17.5.2024 | Svátek má Aneta


Diskuse k článku

Hra na kuře

Čtu o jedné hodně pitomé hře. To se domluví dva magoři. Nasednou do automobilů a rozjedou se proti sobě. Kdo z těch dvou šlápne první na brzdu, ten je kuře. Nezáleží na tom, zda skutečně jsou na světě takoví magoři anebo zda jde o městskou legendu, jisté je, že současná politická situace tuhle hru připomíná.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Mařák 25.6.2018 21:10

Re: Podle mne je EU super,

Ty máš sybilický dar vnoru do budoucnosti? Co používáš za koření v parném kotlíku?

M. Prokop 25.6.2018 21:12

Re: Podle mne je EU super,

Někdo věští federaci, někdo průser. Někdo federaci a z ní průser.

Kdo z nich má "sybilický dar vnoru do budoucnosti", těžko říci.

M. Mařák 25.6.2018 21:18

Re: Podle mne je EU super,

Já tady o válkách nemudruji, nebo co.

M. Prokop 25.6.2018 21:20

Re: Podle mne je EU super,

Válka nebo federace, to vyjde nastejno a může to i být v příčinné souvislosti.

I. Kellner 25.6.2018 20:47

Re: Podle mne je EU super,

..a vnímáte, že velká skupina, tak zhruba 50/50, se federalizovat nechce..?

M. Mařák 25.6.2018 20:49

Re: Podle mne je EU super,

Jako, uvidíme, no, demokracie a tak...

M. Prokop 25.6.2018 20:51

Re: Podle mne je EU super,

Třeba se dočkáme i EUnijních stran a na jejich základě demokraticky fungujícího EP. Pak teprve má cenu uvažovat o nějaké federaci, s touhle kočovnou šaškárnou těžko.

M. Mařák 25.6.2018 20:55

Re: Podle mne je EU super,

Jsou takové snahy, zatím se to příliš nerozvinulo. EP by měl hlavně mít legislativní pravomoc. No a ve Strasbourg by mohl například zasedat EU senát.

M. Prokop 25.6.2018 21:07

Re: Podle mne je EU super,

To chceš stavět barák od střechy.

Základ jsou ty celoEUnijní strany, vytvářející vládní většinu a mající za ni také zodpovědnost. Něco takového není ani náznakem, všechny pokusy selhaly. Udělat federální vládu bez federálních voleb sice jde, ale s následky, viz výše.

Mně baví to EUrofederální nadšení, pro které nejsou prakticky žádné fungující předpoklady a ze známých důvodů se je ani nikdo nesnaží vytvořit. Představa, že Macron, Merkel nebo jiný představitel velkého EUnijního státu má nad sebou nějakou další vládu, která jim může nařizovat, je ryze fantaskní. No a bez toho to holt nejde. S tím nějaká legislativní pravomoc zakazovat žárovky a nařizovat kvoty nehne.

M. Mařák 25.6.2018 21:15

Re: Podle mne je EU super,

Macron s tou jeho stranou se o to momentálně snaží. Pak to v minulosti skoušeli i zelení i lepenovci. Uvidíme...

M. Prokop 25.6.2018 21:24

Re: Podle mne je EU super,

Jo, zkoušel to kdekdo a nic. Lidi na to prostě serou, takže zezdola to nejde. A shora taky ne, protože, viz výše. Národní čunitelé si na svou hlavu nepojednají někoho, kdo by jim fakticky vládnul, kdyby náhodou byl někdo tak pošetilý že ano, tak to neustojí doma. Ty národní reminiscence jsou sakra živé, zvláště ve vztahu k Němcům, ale nejenom.

K. Janyška 25.6.2018 21:17

Re: Podle mne je EU super,

Základem EU problémů je pozitivistická příkaznická Lisabonská smlouva, prosazená Německem, samozřejmě v jeho prospěch. "Mírová, spravedlivá a svobodná" EU může být pouze za jedného předpokladu. A to je princip já pán-ty pán, tedy musí stát na negativní smlouvě pro odstraňování zla. Nesmí tropit obecné dobro, to je jasné každému i polovzdělanému. Dobro je totiž výsostně osobní a soukromá záležitost..... Dzp.

I. Kellner 25.6.2018 20:56

Re: Podle mne je EU super,

I kdyby tyto politické síly existovaly (sic!!), a dokázaly nějak smysluplně komunikovat, už málokoho přesvědčí. Za sebe říkám, že se bratřit se zadluženými polochalifáty nechci. I přes to, že se v nich často žije "bohatěji". A něco mi říká, že nejsem sám..-)

M. Mikulec 25.6.2018 21:09

Re: Podle mne je EU super,

To se rychleji dočkáme muslimské strany. Obojí je zlé.

K. Janyška 25.6.2018 21:01

Re: Podle mne je EU super,

Jste skutečně zmatený a neplatně vzdělaný... Dzp.

J. Kombercová 25.6.2018 20:50

Re: Podle mne je EU super,

To tvrdé jádro (prvorychlostní) taky nějak usnulo. Holt se vyskytly naléhavější problémy.

M. Mařák 25.6.2018 20:52

Re: Podle mne je EU super,

Jsem si vědom toho, že se nejedná o jednoduchou záležitost, trpělivost a dlouhodobá mravenčí práce růže přináší.

M. Prokop 25.6.2018 20:52

Re: Podle mne je EU super,

Neusnulo. Salámová strategie pořád funguje.

J. Kombercová 25.6.2018 20:53

Re: Podle mne je EU super,

To je pravda.Stejně jako s těmi mrtvými kvótami. Ty byly pohřbeny už několikrát a pořád jak zombíci někde vykouknou.

K. Janyška 25.6.2018 21:02

Re: Podle mne je EU super,

Ano, ale zbytečně v tomto případě. Lidské hloupé pokusy s řízením lidského světa, které končí vždy hromadami lidských mrtvol a potoky lidské krve... Dzp.

M. Mařák 25.6.2018 21:11

Jako třeba fungující federace USA,

vrchol lidské civilizace a podobně.

M. Prokop 25.6.2018 21:15

Re: Jako třeba fungující federace USA,

Jenže USA mají politický národ a celounijní strany (a dopracovaly se k tomu mimo jiné onou občanskou válkou, kupodivu také Severu proti Jihu).

K. Janyška 25.6.2018 20:59

Re: Podle mne je EU super,

EU na LS být nemůže. Všechno je řízeno spontánním řádem a ten nesnáší lidskou domýšlivost. Tedy přesvědčení, že rozum je chytřejší, než síly, které ho stvořily... Dzp.

J. Schwarz 25.6.2018 21:05

Re: Podle mne je EU super,

Tak se do toho "jádra" přesuňte! Možná jste si nevšiml, ale výjezdní doložky už zrušili.

M. Mařák 25.6.2018 21:19

Re: Podle mne je EU super,

Žiji v něm, nikam se přesouvat nemusím.

J. Schwarz 25.6.2018 21:23

Re: Podle mne je EU super,

Hurá! Já vám to přeju, důležité je že jste šťastnej!

S. Donát 25.6.2018 21:09

Re: Podle mne je EU super,

To vaše svazácké nadšení mě mírně děsí...

M. Mařák 25.6.2018 21:22

Re: Podle mne je EU super,

Vás se netýká, nepřeji si, aby ČR byla v tvrdém jádru.

M. Prokop 25.6.2018 21:25

Re: Podle mne je EU super,

Tak v tom se shodneme dokonale. :-P

M. Kolář 25.6.2018 20:48

Re: Je docela smutné, že si nikdo neuvědomuje, že za rozvratem

Zevrubný rozbor současného pohybu k jistému rozvratu ČR zcela jasně ukazuje na domácí impulsy jako na ty dominantní ..