29.5.2024 | Svátek má Maxmilián, Maxim


Diskuse k článku

Iluze beztrestnosti

Pro násilníky přituhuje - a přispěl k tomu i Nejvyšší soud. Ten zveřejnil ve středu rozsudek, jímž dal zapravdu jednomu firemnímu hlídači. Ten střežil objekt, načež byl ve službě napaden opilcem a v následné strkanici vystřelil a trefil ho do nohy.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
STEM 13.4.2006 17:57

Re: a tohle mi konečně bursík vysvětlil, cdo že je: Bursík: Nejsme ani levice ani pravice. Jsme zelení

Nejsou ani na pravé půlce, ani na levé půlce, jsou v................

Čumil 13.4.2006 17:54

Mno, a protože tu dnes není básnící zírálek, převzaly jeho přetěžkou úlohu na svá bedra Lidovky hned vedle:

Alimenty od státu

pohořely v Senátu.

Tomu se říká bohatý rým!;-D

huhu 13.4.2006 18:19

Re: Mno, a protože tu dnes není básnící zírálek, převzaly jeho přetěžkou úlohu na svá bedra Lidovky hned vedle:

od státu ?? Podstatné je, že už dnešní zákony umožňují neplatiče postihnout a těm dětem pomoci, neplacení alimentů je závažný trestný čin. Socani jako obvykle se snaži odvést pozornost od  neschopnosti policie a soudů novým zákonem...Rv

gakusei 13.4.2006 17:52

weqqwe

divana 13.4.2006 17:50

Kuba vyvolala roztržku vyhoštěním diplomata ČR

co tomu fidelovi zase radí waltr za blbosti? šarvátky teď chystá jirka a waltr do toho tahá kubu!

http://zpravy.idnes.cz/kuba-vyvolala-roztrzku-vyhostenim-diplomata-cr-fua-/zahranicni.asp?c=A060413_171437_zahranicni_skr

gakusei 13.4.2006 17:52

Re: Kuba vyvolala roztržku vyhoštěním diplomata ČR

neser se do Waltra.

divana 13.4.2006 17:55

Re: Re: Kuba vyvolala roztržku vyhoštěním diplomata ČR

baf

gakusei 13.4.2006 17:57

Re: Re: Re: Kuba vyvolala roztržku vyhoštěním diplomata ČR

spíš puf!

herdekbabka 13.4.2006 19:00

Re: Kuba vyvolala roztržku vyhoštěním diplomata ČRmno - a kohože to vrátila zpátky???

divana 13.4.2006 17:41

kočár

když se dostal gottwald ke korytu, tak si od ještě nepozavíraných živnostníků nechal udělat zlatý kočár. zavřel je až pak. tak jsem to slýchávala vyprávět doma. po sametu jsem na to jen jednou narazila. tím jsem si ověřila, že kočár existoval. ale pak už zase ticho, asi ani teď to bolševikovi není vhodné připomenout.

a teď ten šibal jirka a kočár, to mi to připomělo.

Ivan Nový 13.4.2006 18:12

Nejen kočár,

ale i zlatý "trůn" :-)))

Pavla B. 13.4.2006 17:07

Bohužel je nad mé síly

přečíst si předchozích 450 příspěvků (určitě přicházím o hodně), a tak nevím, zda už se zde diskutovaly varianty souboje Paroubek - Topolánek. Kdo bude považován za útočníka  - Paroubek, který zbraně dodal, nebo Topolánek, jestliže bodne nebo vystřelí první? Ovšem ještě lepší než dýky a perkusní pistole by byly zápase v bahně (což sice budou, ale jen obrazné).

huhu 13.4.2006 17:12

Re: Bohužel je nad mé síly

se pobudy žádné souboje nebyly. Ti se nechali chasou sešvihat bičem...8-o

divana 13.4.2006 17:17

Re: Re: souboj v bahně

ale to je zajímavá myšlénka! to by mohlo být opravdu atraktivní. takový souboj v bahně. no, nejen pro ženy by to mohla být přínosná podívaná! !!!

Čumil 13.4.2006 17:20

Re: Bohužel je nad mé síly

No, Pavlo B., zase taková škoda toho, oč svými slabými silami na těchto stránkách přicházíte, opravdu není. Souboje, pokud si pamatuji z krásné literatury, mají svá pravidla: Doporučuji zejména střelné zbraně. Pánové si před zraky sekundantů vyberou, postaví se k sobě zády a na povel sekundantů, čí kterého to řídícího souboje, na němž se dohodnou, odkráčejí stanovený počet kroků od sebe. Na daný pokyn se zastaví, otočí se proti sobě, zamíří a na další pokyn sekundantů mohou začít střílet. Vzhledem k tomu, že čelní plocha obou pánů bude zhruba stejná - premiér je malý a tlustý, superlídr vyčouhlý a štíhlý halama, mají asi stejné šance. :-)

rezy 13.4.2006 17:29

no Čumile, konečně s Vámi nemohu souhlasit

pokud jde o střelné zbraně, jak jistě víte z poutě, není stejné jestli máte špejli nastojato nebo naležato. Je to dáno konstrukcí mušky. Čili, Paroubek je ve výhodě.

Čumil 13.4.2006 17:45

Re: no Čumile, konečně s Vámi nemohu souhlasit

Mno, rezy, ze střeleckého mládí si pamatuji, že se lépe trefuje do kruhového terče. Nejlépe to ovšem vyřešii pánové v moc líbezné knížečce Viktora Fischla Přesýpací hodiny. Sekundanti duelantům schovali do futrálů místo pistolí jitrnice. Pánové se promptně liskli tímto řeznickým výrobkem vzájemně přes hlavy - a bylo vymalováno. Posléze chodívali pospolu po nědělním korzu, aby všichni v městečku na soutoku viděli, že vše je opět tak, jak má být...:-)

rezy 13.4.2006 17:59

kruhový terč

není na trefování zrovna dobrý, je to taková geometrická zlomyslnost. Vypadá to sice spravedlivě, ale není to tak. Pokud nemáte zaměřovací kříž (což Paroubek neposlal) tak se na kruh střílí v ose Y hůř než v ose X, my dělostřelci používáme termínů odměr a náměr.

Čumil 13.4.2006 18:21

Re: kruhový terč

No, my střelci z malorážky to tak neberem. A kromě toho - střílí se na takových dvacet kroků a každý má jen jednu ránu. Když se nikdo netrefí, mohou se domluvit, že už toho nechají, nebo pokračují po jedné ráně s celým ceremoniálem vždy od začátku tak dlouho, dokud aspoň jeden nezaznamená úspěch. Osobně bych ale opravdi doporučoval ty jitrnice, případně ty dřevěné meče.:-)

Pavla B. 13.4.2006 17:32

Dobrý podvečer.

Tato dnešní zprávička (přesun bojového arzenálu z Lidového domu do sídla ODS) mně dnes spravila po včerejšku (odsouhlasení územního plánu Kocourkova) náladu. Dle mého skromného mínění by tedy mohl zvítězit ten, komu se méně třese ruka, ergo kladívko ten, který tolik nechlastá. Doufám, že tuto reality-show zachytí televizní kamery (napřed Paroubkem vytoužená diskuse, potom souboj).

Čumil 13.4.2006 17:40

Re: Dobrý podvečer.

Já se ani nechtěl ptát, Pavlo B., jak jste to zkousla. Ale ti ze Žabin si se sjezdovou ve Wilsoňáku poradili...  Jen tak na okraj, budete muset hlídat, aby tu R 35 skutečně vrazili do slibovaného tunelu. Ale jistě chápete, že ti z Bitýšky by měli taky úžasnou radost, kdybyste v Bystrcu zvítězili...

gakusei 13.4.2006 17:53

Re: Re: Dobrý podvečer.

 a hele, voni se nám tu vykecávají Brňáci.

Pavla B. 13.4.2006 18:08

Re: Re: Re: Dobrý podvečer.

Tady se vůbec vykecává kdejaký pako, tak proč ne.

Pavla B. 13.4.2006 18:06

Re: Re: Dobrý podvečer.

No jo. Ještě že naopak vyšlo aspoň Vámi vytoužené nádraží. (Uživatelsky je mi to sice putna, ale časem jsem naznala, že pro Brno je přesun asi přece jenom lepší varianta. Zvlášť kdyby se přitom moc nekradlo:-) ) R43 (R35 je něco jiného) možná bude v tunelu v Bystrci, ale určitě ne u přehrady, což mně vadí nejvíc, myslím si, že celou oblast hodně poničí, bystrcké paneláky jsou sice hnusná, ale přece jen pouze vizuální záležitost. Obchvat by měl ale především vést mimo město, ať je to Brno nebo Bitýška. Jinak ať tomu aspoň neříkají obchvat ale třeba magistrála:-)

Čumil 13.4.2006 18:14

Re: Re: Re: Dobrý podvečer.

No, to nádraží se mi zdá koncepčně opravdu nutné, ale zaspekulované to bude hnusně; o tom není sporu. Za numera silnic se omlouvám - nikdy si je totiž nepamatuji. Jinak nepříjemnost to bude - zvlášť pro ty, co jsou nad tou silnicí. Noční hukot od jihu bude nepříjemný - ale zvyknout se na to dá. (Zkušenosti od příbuzných v Jižním Městě).

Hezký večer i vám a kdybychom se už nesepsali, tak si hezky užijte pondělí...;-)

Pavla B. 13.4.2006 18:24

Re: Re: Re: Re: Dobrý podvečer.

Díky, nápodobně. Ráda Vás v Bystrci uvidím - pomlázka na sídlišti má obzvláštní kouzlo:-) :-)

(P.S. Osobně se hukotu nebojím - bydlíme dost daleko, až nahoře, a než dálnici postaví, budeme bydlet ještě o kus dál - na Kamechách. Jestli do té doby neumřeme:-) )

STEM 13.4.2006 17:46

Re: Bohužel je nad mé síly

Co kdyby  Topol reagoval na výzvu tak nějak po Paroubkovsku? "Mě strana vyslala do Ústí nad Labem" tak nemohu příjmout výzvu pana Topolánka na volební  souboj v Praze."

A to řekl člověk, který byl vyslán, je víc než strana a schopnější než ten nahoře.Jak říkám, Paroubek u všech úspěchú osm let a u průserů jen 11 měsíců.

Pavla B. 13.4.2006 18:12

Re: Re: Bohužel je nad mé síly

Paroubek je poseroutka a snaží se to zamaskovat. S Gandalovičem by si do televize netroufl. Leze do Ústí, protože spoléhá na voliče z chudého kraje s vysokou nezaměstnaností.

STEM 13.4.2006 18:21

Re: Re: Re: Bohužel je nad mé síly

To je mi jasné, že na to sází, jen se mi líbí jak se schoval "hrdina " za partaj, když jinak rozhoduje výhradně sám.

Chudák neví,  jak bude vysvětlovat svojí porážku s Gandalem, obyčejným,  tzv neschopným primátůrkem ve volbách, navíc jak říkáte v chudém, tedy levicovém kraji.

huhu 13.4.2006 18:21

Re: Re: Re: Bohužel je nad mé síly

a vypadá to, že paroubek v Ústí dostane výrazně na zadek ! :-D