18.5.2024 | Svátek má Nataša


Diskuse k článku

Hurvínek vede válku

Osvěžením na politické scéně jsou bezpochyby Pirát, tito skokani posledních voleb. V jednu chvilku to s nimi dokonce vypadalo, že na bedně vítězů stanou na druhé příčce, ale než se hlasy sečetly, ocitli se na místě třetím a zastávají pěkné druhé místo v Osmě poražených.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Vobr 13.11.2017 10:19

Re: PS NENÍ NKÚ !!!

A můžou je i poslat do kriminálu, cooo ???

____________________________________________________

Jako nejmenovaný prokurátor !!!

J. Schořík 13.11.2017 9:53

Re: LOGIK SCHOŘÍK !!!

A dohromady volby vyhráli.. Nebo ne?

J. Vobr 13.11.2017 9:59

Re: LOGIK SCHOŘÍK !!!

Volby se vyhrávají "dohromady" ???

_______________________________________________

Tak to by ani Pepík Skála nevymyslel !!!

:-)))

J. Schořík 13.11.2017 10:01

Re: LOGIK SCHOŘÍK !!!

A kontrolní funkce má patřit tomu kdo vládne? Aby se sám kontroloval viď? Co v tom návrhu vidíš za problém? Mimo blábolů o "vítěz musí brát vše"?

P. Čech 13.11.2017 10:04

Re: LOGIK SCHOŘÍK !!!

Když poběžíte maratón a jako jeden z padesáti jej vyhrajete, dozajista budete spokojen, když za vítěze bude oficielně označen soubor 49 ostatních účastníků? Oni totiž dohromady vyhráli a ne Vy, jako vítěz!

J. Schořík 13.11.2017 10:08

Re: LOGIK SCHOŘÍK !!!

Máme poměrný systém. Vítazství samo o sobě nic neznamená. To ale přece víte..

A. Nový 13.11.2017 10:30

Re: LOGIK SCHOŘÍK !!!

Blábolíte nesmysly.

R. Brzák 13.11.2017 9:59

Re: LOGIK SCHOŘÍK !!!

doufám, že své výkřiky po sobě párkrát přečtete - občas se totiž i Vám podaří najít jádro pudla...připomínám, že moc potřebuje opozici nejen proto, aby budila zdání, že jde o demokratický sytém...

P. Čech 13.11.2017 10:01

Re: LOGIK SCHOŘÍK !!!

Ti, co prohráli volby mají držet ústa a volně soutěžit, aby v příštích volbách neprohráli. Mají ještě jednu možnost. Vstoupit do koalice s vítězem voleb. Nic více a nic méně.

T. Hraj 13.11.2017 10:12

Re: LOGIK SCHOŘÍK !!!

Proč by měli "držet ústa"? Proč by neměli jednat (voliči to od nich jistě očekávají)? A proč ne například o funkcích předsedů výborů?

Ostatně vítěz není většinový, takže nějakou dohodu s někým, potřebovat bude. Takže jednat je jistě o čem.

A. Nový 13.11.2017 10:31

Re: LOGIK SCHOŘÍK !!!

Protože si to myslí komouš Čech.

R. Brzák 13.11.2017 10:13

Re: LOGIK SCHOŘÍK !!!

Práce opozice je velmi důležitá - a to i pro vítěze voleb, který bez otravné kontrolní práce opozice o to snáze podlehne korumpujícímu vlivu moci nad druhými lidmi... Chápu, že jste příznivcem přímé demokracie, stejně, jako já - ale zdá se, že zastupitelskou demokracii nechápete. Když už ji musíme mít, ať funguje s co nejmenším škodlivým dopadem na mne. A tomu napomáhá právě kontrola od voliče - v zastupitelské demokracii bohužel přes ty, co se dostali do parlamentu...

M. Prokop 13.11.2017 10:15

Re: LOGIK SCHOŘÍK !!!

" ...v zastupitelské demokracii bohužel přes ty, co se dostali do parlamentu..."

I to bohužel bych vynechal. Ono to od nějaké velikosti společnosti prakticky přímo nejde. Nebo jen vyjímečně.

R. Brzák 13.11.2017 10:45

Re: LOGIK SCHOŘÍK !!!

Chápu - a zároveň, jako optimista, věřím v rozšíření těch výjimek. S rozvojem technologií se může zvětšit i okamžitý dosah voliče na politiku...

M. Prokop 13.11.2017 10:13

Re: LOGIK SCHOŘÍK !!!

Může to tak být, ovšem dobré výsledky to nepřináší.

J. Anděl 13.11.2017 10:21

Re: LOGIK SCHOŘÍK !!!

Vždyť nikdo nebrání vítězovi kontrolovat si to po svém :-).

Jenom mu nepomáhají. Mu mají ještě pomáhat? A co kdyby to udělali rovnou všechno za něj? Měli by makat a neblábolit. Kdo nebude makat ve sněmovně, ať jde makat do drůbežáren :-).

V. Novák 13.11.2017 9:54

Re: stanovisko Pirátů

A nabídnou za to Piráti aspoň toleranci menšinové vlády hnutí ANO?

Protože ten, kdo vládu podpoří alepsoň tolerancí, něco dostane - KSČM třeba předsednictví rozpočtovému výboru, zákon o referendu a pravidla pro růst minimální mzdy.

Nesmiřitelná a nespolupracující opozice dostane pragma faulon...

J. Schořík 13.11.2017 9:58

Re: stanovisko Pirátů

To je přece další kolo vyjednávání. Když bude mít opozice kontrolní funkci, tak to určitě vznik menšinové vlády usnadní. A oni to přece babišovi nenabízejí, otevírají to jako téma pro všechny zúčastněné.

P. Čech 13.11.2017 9:58

Re: stanovisko Pirátů

A co takhle nechat na členech výborů, aby si mezi sebou zvolili demokraticky (většinově) svého předsedu a nerozjíždět zde opět politický handl? Tyto politické tanečky jsou už navýsost trapné.

P. Čech 13.11.2017 9:38

Jak to vidím já.

Z logiky věci a volebního systému podle zásad poměrného zastoupení jasně vyplývá, že politické strany a hnutí kandidují ve volbách proto, aby v případě svého ev. nástupu do poslanecké sněmovny plnily svůj předvolební program. Tedy aspoň zčásti v nějaké koalici. Ponecháme-li stranou skutečnost, že každý kompromis je horší než kterýkoliv původní návrh, je evidentní, že ten, kdo prohlašuje že šel do voleb s tím, že chce být v opozici je podraz a podvod na voličích, kteří jej volili. Nelze přece vstupovat do voleb s programem a zároveň říkat, že jej nehodlám plnit. V opozici se totiž žádný program plnit nedá a ni zčásti. Piráti jsou prostě trapní a jde jen o to, zda nejsou pod vlivem toho, čeho především chtějí dosáhnout. Legelizace drog.

O. Uživatel 13.11.2017 9:42

Uživatel požádal o vymazání
M. Prokop 13.11.2017 9:42

Re: Jak to vidím já.

A nechcete to nechat na voliče? Pokud to strana prohlásí PŘED VOLBAMI, je to na nich.

P. Čech 13.11.2017 9:52

Re: Jak to vidím já.

Ale ano, je to na nich. Je to ovšem nesmysl a naprosté znevážení systému voleb. Je obecně známo, že naprostá většina voličů, kteří volí, volí podle programů stran a hnutí. Pouze ovčané a zdrogovaná individua ( v našem případě) volí podle toho, co nějaký Franta před volbami prohlásí či podle toho jak vypadá. Jde o nezodpovědné jedince, kteří volí podle toho, co jim kdekdo nakuká. Lidi bez vlastní vůle a vlastního názoru. Takto ovšem naše občany k občanství nikdy nevychováme a stát k prosperitě nepřivedeme.

O. Uživatel 13.11.2017 9:54

Uživatel požádal o vymazání
P. Čech 13.11.2017 10:11

Re: Jak to vidím já.

Žádný výbor! Prostě jiný volební systém. Tak jako většinový volební systém za cca 200 let vychoval k občanství Švýcary, tak , že mohli zodpovědně zavést (po 200 letech) volební systém poměrný. My ovšem vychováváme své občany systémem k naprosté nezodpovědnosti. Nebo to snad vidíte jinak? Jak je k občanství vychováno cca 60% voličů, kteří nechodí volit? Jak je k občanství vychováno dalších 30% voličů, kteří volí podle toho, co jim někdo slíbí a nebo podle toho že je fyzicky krásný?

M. Prokop 13.11.2017 10:19

Re: Jak to vidím já.

Už to máte zase obráceně. Systém (od boha, od koho?) nevychoval Švýcary, Švýcaři si sami vytvořili systém. Stejně jako my.

M. Prokop 13.11.2017 9:56

Re: Jak to vidím já.

Já nikoho vychovávat nechci.

Blbosti lze napsat do programu, blbosti lze říkat, takže pokud nějaký Franta s jasným postavením v té které straně něco prohlásí, beru to stejně vážně jako program, dokud to stejný nebo jiný Franta nedementuje.

Ovčani a zdrogovaná individua prostě existují a volí všemožné strany.

P. Hlosta 13.11.2017 9:56

Re: Jak to vidím já.

Logika je to neúprosná. Mluvte to ale nadšenci pro Piráty... Opozičně si tam lebedí v parlamentu komunisté už čtvrt století a chtějí jen vydržet, než nastane ta světová revoluce. Dokonce se hlásí k demokracii jako ke své metodě! Tedy nic nového v republice demokraticky vedené, že Piráti šli cíleně do voleb stát se pouhou opozicí, co bude kritizovat a tzv. hlídat právoplatně k vládě zvolené. Je to paradox, ale občané na to letí dost často, že jim nebude vládnout ten, komu je v tom bráněno, ale ten, kdo vládní odpovědnost nechce a neponese.

Víte kolik mladých minimálně aspoň hulí marihuanu, když už nebere drogy a to ani příležitostně?! To je volební síla jako hrom. Akorát dostat zhulence k volební urně je problém. ;-)

V. Novák 13.11.2017 10:00

Re: Jak to vidím já.

Za současné situace má spolupracující opozice možnost leccos prosadit, aniž by přestala být opozicí. Menšinová vláda se musí hodně snažiit vždy část opozice získat.

Nespolupracující opozice neprosadí nic.

Piráti dělají IMHO dobře, že nechtějí rovnýma nohama do vlády. Nikomu kromě ANO se takový skok z ničeho k moci nevyplatil a všechny takové nové strany po jednom období ve vládě skončily.

R. Brzák 13.11.2017 10:08

Re: Jak to vidím já.

Pokud by legalizace drog dosáhli, splnili by tím pravděpodobně jediný pravicový prvek ze svého progamu...V tomto jim fandím. je to právě kriminalizace drogového užívání, co vede k devadesáti procentům problémovosti celého tohoto fenoménu - nemluvě již o obrovských hospodářských škodách (černá ekonomika a zisk mafií) a finanční náročnosti represe... A škodou možná největší je rozsah pokrytectví, který křiví mladé lidi a paradoxně je (v souladu s potřebou rebelovat) jednou z příčin, proč jsou drogy tak lákavé.