4.6.2020 | Svátek má Dalibor


Fraška je také kultura

13.5.2019

Jiřího Fajta vyhodili z N8rodní galerie kvůli údajným finančním machinacím a teď mu tam nabízejí místo finančního ředitele. Scénka z grotesky? Ne, to je naše aktuální politika. Rozmázla to Česká televize a předseda sociálních demokratů Hamáček k tomu poznamenal, že to bylo přinejmenším neohrabané.

Neohrabané jistě, avšak nikoli neobvyklé. Den po předání policejního spisu vyhodí Babiš ministra spravedlnosti a nová ministryně spravedlnosti druhý dne po nástupu přijde s reformou, která má zasáhnout mimo jiné i státní zastupitelství. Duo Hamáček – Staněk, tedy předseda vládní strany a jeho ministr kultury, se mohou utěšovat aspoň tím, že kvůli nim nepůjdou lidi do ulic. Protestují sice umělci doma i v cizině, ale na nich nesejde. To jsou jen šaškové a mazalové, kdežto Hamáček se Staňkem mají v ruce moc.

Blahodárná řepka

V Brně sněmovala Agrární komora a vystoupil tam Andrej Babiš a velebil užitečnost řepky. V souvislosti s řepkou padla zmínka, že proti řepce coby zdroji biopaliv protestují ekologové. Tak to už je taky groteska jako s tím Fajtem. Vždyť řepkový olej nám naordinovali do benzínu právě ekologové, to oni zavinili zežloutnutí krajiny, vyšší spotřebu paliva a ničené motory. To, že teď jsou proti řepce, teď, když už se jednoznačně prokázala škodlivost toho nesmyslu, tak to je opravdu k popukání.

Aston Ondřej Neff


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.