18.5.2024 | Svátek má Nataša


Diskuse k článku

Česko jako země českého národa

Profesor Aleš Gerloch kandiduje do senátu a se svými záměry seznamuje veřejnost. Pokud se stane senátorem, chce se zasazovat o změny Ústavy. Například v tom smyslu, že by v ní mělo Česko být definované jako země českého národa.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
S. Lazárek 9.8.2018 17:48

Re: Nejsem Čech, nikdy jsem nebyl Čech

Podle pasu určitě, zatím to tu Tomio na autentický Čechy a jiné podrasy nerozdělil.

M. Mařák 9.8.2018 17:53

Re: Nejsem Čech, nikdy jsem nebyl Čech

Ani podle pasu. V tom mém biometrickém je uvedeno pouze občanství: Česká republika. S tím nemám problém, jako Moravan jsem občanem ČR.

S. Lazárek 9.8.2018 17:59

Re: Nejsem Čech, nikdy jsem nebyl Čech

Tak si dejte bacha, aby Vám tu biometrii v pasu nějací autentičtí Češi nepřepsali na podrasu Moravan, to byste mohl mít problém.

J. Kombercová 9.8.2018 17:47

Re: Nejsem Čech, nikdy jsem nebyl Čech

Pan Mařák je Kelt, ten má mozkovnu dvakrát větší než vy.

S. Lazárek 9.8.2018 17:52

Re: Nejsem Čech, nikdy jsem nebyl Čech

To byl zřejmě poslední přeživší Kelt s hydrocefalem....:-)

Eugenika je mnohem komplexnější věda paní Kombercová, délka nosu, tvar uší, vzdálenost očí, jejich barva a tak, proto jsem dnes ráno psal o potřebě dát do ústavy i ČSN standardizovaného Čecha, aby prostě nebylo pochyb o tom, kdo je a kdo není hoden.

M. Varadinková 9.8.2018 18:04

Re: Nejsem Čech, nikdy jsem nebyl Čech

Pan Mařák je magor, který se stydí, že je Čech, tak říká, že je Moravan, protože ve Francii nikdo pořádně neví, co to je.

M. Mařák 9.8.2018 18:09

Re: Nejsem Čech, nikdy jsem nebyl Čech

Ve Francii říkám, že jsem občanem ČR, jen Turci v práci si ze mne dělají srandu, že jsem z té Čechie. Není se za co stydět, komoušská totalita skončila a má země udělala obrovský krok dopředu. Koho by kdysi napadlo, že třeba Škoda bude oficiálním sponzorem Tour de France.

J. Fialová 9.8.2018 17:31

Re: Nejsem Čech, nikdy jsem nebyl Čech

Vy jste se ve Francii za těch 30 nebo kolik let tam žijete ještě nezaintergoval? Pane jo, tak jak to pak můžou chtít od čerstvě příchozích :))

M. Mařák 9.8.2018 17:44

Re: Nejsem Čech, nikdy jsem nebyl Čech

Jsem ženatý s Alsasankou, máme dvě děti, pracuji, platím daně, byl jsem za třicet let jen měsíc a půl na podpoře a zhruba tři týdny na nemocenské. Z toho jeden týden bylo neplacené volno na hlídání nemocného děcka, protože žena si již vybrala celou placenou nemocenskou určenou k těmto účelům. Nepožádal jsem dodnes o francouzské občanství, neboť nevím, proč bych to měl dělat.

Stačí?

M. Varadinková 9.8.2018 17:52

Re: Nejsem Čech, nikdy jsem nebyl Čech

Zřejmě podvědomě tušíte (a nahlas nepřiznáte), že to tam nakonec nedopadne dobře, tak si necháváte otevřená zadní vrátka.

S. Netzer 9.8.2018 18:01

Re: Nejsem Čech, nikdy jsem nebyl Čech

Svatá prostoto.

M. Mařák 9.8.2018 18:04

Re: Nejsem Čech, nikdy jsem nebyl Čech

Již třicet let tuším, že je to můj konec? Mám mít dvojí občanství jako všechna ta podle Vás otevřená zadní vrátka Kurasem, Dientsbierem a podobně počínaje, Tomským, Švejnarem a podobně konče?

Vy jste dnes pojedla vtipnou kaši.

M. Varadinková 9.8.2018 18:08

Re: Nejsem Čech, nikdy jsem nebyl Čech

Ne Váš osobní konec (pokud se tedy nepřipletete k nějakému teroristickému útoku), ale konec evropské civilizace ve Francii.

M. Mařák 9.8.2018 18:12

Re: Nejsem Čech, nikdy jsem nebyl Čech

Aha.

Pomóc!

:-)

J. Fialová 9.8.2018 17:54

Re: Nejsem Čech, nikdy jsem nebyl Čech

Enem pro pořádek :) Připadá mi normální, že když si člověk zvolí jinou zemi za svůj domov, tak v ní požádá i o občanství. Když tolik let sdílíte radosti i starosti každodenního života s Francouzi, čekala bych že budete chtít i volit s Francouzi. Protože jak je a bude ve Francii se Vás bezprostředně týká, Vás i Vašich dětí.

S. Lazárek 9.8.2018 18:01

Re: Nejsem Čech, nikdy jsem nebyl Čech

Není vůbec důležité, co připadá na jiných lidech normální Vám paní Jarko, důležitější je, co přijde normální jim, ne?

Poradit ale umíte, to zase jo....

J. Fialová 9.8.2018 18:10

Re: Nejsem Čech, nikdy jsem nebyl Čech

Není důležité, to máte recht, pane Lazárku.

Ono ale není důležité ani Vaše oblíbené téma "autentický Čech - délka nosu, tvar uší, vzdálenost očí, jejich barva a tak".

Dle mého skromného mínění je teď Čech i sympatická paní učitelka angličtiny, černá jak bota, či pacienty docela oblíbený lékař, barvy stejné. Protože si už před lety zvolili ČR za svůj domov a bylo jim vyhověno, jsou s námi v jednom pytli.

S. Lazárek 9.8.2018 18:18

Re: Nejsem Čech, nikdy jsem nebyl Čech

O to míň chápu, proč má někdo tak velkou potřebu hrabat se kvůli tomu dokonce v ústavě.

M. Varadinková 9.8.2018 18:23

Re: Nejsem Čech, nikdy jsem nebyl Čech

Protože ne všichni, kdo přicházejí (nebo budou přicházet), chtějí být Čechy.

S. Lazárek 9.8.2018 18:29

Re: Nejsem Čech, nikdy jsem nebyl Čech

Když sem přijde Ukrajinec, kdy se stane Čechem? Když dostane český pas a občanství nebo když mu někdo přeprogramuje DNA z ukrajenské na tu českou?

Kdo je tu legálně ať je třeba z Marsu a kdo nelegálně, ať táhne domů, an to nepotřebuju měnit ústavu, na to mi stačí jedno kulatý razítko.

S. Netzer 9.8.2018 18:05

Re: Nejsem Čech, nikdy jsem nebyl Čech

Pro nás v EU je naprosto lhostejné jaký pas členské země EU máme. Moji pařížští kamarádi, původem Češi, později Němci, také zůstávají německými občany ač už léta žijí ve Francii.

M. Mařák 9.8.2018 18:14

Re: Nejsem Čech, nikdy jsem nebyl Čech

Něco podobného Kurasovcům a jinému IVK nevysvětlíte...

M. Mařák 9.8.2018 18:06

Re: Nejsem Čech, nikdy jsem nebyl Čech

Vám to připadá normální, mně připadá normální můj postoj.

P. Vandas 9.8.2018 17:08

Tady orel, tady orel. Jak mne slyšíte.?

Čekám na trajekt z Amelandu a tak vás tímto zdravím. Z nádherné větrného kouta EU. Asi se na trajektu pobleji neb jsem jen ubohý vnitrozemské. Tož takhle si tady vědu.:-):-):-)

H. Omar 9.8.2018 17:10

Re: Tady orel, tady orel. Jak mne slyšíte.?

Tak sem pošlete trochu větru a chládek by se taky hodil ;))))

P. Bolec 9.8.2018 17:22

Re: Tady orel, tady orel. Jak mne slyšíte.?

Tak jsem se kouknul na ty tvoje studniční moudra a tvé rozhořčení. Doporučuju ti, zabetonuj si dno studny a tím zamezíš vniknutí vody, která je ve vlastnictví státu. Pak se se studnou vyfotografuj a oprávněně braň svůj majetek. "Panebože, do čehos tu dušu dal !"

H. Omar 9.8.2018 17:27

Re: Tady orel, tady orel. Jak mne slyšíte.?

Copak jste nepochopil milý bolševiku, že už tu nemáte žádnou šanci? :)))

P. Bolec 9.8.2018 17:26

Re: Tady orel, tady orel. Jak mne slyšíte.?

Ty vyluzuješ větry bohatě na NP, tak si nestěžuj ! :-))))

F. Šimek 9.8.2018 17:18

Re: Tady orel, tady orel. Jak mne slyšíte.?

nic ve zlém. Je vidět, žes na vojně nebyl radista. Zabůdols - jak mne slyšíte na příjem....:-)

P. Vandas 9.8.2018 17:24

Re: Tady orel, tady orel. Jak mne slyšíte.?

Nezabudol,Františku,ale spojení na moři je tak mizerné, ze by ho nenavázal,ani por.Tronik.:-):-):-)