28.10.2020 | Den vzniku samostatného československého státu


Diskuse k článku

Další dějství

Policie předala případ Čapího hnízda státnímu zástupci. S výjimkou syna (známého z televizní reportáže) v případě lítá celá rodina s premiérem v čele. Policie trvá na tom, že se Babiš dopustil dotačního podvodu a zatáhl do toho celou rodinu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Fialová 18.4.2019 11:13

Re: K tématu "co pan profesor přesně řekl"

Jojo :) J. Zlatušku jsem znala v dávném mládí, už tehdy byl výborný matematik. Mám dojem, že po promoci hned začal pracovat na univerzitě. Jako vědec špičkový - ovšem k problémům "běžného" školství má toto dost daleko...

A. Čepek 18.4.2019 11:18

Re: K tématu "co pan profesor přesně řekl"

Ten "jeho" kampus svědčí o tom, že se vyzná i v reálném životě.

J. Fialová 18.4.2019 11:23

Re: K tématu "co pan profesor přesně řekl"

Ve financování...

munimedia.cz: Kampus... J. Zlatuška: "Po jednání s evropskou investiční bankou se zajistilo financování. Já tedy stál jen u financování a zajištění pozemků, za mě se vystavěla jen malá část kampusu a zbytek byl postaven až za následujícího rektora Fialy."

P. Boublíková 18.4.2019 11:31

Re: K tématu "co pan profesor přesně řekl"

Zlatuška je zbytečně skromný. Idea kampusu pochází sice už od jeho předchůdců, ale v život ji uvedl skutečně on, včetně zajištění těch nejzákladnějších věcí. Fiala přišel, když už bylo vše vyprojektované, zafinancované, rozběhnuté stavby... čili k něčemu, co se bez jeho zásluh automaticky dokončilo.

Nicméně práci obyčejných kantorů na sš a zš myslím hrozně podceňuje.

A. Čepek 18.4.2019 11:15

Re: K tématu "co pan profesor přesně řekl"

Viz JR, kterého zmiňuji výše.

M. Moravcová 18.4.2019 10:51

Re: K tématu "co pan profesor přesně řekl"

díky, mě se to nechtělo hledat

J. Matuška 18.4.2019 10:15

Kdo jsou Čeští elfové

Na svém Facebooku se popisují takto: Čeští elfové bojují v hybridní válce tam, kde se státu zatím bojovat příliš nechce.

Dnes jich jsou desítky a vzájemně se neznají. Komunikují v šifrovaných zprávách a pod služebními čísly. Jsou mezi nimi studenti, lékaři, učitelé, hasiči, podnikatelé, umělci, řemeslníci, vědci, policisté, vojáci. Spojuje je odpor k rozdělování společnosti prostřednictvím manipulací. Chtějí ji proto chránit.

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/cesti-elfove-pro-seznam-retezove-e-maily-plne-lzi-miri-na-seniory-odhaleni-trollove-zmlknou-70575?seq-no=8&dop-ab-variant=&source=clanky-home&autoplay=1

J. Matuška 18.4.2019 11:43

Re: Kdo jsou Čeští elfové

Úspěšní trollové před volbami

Lži, a manipulací podle analýzy elfů přibývá před volbami do evropského parlamentu. Ty se uskuteční o posledním květnovém víkendu. Aktivní jsou proto i trollové – falešné profily na Twitteru a Facebooku, které často zaplavují diskuse a agresivně napadají jejich účastníky. Některé z nich, jako třeba Ing. Vítězslava Vackáře, CSc., elfové odhalili. Takové účty pak utichnou.

Nedalo mi to a tak jsem se pokusil zjistit něco bližšího o trollu jménem Vítězslav Vackář. Nebylo to jednoduché. Každý, kdo bude mít zájem si může udělat názor sám.

J. Matuška 18.4.2019 11:45

Re: Kdo jsou Čeští elfové

ObcanskaVychova ‏ @ObcanskaVychova 3. 3. Jsem rád, že se pod některými mými příspěvky rozjede pěkná diskuze. Mám však doporučení: 1. nediskutujte s trolly, nevšímejte se jich 2. pokud jim chcete přece jen něco poslat, pošlete jim pěkný GIF, třeba s kočičkou. Jo a Zeman je lhář - dávno několikrát usvědčený.

Ing. Vítězslav Vackář, CSc. ‏ @vackarv Odpověď uživateli @ObcanskaVychova diskuzní neschopnost vydávaná za přednost? kam se poděla pluralita diskuzí, tolik vzývaná v listopadu 1989?

@ObcanskaVychova 5. 3. Diskutování je možné s člověkem, který chce diskutovat. Není možné diskutovat s internetovým trollem, který má zadání úplně jiné, než mohou být jeho vlastní názory. V roce 1989 asi nikdo nepředpokládal vznik trollovací továrny někde u Petrohradu, které o svobodnou diskuzi nejde.

Ing. Vítězslav Vackář, CSc. ‏ @vackarv Odpověď uživateli @ObcanskaVychova Jak víte, že mají "zadání"? A i kdyby, proč by to mělo apriori nějak snižovat validitu argumentace? Mně spíš připadá, že jako podle nějakého takového zadání tady fungujete vy, nezlobte se... 4:06 - 5. 3. 2019

J. Matuška 18.4.2019 12:01

Re: Kdo jsou Čeští elfové

Ing. Vítězslav Vackář, CSc. @vacrkav Demokracii přívlastků netřeba. Vláda věcí tvých se k tobě navrátí, lide český. Letectví a kosmonautika je největším výdobytkem pokroku 20. století.

Poslal jsem panu inženýrovi tweet, kde jsem ho informoval o mé ́partyzánské ́ akci. Jsem zvědavý, jestli se mi ozve. Bunga bunga!

M. Krátký 18.4.2019 10:14

Na současnou - tristní pzici ODS

se hodí parafrázovat Karla Kryla - "Současná ODS je předkožkou dělnické třídy - vždycky, když jde do tuhého tak se stáhne !!!""

J. Franke 18.4.2019 10:08

Dobré ráno z prosluněné Svobodné Republiky Králický Sněžník

Babiš na hrad Mírov... To je totiž pro tohoto zlodějského soudruha agenta mnohem lepší místo, než Hrad pražský.

Klaus ml. byl správně zbaven místa ve výboru, které patří ODS. Kdyby měl kouska cti v těle, odešel by sám. Co k Jourové? Inu ANO!

R. Brzák 18.4.2019 10:16

Re: Dobré ráno z prosluněné Svobodné Republiky Králický Sněžník

souhlas se vším

jen rozvedu - Klaus mladší byl zbaven toho místa správně právě proto, že to místo podle dohod patří ODS, která ho vyloučila ze svých řad. V tomto případě Klaus nebyl poslušen stranických předpisů - a pokud by byl správným straníkem, měl by stranickou čest. Tu ale zjevně neměl - to neznamená, že nemá jinou čest v těle... například se může cítit být svými voliči zvolen pro svou erudici v otázkách vzdělávání a tudíž povinen své voliče v těchto otázkách zastupovat co nejúčiněji... Jenže, jak správně prožíváte, náš systém je založen na stranickosti, nikoliv na vůli voličů.

J. Vaníček 18.4.2019 10:02

TEĎ JDE O TO ABY STÁTNÍ ZÁSTUPCE....

dospěl ke stejnému názoru jako policie a dal Babiše k soudu. Proč JDE O TO? Komu jde o to? A v tom to je. Jak má teď státní zástupce nestranně rozhodovat, KDYŽ JDE O TO? A když to rozhodne a pošle ho k soudu, tak se bude těžko říkat, ýže to byl komplot. Děsivé. Kde je právo? Copak, když je někdo obviněn, jde vždy o to aby ho státní zástupci poslali k soudu? Ne o to to nejde. Jde o to v případě Babiše. To je spravedlnost (politická). Co se do kdo plete, proč to někdo vynáší z policie? No, protože o to jde přece.

J. Franke 18.4.2019 10:10

Re: TEĎ JDE O TO ABY STÁTNÍ ZÁSTUPCE....

No TOTO???

J. Novotny 18.4.2019 10:12

Re: TEĎ JDE O TO ABY STÁTNÍ ZÁSTUPCE....

Tak ono je to o tom, že ten státní zástupce si to bude muset u soudu obhájit, ne ten policista.

J. Kozák 18.4.2019 10:28

Re: TEĎ JDE O TO ABY STÁTNÍ ZÁSTUPCE....

A i kdyby, Hradní ambulanc s bolševickou špínou to jistí .. :-)))

F. Šimek 18.4.2019 9:46

Jindro-byl sem na POTLACHU-nezpočetně !

Nikdá sem neviděl, žeby se tam někdo vožral. Navíc jakým-si liguéérem, jako v tom filmu s Buriánem...daili mi nedaili medajliii !

https://www.youtube.com/watch?v=FO1e6aOonZs

J. Havelka 18.4.2019 9:58

Re: Jindro-byl sem na POTLACHU-nezpočetně !

No, pár jsem jich sjezdil, po "Vlajce" vždycky pivečko teklo proudem, ale je fakt, že na šrot nebyl nikdo.

F. Šimek 18.4.2019 10:05

Re: Jindro-byl sem na POTLACHU-nezpočetně !

ty voe-to přeci nejni jako na techno párty.....UF ! Kams jezdil ?

J. Havelka 18.4.2019 10:21

Re: Jindro-byl sem na POTLACHU-nezpočetně !

Brdy, ústecko, plzeńsko, jih, všude pivko, o vzpomínkových večerech nemluvě, tedy, mimo lakomejch pražáků...

F. Šimek 18.4.2019 10:29

Re: Jindro-byl sem na POTLACHU-nezpočetně !

já jen JČ-Dívčák-Rančák- Pořešín ! Jako voják sem byl- u lakomejch pražáků v Ratejně-jestli to tam ještě bejvá nevím .

J. Havelka 18.4.2019 10:56

Re: Jindro-byl sem na POTLACHU-nezpočetně !

Loni se scházela dobrá parta U Pilaře v Majdaléně, ale byl tam nějaký odchod, tak uvidíme..

P. Zinga 18.4.2019 9:39

Pro pana Šejnu: Konspirace

Před pár dny mi pan Šejna v souvislosti se štrajkujícími mladými blbci přiřkl zvláštní schopnost nalézat všude konspiraci. Takže, pane Šejno a ostatní, zde pár fakt:https://www.plant-for-the-planet.org/de/mitmachen/climate-strike

Příspěvky na podporu Fridays for Future jdou na konto Plant-for-the Planet Foundation, jejíž šéfem je Frithof Finkbeiner. Tento pán je zároveň předsedou Global Marshal Plan Foondation, Global Contract Foundation a předsedou dozorčí rady Desertec Foundation. A protože-jak známo- vedou všechny cesty do Říma- je pan Finkbeiner vicepresidentem německé sekce Římského klubu.

Bude ještě někdo tvrdit, že dětské demonstrace jsou spontánní?!

V. Kotas 18.4.2019 9:55

Re: Pro pana Šejnu: Konspirace

Jistě se najdou i tací, ale jistě je nás dost, kteří tomu nevěří.

P. Zinga 18.4.2019 9:59

Re: Pro pana Šejnu: Konspirace

Co jsou tyto nadace zač, můžete zjistit zde

https://en.wikipedia.org/wiki/Plant-for-the-Planet

https://www.linkedin.com/company/global-marshall-plan-foundation

https://en.wikipedia.org/wiki/Desertec

https://de.wikipedia.org/wiki/Stiftung_Weltvertrag (cíl Global Governance System)Žádný z představitelů těchto nadací při boji o záchranu Zeměkoule neschudnul.

J. Novotny 18.4.2019 10:17

Re: Pro pana Šejnu: Konspirace

Desertec by mohl fungovat, pokud by ovšem země EU měly v Africe stále své kolonie.

P. Zinga 18.4.2019 12:00

Re: Pro pana Šejnu: Konspirace

Tady jde o to, že iniciátor dětských protestů je na výsledku zainteresován. Hmotně.

M. Moravcová 18.4.2019 9:28

Tak Klaus není předsedou

školského výboru. Na zadek si nesedne. Ovšem Fiala ze sebe udělal opět vola, když řekla, že Zahradníková je asi do Klause zamilovaná. Podle této logiky bude asi Fiala zamilovaný do Babiše (vykšeftování křesla za EET) a do kdejaké kreatury v parlamentu, se kterou hlasuje.

Čapí hnízdo podle mě bylo financováno podvodem, mělo by se to soudit, únik informací do médií je taky podvod a trestný čin, který by se měl vyšetřit.

J. Václavíková 18.4.2019 9:46

Re: Tak Klaus není předsedou

Až na to, že to Fiala neřekl. Dohledejte si citaci a nedělejte ze sebe pořád trubku.