19.5.2024 | Svátek má Ivo


Diskuse k článku

Co se to děje

Zatímco máme zamotanou hlavu dalším setem koronavirových omezení, prezident Miloš Zeman odpálil další petardu. Připoutal pozornost na chystané plenární zasedání Ústavního soudu. To má projednat žádost 21 senátorů z roku 2017 (jádro STAN s podporou lidovců, TOP 09 a některých nezávislých) zrušit volební systém do sněmovny.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Šindler 2.2.2021 16:01

Fajt, nemusíš zde neustále vyzrazovat vlastní sexuální dysfunkci -:)))))))))

I. Fajt 2.2.2021 16:06

Za to, že tobě to už vůbec nestříká já vážně nemohu....:-)

ale asi tě rajcuje ta senátorská holá hlava,

R. Šindler 2.2.2021 16:09

Už ses zase pocal jako Ovar vid ? -:)))))))

I. Fajt 2.2.2021 16:16

Kdepak, sexuálního extrementa Šindlera odtud už dávno odvedli, prej se teď potlouká na senátorskej záchodcích....

R. Šindler 2.2.2021 16:54

Co je to sexuální extrement Exkremente ? -:)))))))))))))

J. Vobr 2.2.2021 15:59

SENÁTORA FISCHERA NÁM CELÝ SVĚT ZÁVIDÍ !!!

A Rusáci z něj mají lufta ;-O;-O;-O;-D;-D;-D

P. Jirkovský 2.2.2021 16:18

U smluv nejsou protistrany, to by měl vzdělanec a filosof vašeho formátu vědět.

J. Havelka 2.2.2021 15:49

Nedávno jsem v Otázkách Václava Moravce řekl, že je čas vypovědět smlouvu o přátelství s Ruskem. Protože nebyla příležitost o tom mluvit podrobněji, uvádím k tomu několik poznámek:

Rusko smlouvu dlouhodobě neplní. Je potřeba ji vypovědět, abychom mohli začít znovu vyjednávat. Samozřejmě může být řeč i o nové smlouvě, která zohlední naše aktuální potřeby a nastaví nové podmínky. Z celkem 27 článků smlouvy zůstávají dnes funkční jen poslední dva – opakovaná žádost o konzultace na nejvyšší úrovni (Rusko na žádost české strany už půl roku nereaguje) a právě vypovězení.

Smlouvu o přátelství a spolupráci podepsali v roce 1993 prezidenti Václav Havel a Boris Jelcin. Vyslovil s ní souhlas Parlament – a právě proto je i dnes odpovědností Parlamentu, aby vyhodnotil, zda a jak je smlouva naplňována. K vypovězení smlouvy může dojít jen jednou za pět let. Projednání v Parlamentu bude trvat dlouho, proto je na místě začít se tím zabývat. Ministr zahraničí navrhuje dále čekat, ale s tím nemohu souhlasit.

J. Havelka 2.2.2021 15:49

Vypovědět nefunkční smlouvu není totéž jako vypovědět přátelství. Vždy budu prosazovat vzájemně výhodné vztahy, které dnes s Ruskou federací bohužel nemáme. Na vině je určitě i podlézavá politika prezidenta republiky. U Ruska stejně jako u Číny platí, že pokud nemáme sebevědomí, druhá strana s námi podle toho jedná. V diplomacii je někdy nutné praštit do stolu, aby si k němu protistrana přisedla. Akt vypovězení nefunkční smlouvy tak naopak ukáže náš silný zájem o dialog.

Nechci spekulovat o tom, proč nás Ruská federace soustavně ignoruje. Faktem ale je, že v naší zemi vyvíjí silné výzvědné aktivity a podle veřejných zpráv BIS se snaží získat vliv v mnoha oblastech, z nichž můžeme zmínit českou energetiku. Takže pozvat do tendru na Dukovany právě dnešní Rusko, které s námi odmítá vést dialog, je navýsost neopatrné. Zjistili bychom to pozdě, protože v klíčové oblasti energetiky bychom se stali přímo závislí na ruské vůli. A to jako ústavní činitel České republiky nemohu nikdy dopustit

Pavel Fischer, senátor

P. Brich 2.2.2021 18:08

Praštit pěstí do stolu a zalézt pod něj. A nejlépe se ještě přikrýt židlí;-D

"Zjistili bychom to pozdě, protože v klíčové oblasti energetiky bychom se stali přímo závislí na ruské vůli." A ruským plynem od německých překupníků se staneme přímo nezávislí na ruské vůli!! Wehrmacht nás ochrání!!

J. Matuška 2.2.2021 15:47

Ad 15:34 Mariane, už jste to nastudoval, abyste v geopolitice nebyl za "blba"?

George Friedman, STRATFOR: Hlavným cieľom USA bolo a bude nedopustenie spojenia Nemecka a Ruska 18.3.2015

https://www.youtube.com/watch?v=8tD71d6wcwY

M. Ilsner 2.2.2021 15:56

O geopolitice jsem se dnes nezmínil ani slovem. Jen jsem naznačil Kalinovi (další troll?), že náš volební zákon je v nepořádku a chytřejším dojde, že stačí jedna malá úprava a bude to v óltajtu.

Pusťte si ČRo Plus, abyste byl v obraze, Jaroslave, čas od 13:10

https://www.mujrozhlas.cz/zive/plus

!!

J. Matuška 2.2.2021 16:12

S JUDr. Hlouškem lze souhlasit: 20 let se současným zákonem žijeme. Vládu míváme sestavenou rozhodně dříve, než třeba v Belgii. O Izraeli ani nemluvím. Chystají se na čtvrté předčasné volby...

I. Fajt 2.2.2021 15:44

Pod článkem s panem Bartošem jsem si přečetl zajímavý názor.

"Starší lidé už nemají nárok do ničeho mluvit, jsou už ztracená generace".......

Čekají nás jistě skvělé časy.....

M. Varadinková 2.2.2021 15:48

Volit dnes Piráty je jako volit v roce 1946 komunisty.

I. Fajt 2.2.2021 15:50

To nedokáži posoudit, ale ty pracovní tábory snad už nezažijeme.....

R. Šindler 2.2.2021 15:54

Vy jste dnes evidentně požila.

Připomínáme mi Hamáčka. Tedy ne toho od Švandrlika, ale našeho ministra vnitra. Ten asi taky chlastal, když tento týden varoval před vládním spojením s ANO.

J. Anděl 2.2.2021 16:00

Pod úvodníkem pana Neffa jsem si přečetl zajímavých názorů.....

:-)

Furt tady říkám, že já jim (mladejm) do toho hodlám kecat, dokud se trefím do klávesnice.

Ale jsou tu mezi námi tací, co by to už sami nejradši vzdali, prej - nemluvme jim už do toho, je to jejich svět, my jsme si už užili dost....

Nechápu :-)

I. Fajt 2.2.2021 16:08

Svoboda se právě dělí u slůvek chtít a moci.......

J. Anděl 3.2.2021 9:18

To ano.

J. Polesny 2.2.2021 15:43

Stále jsem se nedozvěděl kolik% Rusů už je očkováno?

R. Sorge 2.2.2021 15:49

A proč se ptáte tady ?

Vy jste hlava, Polesný ...

R. Šindler 2.2.2021 15:55

Já myslím ze se zde ptá dobre. Někdo z ambasády FSB by mu to mohl říct.

R. Sorge 2.2.2021 15:57

Vy budete stejný trouba jako Polesný ...

R. Šindler 2.2.2021 15:58

Nálepkování vždycky komousum a fasounkum šlo.

R. Sorge 2.2.2021 16:01

Jaké nálepkování ? Jste prostě trouba.

R. Šindler 2.2.2021 16:05

Mate dobrou přezdívkou -:)))))))))))

Zřejmě vás ti mongoloidni posuci fascinují víc než je zdrávo.

J. Polesny 2.2.2021 16:05

Má pravdu...

R. Sorge 2.2.2021 16:09

Tak si ještě pofňukejte, že jste nic nedozvěděl ...

J. Polesny 2.2.2021 16:16

Já nejsem Sorge...