2.6.2024 | Svátek má Jarmil


Diskuse k článku

Dnes k volbám

Předvolební kolotoč skončil, začíná kolotoč volební. Ve dvě odpoledne se otevřou volební místnosti. Poslední velký duel se odehrál v TV Nova mezi Andrejem Babišem a Lubomírem Zaorálkem. Šlo tam o to, kdo víc lže a kdo má víc másla na hlavě. Poté si oba pánové potřásli rukama a smáli se do objektivu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
D. Stirský 20.10.2017 14:28

Nejsem si tak zcela jist,

zda čtenáři NP oplývají inteligencí. Ale nesuďme, abychom nebyli souzeni. Já si ovšem myslím, že v nabídce je dost kvalitních partají a lidí, pokud si uvědomíme, že zázraky se většinou nedějí a že nikdo není dokonalý. Ideální strana zkrátka a dobře neexistuje, on není ani ideální volič. Je škoda, že si mnozí neuvědomují, že nyní žijeme ve vcelku fungujícím, solidním státě a že to neumíme ocenit a politické to neumějí partaje prodat. Já viděl pár zemí jiných (Rusko, Egypt, Čínu, ...) a v tu chvíli si člověk často řekne: Zlaté Česko. A to jsme byl jen památkový turista, o kterého bylo dobře postaráno. Leč i obyčejná cesta přes ruský venkov byla poučná. V pondělí jdu na běžnou kontrolu ke své paní doktorce. Tato banální, ale pro mne nutná kontrola však ve velké části světa vůbec není běžná (dostupná) a pokud ano, docela asi dost se za ni zaplatí.

R. Sorge 20.10.2017 14:30

Re: Nejsem si tak zcela jist,

Pane Stirský, koho budete volit ?

D. Green 20.10.2017 14:37

Re: Nejsem si tak zcela jist,

Vy ovšem oplýváte inteligencí. Jdete na běžnou kontrolu ke své paní doktorce v raplhausu ? :))))

M. Prokop 20.10.2017 14:45

Re: Nejsem si tak zcela jist,

Třeba se tam, kde platí za běžnou kontrolu, zase nepořádají sbírky na těžce nemocné.

Aneb, pojištění je na velké věci a ne banality.

J. Ráž 20.10.2017 15:17

Re: Nejsem si tak zcela jist,

Preventivní prohlídky platí pojišťovny všude na světě, ale neplatí běžné stomatologické zákroky, předepsání Sanorinu při rýmě nebo "údržbu" prstu po zabodnuté třísce a za návštěvu lékaře doma se platí taky. A je to správně.

Ale taky se tam nikdo nebaví o tom, zda má mít doktor počítač nebo ne, jak z toho udělali problém privátní doktoři u nás.

Pojišťovna dá lékaři podmínky, za jakých s ním uzavře smlouvu a když v nich bude, že lékař bude používat jejich SW, tak s ním bude pracovat nebo bude muset zavřít ordinaci.

Je něco na našem systému špatně, když praktickému lékaři ve městě stačí ordinovat 15 hodin týdně, aby se dobře uživil a při tom stávkuje za vyšší odměny. S ministrem zdravotnictví nesouhlasím skoro v ničem, ale s tím, že soukromí lékaři mají dost peněz, souhlasím.

M. Prokop 20.10.2017 15:47

Re: Nejsem si tak zcela jist,

Ano, na našem systému je toho špatně dost. Třeba to, že do počítačů a receptů kecá stát a ne ta smlouva s pojišťovnou. Nebo že stát vnucuje postupy, které nejsou lepší než ty, které mají nahradit. O tom, co by mělo být předmětem pojistného a co cash píšu více.

No a to odměňování, to by taky mělo být věcí smlouvy pojišťovna/lékař. Kdo má peněz dost a kdo málo, to neurčuje ministr. Pokud jo, nelze se divit protestům.

J. Vobr 20.10.2017 14:17

PAN KLEPETKO KNOCK-OUToval SCHOŘÍKA

Ten už jen mumlá fráze !!!

:-)))

J. Anděl 20.10.2017 14:44

Re: PAN KLEPETKO KNOCK-OUToval SCHOŘÍKA

Vobře, děláte ramena vždycky, když vám někdo šlápne do Babiše.

Ale až bude premiérem, bude se do něj šlapat dál. A dál. V tomhle směru Líp nebude.

Začínám mu toho premiéra přát.

M. Prokop 20.10.2017 14:46

Re: PAN KLEPETKO KNOCK-OUToval SCHOŘÍKA

Je-li proč šlapat (jakože je), tak se šlape.

J. Anděl 20.10.2017 14:50

Re: PAN KLEPETKO KNOCK-OUToval SCHOŘÍKA

Však já mu ho taky začínám přát škodolibě :)

V. Klepetko 20.10.2017 14:51

Re: PAN KLEPETKO KNOCK-OUToval SCHOŘÍKA

... a Vestálka stále nikde :-))))) Člověk nemůže mít všechno...

J. Anděl 20.10.2017 14:51

Re: PAN KLEPETKO KNOCK-OUToval SCHOŘÍKA

Ale vyjasnilo se aspoň :-)

J. Schořík 20.10.2017 14:55

Re: PAN KLEPETKO KNOCK-OUToval SCHOŘÍKA

Jj. Asi poslední takový letošní den. Musím vzít děti ven.

V. Klepetko 20.10.2017 14:56

Re: PAN KLEPETKO KNOCK-OUToval SCHOŘÍKA

Alespoň něco :-))))) Mimochodem, to o svém podnikání jsem popsal pravdivé. Žádná fabulace. Ale nepochopil jsem jestli pan Schořík je opravdu pan Schořík, nebo co, jak by řekl Martin :-)

J. Schořík 20.10.2017 14:57

Re: PAN KLEPETKO KNOCK-OUToval SCHOŘÍKA

Dole máte reakci. Napsal jsem to nešikovně.

V. Klepetko 20.10.2017 15:25

Re: PAN KLEPETKO KNOCK-OUToval SCHOŘÍKA

V pohodě, omlouvám se že nereaguji, něco právě řeším, stavím se tu večer!

J. Anděl 20.10.2017 15:37

Re: PAN KLEPETKO KNOCK-OUToval SCHOŘÍKA

Třeba se někdy potkáme na Lišce či jinde a bude ještě jasněji :-).

Nečetl jsem, na základě čeho vaše výměna na téma osobního podnikání vznikla. Dnes třídím poštu, dělám podzimní úklid, roztřídil jsem pár tisíc mailů, tak vždycky jen pro rozptýlení odhlédnu :-)

J. Schořík 20.10.2017 15:44

Re: PAN KLEPETKO KNOCK-OUToval SCHOŘÍKA

No tak na počátku byl Babiš.

jednou jsem na Lišce inkognito byl, nevím jestli zopakuji. Je fakt, že co se týče Babiše, tak prostě ztrácím nadhled.. Už dlouho :)

J. Anděl 20.10.2017 15:46

Re: PAN KLEPETKO KNOCK-OUToval SCHOŘÍKA

Však to já taky u něj občas ztrácím nadhled, má talent mě vytočit i banalitami :-)

V. Klepetko 20.10.2017 15:44

Re: PAN KLEPETKO KNOCK-OUToval SCHOŘÍKA

Navrhuji vinný sklep někde na Moravě - tam se dá kouřit !:-)

S tou výměnou se to vyjasnilo - pan Schořík to nemyslel zle, a já jsem to pochopil.

J. Anděl 20.10.2017 15:48

Re: PAN KLEPETKO KNOCK-OUToval SCHOŘÍKA

:-)

To je ideální závěr denní diskuze, můžu pomalu vyrazit a hodit jim to tam.

Rozhodovat se budu, jak mám ve zvyku, do poslední vteřinky :-).

J. Schořík 20.10.2017 15:53

Re: PAN KLEPETKO KNOCK-OUToval SCHOŘÍKA

Já to blbě napsal.. Holt Babiš..

V žádném pravověrném vinném sklepě se nekouří. Jedině snad nějaká "past na Pražáky" :)

J. Franke 20.10.2017 16:02

Re: PAN KLEPETKO KNOCK-OUToval SCHOŘÍKA

No a teď jste Vobra nasštvali oba... Z toho se nesebere!!!

J. Vobr 20.10.2017 14:02

PEPE SCHOŘÍK JE JEŠTĚ NA ÚTVARU !!!

... ale vrátí se !!! To zase jo !!!

___________________________________________________

ASI JSEM MU TU ČEPICU NARVAL FEST A NEMŮŽOU MU JI SUNDAT !!!

:-)))

:-)))

H. Balzám 20.10.2017 14:55

Re: PEPE SCHOŘÍK JE JEŠTĚ NA ÚTVARU !!!

Hoň, pračuráku, hoň hoň!

J. Anděl 20.10.2017 15:53

Re: PEPE SCHOŘÍK JE JEŠTĚ NA ÚTVARU !!!

ježiš.... to je ale slovo :-))

V. Klepetko 20.10.2017 14:00

Pane Schoříku rád bych rozšířil Vaše obzory...

Jste sice zřejmě na slovo vzatým odborníkem na cizí podnikání, ale některé situace si prostě zřejmě nedokážete představit. Uvedu Vam příklad z vlastní praxe. V jedné ze svých firem jen držím akcie, nejsem ani ve správní radě, ani statutárním orgánem.

Ale i přesto - pokud byste mi chtěl tvrdit, že na chod této firmy nemám žádný vliv - asi bych Vám neuvěřil :-))))). Řada věcí se dá řešit a řeší smluvně. Statutár i předseda správní rady se mnou zásadní veci 1x týdně řeší, protože vědí že když s nimi nebudu spokojen - tak je odvolám.

Myslím že by se každý měl spíše zajímat o své vlastní podnikání, než bez znalosti věci strkat nos do toho cizího - a vynášet své soudy, zjevně politicky motivované. Není to fér! Soutěžit mají mezi sebou v politice maji politické programy - nikoliv pomluvy! Ve volební den je to velmi nechutné. Každý člověk by měl stát před tou urnou sám - a radit se jen se svým svědomím. Házet misto ve volební den špínu na ostatní - to má být nějaký příspěvek k rozvoji politické kultury? :-))

J. Vobr 20.10.2017 14:06

Re: Pane Schoříku rád bych rozšířil Vaše obzory...

Tak to je festovní čepica !!! Tu tak snadno nesundá !!!

______________________________________________________

Pane Klepetko, bravooo !!!

J. Franke 20.10.2017 14:08

Re: Pane Schoříku rád bych rozšířil Vaše obzory...

No, já jsem argumenty pana Schoříka četl v nezměněné podobě už před rokem a naprosto s ním souhlasím. Ale co člověk to jiný úhel pohledu.

A státní zástupce se na to dívá patrně stejně...

J. Vobr 20.10.2017 14:11

Re: Pane Schoříku rád bych rozšířil Vaše obzory...

Jen ten OLAF to furt bojkotuje !!!

:-)))

:-)))

To naserééé, cooo ???