23.9.2020 | Svátek má Berta


Dnes o vládě

15.7.2019

Předsednictvo sociální demokracie bude jednat o tom, zda setrvá ve vládě Andreje Babiše. Zatím je veřejně vyslovených hlasů pro setrvání málo. Záleží ovšem na tom, jak se bude hlasovat. Pokud by hlasování bylo tajné, mohli bychom se dočkat překvapení. 

O všestranickém referendu otevřeném členům se nemluví, ale kdyby se jednání mělo výrazně štěpit, ani to není vyloučeno. Partaj by získala čas a její vedení by si zachovalo zbytek tváře.

Andrej Babiš pro takový případ, že by se vláda měla rozpadnout, vyhrožoval, že bude obcházet parlamentní strany a bude s nimi vyjednávat předčasné volby. To je hrozba nejspíš míněná ne moc vážně, protože by to pravděpodobně byla marná snaha. Jedině snad piráti by mohli počítat s tím, že by si ve volbách polepšili: ti jsou noví, neokoukaní, přebírají módní zelenou agendu, takže jsou atraktivní jak pro těch pár zelených voličů, tak pro městské liberály. Naopak lidovci, topka, STAN a dnes už i sociální demokrati aby se báli, jestli přelezou pětiprocentní hranici.

S pomocí Miloše Zemana ale Andrej Babiš může zmanipulovat situaci tak, že o formální pád vlády nepůjde. Do vlády se dostanou další nastrčenci Miloše Zemana a komunisté s okamurovci ji podrží. Miloš Zeman si je už dopředu pošmajchloval zdravicí jejich sjezdu, kde odmítl tezi, že jsou extremistická strana: jsou radikální, a radikalismus, to má určitý typ voliče rád.

Jak uzavřít toto rozmýšlení? Andreje Babiše je třeba porazit ve volbách. Preference mu klesají, aby ne po tak soustředěném mediálním bombardování. Pozice ale zásadně otřesené nemá, ostatně ani války se nevyhrávají bombardováním. Válku vyhrává pěchota, politiku volič. Mediální bombarďáky opozice má, s těmi voliči je to slabší.

Aston Ondřej Neff


POUZE 5 VÍTĚZŮ! Tropická soutěž s vůněmi Glade Exotic Tropical Blossoms
POUZE 5 VÍTĚZŮ! Tropická soutěž s vůněmi Glade Exotic Tropical Blossoms

Přeneste se do tropů s exotickou vůní květů Monoi, jasmínu a sladkého kokosu. Zapojte se do soutěže a možná právě vy vyhrajete balíček nové řady...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.