19.5.2024 | Svátek má Ivo


Diskuse k článku

Fraška je také kultura

Jiřího Fajta vyhodili z N8rodní galerie kvůli údajným finančním machinacím a teď mu tam nabízejí místo finančního ředitele. Scénka z grotesky? Ne, to je naše aktuální politika.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Havelka 13.5.2019 21:17

Re: Janyška neví co jsou lidská práva

Žádné soukromé právo neexistovalo ani nebude, vole. Jsou to prázdné pojmy, podstatné je právo uzákoněné, dodržované a vyžadované, v případném rozporu spravedlivě posouzené. V normální zemi...

K. Janyška 13.5.2019 21:29

Re: Janyška neví co jsou lidská práva

Je možné, abyste byl tak hloupý ? Není. To si děláte srandu, abyste svoji hloupost zakryl, rudočerný obscatníku... Dzp.

K. Janyška 13.5.2019 20:41

Také si to myslím... Dzp.

https://echo24.cz/a/Su5WR/benesova-patri-pred-soud

R. Neveselý 13.5.2019 20:48

Re: Také si to myslím... Dzp.

Ještě bys mohl upřesnit, za co. Ale od tebe nelze čekat nic jiného, než irrelevantní kydy, blboune.

K. Janyška 13.5.2019 20:52

Re: Také si to myslím... Dzp.

Nácku Ilsner, to musíte ke Zlámalové, to ona napsala... Dzp.

R. Neveselý 13.5.2019 20:59

Re: Také si to myslím... Dzp.

Tak neopisuj a dej něco ze své hlavy. Ježiši, to bych chtěl moc, viď ťulpasi?

K. Janyška 13.5.2019 21:05

Re: Také si to myslím... Dzp.

Za sebe, rudočerný nácku mohu říci, že ten kdou slouží zločinci a zločinu je sám objjetivně zločinec. To je parafráze Zemanova výroku, tedy pro mne zločincova... Dzp.

R. Neveselý 13.5.2019 21:10

Re: Také si to myslím... Dzp.

S tím souhlasím. Ty jsi sloužil Klausovi.

K. Janyška 13.5.2019 21:20

Re: Také si to myslím... Dzp.

Nácku Ilsner, nejprve jsem ho však "vyrobil" pro politiku a pak mu a ODS, kterou jsem založil, sloužil. Byla to nejlepší transformace ze všech a rozdělení Československa přímo světově příkladné. Jen vy, lidovci, jste to kazili... Dzp.

R. Neveselý 13.5.2019 21:28

Re: Také si to myslím... Dzp.

Zase blouzníš, fašistický knedlíku?

K. Janyška 13.5.2019 20:35

To bylo globální oteplování a ne teď... Dzp.

V roce 1947 batastrofální sucho. Zima byla celkem poměrně mírná, slabé mrazy a průměrné teploty mírně pod nulou. V únoru byly mrazy větší a přibylo sněhových srážek. V březnu bylo brzy teplo, ale málo srážek.

Od března nepršelo až do žní. Jen ojediněle bylo zamračeno, ale malé přeháňky nestály ani za řeč. Obilí narostlo malé a záhy začalo uvadat, odspodu žloutnout. Okopaniny sice vzešly, pro příznivé počasí byly v zemi již koncem března a začátkem dubna, kdy ještě bylo více vláhy. Zvláště brambory v písčité půdě uvadaly a plody černaly. Žně byly již začátkem července, ale byly velmi skromné. Větší bouře přišla až začátkem srpna, provázená zuřivým větrem, který kácel ovocné stromy.

Také krmiva pro dobytek nebylo. Tráva a jetelina narostla malá a mnoho se jich zkrmilo za zelena. Na zimu bylo zásob velmi málo, protože bylo málo i slámy. Ovoce suchem opadávalo, takže podzimní sklizeň byla nepatrná. Také vína se málo urodilo, ale bylo vyzrálé a dobré jakosti. Podzim byl dlouho krásný, slunný, ale listí předčasně vadlo a opadávalo. Se setím bylo velké zpoždění, čekalo se stále na déšť, takže se selo až v listopadu a prosinci.

Toto katastrofální sucho mohlo u nás způsobit velký nedostatek potravin, neúroda byla také katastrofální. Bídu však zažehnala včasná a účinná pomoc Sovětského svazu a tak Spojené státy, očekávající vlivem zrádných živlů u nás, že bude vhodná půda pro kontrarevoluci, se jí toho roku nedočkaly, ani všichni kapitalističtí sýčkové. Ale bděli! Ale bděla i KSČ!

K. Janyška 13.5.2019 20:48

Re: To bylo globální oteplování a ne teď... Dzp.

Počasí 1947.

Letošní zima byla až do konce února tuhá. Byly stálé mrazy kolem -20°C. Sněhu bylo hodně. Nejvíce sněhu napadlo koncem února. Tvořily se velké závěje, protože byly časté vichřice. Silnice musela býti stále uvolňována.

V prvé polovině března byly mrazy kolem -10°C. Od poloviny března , do konce dubna bylo chladno a deštivo. V květnu začalo teplé

počasí. Koncem května počala veliká vedra, která trvala do konce léta. 11. června přišel noční mráz. Brambory pomrzly. Od května až do konce září bylo velké sucho. Koncem září málo sprchlo a zase bylo sucho. Zaseté obilí nerostlo pro veliké sucho. V listopadu a

v prosinci byly časté dešťové a sněhové přeháňky, téměř úplně bez mrazů. Teprve nyní obilí na poli klíčilo. Až do konce roku bylo deštivo a jen málo slabých mrazů.

R. Neveselý 13.5.2019 20:51

Re: To bylo globální oteplování a ne teď... Dzp.

A ve Vrbně neměli čím krmit králíky.

K. Janyška 13.5.2019 20:53

Re: To bylo globální oteplování a ne teď... Dzp.

Nevím, nácku Ilsner, ještě jsem nežil... Dzp.

R. Neveselý 13.5.2019 20:58

Re: To bylo globální oteplování a ne teď... Dzp.

Ale to já vím, semifašisto Janyška. To, že jsi nežil ovšem znamená, že víš hovno a tvoje litánie jsou naprosto mimo mísu, komunistický přisluhovači.

K. Janyška 13.5.2019 21:12

Re: To bylo globální oteplování a ne teď... Dzp.

Nácku Ilsber, to je z kronik na Google. Dal jsem to sem, aby lidi neblbli s tím oteplováním... Dzp.

M. Mařák 13.5.2019 20:33

Na staromáku asi nebyli národovci ani

ANOferti. Doufám, že to mým spoluobčanům vydrží minimálně do voleb.

P. Spáčil 13.5.2019 20:35

Re: Na staromáku asi nebyli národovci ani

Kdo si hraje nezlobí. (:-))

M. Prokop 13.5.2019 20:36

Re: Na staromáku asi nebyli národovci ani

Jestli do EUnijních, tak ty jsou stejně šaškárna, podobně jako kočovný parlament, do českých parlamentních asi těžko (ledaže by to Bureš něčím přikrmil, což nelze vyloučit).

K. Janyška 13.5.2019 20:40

Re: Na staromáku asi nebyli národovci ani

EU volby jsou zbytečné a legitimizující a maskující totalitní založení EU. Počet mandátů je dán předem a politické směřování po volbách také. Tzv. lídři EU v Rumunsku přijali deklaraci, že se Sovětským svazem, co to melu, s EU po volbách na věčné časy a nikdy jinak... Dzp.

J. Matuška 13.5.2019 23:44

Re: Na staromáku asi nebyli národovci ani

Martine, byl jsem se tam podívat na otočku, když jsem šel na metro, chvíli před 19 h., stále šly proti mně houfy lidí. Na účast si Minář nemusí stěžovat. Spekuluji, lidí nepřišlo víc. Požádal jsem jednu aktivistku o letáček. Prohodil jsem, že na Václavák to nevypadá. Odpověděla, že ten Václavák by uvítala.

Už odpoledne jsem při vysílání ČRo, Ovčáček - Minář, jsem souhlasil s ́mluvčím ́, že na Václaváku přišlo 80 tisíc demonstrantů s heslem Děkujeme, odejděte! A výsledek? Klaus 2x a Zeman 2x prezidenty...

Ale uvidíme, jestli Spolek Milion chvilek pro demokracii se nepokusí o novou polit. stranu, hnutí. Podle mě, je těch náčelníků moc a indiánů málo.

Možná, že sis všimnul GRETÉNA /23.01/, měl jsem z toho radost. Ještě na ten web pošlu můj vynález EPIMÉDIA...

R. Neveselý 13.5.2019 19:55

Po shlédnutí Interview s Havlíčkem

jsem zjistil, že to je darebák stejný jako Kalousek.

Navíc při svém meldování vyslovil 45x slovo "prostě", tedy je to individuum prozodoické.

M. Franková 13.5.2019 20:23

Re: Po shlédnutí Interview s Havlíčkem

Havlíček je chlapec s ksichtíkem Mirka Dušína a ledvím celého klanu Kočičí pracky.-))

K. Janyška 13.5.2019 20:27

Re: Po shlédnutí Interview s Havlíčkem

Asi jako Ilsner... Dzp.

R. Neveselý 13.5.2019 20:46

Re: Po shlédnutí Interview s Havlíčkem

Mě jsi neviděl, troubo. Já tebe jo, vypadáš jak debil.

J. Havelka 13.5.2019 20:47

Re: Po shlédnutí Interview s Havlíčkem

Kdyby jenom tak vypadal...

K. Janyška 13.5.2019 20:51

Re: Po shlédnutí Interview s Havlíčkem

Vypadám krásně, nácku, viz Opožděný východ v archívu České televize, například 4 minuta a pak ještě další 3 vstupy. Ale už jsem trochu škaredší, to víte, nácku, roky zastavit nelze... Dzp.

R. Neveselý 13.5.2019 21:01

Re: Po shlédnutí Interview s Havlíčkem

Vypadals jako blb už tenkrát. Proto jsi prohrál volby s komunistou a stal se z tebe přicmrndávač.

J. Richter 13.5.2019 20:24

Re: Po shlédnutí Interview s Havlíčkem

Všichni idioti, kterým podělal život Kalousek, se seřadí u zadního vchodu!!

R. Neveselý 13.5.2019 20:50

Re: Po shlédnutí Interview s Havlíčkem

On podělal "jen" ekonomiku. Asi jste to nezaregistroval.