18.5.2024 | Svátek má Nataša


Diskuse k článku

Jak je to možné?

Ocitli jsme se v situaci, kdy trestně stíhaného Andreje Babiše, takto předsedu vlády České republiky, ostřeluje tisk vlastněný trestně stíhaným Zdeňkem Bakalou. Je to samozřejmě složitější, protože tisk vlastněný Andrejem Babišem ostřeluje i Zdeňka Bakalu. Babiš vyčuřil z Bruselu padesát mega jako dotaci na hospodu, kterou napsal na děti, a Bakala okradl horníky na Ostravsku, tak se dá v kostce vyjádřit jádro sporu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Václavíková 3.12.2018 19:46

Re: Podle mého ta Biska na to jde dobře

Nevytahujte radši tu hlavu z písku!

K. Němec 3.12.2018 19:53

Re: Podle mého ta Biska na to jde dobře

Díky za tu starost, ale je zbytečná Dobrá ženo.

R. Brzák 3.12.2018 19:58

Re: Podle mého ta Biska na to jde dobře

No, zcela výjimečně musím říci, že předřečník ji v písku dle mého názoru nemá.

S. Lazárek 3.12.2018 20:00

Re: Podle mého ta Biska na to jde dobře

Pak je ovšem otázka, proč tu BISku vlastně máme, když tu všichni vědí, že tu chtějí mít vliv taky všichni.

R. Brzák 3.12.2018 20:06

Re: Podle mého ta Biska na to jde dobře

To je dobrá otázka. Pro mne, jako pro anarchokapitalistu, je ta služba dobrá proto, že já chci vědět o potenciálních rizicích své svobodě a odpovědnosti. TY jsou samozřejmě i vnější -a Rusko je z nich na čelných místech. Ale bohužel největší riziko je v tomto ohledu právě od mého státu a nadstátu. A o tomto okruhu Biska pochopitelně mlčí.

Ale kecám, vlastně informuje o "vzrůstajících obavách elit EU z různých nebezpečí" (cituji nepřesně) - a to je podstatou rizika pro svobodu občana. Neboť kdykoliv má elita (držitel moci) vzrůstající obavy, vede to na straně občana ke zvětšenému odvodu daní a omezení jeho svobody a odpovednosti ve prospěch mocenských nástrojů...

S. Lazárek 3.12.2018 20:12

Re: Podle mého ta Biska na to jde dobře

Když tu všichni vědí, že jsou tu všichni, jsou pak rizika homogenní a izotropní jako Vesmír a ten jak známo ke svému chodu BISku taky nepotřebuje.

R. Brzák 3.12.2018 20:16

Re: Podle mého ta Biska na to jde dobře

já tedy rozeznávám rizika - například vidím větší riziko z Číny než z Ruska a vidím větší riziko z Ruska než z Německa. BNA druhou stranu vnímám větší aktuální riziko z centralizačních záměrů EU, než z Číny. Ovšem Čína bude představovat největší riziko v budoucnosti.

S. Lazárek 3.12.2018 20:19

Re: Podle mého ta Biska na to jde dobře

Že jsou tu všichni, to je asi pravda, ale ti ze zemí po mé levé ruce, při pohledu na Polárku mě moc nezajímají, ti pro mně zatím nejsou hrozbou.

R. Sorge 3.12.2018 20:27

Re: Podle mého ta Biska na to jde dobře

To je mne nějaké prefíkané, já mám po mé levé ruce, při pohledu na Polárku západní směr.

R. Brzák 3.12.2018 20:30

Re: Podle mého ta Biska na to jde dobře

Tady se zřejmě shodujeme.

R. Sorge 3.12.2018 20:31

Re: Podle mého ta Biska na to jde dobře

Už jsem to pochopil, domníval jsem se - nepozorně - že z daného směru je očekávána hrozba.

J. Venc 3.12.2018 20:07

Re: Podle mého ta Biska na to jde dobře

Otázka též zní, proč kdejaký "našinec" zpochybňuje závěry tajné služby své země. Jedině by to byl nenašinec a byl spokojen se závěry tajné služby jiné země. Žijeme v těžké a nepřehledné době, nenaděláme nic.

:-)

J. Václavíková 3.12.2018 20:09

Re: Podle mého ta Biska na to jde dobře

A vo tom to je!

J. Kombercová 3.12.2018 20:11

Re: Podle mého ta Biska na to jde dobře

BISka to nemá lehké, alespoň jsem četla v minulé době její stížnosti na nevšímavost k jejím zprávám na oficiálních místech... najednou se to na nás nahrnulo, ale BISka za to nemůže, ta konala. Co mohla. A taky nic nenadělala.

J. Venc 3.12.2018 20:58

Re: Podle mého ta Biska na to jde dobře

Nemá. Žádná tajná služba to nemá lehké.

:-)

S. Lazárek 3.12.2018 20:12

Re: Podle mého ta Biska na to jde dobře

Jsou myšlenkové pochody, kterým nikdy neporozumím, ale už jsem dost starej na to, abych se o to pokoušel.

J. Venc 3.12.2018 21:03

Re: Podle mého ta Biska na to jde dobře

Nejste (ani já) patrně dost etablovaný Psí diskutér. To byste rozuměl naprosto všemu a bez pochybností!

:-)

R. Brzák 3.12.2018 20:20

Re: Podle mého ta Biska na to jde dobře

Já ty závěry nezpochybňuji. Ale je fakt, že je považuji za směšně nedostatečné.

A na druhou stranu - je povinností občana nedůvěřovat v prvé řadě moci, která je přímo nad ním. To mu umožňuje kriticky hodnotit - a dávat nutnou zpětnou vazbu. Díky té se korumpující vliv moci nad druhými lidmi uplatňuje na držitele moci pomaleji.

J. Holíček 3.12.2018 20:08

Re: Podle mého ta Biska na to jde dobře

Protože ty tajné služby (KGB, STB) mají všechny státy. To prostě bejt muší, jak by to vypadalo, kdyby nebyly. To jako firma bez recepce, auditu nebo styku se zákazníky... není firma, a už vůbec ne solidní.

Jděte zpátky po šéfech BIS a úspěších a zjistíte, že jsou jen pro parádu. :-))

V. Pohlová 3.12.2018 20:14

Re: Podle mého ta Biska na to jde dobře

tak já si vzpimínám, jak eman ještě rajzal po západě a jak se ho jeden švéd ptal, esli tady máme tajný služby. tehdá vojákúm velela jakási maďarka. teď se menuje nečasová, nebo tak nějak.

J. Václavíková 3.12.2018 20:36

Re: Podle mého ta Biska na to jde dobře

Ten ho tehdy pěkně utřel!

K. Němec 3.12.2018 20:22

Re: Podle mého ta Biska na to jde dobře

Aby se tomu snažila zabránit?

J. Venc 3.12.2018 20:03

Re: Podle mého ta Biska na to jde dobře

Upocená relativizace. Musíte se snažit víc. Víc!

:-)

R. John 3.12.2018 20:07

Ovšem zdejším rusomilným udělal radost...

... voni moc ke štěstí nepotřebujou... i vovčáček je uspokojí...

R. Brzák 3.12.2018 20:07

Re: Podle mého ta Biska na to jde dobře

naopak, je to zcela přesné. Samozřejmě, jsou různé míry rizik. Ale princip popisuje pan Němec přesně.

V. Pohlová 3.12.2018 20:10

Re: Podle mého ta Biska na to jde dobře

ani bureš? a já se tak těšila do penze.

J. Venc 3.12.2018 20:10

Re: Podle mého ta Biska na to jde dobře

Někteří víc, někteří méně a někteří vůbec. U mandarínů a rusů není o zájem pražádného divu. President pana Němce jim strká hlavu do té (_!_) fakt hluboko a i jinak bývá nápomocen. Tak proč to celé princip/neprincip nezrelativizovat, jakoby nešlo o nic.

:-)

P. Jirkovský 3.12.2018 20:16

Re: Podle mého ta Biska na to jde dobře

Nějak jsem to nepobral, o jakej princip jde?

R. Brzák 3.12.2018 20:35

Re: Podle mého ta Biska na to jde dobře

Princip - nikdo nic zadarmo - a získat vliv na svého souseda všemi použitelnými prostředky (mezi které tajné služby patří). Přičemž v globalizovaném světě je soused každý na zeměploše...

P. Jirkovský 3.12.2018 20:41

Re: Podle mého ta Biska na to jde dobře

.....Nevěřme nikomu na světě

širém, nemáme jednoho přítele

tam, starý boj za každým skrývá se mírem, soucit a přízeň jsou šalebný klam ... Tohle jste myslel?