22.10.2020 | Svátek má Sabina


Diskuse k článku

Další dějství

Policie předala případ Čapího hnízda státnímu zástupci. S výjimkou syna (známého z televizní reportáže) v případě lítá celá rodina s premiérem v čele. Policie trvá na tom, že se Babiš dopustil dotačního podvodu a zatáhl do toho celou rodinu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
E. Derat 18.4.2019 9:11

Re: Kupředu levá! ;-))

No, nevím co se zahnízdilo v hlavě Vám, ale jako soukromý podnikatel těch cca 30 dělám vždy vše proto, abych si něco mohl odepsat z daní. A tak to dělá většina podnikatelů i ve světě. Myslíte, že kdyby to nebylo výhodné, že by to Macron nabízel. Pro ty bohaté podnikatele je to stimulace, aby přispěli. Ne, zisk to v tomto případě nebude, ale ta jejich ztráta bude menší.

P. Hlosta 18.4.2019 9:28

Re: Kupředu levá! ;-))

Snížení ztráty to taky nebude, jen zisk se jim zmenší o dar. Je to odpis z danění v zisku. Tratit v zisku bude erár. Darující získá jiným způsobem, třeba v reklamě své firmy a to je určitě motivující.

P. Hlosta 18.4.2019 9:31

Re: Kupředu levá! ;-))

Odepisujete z darů pro charity? Dar na opravu Notre-Dam je charitou totiž a ne optimalizace daní.

E. Derat 18.4.2019 9:38

Re: Kupředu levá! ;-))

Přispívám pouze pražské ZOO, a to formou placených SMS na konkrétní zvířátko. Jistě, dar je charita, ale to že si to můžete odepsat z daní je stimul, o optimalizaci daní jsem nepsal, psal jsem, že každý si rád z daní odepisuje, tedy že je to výhodné.

V. Hájková 18.4.2019 9:00

Tak vážená SMEČKO

zde máte ty bojovníky proti KORUPCI - a že makali , jak sám jejich fízlácký šéf :-))))))))

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/deset-procent-z-kazde-zakazky-slo-na-uplatky-zalobce-popsal-jak-se-politici-z-ano-podileli-na-korupci-70552?dop-ab-variant=8&seq-no=1&source=hp

F. Šimek 18.4.2019 9:35

Re: Tak vážená SMEČKO

šífro 383- komunista zůstane komunistou v každej straně ! """Dneska-prej"" PIRÁTE! Soudružko-váš komunistickej slovník.....nemá chybu

:-)))

P. Zinga 18.4.2019 8:42

Takže ty stovky rodičů,

které v Porýní Westfálsku protestovaly proti rušení zvláštních škol, jsou bolševický dobytek.

Tvrdí to dobytek bruselský.

K. Janyška 18.4.2019 8:41

Myslím, že je nutné se podívat na zoubky prokurátorům

Zemanovi a Bradáčové. Čím dále, tím více se mi zdají hlavní brzdou případu Babiš.

Fiala z ODS je dlouholetým šéfem levičácké Panevropské unie na Moravě a podle toho jeho chování také vypadá. Z ODS udělal další TOPku. Smutné. A i když Klaus mladší je rapl a měl by jednat daleko klidněji, jeho názory jsou daleko rozumnější, než Fialovy.

A Jourová ? Ano, EU z této šedé myši skutečně udělala velikána. Na papíře... Dzp.

P. Schuster 18.4.2019 8:59

Re: Myslím, že je nutné se podívat na zoubky prokurátorům

Přesné a výstižné. Šedá myška Jourová a směrování ODS na čele s profesorem do zapomnění.

F. Navrátil 18.4.2019 9:03

Re: Myslím, že je nutné se podívat na zoubky prokurátorům

Panevropská unie, jejím předsedou zemské organizace na Moravě není levičáckou, ale elitářskou organizací. Jejím od počátku deklarovaným cílem podle zkladatele knížete Coudenhove-Calergi je pomocí řízené imigrace a mícháním národů změnit etnické složení Evropy a vytvořit homogenní pracovní masu, která bude ovládána vyvolenou elitou. Panevropská unie má blízko k tzv. vysídleneckým organizacím Vertriebenverband. Předsedou zemské organizace v Bavorsku je Fialův podporovatel Bernt Posselt.

J. Václavíková 18.4.2019 9:09

Re: Myslím, že je nutné se podívat na zoubky prokurátorům

Už to nepijte. Ani ředěný!

K. Janyška 18.4.2019 9:14

Re: Myslím, že je nutné se podívat na zoubky prokurátorům

A co ještě umíte vymyslet ? Jen takové dětinské kraviny a pokřiky ? Dzp.

F. Navrátil 18.4.2019 20:49

Re: Myslím, že je nutné se podívat na zoubky prokurátorům

Popřete tato fakta?

K. Janyška 18.4.2019 9:13

Re: Myslím, že je nutné se podívat na zoubky prokurátorům

Vždyť já to vím a navíc mi zcela postačuje, že jejím členem byl také Albert Eistein se svým pamfletem Proč socialismus ? Dzp.

M. Krčmář 18.4.2019 8:40

Davida Ratha taky obvinili,aj k soudu dostali,kolik mu zaplatíme na odškodném ještě nevíme,jak to dopadne s Burešem? Uvidíme.

ODS nám dokázala že jí nejde o posty , nýbrž o odbornost.

Paní Jourová je tak vlivná,že ani zákaz dvojí kvality se jí nepodařil prosadit.

Tak hezké Velikonoce.

M. Martinelli 18.4.2019 11:23

Re:

krásně jste to sesumíroval, nejvíc se mi libí, jak je jourová vlivná, že se dostala do první stovky nejvlivnějších a nedokázala prosadit ani zákaz dvojí kvality potravin v eu - nádherná reklama na tu prolhanou svoloč...

M. Valenta 18.4.2019 8:40

Aston opět perlí

Klause vyhodili z ODS, protože permanentně pracoval proti její současné politice, ať se nám líbí nebo ne, a dokonce volil i kandidáta konkurenční strany, pro méně chápavé, tedy proti své straně. A ve školském výboru byl V.K. ml. nahrazen, dle daných pravidel, co je na tom divného? Dokonce to V.K. ml. kvitoval - prý bude mít více času. A že by byl nenahraditelný? Jako vtip dobrý.

Jestli si státní zástupce nenadělá do gatí, tak budeme mít konečně regulérně trestně stíhaného premiéra. Hurá.

A paní Jourová? Ač anonistkou, podle mne velmi příjemné překvapení. So geht das.

M. Krčmář 18.4.2019 8:50

Můžete prosím uvést,čím vás paní Jourová tak mile překvapila? Do té komise byla odložena po neůspěšném angažmá na MMR.

P. Hlosta 18.4.2019 8:54

Re: Aston opět perlí

Určitě nenahraditelný není a radovat se můžete i z toho, že školství neprodělá žádnou zásadní změnu. Není k tomu žádný důvod totiž, protože ti, kteří důvody ke změnám přinášejí, tím rozbíjí strany v jejich jednotě a jsou proto odejiti. Na čas má tedy ODS pokoj od šťourala, co stále cosi měl, nad čím museli v ODS přemýšlet, protože šťoural klidně své námitky zveřejňoval a ani sezení v parlamentním klubu ho neuspokojovalo, ač ho tam uklidili, aby dal pokoj.

M. Valenta 18.4.2019 9:18

Re: Aston opět perlí

A ještě mě tedy prozraďte, co v téhle v ODS Klaus vlastně pohledával. Že by ji chtěl rozvrátit jako jeho otec socializmus?

P. Manda 18.4.2019 9:47

Re: Aston opět perlí

nic vám neprozradíme !

R. Meišner 18.4.2019 8:39

Čapí hnízdo

je naprosto neprůstřelné...i kdyby státní zástupce vyhověl policii, naprosto nic se nestane..zbyde z toho jen souboj právníků dohadujících se o významu slova "účelovost" , neboť nic jiného nikdo v rukávu nemá. Čapí hnízdo stojí a funguje, a nikde v účetnictví se nenajde jediná zpronevěřená koruna---vsadíme se? tož asi tak.

M. Krčmář 18.4.2019 8:45

No byl to podvod,za "účelovku" to prohlašuje Bureš, nicméně s vámi souhlasím že nebude odsouzen.

I. Schlägel 18.4.2019 8:46

Re: Čapí hnízdo

No jistě, protože dotace byla vrácena. Kdyby se nezačalo vyšetřovat (spíše v EU než v ČR), dotace by vrácena nebyla. A nikde v účetnictví by se přitom nenašla jediná zpronevěřená koruna. No není to báječné? Zkuste něco ukrást, když Vás obviní, tak to prostě vraťte a budete za vodou. Ještě si můžete požádat o odškodnění za nespravedlivé stíhání. Báječný svět právního státu na Burešův způsob.

M. Krčmář 18.4.2019 8:52

Však ty miliony,co nesl Rath v krabici od vína taky nikde nechybí.

I. Schlägel 18.4.2019 8:57

Re:

Asi se jedná o "škodu malého rozsahu". :-)))

F. Doušek 18.4.2019 9:02

Re:

A co škody velkého rozsahu - miliardové, z poloviny devadesátých let? Namátkou Charouz - tomu jen nevyšel podnikatelský záměr.

I. Schlägel 18.4.2019 9:23

Re:

Tyto škody a způsob jejich prošetřování pouze plynule navázaly na škody ještě většího rozsahu a jejich nevyšetřování, a sice v podobě znárodnění, zakládání JZD, měnové reformy atd. Škůdci i vyšetřovatelé tehdy i v devadesátkách spojují stejné psychologické profily a stejná "odbornost".

M. Krčmář 18.4.2019 9:26

Ani to ne,nikde nic nechybí, takže škoda nevznikla, tudíž není za co soudit,natož odsoudit. Jestli oni Ráth a Kotovi nemají nadpřirozené schopnosti ,to bych chtěl umět také,vyčarovat pár desítek milionů, které posléze nebudou nikde chybět. Ještě před pár lety Bureš v pohodě našel tu pár miliard,tu další , dnes už to nevím proč neumí,tak se zvednou daně. Dodnes nevím,jestli mu těch "50" stálo za to,s jeho schopnostmi je mohl v klidu někde "najít".

E. Derat 18.4.2019 8:59

Re: Čapí hnízdo

Krádež není podvod. Peníze byly vynaloženy na účel, ke kterému byly vyplaceny. Takže lze těžko hledat i nějákou zpronevěru. Žádná škoda tedy nevznikla. Podvod to byl pouze v tom, že by peníze mohl získat někdo jiný a vynaložit je na jiný účel. Jo, právní stát zde máme, paní Nagyová - Nečasová také doplatila daňě o které okradla stát z těch "darů", a je za vodou, tedy zatím to tak vypadá.