1.6.2024 | Svátek má Laura


Diskuse k článku

Další hřebík do rakve

Další hřebík do rakve nejen této vlády Petra Nečase, ale každého eventuálního pokusu znovu se do vlády dostat – to je plán na změnu režimu oprav kanalizačních a vodovodních přípojek. Vodárenské a kanalizační firmy si nehorázným způsobem diktují ceny. Je to situace jako z kovbojky, kdy padouši v černých kloboucích terorizují přístup k vodě. Až na to, že místo ušlechtilého pistolníka v bílém klobouku, který by je postřílel, tu stojí ministr zemědělství Petr Bendl a ten jim jde na ruku.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Hajková 11.4.2013 8:42

Re: Aha, tak v PS pátrají,

Přesně!  A  když  sem  dám  odkaz  ,  který  mnohé  vysvětluje-  tak  panu  Lazárkovi  vadí,  že  tapetuji! 

S. Lazárek 11.4.2013 8:45

Re: Aha, tak v PS pátrají,

Mě to nevadí, já to jen nečtu, klidně si tapetujde dál, místa tu je dost.

V. Hajková 11.4.2013 8:49

Re: Aha, tak v PS pátrají,

Pak  ze  sebe  nedělejte  trubku  a  neptejte se  mě - kdo  to  navrhl! 

S. Lazárek 11.4.2013 8:51

Re: Aha, tak v PS pátrají,

Kdo to tedy navrhl?......:-))

P. Han 11.4.2013 9:02

Re: Aha, tak v PS pátrají,

Změny navrhlo ministerstvo na žádost úřadu ombudsmana, píše se tam. Já občas odkazy čtu a umím si k tomu dohledat další informace.

S. Lazárek 11.4.2013 9:05

Re: Aha, tak v PS pátrají,

Pokud to tedy navrhl Bendl na návrh ombudsmana, pak v tom tedy ODS nakonec opravdu má prsty hane.

M. Prokop 11.4.2013 9:13

Re: Aha, tak v PS pátrají,

Ombudsman je ODS?

Pátrají po tom, kdo a proč to do návrhu přidal.

S. Lazárek 11.4.2013 9:18

Re: Aha, tak v PS pátrají,

Podle odkazu paní Hajkové je to víceméně jasné. Ombudsman to navrhl a Bendl to tomto základě navrhl do novely zákona.

J. Ryba 11.4.2013 9:37

Re: Aha, tak v PS pátrají,

to je velmi úsměvné odklánění od strany "kterou nevolíte" :-)

Z. Švrček 11.4.2013 8:37

Astone, co je to za blábol?

1. MZe to vysvětlilo docela jasně (viz příspěvek s odkazem paní Hájkové) a já v tom nic zlého nevidím. Proč bych měl v ceně vodného platit průser na zahradě domku mého souseda? Já si musel přípojku nechat vykopat za své, po mojí zahrádce a považuji ji za svoji. Pokud se mi ji podaří prokopnout krompáčem, nebo mi proreziví, prokousne ji krtek, tak si to nechám opravit. To je vlastnický přístup, víte co to je? Novináři to zredukovali na pouhé : "Bendl zdražuje vodu". Zatracená ODS, viďte, Astone?

2. Vzpomeňme si všichni a vy novináři zvlášt - kdo prodával vodní hospodářství různým těm "Veoliím" atd.? Vláda snad? Ne, byla to mnohá obecní zastupitelstva v naději, že se zbaví nákladů a získají silného partnera pro investice do vodního hspodářství, zejména na čističky, které jim nařizuje EU modernizovat (což ovšem znamená v mnohých případech postavit znova). Nnešla zde náhodou právě EU na ruku právě těm silným "Veoliím", které to nařízení hned zužitkovaly a přišly obcím a městům hnedle nabídnout, že je z problémů vytáhnou? Obec, která se zachovala moudře, má vodu pořád svoji, najalo si technického správce a cenu vody musí zastupitelstva dál před občany obhajovat.

3. Kdybyste si ten problém aspoň nastudoval, než začnete štěkat...

P. Boublíková 11.4.2013 8:41

Re: Astone, co je to za blábol?

No jo, jenomže ne každý má přípojku na zahrádce. Někdo ji má pod tramvajovýma kolejema.

V. Hajková 11.4.2013 8:44

Re: Astone, co je to za blábol?

Já  z  toho též  nadšená  nejsem-  ale  tady  nejde  o  to,  kdo  má  kde  přípojku- ale  o  to,  kdo  se  zasadil  o  tento  zákon!   Vidím,  že  jste  si  muj  odkaz  též  nepřečetla! 

P. Boublíková 11.4.2013 8:48

Re: Astone, co je to za blábol?

Přečetla. ale kdo to spískal je mi srdečně jedno.

J. Ryba 11.4.2013 9:39

Re: Astone, co je to za blábol?

no a ten zákon navrhl Bendl

S. Lazárek 11.4.2013 8:44

Re: Astone, co je to za blábol?

Já jím mám pod silnicí dva metry dva metry hluboko. Až prdne, tak na ní dám ceduli zákaz vjezdu, zahradím jí, objednám bagr a zahájím opravu. Než tu vyjednám všechna povolení, vyteče z té trubky Kaspické moře. 

Možná bych mohl taky podobně zpravovat elektrické dráty nad naším polem......

F. Doušek 11.4.2013 8:47

Re: Astone, co je to za blábol?

vy to ještě neděláte?

Z. Švrček 11.4.2013 8:46

Re: Astone, co je to za blábol?

No jo, chudáci z Prahy. A co se mění, kromě ceny? Zas na to je podstatně víc partají, než jedna. Já za takovou opravu vypláznu padesát tisíc sám, barák o 25 bytech třeba 500 tisíc, nebo meloun, tak to mají pořád levnější... 

P. Boublíková 11.4.2013 8:50

Re: Astone, co je to za blábol?

Tak teda pod šalinovýma kolejema.

Jistě, je to všechno za hubičku.

P. Boublíková 11.4.2013 8:53

Re: Astone, co je to za blábol?

Kromě toho nevím, kde berete jistotu, že si při vzorné péči o svou přípojku stejně nebudete platit úniky vody u souseda. Anebo v potrubí, které patří vodárnám.

S. Lazárek 11.4.2013 8:57

Re: Astone, co je to za blábol?

Vypadá to, že při opravě trouby budete muset ještě ze zákona zajíšťovat lidem náhradní dopravu za Vámi zastavené šaliny.......:-)

F. Doušek 11.4.2013 8:46

Re: Astone, co je to za blábol?

K bodu 1.  Naznačil někde někdo, že při schválení této zákonné úpravy vodárenské společnosti vodné a stočné zlevní? A o kolik?

Z. Švrček 11.4.2013 8:48

Re: Astone, co je to za blábol?

No k tomu je třeba číst i bod 2. Ono to všechno tak nějak souvisí, že?

F. Doušek 11.4.2013 8:53

Re: Astone, co je to za blábol?

Zatímco já platím "frantíkům" přes 90.-Kč za kubík vodného a stočného, lidé v obcích, kde si trubky neprodali dejme tomu polovinu, stejně bude zákon platit i pro ně. Nebo myslíte, že budou dvě zákonné úpravy?

K. Drobková 11.4.2013 8:57

Re: Astone, co je to za blábol?

20,00 Kč. U nás. A ten přiblblej zákon platit nebude. Teď už to nikdo neschválí.

P. Boublíková 11.4.2013 9:02

Re: Astone, co je to za blábol?

Budiž chvála tomu, kdo příslušný paragraf řádně rozmazal.

K. Drobková 11.4.2013 9:04

Re: Astone, co je to za blábol?

Ano.

F. Doušek 11.4.2013 9:06

Re: Astone, co je to za blábol?

A to jim Zeman tak nadává..... Občas se hodí.

Z. Švrček 11.4.2013 9:47

Re: Astone, co je to za blábol?

Správně, platím 24,-/m3. Zákon samozřejmě bude platit i pro nás, ale pořád mám právo přijít na zasedání OZ a tam řvát, případně neřvat, podle toho, co si vyslechnu o tom, jak chce obec v záležitosti vodního hospodaření a ceny za ně postupovat. To už ti, co platí Frantíkům tak lehké nemají.

Víte, my máme jednu strašnou zkušenost - drtivé povodně v roce  1997 na horním toku Opavy, ty nám zamávaly s kdečím, nejen s vodovodem a kanalizací, obec se s tím dodnes vyrovnává (15 let!!!) a tak jsem vděčen za to, že si o věcech  stále rozhodujeme víceméně sami, i když je to mnohdy těžký opruz :-)).

J. Boleslav 11.4.2013 8:29

Astona dnes hrozně zajímají kanály

To, že nemá rád ODS a Klause, už víme dávno, o tom psát nemusí. O tom, že byl včera levičáky sprostě odvolán ředitel ÚSTR Herman, ani slovo. Včera v rádiu k tématu krátce hovořil M. Fendrych. Jasně řekl, že jde o politickou akci socanů, kteří se chtějí zalíbil komančům ve jménu jejich minulé i budoucí spolupráce. Fendrych ústav navštívil a dle něho funguje dobře a jeho zaměstnanci si na ředitele nestěžují. Včera jich naopak několik před ústavem demonstrovalo proti jeho odvolání. I způsob odvolání byl kouzelný, tento bod na pořadu jednání slavné rady vůbec nebyl. Zajímavý údaj také byl, že je dosud zdigitalizováno snad jen 10% stbáckých archivů a zbytek na digitalizaci teprve čeká. Pracují v něm i lidé z Langošova Ústavu paměti národa. Soudruhům jde zřejmě o to, aby se toho o jejich minulých sviňárnách dostalo na veřejnost co nejmíň.

S. Lazárek 11.4.2013 8:32

Re: Astona dnes hrozně zajímají kanály

Je to drzost a provokace, psát o tomto a nepsat o nečem jiném.

Co jsem si zvolili, to máme, se vším všudy. Klaus by řekl, že nikým nevolené NGO elity by se neměly montovat do parlamentní demokracie. Taky ho nemám rád, pane Boleslave......-)