14.5.2024 | Svátek má Bonifác


Diskuse k článku

Jako v thrilleru

Bohužel to reálnou vraždou začalo, v únoru někdo na Slovensku zastřelil novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenku Martinu Kušnírovou. Čtvrteční ranní razie přinesla, jak se zdá, výsledky. Pod záštitou vrtulníku shora, přepadové komando ve čtyři ráno, osm lidí zůstalo v klepetech, mezi nimi by snad měl být i ten, kdo tiskl spoušť.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. Janyška 28.9.2018 10:09

Re: ?

Ano... Dzp.

J. Jurax 28.9.2018 10:12

Ano.

Ale nyní konečně jsme již na takové úrovni, abychom proti tomu byli schopni urputně bojovat. A udělat z toho lukrativní kšeft.

J. Havelka 28.9.2018 10:26

Re:

Tak bych z toho něco rád vytěžil, jenom nevím jestli mám souhlasit proti Klausovi nebo proti oteplovačům, teď nově jsme placka, nejsme placka, jdu na nohejbal..

P. Grigar 28.9.2018 15:20

Re: ?

"Svou roli jistě hraje i výrazné kolísání mořské hladiny v důsledku růstu a ubývání ledovců. V době před asi jedním milionem let se prosazuje cyklus, jehož ledová doba trvá v průměru 100 tisíc let a meziledová doba – interglaciál – asi 15 tisíc let."

Ne že bych chtěl strašit... interglaciál lze graficky vyjádřit jako parabolu, tož teď mi povězte, jak daleko je k vrcholu(V), ať vím, jestli vyrazit s pilou do lesa(vlastního..) ;-)

P. Hofman 28.9.2018 9:45

Zajímavá analýza

komunikace českých politických stran s voliči, provedená Milanem Petrákem, analytikem Bisnode, a publikovaná DOKONCE i tady na Psu:

Daleko nejvyšší koeficient iracionality má strana "svobodných", která je taky největším prodejcem iluzí. Vystřídala tak ve vedení v této disciplíně iracionality předloňské vítěze KSČM a loňské Realisty.

Občané se jí za to v současném volebním modelu odměňují krásným 1%.

K. Janyška 28.9.2018 9:49

Re: Zajímavá analýza

Jo ? A na zadání a zaplacení koho to dělal ? Trouba.

A to Svobodné mám za slabčáky, mají vědět a dělat daleko více. Podle kompozitivní teorie... Dzp.

P. Hofman 28.9.2018 9:59

Re: Zajímavá analýza

A vy jste byl pane Janyško (úcta vašim rodičům) které z těch jejich deseti dětí? Tipuji, že to jedenácté!

K. Janyška 28.9.2018 10:11

Re: Zajímavá analýza

Sedmé. Jak jinak... Dzp.

J. Matuška 28.9.2018 9:30

Z hovna bič neupleteš?

Aston a není zdaleka sám, kdo se nemůže dočkat, "...aby česká policie dovedla případ účetnictví hospody Čapí hnízdo k soudu." Státní zástupce ale požaduje na policii, aby předložila fundovanější důkazy o tom, že byl porušený zákon. /Svým způsobem je to hrdina, protože se vystavuje minimálně mediálnímu lynčování./

Nevím, jestli existuje statistika, která vypočítává případy, kdy si justice dala načas a konečné rozhodnutí soudu znělo NEVINEN. Těch případů jsem i jako laik zaznamenal řadu. Někdy se také povede dokonce i shodit vláda, že.

Pěkné tóčo bylo kolem "kauzy" Čunek, když případ převzal jihlavský státní zástupce Arif Salichov. Tehdy vláda přežila...

J. Matuška 28.9.2018 9:31

Re: Z hovna bič neupleteš?

https://www.novinky.cz/domaci/116609-vesecka-v-kauze-cunek-chybovali-zalobce-i-policie.html

J. Anděl 28.9.2018 9:45

Re: Z hovna bič neupleteš?

Nejde nezbytně o touhu dostat před soud, odsoudit a zavřít. Spíš to uzavřít lépe, než vyhníváním do ztracena.

K. Janyška 28.9.2018 9:46

Re: Z hovna bič neupleteš?

Ano ? Máte na mysli Ducko-mrázko-kejlo-kovarčíko-atd.babiše ? Vy jste dopadl, člověče... Dzp.

M. Kolář 28.9.2018 9:48

Re: Z hovna bič neupleteš?

Posouzení důkazů a jejich dostatečnosti je věcí justice. Jiný nástroj spravedlnosti my pozemšťané nemáme. Kauza ČH by ovšem měla ve vyspělé demokracii bezpečně stačit k odchodu předmětné osoby od politické moci i v případě neexistence dostatečných důkazů pro shledání trestní viny .Dosavadní informace ukazují zcela neetické manipulace s obchodmími společnostmi za účelem odčerpání finančních prostředků určených pro někoho jiného ..

To je u vrcholného politika problém ... Vyvolává to totiž vážné pochybnosti o vztahu daného politika k pravidlům, která platí pro každého .. Zvláště u takového, který si politickou kariéru vybudoval vyhlašováním boje proti korupci, klientelismu ,atd..

K. Janyška 28.9.2018 9:54

Re: Z hovna bič neupleteš?

Musíme k demarchii. Ta by něco takového, aby premiér zbohatl ve funkci ze 40 na 95 miliard, a to zatím, nedovolila... Dzp.

J. Matuška 28.9.2018 11:23

Re: Z hovna bič neupleteš?

Žalobce zrušil stíhání exministra Drábka

Státní zástupce zrušil stíhání bývalého ministra práce Jaromíra Drábka (TOP 09) a jeho náměstka Vladimíra Šišky z přípravy dotačního podvodu a zneužití pravomoci při transformaci Fondu dalšího vzdělávání (FDV). Podle Šiškova obhájce Tomáše Sokola to znamená definitivní konec kauzy, v níž byli obviněni celkem tři lidé. Informuje o tom Ekonomický deník.

https://www.novinky.cz/domaci/483834-zalobce-zrusil-stihani-exministra-drabka.html

Tato kauza se vlekla od roku 2011. Je rok 2018...

J. Matuška 28.9.2018 11:36

Re: Z hovna bič neupleteš?

Jsem zvědavý, jestli se dozvím, kdo podal trestní oznámení... Bylo "odborně" zpracované... /Pak že se u nás všechno vykecá - výjimky potvrzují pravidlo? :-)/

F. Pecka 28.9.2018 9:25

Tato zem potřebuje

více Boleslavů, méně Václavů.

F. Pecka 28.9.2018 9:17

Hampl k Dalajlámovi

Jak se díváte na poslední vyjádření dalajlámy?

Zdá se mi, že dalajláma je ve složité situaci. Je finančně závislý na neomarxistických nadacích, neziskovkách a byrokratických aparátech, ale na druhé straně je buddhista a buddhisté mají mnohem lepší historickou paměť.

Muslimové jsou totiž ochotni trpět křesťany a židy v postavení bezprávných otroků, ale ateisty, budhisty, hinduisty atd. vyvražďují jako zvířata. V minulosti tak byly vyhlazeny celé buddhistické národy a ti lidé dnes vědí, jak obrovské nebezpečí pro ně islám představuje. To jsme viděli třeba loni v Barmě, kdy buddhističtí mniši reagovali na vlnu islámského násilí okamžitou odvetou.

Je to obrovský rozdíl proti Evropanům, kteří historickou paměť prakticky ztratili. Nevědí už, že téměř veškerá naše historie vztahu s islámem spočívala v tom, že Evropané byli přepadáni, zabíjeni, kastrováni, odvlékáni do otroctví. Téměř celé naše dějiny jsme byli ti slabší, kdo se jen s námahou a obrovským štěstím ubránil úplnému vyhlazení muslimy. Dnes je téměř zakázáno o tom mluvit. Naopak je šířena propaganda o „náboženství míru“ nebo dokonce o tom, že Evropané byli agresory. Buddhisté paměť neztratili, neztratil ji ani dalajláma.

K. Janyška 28.9.2018 9:24

Re: Hampl k Dalajlámovi

Dalajláme je marxista, sám to několikrát řekl, tak ať jde do ři !ti... Dzp.

F. Pecka 28.9.2018 9:27

Re: Hampl k Dalajlámovi

Stejně jako ty Karle, hip, hip hurá :-)

K. Janyška 28.9.2018 10:13

Re: Hampl k Dalajlámovi

Kompozitivní teorie je zejména antimarxismem, vy troubo... Dzp.

J. Anděl 28.9.2018 9:36

Re: Hampl k Dalajlámovi

Jako budhistický mnich by neměl být, technicky vzato, "finančně závislý" na nikom. Je to podstata mnišství. Jestli je, to netuším, držím mu palce, aby nebyl.

I budhista ovšem ví, že interakce s různými bytostmi světa nemusí být zatížena nenávistí, přesto se liší. Někdo prostě jemný náznak neslyší, není zvyklý na nějaké gentlemanství.

Západní snaha protlačit sebemenší prkotinu z mezilidské interakce do legislativy dokazuje, že se pomalu vzdáváme schopnosti hájit se sami. Abychom se nemuseli učit být asertivní, chceme zákon a státní výkonné složky, aby byly asertivní za nás. Jedna ze základních asertivních dovedností je umění říkat "ne", schopnost definovat si a vymezit hranice a na jejich dodržování trvat.

I naše snaha "nepustit nikoho" ukazuje, že nejsme schopni ty hranice definovat. Kdo umí říct "ne" tam, kde jsou hranice porušovány, nemusí se bát pomáhat. Naopak kdo "ne" říct neumí, může při pomáhání napáchat spoustu škod. Sobě i svému okolí. A jednoduše ani nebude nikdy šťastný.

J. Anděl 28.9.2018 9:39

Re: Hampl k Dalajlámovi

Na druhé straně "ne kvótám" je myslím právě z výše uvedeného pohledu dobrý.

K. Janyška 28.9.2018 8:44

Dnes by se dožila sta let moje maminka, velká vlastenka a

znalkyně naší historie. Vzala si prvorepublikového milionáře, mého tátu, a jako jednináček s ním měla 10 dětí. Komunisti nám všechno v roce 1948 a v roce 1955 sebrali tátu dvakrát zavřeli.

Všichni jsme minimálně vyučení, ale jsou mezi námi i jeden celoživotní stavbyvedoucí, dvě učitelky a dva zemědělští odborníci s maturitami. A já, elektrotechnik a držitel certifikátu Supermanažer OF, zakladatel ODS, 18 roků její manažer a hlavně jediný znalec kompozitivní teorie u nás a její propagátor... Dzp.

K. Janyška 28.9.2018 8:50

Re: Dnes by se dožila sta let moje maminka, velká vlastenka a

A ještě něco. Nikdo nikdy s nikým se u nás v rodině nepohádal tak, aby spolu přestali mluvit nebo se stýkat. Na oslavách kulatých narozenin vždy kraje kapela... Dzp.

J. Havelka 28.9.2018 9:08

Re: Dnes by se dožila sta let moje maminka, velká vlastenka a

Kapela hraje před přednáškou nebo až po?

K. Janyška 28.9.2018 9:23

Re: Dnes by se dožila sta let moje maminka, velká vlastenka a

Přenášky se nekonají, To by mi rozbili držku, jako vy tady. V tomto smyslu lepší nejsou... Dzp.

I. Mertl 28.9.2018 9:29

Re: Dnes by se dožila sta let moje maminka, velká vlastenka a

Dyk Vám tu nikdo držku nebije! Máme Vás rádi. Jen kdybyste nepastoval víc než 2000 řádků denně.

K. Janyška 28.9.2018 9:52

Re: Dnes by se dožila sta let moje maminka, velká vlastenka a

Musím. Do vašich dutých hlav se toho vejde desetlkrát, co desetkrát, stokrát a více tolik.

Pastuji však výhradně moje vlastní texty, a to pro náhodné velmi inteligentní, kolemjdoucí... Dzp.

J. Vobr 28.9.2018 8:34

PANÍ BŘÍZOVÁ

KUK !!!

:-)))