18.5.2024 | Svátek má Nataša


Diskuse k článku

Hic Rhodus, hic salta

Ezop vypráví o muži, který vykládal, jak skvěle skáče a jak se mu to dařilo na ostrově Rhodu. Tak ho dopravili na Rhodos a řekli mu – je tu Rhodos, tedy skákej. Hic Rhodus, hic salta, řekli mu. Bajka se dobře hodí na Andreje Babiše a je dobrým vkladem do debaty o tom, zdali podnikatel obtěžkaný lustračním malérem na Slovensku má být v české politice nebo nemá. Je to debata pošetilá.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Novák 27.11.2013 18:54

Re: CVVM: Volby by vyhrálo ANO před ČSSD

Vy neznáte http://cs.wikipedia.org/wiki/Wanastowi_Vjecy ? :-)

Z. Válek 27.11.2013 19:06

Re: CVVM: Volby by vyhrálo ANO před ČSSD

Jde o to, jestli to zná paní Václavíková.

J. Tolman 27.11.2013 18:53

Re: CVVM: Volby by vyhrálo ANO před ČSSD

A taková pevná hráz proti EU ta ODS byla. Stále jsem čekal, jestli padne Řecko nebo euro, jak fan klub ODS hlásal, a ono zatím toto. Na světě není žádná spravedlnost.

J. Jílek 27.11.2013 19:25

vy si děláte prdel, ale je to vážné....

Autor: M. Prokop Datum: 27.11.2013 14:55 Časem zřejmě zbydou pouze "evropané" Špidla, Netzer, Rybílek a Barroso. Už aby to bylo. :-P

J. Václavíková 27.11.2013 18:22

Zaregistrovala jsem, že senát neschválil

návrh na omezení imunity poslanců :-(((

K. Janyška 27.11.2013 18:25

Re: Zaregistrovala jsem, že senát neschválil

S tím souhlasím. Viz Ištvanova zvůle... Dzp.

M. Luňák 27.11.2013 18:28

Re: Zaregistrovala jsem, že senát neschválil

Třeba schválí zavedení pracovních táborů pro senátory, kteří do Senátu prostě nechodí :o)

Z. Válek 27.11.2013 18:50

Re: Zaregistrovala jsem, že senát neschválil

Takže schvalujete, aby se imunita vztahovala na úplatky poskytnuté v souvislosti s výkonem poslanecké funkce. Gratuluji.

J. Václavíková 27.11.2013 18:56

Re: Zaregistrovala jsem, že senát neschválil

Potíže s chápáním psaného? Kde jste nabral, že jsem pro?

J. Kombercová 27.11.2013 18:57

Re: Zaregistrovala jsem, že senát neschválil

Vlákno!

Z. Válek 27.11.2013 19:08

Re: Zaregistrovala jsem, že senát neschválil

Potíže s chápáním vlákna u vás. To šlo Janyškovi. Nic si z toho nedělejte.

J. Kombercová 27.11.2013 18:56

Re: Zaregistrovala jsem, že senát neschválil

...to jsou právě ty vjeci, nad kterými zůstává rozum stát.

J. Václavíková 27.11.2013 18:58

Re: Zaregistrovala jsem, že senát neschválil

:-))) No jo, no.

I. Gellner 27.11.2013 19:07

Re: Zaregistrovala jsem, že senát neschválil

Buďme velkorysí k srdnatým bojovníkům za totáče -)

Z. Válek 27.11.2013 17:58

K lustracím jako takovým

Kdo na té (pětadvacet let staré polévce) dnes bazíruje, je poněkud směšný, jako by někdo přišel zaprášený s puškou a trikolorou na klopě, že přichází z Němé barikády na Trojském mostě.

Pane Neffe, chtěl bych jen podotknout, že ti tz. " váleční zločinci " jsou dnes, po 68. letech  minimálně 90ti letí starci a přesto fůře lidem z celého světa stojí za to, po nich pátrat a soudit je. Tak proč bychom my měli rezignovat na komunistické zločince po pouhých 24. letech?

Z. Válek 27.11.2013 18:02

Re: K lustracím jako takovým

správně 68 a 24, aby mě zase nějaký hnidopich nevyučoval gramatice. Viď Janyško.

R. John 27.11.2013 18:05

To máte kliku, že jste se opravil ...

já jsem Kajnův kámoš a dal bych Vám co proto...  když tu Kajn není, zastupuji ho...        :-)

J. Václavíková 27.11.2013 18:18

Re: K lustracím jako takovým

Ještě si opravte to 90ti.

Z. Válek 27.11.2013 18:30

Re: K lustracím jako takovým

Pokud jste taková trouba, že vám záleží, jen na gramatice, pak vás musím upozornit i na tzv. a na čárku ... letech, minimálně ...

J. Václavíková 27.11.2013 18:57

Re: K lustracím jako takovým

Vy jste začal s tím, že si opravíte číslovky, takže s tím troubou se obraťte na sebe.

Z. Válek 27.11.2013 19:11

Re: K lustracím jako takovým

Omlouvám se. Už nikdy číslovky opravovat nebudu.

I. Gellner 27.11.2013 18:12

Re: K lustracím jako takovým

Pomněte, že denacifikace se týkala určitého okruhu osob, a například v žádném případě členství v NSDAP.

U nás mohou členové vyhlazovacích komand (za všechny např. p.Vaš) v klidu a s přinaným důchodem dožít, zatímco členové NSDAP..pardon, KSČ, budou pěkně skládat účty.

Tak do toho bojovní smělci!! A hlavně vy, nuly, o které minulý nikdy režim zájem neměl.

(zesnulý T.Mazoviecki na dotaz, proč nepodpoří polskou obdobu lustráku : "Nebyl jsem s vámi zbabělý, tak dnes s vámi nemusím být statečný)

Z. Válek 27.11.2013 18:25

Re: K lustracím jako takovým

Pokud vím, tak u nás patřili mezi vlastizrádce nejen příslušníci NSDAP, ale i členové Vlajky, mysliveckých spolků a dalších celkem neškodných spolků. Že by Vaš nebyl členem KSČ se mi ani nechce věřit. A k té vaší zbabělosti, patřím mezi ty, kteří stejně tak, jako F.R. Čech poznali stejný paragraf od komunistického soudu. Mezi nás ale  určitě nepatříte. Vy jste jen kecal. A tím rádoby Mazovieckým citátem se zaštiťuje v poslední době až podezřele moc lidí.

I. Gellner 27.11.2013 18:35

Re: K lustracím jako takovým

Nikde netvrdím, že by Vaš nebyl v KSČ, ba naopak, i v něčem horším.

F.R.Čech to vždycky uměl mydlit na obě strany, a klidně se k němu zařaďte. Vás bojovníků v totalitě tady ale je. To už tady hlásil nějaký Vítek, že podepsal Chartu, ovšem v seznamu signatářů není. Ha ha ha.

Mezi vás rozhodně nepatřím, neb jsem za minulého režimu byl teenager, a když vás tady tak slyšim hrdinštit, tak ani nechci, vy srátschi za komančů a rekové dnes.

Z. Válek 27.11.2013 18:45

Re: K lustracím jako takovým

I já jsem byl v té době " teenager" , ale stihl jsem na rozdíl od vás alespoň toto. A to je vždy víc, jako nic.

I. Gellner 27.11.2013 19:02

Re: K lustracím jako takovým

Ahá. Jste se stačil nascat a poscat pomník rudoarmějců.

Z. Válek 27.11.2013 19:13

Re: K lustracím jako takovým

Ani na to jste se nezmotal. Jinak byste o tom napsal knihu.

M. Luňák 27.11.2013 18:35

Re: K lustracím jako takovým

Myslivci byli vždycky parchanti se zbrojákem. Možná se tam vyskytl nějaký slušňák, ale to bych se docela divil.

Když dali komanči někomu flintu, byl to jejich člověk.

Dnes je to podobné. Zajděte si někdy na "Poslední leč" a zblijete se z těch keců.

Navím, jaký paragraf dostal F. R. Čech. Ale viděl jsem za bolševika jeho vystoupení.

Dalo by se to srovnat s tou Poslední lečí.

Z. Válek 27.11.2013 18:43

Re: K lustracím jako takovým

Nesrovnávám se s Čechem, ale s paragrafem, který dostal. Náhodou jsem se  to včera dozvěděl v TV pořadu, Netřeba se Čecha bát.

K. Janyška 27.11.2013 18:24

Re: K lustracím jako takovým

A přesto, u nás chodí zločinci zločinců, tedy Štrougal a Jakeš, provokovat občany na nacistické, pardon komunistické, mítinky dále... Dzp.