3.6.2024 | Svátek má Tamara


Diskuse k článku

Hra na kuře

Čtu o jedné hodně pitomé hře. To se domluví dva magoři. Nasednou do automobilů a rozjedou se proti sobě. Kdo z těch dvou šlápne první na brzdu, ten je kuře. Nezáleží na tom, zda skutečně jsou na světě takoví magoři anebo zda jde o městskou legendu, jisté je, že současná politická situace tuhle hru připomíná.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Franke 25.6.2018 8:31

Re: Dobré ráno ze zatažené Istrie

Jsem docela rád, že to takto dopadlo, je to vítaná pauza. Zítra už frčíme domů s malou zastávkou na zaplavání v Umagu.

V. Hájková 25.6.2018 8:29

Re: Dobré ráno ze zatažené Istrie

Dobré ráno z českého ABSURDISTÁNU! :-) Na vašem místě bych jej na krásné ISTRII- ZCELA VYPUSTILA Z HLAVY!

J. Vobr 25.6.2018 8:34

DĚKANKA KARLOVARSKÉ UNIVERSITY HÁJKOVÁ

:-)))

P. Hlosta 25.6.2018 8:18

Neztrácím naději, když existují myšlenky jako tahle:

http://ceskapozice.lidovky.cz/karel-marx-se-mylil-neni-vzorem-pro-20-ani-pro-21-stoleti-ppd-/tema.aspx?c=A180613_165524_pozice-tema_lube

R. Meišner 25.6.2018 7:54

myslím

že tzv. minisummit bojkotovala celá V4,-- to jaksi Aston zapomněl zmínit. ---a že komouši jsou u lizu...nemuseli by být,, kdyby např. ODS vládl pořádný chlap a ne ta užvaněná kreatura Fiala, která stále dokola omílá tři naučené věty---ty už umím nazpamět i já. jojo tak to chodí.

V. Hájková 25.6.2018 8:03

Re: myslím

JE ZAJÍMAVÉ - JAK SI VŽDY NEVZDĚLANÁ PRIMITIVNÍ ŠPÍNA -jako jste Vy- dovolí urážet vzdělaného a slušného člověka jako je p. profesor FIALA - bývalý děkan brněnské UNIVERZITY! Je mně z vás na zvracení!

J. Hejna 25.6.2018 8:15

Re: myslím

Jděte, prosím, zvracet a vraťte se nejdříve za týden.

V. Hájková 25.6.2018 8:19

Re: myslím

Chápu - že nemáte jinou možnost než , že na pravdu napíšete jen ubohý ŽVÁST!

J. Vobr 25.6.2018 8:30

V ČELE UNIVERSITY JE REKTOR

To indikuje,že vy VŠ vzdělání nemáte !!!

________________________________________________________

P. Boublíková 25.6.2018 9:05

Re: V ČELE UNIVERSITY JE REKTOR

Pardon, napřed píšu a pak čtu :-)

P. Boublíková 25.6.2018 9:04

Re: myslím

Bývalý rektor brněnské univerzity, konkrétně MU (je jich v Brně několik).

Jste z něj celá pryč, ale máte v tom hokej.

V. Hájková 25.6.2018 7:54

SOUHLASÍM

že obludnost hradního proruského opilce - nemá obdoby!!!

http://forum24.cz/obludnost-vysmech-zeman-jmenuje-vladu-estebaka-v-den-pamatky-obeti-komunismu/

Pro připomínku všem zdejším komoušum a senilním KOBLIHÁŘUM !

https://zpravy.idnes.cz/milada-horakova-umirala-ctvrt-hodiny-zjistili-historici-pe7-/domaci.aspx?c=A050629_090843_domaci_lkr

V. Hájková 25.6.2018 7:59

Re: SOUHLASÍM

27.6. 2018- UPLYNE 68 LET - od brutální komunistické VRAŽDY - vzácného člověka doktorky M. HORÁKOVÉ!

P. Čech 25.6.2018 7:52

Jak to vidím já

Přiznám se, že jsem si to také představoval jinak, ale stalo se. Pan Babiš, z mně nepochopitelných důvodů, neoslovil při sjednávání koalice SPD, ale ČSSD, která má na zásadní věci jiný názor než ANO 2011. Dnes, kdy situace dospěla k absurdu, nezbývá nic jiného, než řídit se přesně a přísně textem a nikoliv nějakým "výkladem" ústavy. Prezident řekl, že Pocheho ministrem zahraničí nejmenuje. Babiš uzavřel s Hamáčkem koaliční smlouvu, jejíž text mu , zdá se, nedovoluje jít proti vůli svého partnera. Všechno tedy závisí na prezidentovi Zemanovi. Ten, aby se neztrapnil, má jen dvě možnosti. Buď nejmenovat Pocheho členem vlády (řešení lepší) a nebo jej členem vlády jmenovat, ale nepověřit jej vedením ministerstva zahraničí, ale jiného ministerstva. Tak by totiž všichni hráči splnili to, co prohlašovali a situace by se výrazně zjednodušila. Pokud by Ústavní soud hrál mrtvého brouka, jako dosud, zejména v případech, kdy politici dávali významnou přednost všelijakým výkladům českého textu ústavy vřed významem českého textu samotného, výkladům všelijakých "expertů" na ústavní právo před experty na jazyk český, nic zásadního by se nestalo. Je utvořena koalice ANO 2011 a ČSSD a ta navrhuje menšinovou vládu. Tato vláda požádá PS o důvěru a komunisté avizují, že ji podpoří. Pokud se to některým (všem ostatním kromě SPD) stranám a hnutím, zasedajícím v PS nelíbí, měly konat již dávno a přistoupit na řešení, kdy je ANO 2011 pozvala do koalice. Protože tak neučinily ale , jak je u nás zvykem, daly přednost politikaření před zájmem státu, otevřely dveře KSČM, která se této možnosti ráda chopila. V podstatě by byla hloupá, kdyby to neučinila. Současná situace je tedy jen vinou ODS, TOP 09, KDUČSL, Pirátů a STAN. Ti všichni byli Babišem osloveni o účast v koalici a odmítli to z nesmyslných a malicherných důvodů. KSČM do žádné koalice nevstoupila a pan Fiala s Kalouskem zde očividně lžou.

F. Doušek 25.6.2018 7:58

Re: Jak to vidím já

Ano, ANO + ČSSD uzavřely s KSČM Opoziční smlouvu č. 2.

P. Čech 25.6.2018 8:12

Re: Jak to vidím já

Žádná písemná smlouva s KSČM neexistuje. A opoziční smlouva? To byl státnický čin, který zajistil aspoň nějakou možnost fungování systému, když systém sám to zajistit nedokázal. A že komunisti avizovali svou podporu menšinové vládě? To jim v našem systému nemůže nikdo zakázat. Kecy pánů Kalouska, Fialy, Bělobrádka, Bartoše, Gazdíka a Farského jsou jen ukázkou pokrytectví nejhoršího kalibru. Kdyby totiž své žvásty o nějaké koalici s komunisty měly mít nějaký význam, musely by se jejich strany a hnutí především snažit o zásadní změnu volebního systému do PS na většinový, dvoukolový, který by účast komunistů v PS téměř zcela znemožnil.

V. Hájková 25.6.2018 8:17

Re: Jak to vidím já

Opět LŽETE!! BUREŠ- se smluvně zavázal plnit cca 8 programových cílu swinských KOMOUŠU - za jejich podporu vládě!

V. Hájková 25.6.2018 8:23

Re: Jak to vidím já

ps. A to nemluvím o slíbených místech v radách státních a polostátních podniku - PROSTĚ TRAFIKY - za které málem poslance ODS CHTĚL ŠLACHTA s IŠTVÁNEM ZAVŘÍT!

P. Čech 25.6.2018 9:54

Re: Jak to vidím já

Žádné "slíbené trafiky" neexistují, to je jen výmysl a spekulace přitroublých novinářů.

P. Čech 25.6.2018 9:53

Re: Jak to vidím já

Pokud vím, tak všech těchto 8 bodů je v menší či větší míře v předvolebním programu hnutí ANO 2011.. Čili, Babiš se za prvé písemně nazavázal k ničemu a za druhé pokud se zavázal plnit svůj předvolební program, který jen shodou náhod je stejný jako požadavky komunistů, není co kritizovat. Jinak, jak jsem již na mnoha místech uvedl, nechápu politiku Babiše v tom smyslu, že tolik stojí o menšinovou vládu s ČSSD, která musí být podporována někým kdo "dodá" min 8 hlasů púoslanců (nabízí se jen KSČM) místo toho, aby utvořil koalici s SPD, kdy by mu stačil jen jeden poslanecký hlas. Nemusel by žádat o podporu žádný politický subjekt, ale jen jednoho konkrétního poslance, kterých se nabízí více z různých stran či hnutí. Navíc, SPD avizovala, že nechce žádné ministerské křeslo a tak by ANO 2011 mohlo utvořit jednobarevnou vládu, nezávislou na žádném koaličním partnerovi.

J. Holíček 25.6.2018 11:15

Re: Jak to vidím já

Tak už to v politice chodí Hájku. Je to kšeft a na tom, co chce Hájek vůbec nezáleží.

P. Rajman 25.6.2018 7:52

Česká blbost opět zažívá

jednu z kulminací. Paní Malá vstoupí do dějin. Její slova o dvojím metru už nelze přisuzovat jen její vlastní nevzdělanosti, ale blbosti všech těch, kdo tak dlouho uplatňovali své voličské právo, až se stala adeptkou na ministrini spravedlnosti. Jestli Zeman tuto dámu akceptuje, zesměšní se před celým světem. Jeho slova o vzdělanosti, kterou se tak vášnivě oháněl v roce 1989 na letné se promění v hromádku popela.

P. Čech 25.6.2018 8:06

Re: Česká blbost opět zažívá

"Její vlastní nevzdělanosti"? Docela by mne zajímalo, jakpak jste vzdělán Vy, pane Rajmane. Paní Malá absolvovala mezinárodní institut v Batislavě, institut na úrovni vysoké školy. Někteří naši významní politici na straně druhé "absolvovali" právnickou fakultu v Plzni (Benda, Chovanec a mnozí další) a to jaksi nevadí? Všichni dosavadní ministři spravedlnosti až na jednu výjimku (JUDr Otakar Motejl), dělali v této funkci více kopanců než smysluplné práce a to téměř všichni měli právnické universitní vzdělání v ČSSR. Jak je vidět, chce to novou krev a v situaci, kdy právnička může řídit ministerstvo obrany, kdy ekonom je předsedou komise pro vznik nové ústavy, kdy vystudovaný chemik "řídí" ministerstvo financí je určitě možné, aby paní Malá řídila ministerstvo spravedlnosti. Kdo ví, možná je bude řídil lépe než ministři dosavadní, jak říkám, s jednou výjimkou.

V. Hájková 25.6.2018 8:25

Re: Česká blbost opět zažívá

A DALŠÍ LŽI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

P. Čech 25.6.2018 9:55

Re: Česká blbost opět zažívá

Konkrétně, konkrétně! Co z toho je lež a proč?

P. Hofman 25.6.2018 7:36

Už 26 let

sedí komunisté v demokraticky voleném Paralamentu a spolurozhodují tak o dění v ČR. Pro schválení mnoha zákonů si pro jejich hlasy došly zatím všechny významné parlamentní strany. Ani Klaus by se bez nich nestal presidentem. Ale autor se najednou probudil a běduje.

A žádní Rakušané o naši budoucnosti nerozhodují, jen se patrně představitelé Višegrádu domluvili, že tam v Bruselu Kurz sdělí nějaké jejich stanovisko. Navíc se tam vůbec o ničem nerozhoduje, to přijde až ve čtvrtek, kdy už u toho budeme.

Ale lži jsou přece tak sexy...

V. Hájková 25.6.2018 7:42

Re: Už 26 let

ZALEZ KOMOUŠI!

P. Harabaska 25.6.2018 7:44

Re: Už 26 let

Bú, bú.

V. Kotas 25.6.2018 7:56

Re: Už 26 let

S tím nic nenaděláš, už to zase začíná.

P. Hofman 25.6.2018 7:59

Re: Už 26 let

Děkuji za věcnou reakci, kykinova dcerko.