17.5.2024 | Svátek má Aneta


Diskuse k článku

Hra na kuře

Čtu o jedné hodně pitomé hře. To se domluví dva magoři. Nasednou do automobilů a rozjedou se proti sobě. Kdo z těch dvou šlápne první na brzdu, ten je kuře. Nezáleží na tom, zda skutečně jsou na světě takoví magoři anebo zda jde o městskou legendu, jisté je, že současná politická situace tuhle hru připomíná.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Schořík 25.6.2018 18:44

Re: Názor

Nemohlo. To rozhodnutí ÚS je vcelku jasné. To že případně Babiš tu žalobu nepodá je úplně jiná věc. A pak nedostane od nás důvěru.

M. Prokop 25.6.2018 18:54

Re: Názor

No a to je to, o čem píšu. Když se nikdo nepostaví, nepodá.

V. Klepetko 25.6.2018 18:55

Re: Názor

Už si začínám myslet, že by to tak snad bylo lepší!

V "politickém spektru" mimo parlament se očistíte v očistném ohni sebereflexe! :-))))))))

J. Schořík 25.6.2018 19:18

Re: Názor

Vašeho názoru si skutečně vážím. :)

V. Klepetko 25.6.2018 18:51

Re: Názor

Náš systém má velmi výrazné polo-prezidentské prvky. Tak jako v Rakousku, na Slovensku a třeba v Portugalsku...

Ostatně - prezentuji to jako "názor právního laika". Vy klidně můžete mít jiný, halucinací je Vaše představa o Vaší aptiorní pravdě, kterou se nám autoritativně snažíte vnutit :-))))))

J. Schořík 25.6.2018 19:17

Re: Názor

Nenajdete článek od právníka, který by Vám přitakal. Ale chápu, že to pro vás není argument :).

V. Klepetko 25.6.2018 20:16

Re: Názor

Argumentem má být jak to, že jsem líný něco hledat? :-))

Není třeba hledat nic. Ústavní právníci se jistě v nejbližších dnech vyjádří, jako vždy se jejich názory budou lišit, minimálně jeden bude se mnou ve shodě a Vaše slova Vás opět dostihnou, jako ta dnešní veřejná kritika Vašeho pražského předsedy, adresováná Hamáčkovi...

J. Schořík 25.6.2018 20:20

Re: Názor

Nebudou. Nikdo z nich nemůže takto halucinovat (to jedině Vy bez jakékoliv relevantní znalosti)..

A to, že jste nepochopil Pavlíkův výrok se mne nedotýká - nebyl adresovaný Hamáčkovi a rozhodně nejde o nějaký boj s ním. Trvale potvrzuje že nemáme jiného kadnidáte než Pocheho.

Uvidíme ve středu.

V. Klepetko 25.6.2018 20:37

Re: Názor

Boj? To je straw man. Řekl jsem "veřejná kritika". A jestliže jste až do této chvíle opravdu neslyšel nebo nečetl reálně existující a publikovaný právní názor, dle kterého má prezident z ústavně relevantních a konformních důvodů právo zamítnout ministerského nominanta, tak jen dáváte veřejně najevo, že v ústavním právu dost plavete. Určitě to nebude Vaše specializace...

Zneužívate toho že nemám čas a chováte se jako dezinformační web, místo abyste odzdrojoval mé myšlenky :-))) Desátý list federalistů, psaný Jamesem Madisonem, na který se večer chystám, mi také jistě dá za pravdu :-)))))

J. Schořík 25.6.2018 20:50

Re: Názor

Ano z ústavně relevantních ano, ale to jsou pouze formální požadavky na funkci. Žádný jiný názor mezi právníky podle mého neexistuje (prostě to není kde vyčíst) - Vy zase jenom mlátíte prázdnou slámu. Začněte hledat vlevo dole..

A ne moje specializace to vážně není, ale na tak primitivní otázku není žádná specializace potřeba, jen základy státovědy a ústavního práva - o obéém nevíte vůbec nic (jak konečně trvale prokazujete svými příspěvky).

A ohledně toho co jste řekl zase lžete - napsal jste že s námi "vyje.al" a že po něm půjdeme, o "veřejné kritice" nebyla řeč.

V. Klepetko 25.6.2018 21:11

Re: Názor

Ten názor existuje. A i ta řeč - byla!

Svým straw manem ("boj") jste v tomto vlákně bezprostředně reagoval na tento můj diskuzní příspěvek :

Re: Názor: Autor: V. Klepetko Datum: 25.6.2018 20:16

"...Vaše slova Vás opět dostihnou, jako ta dnešní veřejná kritika Vašeho pražského předsedy, adresováná Hamáčkovi..."

Umíte číst? Slova "veřejná kritika" vidíte? Nevidíte? :-))) A tak je to u Vás se vším. Vaše upřímná snaha bude jistě na patřičných místech náležitě oceněna. Ale Váš boj proti duchu Ústavy a účelové pokusy rozbořit její materiální jádro prostě nemohou dopadnout dobře, to musíte cítit i sám! :-)))))

J. Schořík 25.6.2018 23:25

Re: Názor

To jsou skutečně jen nesmysly. A vy si při své tuposti ani neuvědomujete jak urážlivé jsou takováto vyjádření pro právníka.

Já reagoval na Váš původní příspěvek z před několika dnů. Tam jste nemluvil o kritice. Vaše postupné zjemňování mne nezajímá - za chvíli budete tvrdit, že Vám šlo o to, že Hamáček nemá s Pavlíkem zcela totožné názory.

Prostě křivák..

J. Schořík 25.6.2018 21:02

Třeba tady, to byste mohl dát i Vy znalče

https://ihned.cz/c1-61400160-kdy-muze-prezident-odmitnout-jmenovat-ministra

V. Klepetko 25.6.2018 21:26

Re: Třeba tady, to byste mohl dát i Vy znalče

To je jen jeden z možných právních názorů. Já se domnívám, že závažným důvodem pro nejmenování může být i jiná velmi závažná okolnost, než ty tři, ci uvádí autor. Jejich výčet není nikde pevně stanoven!

Samotný fakt, že jmenování nějakého člověka ministrem by mohlo ohrozit vyslovení důvěry ze strany PS PČR, je natolik závažný, že by opravdu mohl být uznán za relevantní a ústavně konformní důvod zamítnutí!

Povinností prezidenta je ustavit takovou vládu, která si získá důvěru. To byl úmysl zákonodárce, když formuloval pravomoci prezidenta! Musí svoje pravomoci uplatňovat takovým způsobem, aby jeho jednání směřovalo k plnohodnotné vládě s důvěrou!

V tom je ten duch Ústavy, příteli... střecho :-)))))

J. Schořík 25.6.2018 23:22

Re: Třeba tady, to byste mohl dát i Vy znalče

To jsou vskutku halucinace. To co předvádíte není výklad, to je fantasie. Budiž. Zbytečně se rozčiluji..Nestojíte za to.

I. Kellner 25.6.2018 18:36

Říká se, že ti bezdětní psychopati k ničemu nedošli..

To jsme tedy o mnoho nepřišli..-)

J. Schořík 25.6.2018 18:46

Re: Říká se, že ti bezdětní psychopati k ničemu nedošli..

JÓ kdyby si Andrej našel čas tak by to bylo úplně jiné..

J. Vobr 25.6.2018 18:10

SCHOŘÍK,MÁM DOTAZ

Musí Babiš podat na presidenta kompetenční žalobu ???

________________________________________________________

Cooo ???

M. Berka 25.6.2018 18:20

Re: SCHOŘÍK,MÁM DOTAZ

Nikdo nic nemusí, akorát umřít musíme všichni, zatím... :))))

R. John 25.6.2018 18:27

Nazdááár...

.. trumpeta se mě začíná líbit... Harley bude asi vyrábět v Evropě...kdo by to ještě před časem řekl... taková Americká kultovní značka...Jedině že by Harley dostal nějaké kompenzace, tak by v Americe zůstal...

M. Prokop 25.6.2018 18:37

Re: Nazdááár...

Evropské automobilky už v USA vyrábějí dávno a to je clo na automobily v USA podstatně nižší než v EU.

V. Kotas 25.6.2018 18:31

Re: SCHOŘÍK,MÁM DOTAZ

Vobr, co mě lezeš do zelí ?

J. Schořík 25.6.2018 18:32

Re: SCHOŘÍK,MÁM DOTAZ

Jasně že nemusí Vobře. Akorát když to do hlasování o důvěře neudělá, tak ho prostě Socdem nepodpoří.. Když by si nestál za svou dohodnutou vládou, tak smůla :).

Konečně ve středu se uvidí jak je Zeman skutečně silný a jak moc to chce hrotit - v podstatě proti ANdrejovi a jeho vládě..

R. John 25.6.2018 18:41

Ty mě nechoď na voči...

..Poche, nepřítel státu a lidu, ten si může vybírat, jak na něj pršej nabídky šolichu za dlouhé peníze... nějaká velryba je již ministriní... a já s usmolenou senátorskou posluhou Jyrkovi furt houno... kuwa, teď jsem se dožral, řekni Hamáčkovi, že tento měsíc nebudu platit stranické příspěvky... :-)

J. Schořík 25.6.2018 18:43

Re: Ty mě nechoď na voči...

Vyřídím Roberte. Určo Ti nechá přes tajemnici těch 26,50 poslat zpět :)).

M. Moravcová 25.6.2018 17:41

teď jsem četla

na TW, jestli by se to ministrování Malé nemohlo odložit o 4 roky :-)

M. Berka 25.6.2018 17:49

Re: teď jsem četla

Ale no tak... U Malé je aspoň se na co podívat... ;) Já už dávno neberu ministry jako něco, co by něco umělo, na to mají APARÁT.... Kalousek má co? Doktorát z University od of Cambridge???? :)))

M. Moravcová 25.6.2018 17:53

Re: teď jsem četla

vy se budete dívat a co my?

M. Berka 25.6.2018 17:54

Re: teď jsem četla

:)

M. Prokop 25.6.2018 18:36

Re: teď jsem četla

To jste dost nenáročný (na SW i HW).