31.3.2020 | Svátek má Kvido


Diskuse k článku

Jako čert z elektriky

Padák pro ministra dopravy Vladimíra Kremlíka a oprátka se houpe i na jeho prvním náměstkem Tomášem Čočkem a šéfem SFDI Zbyňkem Hořelicou. Čtyři sta mega za softwarový produkt, za jaký Slováci vytlačili 75 milionů, to už bylo fakt moc.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 524, poslední: 22.1. 2020 6:22, přehled diskusí

R. Franz 21.1.2020 6:07

Do vedení ministerstev se dostal amatér jako za komančů. Když takovému amaterovi přidělíte menší týmy, pak nevím Astone, zdali bude demokratický stát zpravován efektivněji. Leda bychom přešli na efektivitu jakou měli Němci v říši. Tedy jeden lid, jedna říše, jeden vůdce. To jediné taky vysvětluje tvé přesvědčení, že amaterismus jednoho z Babišových minusterstrů Babiše posílí.

M. Mařák 21.1.2020 5:59

Tady to tak začalo fungovat loni. Dostal jsem dopis, kde je odstupňovaná výše důchodu od šedesáti do šedesáti sedmi.

J. Pospíšil 21.1.2020 4:05

Ta utajená část toho hloupého registru je největší blbost, kterou si dovedu představit. Kdyby totiž tajné služby chtěli opravdu utajit svá vozidla, tak by si ty známky koupili jejich pracovníci na své krycí nebo skutečné doklady a byli by nedohledatelní. Zaměstnání se uvádět nebude u zakoupené známky. A byl by to zcela obyčejný internetový obchod, přesněji registr, protože bude policii dávat informace o tom, zda auto má zaplacenou známku, ne kdo ji zaplatil. Protože vyhledat auto sloužící kontrarozvědce nebo rozvědce by šlo jedině, kdyby agent byl už tomu, co to chce odhalit, znám. Když je znám, tak sledovat jakékoli auto s tímto člověkem přece není problém. Takže celé je to postavené na hlavu.

D. Dostál 21.1.2020 3:18

Kubery mně je líto.Už ani tu cestu na Taiwan nestihne.RIPV

D. Müller 21.1.2020 1:32

Projekt se zasíláním výpisu s důchodovým nárokem nemůže být realizován ze dvou důvodů:

a) nárok na důchod existuje až po 35 odpracovaných letech. Takže do té doby by to byla čistě virtuální čísla.

b) lidé si málo uvědomují, že se státem nemají žádnou smlouvu o důchodu. Stačí aby 101 poslanců zvedlo ruku a vše může být jinak.

Bylo by to krásné a jistě motivující, ale žádný stát není schopen garantovat výši důchodu. V průběžném systému by to totiž znamenalo: "Já, stát, se zavazuji, že z dalších generací pro vás vyrazíme tolik a tolik měsíčně." A to se nahlas neříká a ani neposílá poštou :-)

S. Sedlák 21.1.2020 1:24

Lidi, co blázníte.

Těch 400 milionů je na 4 roky a je to za vše, nikoliv jen za eshop. V téhle kampani je cítit nějakou čertovinu a nedivím se Kremlíkovi, že trval na tom, že je to dobře. Jde o roční výběr 5 miliard. Tedy 2% jsou náklady. Schválně by mě zajímalo, kolik nás stojí ostatní výběry. Provozní náklady zdravotních pojišťoven jsou 2x vyšší. Co tak daně? Třeba ta z nemovitostí.

R. Langer 21.1.2020 5:38

Je to nesmyslná cena. I za 4 roky.

R. John 21.1.2020 0:53

Kdepak... ti ekoteroristé střílejí po buldozerech...kdo by v kulkách pracoval... nebo kopec hodí zlomyslně na dálnici...to aby se úd úřední z toho zbláznil....a to dělá co může a nemůže... přitom by stačilo tak málo... dodržovat do puntíku "své " zákony...

J. Jurax 21.1.2020 0:47

"že podle tohoto projektu by každý občan dostával každoročně výpis, kolik zaplatil a jaké nároky na penzi mu vznikají. Kolik úředníků by bylo nutno na tuhle hovadinu přijmout?"

No, v době počítačů a e-mailů snad ani jednoho. Stačil by software, co by to z dat, které stát má, spočítal. Akorát by se sociální odvod z firem musel odesílat rozčleněný na poplatníky, což by snad tak složité nebylo.

I když ovšem jako záminka k nabobtnání úřednictva by se to samozřejmě pojmout dalo a software by stát nakoupil za stovky miliónů, aby zbylo vejvaru na potřebné zainteresované.

J. Pospíšil 21.1.2020 4:14

To by mělo smysl, jen aby si člověk uvědomil, že důchod mu stačit nebude. Ale ona stačí obyčejná inflacička, co probíhá nyní a růst platů, jak jde a třeba já jsem šel před sedmi lety do důchodu a měl jsem 4000 pod průměrný plat a nyní mám už více jak 10000 pod dnešní průměrný plat. Jo a v novinách čtu, jak ty důchody rostou.

Jenže to mi někdo říkat, když mi bylo třicet a vlastně i čtyřicet, by stejně nemělo smysl. Důchod byl daleko, děti rostly a stály čím dál víc a tak se člověk snažil, aby s penězi vyšel aktuálně a měl pár korun na poruchy a nenadálé výdaje. A ty byly vždycky nějaké.

M. Krátký 21.1.2020 5:30

taky souhlasím, teď mi "zvedli" důchod na 14.360,-kč/měs a odešla nám pračka a to mám to "štěstí", že ještě můžu chodit do práce, do které chodím od 1.7.1960 z toho posledních 28 let do své práce a nemocenskou si neplatím žádnou - R^R^R^

J. Jurax 21.1.2020 16:19

No, důchody rostou každoročně ze zákona o celé procento inflace a o třetinu procent růstu mezd. Takže jednak reagují se zpožděním a jednak náhradový poměr vůči mzdám se zákonitě zhoršuje. Ale zas semtam politikové přihodí nějaký obolus nad zákon - teď to byla v průměru cca stovka.

R. Langer 21.1.2020 5:39

Je to nesmysl. Za 30 let klidně nemusíte mít důchod vůbec. Nebo za 10. :-P

J. Jurax 21.1.2020 16:27

I to je možné. Ale ne příliš pravděpodobné.

Jenže stávající systém je průběžný a ten výpis by informoval jen o penězích, které jsou okamžitě vyplaceny aktuálním důchodcům. Ale věřím, že ty víc vydělávající by pěkné štval, porovnali-li by sumy s budoucím možným důchodem. Možná by taky víc tlačili na reformu systému...

Nicméně neprohloupí ten, co na stáří bude pamatovat už za aktivního života a nebude se spoléhat jen na státní důchod.