17.5.2024 | Svátek má Aneta


Diskuse k článku

Hra na kuře

Čtu o jedné hodně pitomé hře. To se domluví dva magoři. Nasednou do automobilů a rozjedou se proti sobě. Kdo z těch dvou šlápne první na brzdu, ten je kuře. Nezáleží na tom, zda skutečně jsou na světě takoví magoři anebo zda jde o městskou legendu, jisté je, že současná politická situace tuhle hru připomíná.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. Janyška 25.6.2018 21:03

Re: Je docela smutné, že si nikdo neuvědomuje, že za rozvratem

Domácí miniimpulsy nemají zatím v EU žádný význam... Dzp.

M. Kolář 25.6.2018 21:12

Re: Je docela smutné, že si nikdo neuvědomuje, že za rozvratem

Kdepak, to je jen naše stará národní mytologie, že vždy "oni" .. Jen poněkud aktualizovaná ..

Republiku si rozkládáme sami, narazili jsme na naše limity, kulturní i mravní ...

M. Prokop 25.6.2018 21:18

Re: Je docela smutné, že si nikdo neuvědomuje, že za rozvratem

Klidně si rozkládejte, ale jiné do toho netahejte.

Tihle "oni" jsou dost snadno definovatelní, jejich demokraticky nepříliš kontrolovaná činnost také.

Ano, vlezli jsme do toho sami většinovým hlasováním odsouhlasili a nemáme lidi a myšlení na to, abychom mohli vylézt.

M. Prokop 25.6.2018 21:10

Re: Je docela smutné, že si nikdo neuvědomuje, že za rozvratem

To si nevyberete, není to buď/nebo. Obvykle se ty lumpárničky domácí a EUnijní spíš doplňuji. Co by doma neprošlo, procpe se s odkladem přes Brusel, nebo se nějaká bruselní pitomost doma ještě umocní.

M. Kolář 25.6.2018 21:15

Re: Je docela smutné, že si nikdo neuvědomuje, že za rozvratem

O tom tedy já nemluvím ... Mluvím o chování českých občanů k ČR.. To je to zásadní .. A nemůže za to žádná EU. Ta to spíše ještě mírní ...

I. Kellner 25.6.2018 19:55

Řešení romské otázky po ukrajinsku.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=21&v=IxjRkeJvdpk

V. Kotas 25.6.2018 20:20

Re: Řešení romské otázky po ukrajinsku.

Nejen na Ukrajině, téměř po celé Evropě se s nima nemazlej. To jen v ČR mají ráj na zemi.

M. Kolář 25.6.2018 20:33

Re: Řešení romské otázky po ukrajinsku.

V každém národě jsou lidé, kteří jsou schopni si svou frustraci kompenzovat napadáním nějaké snadno označitelné skupiny...

K. Janyška 25.6.2018 20:43

Re: Řešení romské otázky po ukrajinsku.

Také nemám příživníky rád, ale násilí plodí násilí. Takže do práce s nimi, ne do hrobu... Dzp.

M. Prokop 25.6.2018 20:45

Re: Řešení romské otázky po ukrajinsku.

Zvláště pak, když k tomu skupina zavdává tolik podnětů, jako cikáni.

(Tenhle klacek má zaručeně dva konce)

I. Kellner 25.6.2018 21:03

Re: Řešení romské otázky po ukrajinsku.

Tomu, aby někdo opravdu šel, a začal to bejzbolkou řešit, se musí pomoct..

https://pbs.twimg.com/media/DgjwiTaW4AAD5HY.jpg

M. Berka 25.6.2018 19:13

K tomu Turecku

1. Nemá rád Alláha

2. Nemám rád islám...

Ale to mi nijak nebrání si vážit Erdogana jako protivníka. Bohužel, řadu spojenců si vážit i při nejlepší vůli nemůžu.... :)))

M. Mařák 25.6.2018 19:19

V Turecku zvítězila konzervativní náboženská pravice,

co by za to u nás dali třeba lidovci.

M. Mařák 25.6.2018 19:41

Erdogan rozhodně není diktátor a v Turecku není

diktatura, tedy zatím, uvidíme časem. Jedná se o jistou formu autoritativního režimu, jenž se z parlamentní stranické demokracie změní na prezidentský systém.

O. Uživatel 25.6.2018 19:44

Uživatel požádal o vymazání
M. Mařák 25.6.2018 19:53

Re: K tomu Turecku

Nejde o to, co bych chtěl a nechtěl, ale o použití přesné informace. Dovedl bych si představit život v nějaké formě autokratické správy věcí veřejných, i když to není režim, jemuž dávám přednost. Diktaturu bych nesnesl.

O. Uživatel 25.6.2018 19:56

Uživatel požádal o vymazání
M. Berka 25.6.2018 20:10

Re: K tomu Turecku

Proč by měl být český prezident mým protivníkem? Kdyby byl a byl bych schopen uznat, že reprezentuje většinu občanů, tak bych s tím neměl problém. I jeho bych si jako protivníka vážil...

O. Uživatel 25.6.2018 20:19

Uživatel požádal o vymazání
I. Kellner 25.6.2018 20:46

Re: K tomu Turecku

Nemám s tím problém - kdybychom si někoho takového zvolili, měli bychom co nám patří.

Arci, někdo takový nemá u nás žádnou šanci, tím jsem si jist..

M. Prokop 25.6.2018 20:49

Re: K tomu Turecku

No, pokud ten president pozavírá kdekoho na velmi chabých základech, ovládá prakticky všechna média, válčí s velkou částí občanů, přiohýbá volby, tak já bych s tím problém měl.

M. Mařák 25.6.2018 20:57

Zaznamenal jsi, že tam proběhl

neúspěšný státní puč?

M. Kolář 25.6.2018 20:38

Re: K tomu Turecku

Tak on už Erdogan po výrazném zlepšení vztahů s Ruskem a nákupu ruských zbraní zas takovým protivníkem není, že.. Islám ,neislám.. ::))

A označuje Spolkovou republiku na fašistický stát,, a to se přeci líbí ..

M. Mařák 25.6.2018 20:41

Re: K tomu Turecku

To jsou jen řeči jakési, v některých státech EU zase Erdogana označují za diktátora. Moderní zbraně Turecko nakupuje i v USA.

M. Kolář 25.6.2018 20:45

Re: K tomu Turecku

Můj příspěvek nebyl myšlen až takto vážně ... Mířil na naše udatné antiislamisty .. ::))

M. Mařák 25.6.2018 20:58

Re: K tomu Turecku

OK...

R. Brzák 25.6.2018 18:56

ty voe...copak je tak nepochopitelné, že ideální stav pro

prez. Zemana i pro Babiše je ten současný? Kdy Babiš je u moci a koryta, Zeman je u jednoho z bidel prámu a občas si někoho popíchne a prám popostrčí - a přitom se Babiš může zakrýt tím, že on vyjednává a všichni ostatní mu do toho hážou vidle - a tudíž nemůže předvést, jak se dokonale řídí firma, ech, čo to tárám - stát...a Zeman v okamžiku, kdy bude vláda ustavena a podpořena, má po zábavě?

M. Berka 25.6.2018 19:00

Re: ty voe...copak je tak nepochopitelné, že ideální stav pro

Zeman - já jsem nějak moc nepochopil, jaký smysl má pro Zemana nyní objíždět ty regiony... Do dalších voleb stejně nejde.... Nechápui smysl... K čemu to racionálně je???

J. Kombercová 25.6.2018 19:13

Re: ty voe...copak je tak nepochopitelné, že ideální stav pro

Jezdí jen tam, kde ho většinově volili. Tam je mu dobře, tam ho milují.

M. Berka 25.6.2018 19:14

Re: ty voe...copak je tak nepochopitelné, že ideální stav pro

No, ale k čemu mu to je, když znovu kandidovat nebude.... Chybí mi nějaká užitečnost té věci....