29.5.2024 | Svátek má Maxmilián, Maxim


Diskuse k článku

Dnes o vládě

Předsednictvo sociální demokracie bude jednat o tom, zda setrvá ve vládě Andreje Babiše. Zatím je veřejně vyslovených hlasů pro setrvání málo. Záleží ovšem na tom, jak se bude hlasovat. Pokud by hlasování bylo tajné, mohli bychom se dočkat překvapení.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Malá 15.7.2019 18:23

Re: Zajímavý rozhovor

Tohle patřilo panu Prokopovi.

M. Prokop 15.7.2019 18:33

Re: Zajímavý rozhovor

Dobrý vtip tu chyběl.

P. Zinga 15.7.2019 19:09

Re: Zajímavý rozhovor

A co žene lidi do americké ři*i?Ta bruselská díra se jmenuje jinak.

J. Matuška 15.7.2019 17:21

Re: Zajímavý rozhovor

Prof. RNDr. Ivo Budil, Ph.D., DSc. Je vysokoškolským pedagogem a

zároveň působí jako oblastní koordinátor vznikajícího hnutí občanů

Trikolóra pro Prahu 4.)

J. Havelka 15.7.2019 17:27

Re: Zajímavý rozhovor

Vstali noví Mach, Robejšek, terazky se probudil Budil...ad libitum?

M. Prokop 15.7.2019 17:44

Re: Zajímavý rozhovor

Nového Macha bohužel nikde nevidím. Vzniká kdeco, ale liberálního nic.

J. Franke 15.7.2019 17:28

Re: Zajímavý rozhovor

Taky plagiátor a vítač...

https://1url.cz/AMfr6

https://1url.cz/WMfrY

M. Prokop 15.7.2019 17:51

Re: Zajímavý rozhovor

To druhý není úplně blbý, s tím by se dalo polemizovat.

P. Jirkovský 15.7.2019 17:53

Re: Zajímavý rozhovor

Hm. Tak to bude nějakej pěknej Budil ....

M. Varadinková 15.7.2019 18:52

Re: Zajímavý rozhovor

A kádrováci opět jedou, k obsahu opět nic.

J. Franke 15.7.2019 18:58

Re: Zajímavý rozhovor

A kdo by ty hámotiny četl? Jak jsem viděl jméno profesora z Plzně, stačilo mi to docela. Je to opravdu kádr ze skvělé školy. To jo...

M. Varadinková 15.7.2019 19:22

Re: Zajímavý rozhovor

Jak víte, že jsou to hámotiny, když si to nepřečtete? Jste jako komouši - těm taky stačil k odsunutí kvalitního člověka na okraj společnosti jen jeho špatný kádrový profil.

J. Franke 15.7.2019 19:29

Re: Zajímavý rozhovor

Ale prd. Nečtu zejména odkazy od Vás, protože jsem se vždycky spálil. Škoda času.

J. Venc 15.7.2019 19:35

Re: Zajímavý rozhovor

Se nám tu rýsuje nová fanatická Trikolórnice, nejspíše.

SPD (už bez Tomia Okamury v názvu) bude o hlas chudší, hm.

:-)

J. Franke 15.7.2019 19:40

Re: Zajímavý rozhovor

Když to dobře vyjde, mohla by Trikolora dosáhnout skvělých 4,99 % a SPD by na toto číslo mohla klesnout. Ale nakonec by byla docela prdel, kdyby ve Sněmovně byly obě partaje a hlasy sebraly Burešovi.

J. Venc 15.7.2019 19:46

Re: Zajímavý rozhovor

Uvidíme. Počet frustrátů volících neextremistickou, nýbrž pouze radikální SPD jest myslím vyčerpán. Trikolóra teprve začíná a snad bude míti větší štěstí, nežli 20% (!) Realisté v čele s dovedně ukrytým mentorem.

:-)

J. Matuška 15.7.2019 22:00

Re: Zajímavý rozhovor

Plzeňský prorektor končí, ovšem ne kvůli opisování.

Prorektor Západočeské univerzity Ivo Budil, který čelil kritice, že se dopouštěl plagiátorství, rezignoval na svůj post. Podle něj ale jeho rozhodnutí s případem nesouvisí. "Vracím se na filozofickou fakultu. Návrat jsem připravoval delší dobu," řekl MF DNES Budil.

Zda je Ivo T. Budil plagiátorem, zkoumala dva měsíce vědecká komise, tzv. Etický panel. Ten případ uzavřel s tím, že prorektor nepochybil. - více zde

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/plzensky-prorektor-konci-ovsem-ne-kvuli-opisovani.A071010_103442_domaci_jba

J. Franke 15.7.2019 17:24

Re: Zajímavý rozhovor

Afinitu k Rusku a k Číně u Zemana vidím na první pohled. Proto je pro mě neakceptovatelný. To, že bych někde viděl strach jeho příznivců bát se o tom otevřeně hovořit, jsem ve svém okolí nezaznamenal a že jich pár osobně znám a jsou to i mí kamarádi. proč by nemohli mít jiný politický názor než já, proboha?

M. Varadinková 15.7.2019 18:51

Re: Zajímavý rozhovor

A zkusí ti Vaši kamarádi ten názor napsat veřejně? Třeba aspoň sem do diskuse? Unesou pak to, až se na ně vrhne zdejší smečka Schoříků, Venců, Jirkovských, Mertlů, Hájkových a mnoha a mnoha dalších kádrováků? Nebo ztratí chuť své názory vůbec projevovat, až se dozví, že jsou Putinovi agenti, kremloboti, hloupí a zaostalí voliči někoho "nevhodného" (Zemana, Babiše, Okamury...), kobliháři, zrůdy, špíny, burani atd. atd. atd.?

Svobodně hovořit mezi dobrými kamarády, to přece šlo i za komoušů. Ale ozvat se veřejně s názorem, za který jim pak bude ostatními spíláno, za který budou ostrakizováni a bude snaha je kádrovat, osočovat, urážet, znechutit jim účast v diskusi, vyobcovat je ze společnosti, to už chce notnou dávku odvahy a schopnost takovou situaci ustát.

J. Franke 15.7.2019 19:02

Re: Zajímavý rozhovor

Oni nejsou tak pitomí jako Vy či já, aby marnili čas v diskusi na Psu. Baví se zkrátka jinak.

M. Varadinková 15.7.2019 19:18

Re: Zajímavý rozhovor

V tom případě je Váš příklad zcela irelevantní. Řeč byla o vytlačování některých názorů z veřejného prostoru, ne o tom, co si povídáte s kamarády, když Vás nikdo jiný neslyší.

J. Franke 15.7.2019 19:28

Re: Zajímavý rozhovor

Mně to nevadí. Vy tu skáčete jak na pružině.

M. Prokop 15.7.2019 17:39

Re: Zajímavý rozhovor

" ... že jsme zdaleka nevyužili příležitosti a potenciál, kterým jsme disponovali v roce 1989."

Příležitost - no budiž, každá změna je příležitost. Zajímalo by mne spíš, co byl ten potenciál. Demokratické tradice dost dávné. Školství v nepříliš dobrém stavu, humanitní v přímo zoufalém. Infrastruktura zoufalá. Továrny 100 let za vopicema, ekonomika v zoufalém stavu řízení. O právu a právnících hanba mluvit, čest nečetným vyjímkám. Lidí, kteří by věděli kam a jak směřovat, pomálu (tady zaplaťpánbůh za Klause a pár dalších, kteří se připravovali na změnu). Spíš bych řekl, že vzhledem k tehdejšímu reálnému potenciálu jsme dopadli dost dobře, jak je vidět třeba na srovnání s bývalou DDR, která měla k dispozici nám naprosto nedostupné zdroje, finanční i lidské.

R. Tesařík 15.7.2019 18:31

Re: Zajímavý rozhovor

Asi tak.

M. Varadinková 15.7.2019 19:01

Re: Zajímavý rozhovor

Já to chápu spíš tak, že bylo díky Havlovi a pravdoláskařům prošustrováno to polistopadové vzepětí a touha lidí po svobodě. I Klaus toho přece mohl dokázat víc, kdyby mu havloidi a lidovci neházeli klacky pod nohy a nezavršili to sarajevským atentátem a "blbou náladou". Potom už to šlo jen s kopce (Tošovský, Zeman, Špidla, Gross, Paroubek, Topolánek, Nečas, Sobotka...)

A. Trick 15.7.2019 16:37

Němce jsme již trumfli

Českým pohraničím vede turistická stezka zvaná ZLATÁ. Německým pohraničím pouze STŘÍBRNÁ.

F. Doušek 15.7.2019 17:35

Re: Němce jsme již trumfli

To v Liberci resp. Stráži nad Nisou máme ulice Stříbrný kopec a Zlatý kopec propojené ulicí Mezi kopci. Na Zlatém kopci bydlí zřejmě smetánka.

H. Omar 15.7.2019 16:14

Takže co vyřešila "úspěšná" vláda?

V době ekonomického růstu, nulové nezaměstnanosti a nízkých úrokových sazeb?

Vyluxovala státní rezervy (i ty ve zdravotních pojišťovnách), nevyřešila jediný nutný reformní krok (zdravotnictví, penze,..), zvedla daně, nesnížila daně účelově zvednuté na dobu krize a kvůli důchodové reformě, pokračuje v zadlužování. Nezvládá investovat do infrastruktury. Zvedla důchody, ale ani ty ne na % úroveň k platům. Likviduje pomoc těm potřebným.

Kurňa, tak Kalousek už nekradně, tak že by Andrejko?

H. Omar 15.7.2019 16:16

Re: Takže co vyřešila "úspěšná" vláda?

Jo pardón, proplácí dotace Agrofertu, které EU zřejmě neproplatí.... Jo to je ta firma co s ní Babiš nemá nic společného, jinak by neblokovala stavbu dálničního obchvatu.

M. Prokop 15.7.2019 16:18

Re: Takže co vyřešila "úspěšná" vláda?

Se zdravotními pojišťovnami si nejsem jist. Nemocnice řvou, že pojišťovny syslí rezervy, místo aby jim peníze rozdělily.