19.5.2024 | Svátek má Ivo


Diskuse k článku

Farský hodil ručník do ringu

Nejdřív ho všichni odepsali, především jeho vlastní partaj, nakonec to tedy vzdal. Jan Farský se krátce po půlnoci našeho času (časový posun Portland – Praha 9 hodin) vzdal poslaneckého mandátu. Na koni je teď Andrej Babiš, ten realizuj plán naznačený už v devadesátiminutovém projevu, když měla dolní komora vyslovit vládě Petra Fialy důvěru.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Kolman 21.1.2022 21:35

Proč by vlastně Rusové obsazovali Ukrajinu, která je ekonomicky, morálně i intelektuálně vykastrovaná, zemi s rozbitou infrastrukturou a zahořklým obyvatelstvem? To by byl ten nejhorší scénář. "To nejhorší, co by nám mohla Amerika udělat, je předat nám Ukrajinu v tom stavu, do kterého ji dovedla". Toto jsem také nevymyslel já, tak to vidí samotní Rusové.

P. Diviš 21.1.2022 21:47

Třeba se Rusáci nedají nachytat a nevpadnou tam. Jenže, u nich nikdo neví, jak moc silná recidiva nebo paranoia je posedne.

I. Kellner 21.1.2022 21:48

Třeba nenechají. Asi nenechají. Teda určitě nenechají.

To bude ale nepříjemné.

L. Kolman 21.1.2022 21:52

Čoveče, a jakou nemoc to mají ti Američtí mírotvůrci, že je to nutí pořád někoho napadat a bombardovat? Rusové už jsou z toho možná vyléčeni, ale Amíky ta nemoc v posledním čase nějak moc bere ;-D

V. Pavelka 21.1.2022 22:07

Nepujdou tam protože , obsadit Ukrajinu znamená armádu na hlídání , a to jsou další náklady s nejistým výsledkem ?! Zbytečné !

V. Zadák 21.1.2022 22:30

Ostatně soudím, nejvyšším stadiem paranoi trpí Karel Šebesta.

L. Kolman 21.1.2022 21:23

NATO je rakovina, kterou je třeba zastavit. Rakovina, která stále metastázuje. To není z mé hlavy, to bych si já nedovolil, já mám NATO rád. Protože vím, že vykonává moc záslužnou práci a je to záštita světového míru. Aby nevznikaly války, ani různé lokální konflikty a tak podobně. To je v dnešní nestabilní době velice moc důležitá činnost ;-D

R. Toman 21.1.2022 21:18

Tak Lavrov říkal dnes při tiskovce, že čekají do týdne písemnou odpověď USA na své návrhy. A také na vysvětlení jak to myslel Biden, když mluvil o tom případném menším vpádu na Ukrajinu. Prý by bylo vhodné, aby USA upřesnily co je to tzv. "menší vpád", jaký rozsah a nasazení atd. si pod tím pojmem Biden představuje. A co by USA proti němu podnikly, tedy "menší sankce" nebo přímo "malé" apod. Ano, to by bylo třeba vyjasnit. A nejen pro RF a Ukrajinu. I svět tápe, co se za tím Bidenovým prohlášením vlastně skrývá.

S. Lazárek 21.1.2022 21:25

Zdá se, že NATO dostalo od Lavrova domácí úkol a dokonce i termín k jeho vypracování. Já bych ho osobně i s domácákem poslal do prdele. Co vy?

R. Toman 21.1.2022 21:35

Naštěstí nejsem v takové situaci, aby moje chybné rozhodnutí ovlivnilo životy řady lidí. Takže kdyby se mi to stalo v podnikatelském životě, tak bych si diktovat termín nenechal, také už jsem takové snahy zažil. Když to tím pos.. tak je to jenom můj problém, třeba přijdu o zakázku. Blbý, ne smrtelný. Co já nebo vy je ovšem fuk, Blinken to takto přijal, tedy i Biden.

R. Toman 21.1.2022 21:54

Mimochodem, když jsme se bavili o té angličtině. Tak redaktor ČRo Libor Dvořák, který v pondělí řekl na ČT 24, že Lavrov je světová diplomatická špička, ho dnes i překládal. To by nebylo tak zvláštní je rusista, i když na Putinovi atd. nenechává nit suchou. Co nás s manželkou dostalo, že překládal i Blinkena, manželka řekla kloubouk dolů, zvládnout dva simultánní překlady v různých jazycích za sebou, a dobře je vyšší dívčí,

L. Kolman 21.1.2022 21:27

Tak v první řadě je Biden už jen malinko chytrý, takže z něho nemůže vypadnout žádné velké moudro. Maximálně velké HO.

P. Diviš 21.1.2022 21:48

Nejspíš už to zapomněl i sám klusáček, co tím mínil.

Když bude spát, tak to diplomati nějak okecají.

L. Kolman 21.1.2022 21:17

A na co vlastně ten Farský letěl do USA studovat, na agenta CIA? Ať ze sebe ministr vnitra Rakušan nedělá vo*a kápne božskou! Že o tom věděl, ba bylo to s ním předem domluvené!

I. Kellner 21.1.2022 21:26

Přijede a může vystřídat Prdelku Koudelku.

L. Kolman 21.1.2022 21:12

Jenom granáty? Není to málo a příliš alibistické? Jsem čekal do boje proti agresorovi minimálně jednotku rychlého nasazení do prvního sledu. Na bodáky po boku azovských.

M. Mařák 21.1.2022 20:36

Už dlouho se neobjevila nějaká nová unijní smlouva, mám z toho už normálně absťák, nebo co. To se prostě nedá vydržet, toto.

Už ať ti joudové konečně svolají konvent, zasednou ke společnému stolu a něco skvělého zase vymyslí.

Za co berou ty královské platy tam v tom Bruselu a Štrasburku, když nedokáží reagovat s tepem doby? To se mně snad jen zdá.

EU First!

V. Sember 21.1.2022 21:31

V Štrasburku jsem byl na konferenci v roce, kdy ČR vstoupilo do EU. Vzpomínám si na transparenty na vozech hromadné dopravy, jak nás vítali. V té době jsem ještě netušil, že to myslí sarkasticky:-P

R. Toman 21.1.2022 20:05

Tak darování toho sovětského šrotu v rámci humanitární pomoci Ukrajině není tak špatný nápad. Vyklidíme si sklady, nebudeme muset platit drahou, ekologickou a bezpečnou likvidaci nebezpečných zbrojních výrobků. A ještě to bude vypadat pěkně. A už se to jednou osvědčilo, když jsme dodali staré a nepotřebné náboje Kurdům v Sýrii. Sice jim to nijak nepomohlo, gesto to ovšem bylo ušlechtilé.

J. Venc 21.1.2022 20:09

Dodává tam spousta zemí. Tak aby ten "šrot" nakonec panslavistům přece jen neublížil. Toho bych se bál.

:-)

R. Toman 21.1.2022 20:29

Jo, ale nové zbraně i s instruktory apod. Co jim můžeme dodat my, aby to bylo kompatibilní s jejich výzbrojí. Šrot z bývalého našeho neblahého dědictví ve VS, který tam také mají, a umí s ním zacházet. Jistě i perkusní pistole dokáže zabít. A jak píšu výše, já jsem pro, důvody jsem uvedl. Éto jejich dielo, ať si to vyřeší po svém, po sovětsku. V tom mají společnou dlouholetou praxi.

J. Polesny 21.1.2022 20:31

No vidíte a všichni jsou spokojení...;-D

R. Toman 21.1.2022 20:41

A tak to má být. Spokojenost nade vše.

V. Zadák 21.1.2022 20:52

Šrot z doby VS už Ukrajina výhodně prodala do Afriky. A nyní škemrá o vojenskou pomoc.

S. Lazárek 21.1.2022 20:55

A dostane jí.

J. Venc 21.1.2022 21:10

Už dostává. Chvilkama to vypadá, že si tzv. západ klidně na Ukrajině otestuje schopnost bránit hranice. Kolektivně.

:-)

I. Kellner 21.1.2022 21:19

I já považuji nápad bojovat za ty naše hodnoty do posledního úkáčka za správný...R^

Říkal mi známý, Ukrajinec už dlouho zde pobývající, malý šéfík "pracovní agentury" že mu chybí materiál... chtělo by to prý nějaký buchec, aby se dostavil.. -)

J. Venc 21.1.2022 21:22

Mluvil jsem s bejvalým kolegou, co momentálně pracuje v Kyjevě a vyprávěl s úžasem o "novém" Azovu. Sbírka desperátů z celýho světa, žeprej. Zbytek vobstraraj tzv. instruktoři.

:-)

S. Lazárek 21.1.2022 21:28

Jestli to ivani spustěj, budou se jejich někteří hoši vracet ke svým matkám v zinkových rakvích. Ukrajinské matky s tím tak nějak počítají, tak ještě aby ty ruské.

J. Venc 21.1.2022 21:32

Nemyslím, že tam polezou. Prohra by zbortila ty jejich romantický sny o impériu.

Budou na sebe štěkat u jednacího stolu a virtuálně si ukazovat pindíky, si myslím.

:-)