22.10.2020 | Svátek má Sabina


Diskuse k článku

Česko jako země českého národa

Profesor Aleš Gerloch kandiduje do senátu a se svými záměry seznamuje veřejnost. Pokud se stane senátorem, chce se zasazovat o změny Ústavy. Například v tom smyslu, že by v ní mělo Česko být definované jako země českého národa.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
S. Netzer 9.8.2018 18:59

Re: Žiji v EU, tedy v Alsasku, jsem občanem ČR

Samozřejmě.

Studená fronta už je tu a prší. Sláva.

M. Mařák 9.8.2018 19:00

Re: Žiji v EU, tedy v Alsasku, jsem občanem ČR

Tady od odpoledne, ochladilo se. Ale v neděli a v pondělí by se podle windy mělo zase oteplit. Doufám, že to bude poslední křeč.

S. Netzer 9.8.2018 19:04

Re: Žiji v EU, tedy v Alsasku, jsem občanem ČR

Už toho bylo dost. Tady už jsou žluté stromy jak na podzim.

M. Mařák 9.8.2018 19:12

Re: Žiji v EU, tedy v Alsasku, jsem občanem ČR

Tady také,no. Ale konečně jsem našel strom, který na naší terase přežije jak saharu, tak ničivé útoky hmyzu nejrůznějšího. Doposud veškerá zeleň a kytky nakonec padly. Byli jsme z toho se ženou zoufalí.

Je to Foglarovo vontské gingo. Předloni jsem na podzim pod stromem nasbíral zhruba dvacet plodů s jádrem a čtyři se na terase v květináči uchytily a vyrostly z nich stromky, které přežijí vše, zdá se. Mají to prostě od dob dinosaurů v genech.

Tak jsem od manželky dostal za úkol, abych jich ještě pár vypěstoval a zaplníme jimi terasu.

R. John 9.8.2018 19:28

Co to je, to "Vontské gingo " ?

... dle názvu to vypadá slibně..

M. Mařák 9.8.2018 19:32

Re: Co to je, to "Vontské gingo " ?

Jinan dvoulaločný, Ginkgo bioba, neříkejte, že jste nečetl Rychlé šípy.

R. John 9.8.2018 20:02

Zběžně jsem to četl...

..po tátovi jsem to měl komplet, ale nějak mě to nebralo.. vyšmelil jsem to s kamarádem za koženou mičudu, pravou koženou kopačku se šněrováním...

S. Netzer 9.8.2018 19:43

Re: Žiji v EU, tedy v Alsasku, jsem občanem ČR

Gingka vysázelo u nás hromadně město, a i ty hynou suchem. Vy je zalíváte, předpokládám.

Mohla bych Vám nějaká semínka posbírat, jestli chcete.

M. Mařák 9.8.2018 19:59

Re: Žiji v EU, tedy v Alsasku, jsem občanem ČR

Tady jich je kousek ve vedlejší čtvrti hromada a dokonce i několik samiččích s plody, které na podzim hnijí a smrdí na zemi v trávě, takže to zvládnu, dík za nabídku.

Jasně, že je zalívám, ale tak nějak normálně, nepřeháním to. Hlavní věc je ta, že jsou na ně hmyzáci, kteří nám doposud vše úspěšně zlikvidovali, prostě krátcí, zdá se.

S. Netzer 9.8.2018 20:05

Re: Žiji v EU, tedy v Alsasku, jsem občanem ČR

Zrovna jsem zjistila, že to není tak jednoduché, jak jsem si to představovala. http://www.ginkgo.biloba.online.fr/

Nemám zdání, jak se liší samička gingka od samce. :-))))

M. Mařák 9.8.2018 20:14

Re: Žiji v EU, tedy v Alsasku, jsem občanem ČR

Pod těmi "ženskými" stromy najdete na podzim plody s jádrem, které spadnou na zem. Tady jsou těch "mužských" hromady ale ty správné s jádry jen dva.

S. Netzer 9.8.2018 20:17

Re: Žiji v EU, tedy v Alsasku, jsem občanem ČR

No vida, tak jsem se zase poučila!

A pak že jsou internetové diskuse mrhání časem.

M. Mařák 9.8.2018 20:27

Re: Žiji v EU, tedy v Alsasku, jsem občanem ČR

Také jsem to nevěděl, dokud jsem se s tím osobně nesetkal a neinformoval jsem se pak o tom...

Jinak usušený list ginkga jsem měl jako bývalý skaut i za komančů.

S. Netzer 9.8.2018 20:33

Re: Žiji v EU, tedy v Alsasku, jsem občanem ČR

Kdysi dávno dostal manžel taky onen sáček se semínky, o kterém je řeč v tom odkazu, a já jsem je sice zasadila, ale vůbec nic se nestalo. Asi byla od samečka.

R. John 9.8.2018 19:09

Zdravím....

...tak jsem dostal echo, nebyl jsem tu, že prej jste vodhalená , coby skupina třiceti a půl bruselských agentů.. no tě pic.. ten vodhalovač je asi hlava... jenom mám strach, aby se nevodhaloval v parku... když je v tom vodhalování .. Já si myslím, že mu nějakej pakistánec, nebi ind, řekl v Británii,když se o ně otíral, ať táhne domů, že voni jsou tam doma... asi mu z toho jde šiška kolem.. ale senátor by to byl vynikající... si myslím... já mu to hodím... ovšem jen v předsíni do krabice vod bot... jako duševní podporu , my nevolíme, škoda...takovej myslitel a vodhalovač... :-))

S. Netzer 9.8.2018 19:14

Re: Zdravím....

Nazdar pane Johne. :-))) Vaše echo Kurasův článek hrozně pobouřil.

Já jsem si o tom pazgřivci Kurasovi nikdy nedělala iluze a proto to beru s humorem.

R. John 9.8.2018 19:18

Tak...

... na výsměch jsou hákliví.. stejně jako bolševik... tehdá se muselo přesně balancovat, aby člověk nešel za mříže, ale aby to ti pazdráti pochopili... to je nejvíc tentononc...

S. Netzer 9.8.2018 19:46

Re: Tak...

Co si o té osobě myslím, nemůžu napsat.

To můžu sdělit jen mezi čtyřma očima. :-))))

M. Mařák 9.8.2018 20:02

Mezi čtyřiceti dvěma přece,

nebo co.

Čtyřicet očí Netzer Soroš neziskovky a dvě oči pana Johna.

:-)

S. Netzer 9.8.2018 20:07

Re: Mezi čtyřiceti dvěma přece,

:-))))

M. Mařák 9.8.2018 18:59

Re: Žiji v EU, tedy v Alsasku, jsem občanem ČR

Navíc již nemusím mít žádné další papíry než pas ČR, prostě pohoda.

M. Varadinková 9.8.2018 18:31

Tak ještě jednou

Určitě jde jen o občanský princip. Úzce pojatou etnicitu do toho vnášejí pouze sluníčkáři (havlisté, pravdoláskaři), aby měli klacek na ty, kdo nesouhlasí s jejich bezbřehým multikulturalismem, a mohli jim nadávat do nácků a extrémistů. Například nikomu z těch, kdo volí Okamuru, přece nevadí, že je to poloviční Japonec. Přesto je jim neustále podsouváno jakési náckovství a extrémismus.

Co vadí, není samotná cizí etnicita jako taková, ale neochota se přizpůsobit našemu způsobu života, naší kultuře, našim společenským zvyklostem a normám, zkrátka neochota stát se Čechem se vším všudy, stát se součástí českého politického národa a považovat naši zemi za svoji vlast. A to takovou, jaká je, jakou ji vytvořili a uhájili naši předkové, tedy zemi s křesťanskou kulturou, zvyky a morálními normami.

Není zde natrvalo vítán pouze ten, kdo se nám přizpůsobit odmítá (nebo nedokáže), kdo má potřebu zavádět sem naprosto cizorodé a zcela nekompatibilní zvyky a normy (jako právo šaria apod.).

S. Netzer 9.8.2018 18:37

Re: Tak ještě jednou

Naprosto cizorodé a zcela nekompatibilní zvyky a normy jako naříklad košer porážky?

R. Tesařík 9.8.2018 19:00

Re: Tak ještě jednou

Vy si vyberete takový pěkný příklad.. A dál?

M. Varadinková 9.8.2018 19:01

Re: Tak ještě jednou

Vzhledem k tomu, že Židé zde žijí po staletí, tak košer porážky se zde musely konat od nepaměti. Problém by ale nastal, kdyby je začali vnucovat většinové společnosti jako povinnost. Což si myslím, že rozhodně nehrozí. řekla bych, že to dnešní Židé s košer stravou mají podobně, jako křesťané s půstem. To jest dodržují to jen ti ortodoxní, většina "vlažných" na to dlabe.

R. Brzák 9.8.2018 19:04

Re: Tak ještě jednou

souhlas

S. Lazárek 9.8.2018 18:40

Re: Tak ještě jednou

Vy byste opravdu každého cizince přeprogramovala NA Čecha? A jak proboha? Já vidím rozdíl v tom, když mě někdo, kdo přišel do mé země odkudsi nutí, abych ustupoval jeho způsobu života či zvykům, které si od tam odkudsi přivedl, ale pokud tu cizinci mají své komunity, komu to může vadit? V Chicagu bylo mraky Čechů, jeden jejich starosta byl Čech, dodnes se tam po něm jmenuje ulice, je tam silná česká komunita, která se schází v českých hospodách na českém pivu a svíčkové a chce snad po nich nějakej místní bloud, aby se snad stali Američanem se vším všudy? Dobrý sociální inženýrství, jen co je pravda.

M. Varadinková 9.8.2018 18:52

Re: Tak ještě jednou

Já ne. On sám se musí přeprogramovat, aby byl kompatibilní. To neznamená, že se musí vzdát všech svých zvyků. Ale nemůže vyžadovat, aby se společnost přizpůsobila jemu. To on se musí přizpůsobit tak, aby nedocházelo ke konfliktům.

Váš příklad je zavádějící. Ani tady nikomu nevadí, když si například Pákistánec otevře restauraci s tamními specialitami. Češi v Americe snad někdy žili v uzavřených komunitách, odlišným způsobem od jiných Američanů, vytvářeli no go zóny a pod? Prostě pletete si hrušky s jablky.

Předpokladem úspěšné asimilace je to, že cizinců nesmí přicházet velké množství najednou, protože pak žijí jen ve svých uzavřených komunitách a nemají důvod se přizpůsobovat nám, učit se jazyk, přebírat zvyklosti atd. Prostě si vytvoří uvnitř naší země jakousi svoji původní zemi a to nemůže vést k ničemu dobrému.

R. Brzák 9.8.2018 18:53

Re: Tak ještě jednou

Chcete snad tvrdit, že krajaní z Chicaga nejsou Američani se vším všudy? A američtí Irčani se svým svátkem sv.Patrika ? Jejich srdce patří Americe - tak jako moje patří MOJÍ zemi - a pajk teprve uvažuju, jestli jsem víc Moravský Slovák, nebo Čechoslovák (ta MOJE země je totiž tak nějak rozložená kolem mně všude, kam dosáhnu - a bydlím-li kousek od U.Hradiště...)

Komunity cizinců ovšem vadí v každé zemi - jestliže s totiž jedná o komunity cizinců řekněme například Turků, žijících sice v Německu, ale jejich srdce zůstává u Bosporu. Přestávají vadit, když jsou to již jen krajané (třebas turečtí), ale Američané.

Proč píšu o Americe? Protože tam probíhal proces asimilace - oproti Evropě, ve které se snažíme o integraci...

S. Lazárek 9.8.2018 19:07

Re: Tak ještě jednou

To jistě nejsou, protože je tam každý pozná hned podle přízvuku a ten jim se vším všudy zůstane až do smrti. Pokud platí daně a dodržují zákony, jsou tam vítaní a pokud dostanou americký pas, stanou se z nich Američané s českými kořeny. Co to je to "se vším všudy", to já opravdu nevím.

O asimilačním procesu v Americe jsem byl kdysi poučen v indiánském muzeu v kanadském Whistleru, nic hezkého ke koukání ani k poslouchání, na druhou stranu to netrvalo tak dlouho, to máte pravdu.