19.5.2024 | Svátek má Ivo


Diskuse k článku

Fake news? Fake television!

Budu dnes osobní, tedy mimo žánr politické glosy, kterou vždy ladím neutrálně. Když po skončení duelu Drahoš – Zeman na TV Prima, mám pocit, že jsem si omylem přepnul kanál na nějakou fake television, vyrobenou ruskou tajnou službou FSB. Zatímco na iDnes čtu o vyrovnaném souboji s převahou Drahoše v závěru, já viděl Drahoše zbitého až za hranice trapnosti. Asi redaktoři koukali na jiný kanál…

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
D. Švik 24.1.2018 19:59

Lži mainstreamu

jsou již na stejné úrovni, jako ty bolševické- stejně arogantní, stejně hloupé a stejně neúčinné. Komentáře k prezidentskému duelu, jsou naprosto z jiného vesmíru.

M. Berka 24.1.2018 20:02

Re: Lži mainstreamu

Prostě mají svůj virtuální svět, proč ne, ale bylo by dobré, kdyby z něj ty věci netahali do reality...

:)

J. Anděl 24.1.2018 20:11

Re: Lži mainstreamu

Jsou (minimálně) dva virtuální světy. Za pár dní uvidíme, který má mírnou či dokonce výraznou převahu. Z toho klání nám vypadne nějaký prezident, virtuální světy zůstanou.

P. Vandas 24.1.2018 19:59

Své jsem řekl. Mé argumenty jsem vyčerpal.

A zítra to zase roztočíme. :-):-):-)

P. Boublíková 24.1.2018 20:23

Re: Své jsem řekl. Mé argumenty jsem vyčerpal.

Roztočíme!

https://youtu.be/0XKlEHvej3U

I. Kučerová 24.1.2018 21:55

Re: Své jsem řekl. Mé argumenty jsem vyčerpal.

:-))))

J. Václavíková 24.1.2018 19:49

Jako argument tu padalo, že Zeman bude důstojným

protivníkem při politických jednáních. Tak nevím, jestli takto vypadá dostatečně dominantní prezident:

https://www.lidovky.cz/foto.aspx?r=ln_domov&c=A180124_171724_ln_domov_ele&foto=ELE70df0b_213027_3443474.jpg

P. Spáčil 24.1.2018 19:54

Re: Jako argument tu padalo, že Zeman bude důstojným

Tak už to běžte rozchodit, že to včera Drahoš podělal.

J. Václavíková 24.1.2018 19:55

Re: Jako argument tu padalo, že Zeman bude důstojným

Kdo to podělal, se uvidí až v sobotu. Jásáte dost předčasně.

M. Jandáková 24.1.2018 19:55

Re: Jako argument tu padalo, že Zeman bude důstojným

Jeden z mych spoluzaku lezel ve tride na lehatku. Presto to nebylo jedine, cim ve tride dominoval.

J. Václavíková 24.1.2018 19:58

Re: Jako argument tu padalo, že Zeman bude důstojným

No, to by mě právě zajímalo, čím vlastně na té mezinárodní scéně chce Zeman dominovat? Urážením ostatních? Co ještě ovládá? Ani citát si už nezapamatuje.

P. Vandas 24.1.2018 20:00

Re: Jako argument tu padalo, že Zeman bude důstojným

No Vy také ne, jak je možno vidět níže. :-):-):-)

M. Jandáková 24.1.2018 20:03

Re: Jako argument tu padalo, že Zeman bude důstojným

On asi nerekl, ze chce dominovat. Asi to napsal nekdo z diskutujicich.

P. Han 24.1.2018 20:46

Re: Jako argument tu padalo, že Zeman bude důstojným

Aniž bych ho srovnával s F. D. Rooseveltem...

https://en.wikipedia.org/wiki/Franklin_D._Roosevelt's_paralytic_illness

A na paralympiádě byste asi blila od začátku do konce.

P. Aron 24.1.2018 19:45

článek Lucie Provazníkové

Vy, co chcete volit Drahoše, zajeďte si prosím na exkurzi na mnichovské hlavní nádraží tak v 11 večer (severozápad Německa bude asi ještě fajnovější..), nebo do Vídně, tam už jsem taky měla pěkný zážitek s „novými Evropany“. To, že jste nečetli islámské texty a ignorujete celosvětové šíření islámu neznamená, že se to neděje. To není hysterie, ale realita. Kdo si myslí, že nějaký Bureš je aktuálně největší hrozbou, tak neuvažuje globálně a dále než pár let dopředu. Islám a migrace je to, co momentálně mění Evropu. A zároveň to, v čem má Drahoš nepřijatelné (laxní, pro-evropské) postoje. Zeman možná přinese nějaké to faux-pas, ale také čas. Čas do dalších voleb (možná třeba i předčasných). Kdo islám toleruje a dokonce schvaluje, nemá v civilizované společnosti co dělat. A už vůbec ne v prezidentském úřadě.

...Ona totiž jednou (a možná za nijak dlouho) nadejde doba, kdy otázka levice vs. pravice pozbude smyslu. Nemá totiž smysl handrkovat se o to, kdo kradne a kdo ne, nebo kdo udělal jaké faux-pas, když se na vás řítí hordy barbarů...

http://www.lucieprovaznikova.cz/2018/01/15/islamofil-vs-pijan/

J. Václavíková 24.1.2018 19:46

Re: článek Lucie Provazníkové

Považujete za bezpečnostní riziko pro Evropu a zprostředkovaně i Českou republiku současnou uprchlickou krizi?

Drahoš: Migraci musíme čelit společně se všemi státy Evropské unie. Měli bychom pomoci podle našich možností těm, kdo u nás hledají třeba dočasné útočiště před válečnými konflikty – musejí ovšem respektovat naše zákony a zvyklosti. Omezit příčiny migrace znamená řešit válečné konflikty i ekonomické problémy tam, kde vznikají. Nesmíme připustit ohrožení našich hodnot přicházejícími, ale ani těmi, kdo v Evropě již žijí.

P. Aron 24.1.2018 19:49

Re: článek Lucie Provazníkové

Vy nevidíte, neslyšíte. Nevnímáte realitu, protože by vám to narušilo váš názor o světě. No co se dá dělat. Nedělám si iluze, že bych takového člověka přesvědčil.

J. Václavíková 24.1.2018 19:50

Re: článek Lucie Provazníkové

Vy si nechejte vaši paniku a hysterii, já zase svůj svět.

P. Aron 24.1.2018 19:52

Re: článek Lucie Provazníkové

Ale jo, tak já už vás to nechám. Jen jsem si říkal, když se zapojujete do diskuse tak, vás třeba i zajímají názory druhých.

J. Anděl 24.1.2018 19:51

Re: článek Lucie Provazníkové

Vy možná jo, kdo ví. S Luckou Provazníkovou je to slabší :-)

S. Lazárek 24.1.2018 19:53

Re: článek Lucie Provazníkové

Asi si je děláte, když to děláte. Dnes jsem slyšel v rádiu, jak hráz proti migraci Orbán, přijal v tichosti přes tisíc migrantů a nikdo tam o tom nevěděl. Tlama je mocná zbraň, ale jak to tak vypadá, je to pořád jen tlama.

P. Aron 24.1.2018 20:24

Re: článek Lucie Provazníkové

My jsme přijali zcela určitě více než 1.000 migrantů. Z Ukrajiny, Vietnamu a svého času i bývalé Jugoslávie. On opravdu není migrant jako migrant. Tohle je z roku 2015, jak to od té doby vypadá díky migrantům v Evropě asi nevidíte :

Sympatičti lidé, co utíkají pryč z války, si občas přinesou sebou i zajímavé plakátky. Jeden takový zajímavý portrét vyrobili na makedonsko – řecké hranici. Prý je tam pustíme nebo zemřeme. Vcelku sympatický nápis.

Otevřete, nebo zemřete. Zajímavý argument od lidí, co údajně utíkají z války. Chápal bych nápis jen otevřete, že prosí, at jim pomůžeme. Ale proč ten dodatek, nebo zemřete? Co tím autor chtěl říct. Proč nám takto vyhrožuje. Opravdu jsou tito lidé hodni žití v Evropě? Opravdu si zaslouží naši pomoc?

Dokáže si někdo, kdokoliv z nás představit, že utíkáme do jiné, cizí země, chvilku musíme počkat na hranicích, a mezitím si připravíme nápis, co si připravili mladíčci na fotce. Mimo jiné, na této fotce žádné rodiny s dětmi nevidím. Ty vlastně vidím jen v reportážích našich médií.....Najde se zde někdo, kdo by tyto lidi, vyhrožující nám smrtí, chtěl za sousedy? Pane Sobotka, Dientsbiere, Šabatová, prosím, vezměte si je domů.

http://pravyprostor.cz/imigranti-vyhrozuji-eu-otevrete-nebo-zemrete/

P. Aron 24.1.2018 19:51

Re: článek Lucie Provazníkové

Jednak začal trochu otáčet, když zjistil, že s tou peticí poněkud narazil a druhak jsou to naprosto prázdné fráze, kterých jsme už od evropských politiků slyšeli tuny. Počínaje Merkelovou s jejím : Wir schaffen es !

J. Václavíková 24.1.2018 19:54

Re: článek Lucie Provazníkové

Vy pak ale musíte být neuvěřitelně naivní, když věříte, že TENTOKRÁT už můžete Zemanovi konečně věřit! Připomínám, že sem coby premiér nechal přijít tisíce muslimských uprchlíků z Balkánu.

M. Berka 24.1.2018 19:55

Re: článek Lucie Provazníkové

Ale žádný tady nevybuchl na ulici jako popelnice, že???

J. Anděl 24.1.2018 19:57

Re: článek Lucie Provazníkové

Takže neplatí, že co muslim, to budoucí terorista? Príma.

J. Václavíková 24.1.2018 19:59

Re: článek Lucie Provazníkové

:-)))

M. Berka 24.1.2018 20:00

Re: článek Lucie Provazníkové

A to jsem já někde tvrdil? Dejte odkaz.

J. Anděl 24.1.2018 20:09

Re: článek Lucie Provazníkové

Netvrdil, to vím zcela bezpečně. Souhlasím s vámi.

J. Blahová 24.1.2018 19:57

Re: článek Lucie Provazníkové

No jo, ale co měl dělat, když je nechal Havel humanitárně bombardovat. Sem přišli a zase odešli! jen ti, kteří to přežili.