16.5.2024 | Svátek má Přemysl


Diskuse k článku

Jako v thrilleru

Bohužel to reálnou vraždou začalo, v únoru někdo na Slovensku zastřelil novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenku Martinu Kušnírovou. Čtvrteční ranní razie přinesla, jak se zdá, výsledky. Pod záštitou vrtulníku shora, přepadové komando ve čtyři ráno, osm lidí zůstalo v klepetech, mezi nimi by snad měl být i ten, kdo tiskl spoušť.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Kotas 28.9.2018 7:52

Re: Sto let od vzniku Československa

No jo, ale to je proti europříkazům.

P. Hlosta 28.9.2018 8:00

Re: Sto let od vzniku Československa

Multikulturalita JE program z EU. Být 'národovec' se považuje za nacionalismus předválečného typu. Je to útok na podstatu původního způsobu existence států. Národních států! Jakoby se měly zrušit a dopřát si centrální vládnutí všem alá Třetí Říše, ovšem teď mírumilovněji. Centrismus z toho vane na sto honů, ale stejně to má plno halasných příznivců. Sebevražda národnosti? Patrně to tak mají v plánu.

P. Hlosta 28.9.2018 7:41

Re: Sto let od vzniku Československa

Pro upřesnění

Pro mně je svátek sv. Václava zároveň spojení se vznikem státu. Je to svátek pro Čechy nejvýznamnější, tedy centrální.

P. Jirkovský 28.9.2018 7:46

Re: Sto let od vzniku Československa

Národnost německá (a asi i další) se stala vyhlášením Československa etnikem. To je ale roztomilé, kdo by to řekl, že takhle vznikají etnika. A kolik těch členů národnosti muselo být, aby se staly etnikem? A museli být pohromadě nebo rozptýleni po české, moravské a slovenské krajině? A kdopak tady společensky potlačuje Slovany, bratře Hlosto, jasný sokole?

V. Kotas 28.9.2018 7:50

Re: Sto let od vzniku Československa

Germáni měli snahu se zde roztahovat vždycky.

P. Hlosta 28.9.2018 7:55

Re: Sto let od vzniku Československa

Když odhlédnu od vaši jízlivosti, máte zato, že etnikum je cosi hanlivého. Prioritně byl ústavně stanoven stát Čechů a Slováků spolu(!) s jinými národnostmi. Ty národnosti držely jak tradice, tak i svou řeč při svém životě. Vymezily se tím(a ne hanlivě) na etnika.

Udělejme si jasno. Není hanba se hlásit k národnosti a necítit se menším, než okolní národy!

P. Jirkovský 28.9.2018 10:49

Re: Sto let od vzniku Československa

Ale podívejme, pan Hlosta ví nejen na vznik etnika (vyhlášením samostatného státu), ale taky ví, co já si myslím. Máte to marný, já si fakt nemyslím, že etnikum je něco hanlivého, navíc to nejde při elementární inteligenci z toho, co jsem napsal, vyčíst bez toho, aby člověk použil nějakou mimologickou zkratku (česky: u psaní nemyslel). Ještě tam dejte nějakou úvahu o rozdílu mezi národem, národností a etnikem, mudrlante, ať se zasměju ještě před obědem.

P. Hofman 28.9.2018 7:15

Naivní

Pochytat pachatele a jejich pomocníky je sice moc dobré, ale o společnosti samotné to moc nevypovídá. Ta se odhalí až tehdy, když kromě vrahouna a jeho pomocníků policie odhalí a do klepet uvalí i objednatele vraždy.

A v tomto bodu jsem zatím na Slovensku dost skeptický. Ale uvidíme.

T. Kohout 28.9.2018 7:09

verze č. 1

Jedna z verzí může být, že vraždu objednali nepřátelé Fica, aby ho potopili. To vypadá nejpravděpodobněji, vzpomene-li člověk na ty bengály na náměstích a zmanipulovaný dav. To někdo musel v pozadí organizovat dopředu.

P. Kučera 28.9.2018 7:23

Re: verze č. 1

Pane Kohoute, je pro vás opravdu nepředstavitelné, že by by se lidé zvedli a protestovali zcela spontánně? Já si to představit dovedu docela dobře. Na povel se demonstrovalo přece jen za bolševika, kromě několika měsíců v r. 68-69 a pak až před jeho pádem.

J. Rey 28.9.2018 7:40

Re: verze č. 1

Pane Kučero, je pro Vás tak nepředstavitelné, že vraždu si objednal nějaký politik, jako záminku k odstranění p.Fica z úřadu premiéra? Víte, já v době těch "t.z.v.sponntáních" demonstracích pracoval v Žilině, a tak vím, jak ta sponntánost byla organizována.

P. Kučera 28.9.2018 7:49

Re: verze č. 1

Ale já jen říkám, že dnes by lidi už nedemonstrovali, kdyby měli nějaké výhrady. To jako že měli lidi v Žilině takový strach ze Sloty, přezdívaného Žilinovskij?

J. Havelka 28.9.2018 6:45

3x je to marný...

Český fóják tóprý foják, ale český volič z 30% blb nevzdělaný, vypatlaný, páč nejnovější průzkum - ANO - furt 30%! A Zeman dlí střídavě na Barrandově, Hradu a zpět, přitom výročí defenestrace je tu!

P. Boublíková 28.9.2018 6:54

Re: 3x je to marný...

Vyměnit voliče.

J. Havelka 28.9.2018 7:00

Re: 3x je to marný...

nedemokratický prvek.

J. Vobr 28.9.2018 5:44

Dobré jitro diskutéři !!!

!!!

V. Halašta 28.9.2018 5:36

A k odchodu p.Procházkové a dalších nic?

Schválně jsem čekal, jestli se Aston vyjádří k odchodu paní Procházkové z LN. Jak jsem čekal, nevyjádří. To by se totiž musel vyjádřit i k tomu, proč někteří v LN (nebo na LN) zůstávají.

J. Krásenský 28.9.2018 6:14

Re: A k odchodu p.Procházkové a dalších nic?

Bureš je lump, dojič dotací, šéf mafie, estébák, kňoura a kdoví co ještě. Jestliže však posílá články do novin pod cizím jménem, nedělá nic jiného než například činil Masaryk. Reakce novinářů včetně paní Procházkové mi přijde hysterická, s křížkem po funuse. Babiš má svá media, stejně jako Bakala a další naši oligarchové - je to prý levnější než platit za reklamu. To je zlé. Novinářský nezávislost skončila někdy v polovině devadesátých let. Posledním na stráži byl pan Mlynář v Respektu (do roku 1997).

V. Kotas 28.9.2018 6:25

Re: A k odchodu p.Procházkové a dalších nic?

Mlynář, co ten dnes vlastně dělá ?

P. Grigar 28.9.2018 15:44

Re: A k odchodu p.Procházkové a dalších nic?

.. nic, takový celoživotní program, geneticky podmíněný.

V. Halašta 28.9.2018 6:27

Re: A k odchodu p.Procházkové a dalších nic?

Ale že nepíšu o Procházkové ale o Astonovi jste si všiml?

P. Kučera 28.9.2018 7:38

Re: A k odchodu p.Procházkové a dalších nic?

Pane Krásenský, každý má holt jiný žaludek. Někteří z LN odešli v okamžiku Babišovy akvizice (a založili např. dobré Echo), jiní později. Přispívá tam pořád pár výborných (Hanák, Kohout, Joch), kteří by odešli, kdyby jim někdo změnil jediné písmenko v textu, vlastně ani P. Procházkové nikdo nic nezměnil, nezakázal. Babišovi jsem osobně vytkl nákup Lidovek už před volbami na podzim 2013 (tenkrát tvrdil, že je to zcela normální podnikatelský záměr), byl jsem ovšem v sále se 700 lidmi sám. Letos na jaře už nás výhrady projevilo asi 10, byli jsme (naštěstí jen slovně) promptně napadeni jeho fanklubem. Na odchody z Lidovek, MFd aj. nemám názor, zatím to vidím jako věc svědomí každého člověka. I v ANO vidím stále několik docela normálních lidí, přitom všichni musí od počátku dobře vědět, do čeho to vlezli.

V. Halašta 28.9.2018 9:57

Re: A k odchodu p.Procházkové a dalších nic?

Ty odchod, to není jen věc svědomí každého člověkam, p.Procházková to řekla přesně - kryla ho svým jménem a stejně tak ho kryje i Aston a jeho pes.

J. Jurax 28.9.2018 2:07

A taky mne napadá

Dost už dávno tomu, co nám odstřelili kmotra Mrázka - tedy ne že bych ho jakkoliv srovnával s panem Kuciakem. Ale mord to byl taky a furt nic ...

V. Kotas 28.9.2018 5:23

Re: A taky mne napadá

Asi není zájem a to jak mezi politiky, tak policisty.

P. Grigar 28.9.2018 15:50

Re: A taky mne napadá

.. Mrázka odstřelili ukázkově, ovšem někam zmizela jeho databáze, ale nevypařila se, spinká, občas něco málo kontrolovaně vypustí, země se zachvěje a zase je klid. Jo, informace mají cenu..

A. Trick 28.9.2018 0:44

Hahaha,

Čapí hnízdo se bude vyšetřovat, vyšetřovat, vyšetřovat, vyšetřovat, vyšetřovat, vyšetřovat a vyšetřovat dokud Babiš bude v politice. Co kdyby to u soudu dopadlo blbě, že?

J. Jurax 28.9.2018 2:08

Re: Hahaha,

Taky by se to mohlo amnestovat - jakože se to vyšetřuje přesmoc dlouho a obviněným je tak upřeno právo na spravedlivý proces, v němž by se očistili.

S. Deringer 28.9.2018 5:13

Re: Hahaha,J. Jurax

No moment Klaus uz neni prezident uz nemuze amnestovat podrazniky a zlodeje Zeman rikal ze amnestie bude davat jen vrahum ne?:):) Tak Babis aby dostal amnestii musi nekoho sejmout :):) :)

S. Deringer 28.9.2018 5:09

Re: Hahaha,

Zapoměl jste napsat vyšetřovat a zase vyšetřovat :):):)