19.5.2024 | Svátek má Ivo


Diskuse k článku

Hlas rozumu od lidovců

Zchlaďte hlavy, tak zní stanovisko lidovců, jak vyplynulo z úterního jednání jejich předáků. Lidovci vyzývají prezidenta, aby odložil státní návštěvu do Číny a řešil krizi. Je to návrh legitimní, rozumný a nesplnitelný. Prezident si zakládá na tom, že krizi bude rozdmychávat, podporovat a násobit

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Hlosta 10.5.2017 9:23

Re: Co kdo chce od života?

Jak píši - "pravdu si obléká lež nejčastěji!". Proto, ač i komunista pravdu užije, nelze ho brát za jejího vyznavače. Je to nebezpečná ideologie, což dokázala v praxi miliónmi obětí na životech a mnohonásobně navíc v utrpení lidí. Vyznavači té ideologie jsou držení vírou. Důvěřovat jim nelze!

F. Navrátil 10.5.2017 8:40

Cár papíru

Fascinuje mne lehkost, a jakou Sobotka a jeho parta, spolu s maistreamem, posuzují porušení koaliční smlouvy. Je to přece základní dokument, na kterém stojí vláda a koneckonců i Sobotkova funkce premiéra. Koaliční smlouvy se uzavírají a nemusí se plnit? Do funkce byl Sobotka jmenován z boží milosti nebo zse svolením Babiše?

M. Šejna 10.5.2017 8:48

Re: Cár papíru

stačilo by, kdyby se Sobotka pokusil odvolat z vlády Bělobrádka. To bychom pak zírali, jak by najednou mainsteam a spol. vyváděli, a jak by otočili v tvrzení, že "ústava je víc, než koaliční smlouva".

P. Hlosta 10.5.2017 8:52

Re: Cár papíru

Jak jinak má Sobotka uhrát udržení své strany na výsluní moci?! Vždyť ta strana se topí v dluzích. Když nebude mít OSMSETTISÍC hlasů u voleb pro stranu do parlamentu, znamená to reálný bankrot té strany. Jakákoliv možnost je pro tu stranu životně potřebná. Může se i spojit s čertem a toho potom zradit, když jde o život té strany! Nedivte se vůbec ničemu u této strany. Babiše potřebovala pro stvoření koaliční vlády, Babiš ji může posložit při jeho napadení, protože ON má voličů dost a ty potřebuje ČSSD, aby přežila svou, dnes už klinickou, smrt!

P. Jansky 10.5.2017 8:39

socani predvadeji nejednotnost

3 ministri neleti ctvrty ano.. v senatu chudak stech nevi kteri socani jdou s nim.. zda se ze cssd netahne za jeden provaz

Z. Velínský 10.5.2017 8:39

Mám rád hokej. Podle pravidel.

Mám opravdu rád hokej. Kdyby se ale stalo, že nějaký tým při každé příležitosti překrucuje pravidla tak, jak mu to vyhovuje, je to na začátku zábavné zpestření. Ale pak začne hrát stejným způsobem i druhý tým, šampionát se mění v podivnou bramboračku bez pravidel, a já znechuceně odcházím a hledám si jinou zábavu.

A přesně o tohle jde pánům Babišovi, Zemanovi a jim podobným. Abychom se o ně nezajímali. Je to ale na nás. Na nás je říct: "Tady se bude hrát hokej! Takový, jaký máme rádi! A vy táhněte někam, třeba na Vysočinu, a tam si škudlete tu svoji bramboračku sami - když vás to tak baví."

V. Klepetko 10.5.2017 8:47

Re: Mám rád hokej. Podle pravidel.

"Táhněte někam" ... To zní spíše jako výkřik zfetovaného fanouška, který by chtěl být samozvaným rozhodčím :-)) V kombinaci s "totalitními praktikami českých intelektuálů", o kterých dnes píše pan Benjamin Kuras, se vám možná opravdu podaří zorganizovat nějaký ten "pražský Majdan".

Seženete i ty odstřelovače, demokraté!? To by byl hokej... Já ho takový nechci!

P. Hlosta 10.5.2017 9:00

Re: Mám rád hokej. Podle pravidel.

Podpálit pak Dům odborů a upálit v něm jakési ty oponenty, to by bylo to pravé ořechové pro znalce práva a ústavy! Majdan vzor pro milovníky lásky a pravdy!

P. Zinga 10.5.2017 11:58

Re: Mám rád hokej. Podle pravidel.

Ano, pane Velínský, a ta pravidla se jmenují Koaliční smlouva, teprve pak přichází na řadu vyšší instance. Vypadá to, že nerozumíte ani sportu...

M. Valenta 10.5.2017 8:23

Dvě odpudivé persony

naší politické scény si testují výdrž svých voličů a nezbývá než doufat, že tímto drsným předvolebním testem někteří neprojdou.

J. Franke 10.5.2017 8:18

Dobré ráno z prosluněné Svobodné Republiky Králický Sněžník

Toto všecko tu máme proto, že jsem sedli na lep bývalým komoušům, kteří po Listopadu jakoby opustili politiku, aby se do ní vrátili zadními vrátky jako řádní a čistí členové ostatních "demokratických" stran. Zatímco Lorenc pálil kompromitující spisy, dav cinkal klíči, komouši privatizovali o sto péro a estébácký Prognosťák obsadil výkonnou moc, vládu. Důsledky tu jsou vidět jako na dlani.

R. John 10.5.2017 8:29

Estébáckej prognosťák ?...

..to by bylo ještě dobrý... nějak zaniklo, nebo všem uniklo , jak Andrejko zahrál v přítmí někde na cejko , že Dlouhý je starej kágébák...

J. Franke 10.5.2017 8:32

Re: Estébáckej prognosťák ?...

Máš recht, ale nedivil bych se ničemu... Jsme země neobyčejných možností...

J. Franke 10.5.2017 8:34

Re: Estébáckej prognosťák ?...

Kdyby v tom ústavu nemělo KGB nikoho, byli by to žabaři. Puťka to asi nevykecá, kdybych se ho voptal...

R. John 10.5.2017 8:45

No... na čí popud...

... byl založen prognosťák ?...

J. Franke 10.5.2017 8:51

Re: No... na čí popud...

Strana a vláda řízená z Kremlu, kdopak jiný mohl ten popud dát...

Zapadá to, zapadá... I s tím Vláďou Dlouhatánským...

R. John 10.5.2017 8:40

Mé trénované slechy...

...na jemných pianissimech klavíru , před dvěma lety slyšely tiché ministerské šepoty, že Dlouhý je ten spasitel prezidentské funkce... psal jsem tu o tom...

F. Doušek 10.5.2017 9:29

Re: Estébáckej prognosťák ?...

Byli "kolezi"?

L. Němec 10.5.2017 8:04

Lumpenprezident řádí

Když před časem uzavřel Zeman s Kausem tzv.oposmlouvu a vysmáli se tak voličům, dovedu si představit, jak by oba řvali vzteky, kdyby jim Havel řekl, že se jí tedy musí řídit a Ústava počká na druhém místě.

M. Šejna 10.5.2017 8:33

pane Němče

máte pocit, že Opoziční smlouva byla v rozporu s ústavou?

A k tomu "výsměchu voličům": pokud si vzpomínám, tak voličům ODS a ČSSD nepřipadala Opoziční smlouva nikdy jako něco, čím by se Klaus se Zemanem svým voličům vysmáli. Nejvíč řvali voliči pravdoláskařů. Ti ovšem nevolili ani socany, ani ODS, takže pravdoláskařům se nikdo tehdy nevysmál.

J. Franke 10.5.2017 8:36

Re: pane Němče

No, mě tím Klaus naštval tak, že to byl pro ODS poslední hlas. Doleva nebo s Klausem a pak si mým hlasem vytřel řiť... U mě tímto ODS totálně skončila.

J. Fialová 10.5.2017 8:50

Re: pane Němče

Opoziční smlouva byla po volbách s výsledkem: 102 mandátů ODS + KDU ČSL + Unie svobody, oproti 98 mandátům KSČM + ČSSD.

Kdopak to tehdy tak podělal, že stodvojka nešla spolu?

Pak tu bylo ještě riziko že při event. opakovaných volbách by KSČM + ČSSD mohly získat 101.

J. Franke 10.5.2017 9:13

Re: pane Němče

ODS si to podělala sama. Měla zůstat v opozici a nechat v tom vymáchat ČSSD. Za čtyři roky by hravě vyhrála volby, ale kluci z Prognosťáku se dohodli jinak, co?

P. Zinga 10.5.2017 8:02

Ach, ta "klidná síla"

v příšeří! Co lze od lidovců čekat? Ti černoprdelníci udělají všechno, aby nebyli odstaveni od koryta. A demise Valachové? Proč ne hned? Protože počítají s tím, že do konce května se Babiše zbaví a mezitím vyjde najevo, že důvody k demisi pominuly. Počítám, že to Zeman prokoukl.

Jediné chlapské řešení je demise celé vlády: spolu kradli, spolu budou oběšeni.

V. Kříž 10.5.2017 7:56

pár ministrů už vyhodil...

... a nikdo po něm nechtěl vypovědět koaliční smlouvu. je to jen šprajc starého ješity na Hradě, který tímto dokázal přetrumfnout i svého předchůdce, což byl také pěkný dáreček. tedy, ne, že bych Sobotkovi fandil. a poctiví, čestní a i jinak vzorní lidovci v té vládě zlodějů a neumětelů nemají co dělat od samého počátku

M. Šejna 10.5.2017 7:59

pane Kříži

ano, pár ministrů už vyhodil. Ale vždy po dohodě s koaličními partnery. Tentokrát poprve vyhazuje bez dohody.

Zkuste si představit, jak by vyváděli lidovci, kdyby Sobotka vyhazoval z vlády Bělobrádka.

R. Sorge 10.5.2017 7:59

Žádné ministry z ANO nevyhodil...

Co to blábolíte ?

A. Trick 10.5.2017 8:00

Re: pár ministrů už vyhodil...

A jestlipak víte proč se Sobotka bál vykopnout Hermana?

R. John 10.5.2017 8:08

A kteří lidovci to jsou ?...

..ty KDU, nebo Lidová strana ?...von aby se v tom Duch svatý vyznal... ale byl to majstrštyk, když had na tři prosadil převedení majetku majitelů-družstevníků do nových družstev a tak se souzi a soušky dostali k pěknému cizímu majetečku.. si říkám, jestli to nebyl přímo zásah bóží... :-)

J. Franke 10.5.2017 8:20

Re: A kteří lidovci to jsou ?...

Ano, to bylo dílo!