30.4.2024 | Svátek má Blahoslav


Diskuse k článku

Drobná uvolnění

Od čtvrtka se mohou otevřít hobbymarkety, železářství a pár dalších živností, cyklisti budou smět jezdit bez roušek. V politické špičce je zřejmá rozepře: promořit obyvatelstvo či nepromořit? Prymula se přimlouvá, Hamáček s Babišem vzdorují, zřejmě se obávají toho slova, které zní opravdu děsivě.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Varadinková 7.4.2020 17:15

Taky nechápu ten jekot. Podle mne až na výjimky jako je třeba cestovní ruch může většina živnostníků více či méně fungovat i teď. A vbrzku se to určitě uvolní ještě víc. Někdo zkrátka hledá způsob, jak to i se všemi omezeními jde, a někdo hledá důvod, jak se co nejvíc přisát na státní cecík.

J. Drobný 7.4.2020 17:40

Já vidím hlavní problém v zavřených putykách. Prostě nemohou jít na točené a lahvové jim nechutná. Nemohou si pokecat, filosofovat a nadávat a hádat se o fotbalu a hokeji a kritizovat jak to ta vláda dělá blbě, postupně otevírá všechno možné, jen hospody ne! Tady na tom netu to zkrátka není ono, osobní kontakt je nenahraditelný!

M. Ilsner 7.4.2020 17:41

Já ho chápu, ale neječím. Proč ho chápu? Protože nám vládne banda prasat a prasnic v čele s největším čuníkem tam i nejvýše.

P. Zinga 7.4.2020 17:53

Ilsnere, proč ze sebe děláš blba? Nebo neděláš?

R. John 7.4.2020 17:11

Nojo, ale padesát z deseti bude řvát, že nebude na důchody.... takže nízké daně nečekejte.... ale není to o daních, ve své podstatě, ale o tom, co se za vybrané pořídí, jak stát spravuje naše prachy.... o tom to je...vysoké daně ? proč ne, když uvidím nové dálnice, novou koncertní síň... novou nemocnici..... rád si připlatím...

P. Staronový 7.4.2020 18:06

Důchody nejdou z daní. No a to, co buduje stát, je ten nejméně výhodný způsob:

1. Můžeš spotřebovat své peníze sám pro sebe. Obvykle jsi opatrný a chceš mít ze svých peněz maximální užitek.

2. Můžeš vydat své peníze na někoho jiného. Např. na narozeninový dar. Zde už nejsi stejně opatrný pokud jde o obsah daru, ale dáváš pozor na sumu výdajů.

3. Můžeš vydat peníze někoho jiného sám na sebe. Potom budeš mít zaručeně dobrý oběd.

4. Můžeš vydat peníze někoho jiného na někoho jiného. Potom nejsi obzvláště neklidný o kolik peněz jde, ani co za ně dostaneš.

F. Nekolný 7.4.2020 19:13

V případě vyčerpání částky vybrané na důchody, stát hradí z rozpočtu (daní)!

J. Novotny 7.4.2020 17:31

Problém ČR je ve vymahatelnosti práva či jiných administrativních překážkách pro podnikání.

R. John 7.4.2020 17:39

Ano... v kombinaci s nehospodárností státu smrtící kombinace... jedno s druhým a jsme tam, kde jsme...

P. Staronový 7.4.2020 18:03

Ono nejde jen o daně, ale i o spolehlivé a čitelné právní prostředí. A v tom zřejmě zaostáváme víc než v daních, které u nás nějak extra vysoké (ve srovnání se státy EUnie) nejsou.

Jinak pár dobrých nápadů k oživování i obecně má zde níže slečna Lipovská:

ROZHOVOR: Posilme české vlastnictví průmyslu!

J. Kalina 7.4.2020 19:41

ještě bych přidal sám za sebe. Hlavní problém (a dle to zahrnuje v podstatě i ty různé připomínky), že jsme si nechali postupně vnutit zákony a pravidla západních států - původních členů EU. Jenže tyto státy je přijaly až když se dostaly na určitou úroveň (např. mají dálnice a chrání kde co) a my v jejich právním prostředí dálnice aj. postavit nemůžeme, protože chráníme ty ptáky stejně přísně.

Když si tak projdu ty asijské státy (namátkou Japonsko, Tchaj van Singapur, Jižní Korea) co zaplavily svět svým zbožím navzdory nečlenství v EU, dlouhým dopravním vzdálenostem, clům, hranicím, tak bych tvrdil, že bude více důvodů pro růst a ještě více pro zaostávání.

Jestli se EU a my dáme na cestu, všechno si vyrobíme sami, nic z Číny a ze světa a ohradíme se alá RVHP za totáče, tak tu budeme mít za chvilku zase Tuzex, "dovozové" zboží v prostředí trvalého zaostávání.

M. Ilsner 7.4.2020 16:59

Velmi zajímavý rozhovor se známým parazitologem J. Lukešem (18 min.):

https://1url.cz/bzo8L

*************************

R. John 7.4.2020 17:13

Se zabejvá komoušema a jejich odrůdama.....? tfuj to bude hnus... kdyby radši dali něco o koruňáku...

P. Vandas 7.4.2020 16:45

Mimochodem, abych nezapomněl. Čísla hovoří a tak i dnes musím konstatovat, že vláda si vede i dnes kromobyčejně výtečně. :-):-):-)

P. Staronový 7.4.2020 16:47

Přemýšlím, jak bys to popsal, kdyby jsme měli vládu, vedoucí si skutečně výtečně.

P. Vandas 7.4.2020 16:52

Pochválil bych ji také. Kdyby si ovšem vedla. Jinak já od své vlády očekávám jen věci možné, podle mých kriterií, které nejsou tak vyhraněné, jako u většiny z vás. Sám jsem se celý dospělý život , živil jako samorost a tak vím, že na jeden vydařený čin jsem uskutečnil jeden i dva nevydařené a tak nemám vysokou laťku. :-):-):-)

P. Staronový 7.4.2020 18:09

Chyby chápu, zvláště pokud si je chybující uvědomí a přizná.

Co se naší vlády týče, pořád jsem neslyšel, proč bylo v SHR vymeteno ..., například.

V. Novák 7.4.2020 17:30

Pane učiteli, "kdyby jsme"?...

V. Čermák 7.4.2020 17:35

Tak já se musím zastat, to se stává....

R. John 7.4.2020 17:40

Používá se to podle nových pravidel.... je to tak...

P. Vandas 7.4.2020 17:48

Můj gymnazijní by trval, na bychom. Vandas! Správně je bychom! :-):-):-)

F. Doušek 7.4.2020 18:08

Já "bych jsem" vypustil před "živil" tu čárku.

P. Staronový 7.4.2020 18:10

A měl by pravdu. Všiml jsem si toho až teď, když jsem se vrátil z chrámu spotřeby.

F. Sojka 7.4.2020 17:36

Klaus měl jednu velkou výhodu. Lidi byly od komunistů zvyklí kultuře dvou pohlaví a nějaké společenské fazóně.

A tou druhou, ještě větší výhodou, byl suverénní stát, do kterého mu EU nekecala. Postupem času zavedly Modré straky zlodějský pravidla, socani nezůstali pozadu a sluníčkáři to zmrvili do těch dvaceti pohlaví, tisíců neziskovek v čela s Člověkama v plísni, až po klasickou Kalouskovu podjedávací politiku.

Jak jeden druhýho narsat a čím bude hůř, tím líp. Muhehe he

M. Hromádko 7.4.2020 16:47

A proto na ně podali brněnští právníci TO. Ach jp.

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/koronavirus-pravnik-trestni-oznameni-babis-vojtech-hamacek-prymula-covid-19.A200407_150159_domaci_rko

M. Panter 7.4.2020 17:01

No jsou to spolupracovnici poslanců z ODS a Pirátu...to pak vysvětluje vše , že.

J. Drobný 7.4.2020 17:13

Nejspíš zvládli rychlokurz na plzeňských právech. Proč se nezviditelnit, když ta možnost tady je a nebude se hned tak opakovat.

P. Spáčil 7.4.2020 16:26

Tak, chlapci a děvčata, už se můžete těšit, jak se nebudete dívat a potom to zkritizujete.

Projev na téma "Mým národům": AB čtvrtek 20:00 ČT, prezident neděle 12:00 ČT.

J. Jelínek 7.4.2020 16:31

Já se chlapče naopak podívám rád. AB bude housti na notečku našich staříků a o tom, jak pro ně on maká. MZ nakloní hlavičku a vleze doprdele Číně ještě hlouběji. Už se těším.

M. Ilsner 7.4.2020 17:01

Klimbající se hlavička.