje pouze jeden antigen/epitop, konkrétně na onom spike. Při vytváření imunity proděláním nemoci covid-19 do imunitní reakce vstupuje antigenů 27. Z toho je jasné, že očkováním se na virus vytváří selekční tlak, aby právě na tom jednom místě zmutoval, a pokud/až se tak stane, imunita proti covid-19 získaná očkováním bude prolomena. Což případ delta mutace zatím zřejmě není. Očkování proti covid-19 je dobrá pomůcka k ochraně rizikových skupin obyvatelstva, v žádném případě ale není použitelná k eradikaci viru, už proto ne, že specifická slizniční imunita se nevytváří a "očkovanci" nejsou ve vztahu k viru SARS-CoV-2 nikterak vysterilizovaní, byť se nám to "autority" snaží sugerovat. Další otázkou je, že neexistuje důkaz, že by postvakcinační imunita přetrvávala déle, nežli imunita získaná přirozenou cestou. Ale existuje 200 let empirie vakcinologů, že (obecně) imunita po prodělání nemoci je kvalitnější nežli po očkování.

A za druhé, viry mutují a RNA viry mutují tuplem. To je jejich vlastnost. Už před nějakým časem se psalo, že je v případě SARS-CoV-2 známo kolem 4000 mutací, dnes už jich jistě bude víc. A ty mutace mezi sebou soutěží "o místo na slunci" a šíří se ty, které mají nějakou evoluční výhodu. Což jsou ty, které jsou nakažlivější, ale méně agresivní/virulentní - protože pro patogena není výhodné svého hostitele zabít.

R. Langer 2.7.2021 5:35

Ha ha ha. Vyhráno. To si povíme, až začne další kolečko chřipky na podzim, nejpozději na jaře, a ukáže se, že to slavné očkování je úplně na nic. Což je u chřipky ovšem naprosto normální. ;-D

Žádné "vyhrání" u chřipky neexistuje. :-P

I. Štípek 2.7.2021 0:40

Mazat schody umí každý. Makat nemnozí. Proto mám s volbou jasno.

L. Novák 2.7.2021 1:22

Já taky. Proto nemám koho volit...:-P

L. Zach 2.7.2021 1:37

?

https://1url.cz/@franta-a-pepa

"Franta, Pepa, Venca taky Růženy a Máni,

posílaj si v mailech naléhavá varování,

sebestřední tupci papouškujou politruky,

nemaj víru v Boha, jen ve vládu silný ruky..."

...

"Teď a tady - jenom o to kráčí, kamaráde,

když nám přidá - no tak ať si klidně lže a krade,

stejně jsou jen samý kecy - slavní demokrati,

silnější pes mrddá, tohle prostě vždycky platí!" https://1url.cz/@ab-junior "Pokud mám být maximálně upřímný, tak už jako malý kluk jsem slýchával od otce (omlouvám se předem za slovník), že jsem hoovno, a jeho motto, které mi často opakoval, bylo: větší pes jebbe, menší čeká."

V. Sember 2.7.2021 0:36

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/prehledne-jaka-opatreni-se-zprisni-40365155

Ať jdou ti smradi konečně někam do svého rekta. Pokud vás tahle šaškárna baví, tak jste něco jako sadomasochisti. Nic proti sadomasochistům, ale neobtěžujte s tou vaší úchylkou jiné lidi. Jestli vás nebaví žít, tak svůj život čestně a urychleně ukončete, ale neobtěžujte s tím lidi, kteří chtějí žít.

V. Sember 2.7.2021 0:45

Omlouvám se za tvrdou reakci, ale tahle covidová šaškárna přesáhla jakékoli meze. Je mi dvaašedesát, jsem krizová skupina, byl jsem přinucen nechat si udělat dva testy, oba negativní, a s tím virusem nemám nic společného. Ani on se mnou. Kolem mě lidé neustále umírají, mně se zatím nechce. Asi to pro vás je překvapení, že lidé umírají. Neobyčejný objev.

Rozhodně se mi ale nechce strávit zbytek života v absurdistánu s hadrem na obličeji, neustálým opícháváním jakýmisi vakcínami a neustálým omezováním svého života.

A. Holík 2.7.2021 1:30

Neboj, Delta ti to vyresi. Dulezite je, ze az se budes topit ve vlastnim hlenu ve spitale, tak nebudes prekvapeny.

V. Sember 2.7.2021 1:39

Jaká Delta? Myslíš tu nilskou? Hele, Holíku, ty si fakt myslíš, že se budu topit ve vlastním hlenu ve špitále? Jakože díky covidu? Ve špitále jsem byl za celý život jen párkrát. Naposledy v roce 2010, když jsem upadl na koleje metra. Covid s tím, hlene, neměl nic společného. Pouze moje vlastní blbost. Špitálům a doktorům se jinak úspěšně vyhýbám. Nepotřebuji je. Tak z toho nebuď překvapený. A hlavně, až budeš hlenit ve špitále, pošli mi pozdrav na Neviditelného čerta

https://www.neviditelnycert.cz/blog/

:-P

J. Cimbálník 2.7.2021 5:23

Koho to zajímá?

R. Langer 2.7.2021 5:38

Už se těším, jak Delta vyřeší i ty naočkované, až se budou topit. Nic jiného si za ty debilní kecy nezaslouží. A já, se svou přirozenou imunitou se jim budu smát. ;-D

T. Kohout 2.7.2021 4:21

Konečně jsou zase tady Vaše vtipné reakce. Už jsem je určitou dobu postrádal. Tak zase: do toho a houšť!

R. Langer 2.7.2021 5:41

Ano, to je vtipná reakce. Na rozdíl od těch paranoidních reakcí poseroutků s kovidem na mozku, kterým s jejich paranoiou evidentně nepomohlo ani očkování, chudáčkům. Měli byste vyhledat odbornou pomoc. ;-D

V. Sember 2.7.2021 0:19

Moje jasné slovo, Astone, je, že už i tobě začíná z té podvržené coviďárny hrabat.

https://www.worldometers.info/cz/

A to je mi fakt líto.

Žádná pandemie tady není. Jestli chceš Flegrovy mrazící boxy, nech si je dovézt před svůj domek s japonskou zahradou ve Zvoli. Tvé psy to jistě potěší. Mimochodem, Astone, nosí tví psi roušky? Myslíš, že ten šílený virus je zaměřený pouze na člověka? Není to podezřelé?

M. Šurgot 2.7.2021 1:17

Nemam zadny problem s diskuzi a uz vubec ne s odlisnymi politickymi nazory a s nazory na jine problemy, aktualne tedy nazor na zdravi.

S cim vsak mam obrovsky problem je to, kdyz nekdo v ramci sveho politickeho, ci jineho boje zacne do toho michat rodinu a dokonce bydliste zucastnenych....

Proto musim odsoudit sprosty hyenismus, zacileny na Astonovo bydliste a jeho psy.

Nic jineho, nez obyvejny fasismus, pane V. Sembero.

V. Sember 2.7.2021 1:32

Pane Šurgot, vám asi hráblo. Na Neviditelném psovi jsem prakticky od jeho vzniku v dubnu 1996. Některé knížky či povídky Ondřeje Neffa jsem četl. Jednu dobu pro mě patřil mezi nejzajímavější autory české sci-fi. Moje reakce na jeho úvodník je přímočará. Jestli vás baví žít v téhle covidové psychárně, je vaše věc. A nejmenuji se Sembero, ale Sember, hyeinisto:-P

J. Kovaříček 2.7.2021 3:11

Ach Bože,

co ptákovin s etu píše. Pan Sembera je jedním z mála co se tu vyjadřují rozumně. Naprostý douhlas s ním.

R. Langer 2.7.2021 5:43

To jste moc netrefil... :-/

V. Mokrý 2.7.2021 0:07

Jenom opozice ?

A co justice, Astone !