2.5.2024 | Svátek má Zikmund


Diskuse k článku

Jako za Rakouska

Traduje se, že za starého Rakouska stávkovali ajznboňáci tak, že dodržovali předpisy do puntíku. Totéž hodlají dělat v našich aerolinkách. Protože vedení aerolinek se rozhodlo propouštět, piloti se budou bránit - jako jejich ajznboňáčtí předci před sto lety - striktním dodržováním předpisů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Hofman 28.7.2011 13:37

Re: Ha ha ha, vy si snad pletete levou a pravou,

Je zajímavé, paní Kanioková, že kritizujete pane Kadlece za jeho názor, ale v celém svém docela dlouhém příspěvku neuvedete ani jeden protiargument.

Prní dva odstavce jsou pouze nadávky na diskutujícího, ve třetím odstavci píšete absolutní nesmysly, neb vám, zjevně úmyslně, uniká věc podstatná, a to že ve Francii, Británii a v Německu, třech naprosto rozhodujícíh zemích Evropy, vládne pravice.

Čtvrtý odstavec vyjadřuje pouze vaši primitivní nenávist vůči levici a to je na argument hodně málo.

M. Rejman 28.7.2011 14:47

Re: Ha ha ha, vy si snad pletete levou a pravou,

Skutečný ekonom nemůže nikdy být levicový, ale jinak s Vámi naprosto souhlasím.

O. Kadlec 28.7.2011 14:53

Re: Ha ha ha, vy si snad pletete levou a pravou,

Vy jste neskutečné pako.

O. Uživatel 28.7.2011 13:39

Uživatel požádal o vymazání
O. Kadlec 28.7.2011 13:44

Re: Vášnivá diskuse

Já už jsem to napsal výše - skutečnou extrémní pravici sešikovanou do politické strany tu nemáme. Máme jen pokusy - jako jako je ten Klausův rádce, jehož jméno jsem zapomněl, Bobo, apod. Chybí jim věrohodný lídr, a já si myslím, že pan Klaus si usmyslel, že to čeká na něho. Myslím že je hodlá od r.2013 posbírat.

P. Hofman 28.7.2011 13:56

Re: Vášnivá diskuse

Možná pod křídly VV.

J. Schwarz 28.7.2011 14:08

Re: Vášnivá diskuse

Pane Kadleci, jste trapnej. Levicový extrémismus že je na vedlejší koleji? A kdo to teda dneska v Evropě vlastně vládne? Kdo nadělal astronomické dluhy a vráží neskutečné prachy do levičáckých programů, na které by starokomunisti nikdy neměli kvůli zoufalé neefektivitě svých zřízení? Dnes jednoznačně převládá levice, sociální demokraté jdou všude na ruku nadnárodnímu kapitálu a velice jim to dohromady sekne. Bojují proti "bohatým" a progresivně by danili každého úspěšnějšího doktora nebo živnostníka, ale nadnárodním monopolům dají daňové prázdniny, zdarma infrastrukturu... jedno pracovní místo jsou ochotni dotovat i milionem ročně...to můžou ty lidi rovnou poslat na bermudy, platit jim tam plnou penzi a stát to vyjde levněji... Koncerny potřebují odbyt pro svou masovou výrobu a je jim jedno, jak "zákazník" přijde k penězům. jestli si je vydělá nebo dostane zadarmo. Doktor by si nekoupil 10 levných televizorů a nesežral 100 hamburgerů. Ale když "sociálně citlivá" levice v zájmu "vyrovnávání sociální nerovnosti" doktorovy prachy přerozdělí romské rodině, hned se kšefty hýbou, roste tržní segment i ceny akcií... a štědré dotace socanům, bojovníkům za práva prostého Lidu se náramně vyplácejí...

O. Kadlec 28.7.2011 14:21

Re: Vášnivá diskuse

Kdo vládne? Sarki, Cameron, Merkel, Berlusconi - samí levicoví extrémisti, magore.

L. Brabencová 28.7.2011 11:17

Jdu dovařit oběd a ocházím. Mějte se hezky.

Jděte taky do přírody. Večer se sejdeme a připravte si recepty na dobré jídlo.

P. Hofman 28.7.2011 11:20

Re: Jdu dovařit oběd a ocházím. Mějte se hezky.

Langusta po provensánsku.

M. Varadinková 28.7.2011 10:17

Nesmyslný zákoník práce

K dobrým vztahům mezi zaměstnanci a zaměstnavateli a k dobrému fungování firem vůbec jsou potřebné dvě nejdůlěžitější věci:

A) dobrovolnost pracovní smlouvy

B) dostatečná konkurence na trhu práce jak na straně nabídky,tak na straně poptávky

Obě tyto věci jsou nesmyslnými socialistickými zákony poškozovány. Přílišná ochrana zaměstnanců vede ke snížené nabídce pracovních míst a nejvíc poškozuje právě zaměstnance, kteří pak nemají možnost si najít práci jinde, pokud se jim u stávajícího zaměstnavatele jejich podmínky nelíbí. Tím, že se stát příliš montuje do vztahu zaměstnanec-zaměstnavatel, tento vztah narušuje a prodražuje. Jak může být například legalizováno něco tak nesmyslného, jako je stávka? Tedy porušení smlouvy a vydírání?

L. Brabencová 28.7.2011 10:27

Re: Nesmyslný zákoník práce

ZP by stvořen v tripartitě. Co dodat.

P. Hofman 28.7.2011 10:33

Re: Nesmyslný zákoník práce

A to je, paní Brabencová, dobře či špatně?

L. Brabencová 28.7.2011 10:42

Re: Nesmyslný zákoník práce

pro někoho dobře, pro někoho špatně, jde o to, jestli to nepoškodí soukromníky.

O. Kadlec 28.7.2011 10:47

Re: Nesmyslný zákoník práce

Pro koho to může být špatně? Neumím si představit žádnou stranu pro kterou by zákoník práce byl z principu špatně.

L. Brabencová 28.7.2011 10:54

Re: Nesmyslný zákoník práce

možná jsou tam pasáže,které by mohly být lepší.))

P. Hofman 28.7.2011 11:00

Re: Nesmyslný zákoník práce

Takových je tam hodně, ale je to onen bod dohody oněch tří subjektů. Problém českého ZP je v jeho neustálém novelizování, to je velmi škodlivé pro jistoty obou hlavních stran, tj. zaměstnavatelů a zaměstnanců. Zákony mají být pevné a ve svém základě platit desetiletí, jinak se v nich všichni ztrácí a nedodržují je.

L. Brabencová 28.7.2011 11:02

Re: Nesmyslný zákoník práce

ekonomika se vyvíjí, svět jde dál, nic nemůže trvat desetiletí.

J. Anděl 28.7.2011 11:09

Re: Nesmyslný zákoník práce

Může. Záleží na tom, co chceme a na čem se dohodneme.

Ale i když se dohodneme na tom,že se ekonomika rychle vyvíjí a my musíme rychle měnit zákony, stejně se projeví to, že lidé v tom pak budou mít zmatek a budou to ignorovat.

P. Hofman 28.7.2011 11:19

Re: Nesmyslný zákoník práce

Přesně jak píšete.

Doba se samozřejmě vyvíjí a nejen právo na to musí reagovat. Ale jak to, že dodnes evropské kontinentální právo vychází pořád z principů práva římského a české právo posléze z práva rakouského mocnářství. To jsou ty základní principy (či filosofie) na nichž musí právo stát a kteréžto musí být neměnné, tedy jako ústava, ne jednoduše změnitelné. Detaily pak už mohou být měněny, ale ne pomalu každý rok, to je kontraproduktivní.

M. Varadinková 28.7.2011 11:01

Re: Nesmyslný zákoník práce

To je samozřejmě špatně. Když si něco nesmyslného vylobují odboráři, je to úplně stejně špatně, jako když si to vylobuje kterákoliv jiná mafie, která zastupuje jen sama sebe, protože neprošla všeobecnými volbami.

O. Kadlec 28.7.2011 10:28

Re: Nesmyslný zákoník práce

Madam by se měla zajet podívat do Afriky nebo Asie, někam, kde neznají zákoník práce. Jak vynikající jsou tam vztahy mezi zaměstnavateli a zaměstnanci!

P. Hofman 28.7.2011 10:31

Re: Nesmyslný zákoník práce

Stačí u nás do vietnamské tržnice. Tam ho taky nikdy neviděli.

J. Slanina 28.7.2011 10:38

Re: Nesmyslný zákoník práce

Zajímavé. Zákoník práce tam nikdy neviděli a při tom ne a ne si zastávkovat.

O. Kadlec 28.7.2011 10:46

Re: Nesmyslný zákoník práce

To je stejně blbý argument jako že se nestávkuje v Číně nebo se nestávkovalo za komančů. Za nich se mimochodem výjimečně i stávkovalo, ale tajně. Zotročení lidé stávkovat nemohou. To mohou jen svobodní a měl byste vědět že svobodu umožňuje jedině zákon. Nikoli právo silnějšího.

J. Slanina 28.7.2011 10:54

Re: Nesmyslný zákoník práce

Mohl byste mi objasnit nakolik se zde cítíte coby otrok?

J. Kombercová 28.7.2011 10:59

Re: Nesmyslný zákoník práce

Možná jsou to jen ošklivé pomluvy, ale slyšela jsem (četla), že tihle lidé (z Vietnamu, Mongolska) dají poslední peníze na cestu do Evropy... tu cestu organizuje nějaký šikovný podniketel, spíš parta a tihle lidé, když se dostanou na místo, mají pramalou svobodu se rozhodnout, co by asi tak v té které zemi chtěli dělat... to jsou ti novodobí otroci a jestli o tom nevíte, tak se informujte.

M. Varadinková 28.7.2011 11:09

Re: Nesmyslný zákoník práce

A jak to souvisí s naším nesmyslným zákoníkem práce? Platí, a stejně zde jsou dováženi otroci. Jejich nesvoboda nijak nesouvisí s tím, jestli je nebo není něco napsáno v našem zákoníku práce. Nebo lépe řečeno souvisí, jenže jinak:  čím větší nabídka míst na trhu práce, tím menší pravděpodobnost, že někdo někde uvízne jako otrok. A ten zákoník práce tu nabídku míst snižuje a tudíž se spolupodílí na existenci otroků.

J. Anděl 28.7.2011 11:18

Re: Nesmyslný zákoník práce

S naším zákoníkem práce to souvisí tak, že to ukazuje, že v kulturách či subkulturách, kde tento není součástí respektovaných zásad, to vypadá tak, jak by si málokterý našinec ve svém životě přál žít.

Jestli se zákoník práce spolupodílí na existenci otroků, tak asi do té míry, do jaké se já podílím na existenci hladovějících dětí v Africe.

M. Varadinková 28.7.2011 11:39

Re: Nesmyslný zákoník práce

To jako chcete naznačit, že kdyby do oněch kultur a subkultur někdo přivezl náš zákoník práce, že by se tam něco změnilo? Garantuju Vám,  že nezměnilo. To není otázkla, co je psáno v nějakém buzeračním zákoně, který se beztak ani u nás důsledně nedodržuje, protože jeho důsledné dodržování by mělo podobně zhoubný efekt, jako stávka (viz Astonův úvodník), ale otázka nabídky a poptávky na tamním trhu práce  - když někde nebude nabídka pracovních míst, tak tam budou otroci, a žádný zákon to nezmění.  A samozřejmě je to také otázka tamních zvyklostí kulturních, hygienických a jiných.

Zrůdnost zákoníku práce je v tom, že má přesně opačný efekt, než si všichni myslíte: tím, že snižuje nabídku pracovních míst, přispívá ke zhoršení postavení těch, které by měl údajně chránit. Tak to je vždycky: koho stát takovýmto způsobem chrání, toho vlastně nejvíc poškozuje. Například invalidi - když zákon brání je propustit, tak je pro jistotu nikdo ani nezaměstná.