13.5.2024 | Svátek má Servác


Diskuse k článku

Boje na každém kroku

Na polích kolem naší Zvole už kombajny sklízejí obilí. Noviny si toho nevšímají, proč taky, je to normální součást pracovního procesu. Za minulého režimu se tomu říkalo boj o zrno a televize vysílala hrdinský seriálový epos o plechové kavalerii. Doba se změnila, duch přetrvává či spíš se oživuje. Všimněte si, jak se dnes s kde čím bojuje.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Kolman 1.8.2017 13:20

Ježišmarjá, ať vás někoho nenapadne

poslat mi hodnotný dar, nebo mi seberou sociální dávky. Jak té mamině vedle. Někteří tak rádi rozdáváte, pokračujte v tom s nejvyšší opatrností!

R. Tesařík 1.8.2017 13:24

Re: Ježišmarjá, ať vás někoho nenapadne

Tak proč to té mamině posíláte.?

J. Matuška 1.8.2017 13:10

Na všech stranách jsou lidé, kteří vítají "studenou válku"

Včera jsem jsem s velkým zpožděním zhlédnul z CD BÍLÉ PEKLO - 14208 km na pokraji smrti. Pravdivý příběh podle světového bestselleru Josefa Martina Bauera.

Prezident Putin se setkal s následky 2. světové války /narodil se v Leningradu/. J.F. Kennedy bojoval v Pacifiku během druhé světové války, málem přišel o život, když se jeho loď potopila.

Co viděl Hayek jako to nejpodstatnější? MÍR, SVOBODU, PRÁVO/SPRAVEDLNOST.

J. Vobr 1.8.2017 13:15

ZEO nechoď na přímé slunce,už blbneš !!!

:-)))

:-)))

K. Berka 1.8.2017 13:16

Re: Na všech stranách jsou lidé, kteří vítají "studenou válku"

A což teprve jestřáb McCain, jak rád vzpomíná na několikaleté vězení ve Vietnamu a v duchu děkuje soudruhům, že ho nenechali prorůst bambusem přes konečník.

M. Vondráček 1.8.2017 14:07

Re: Na všech stranách jsou lidé, kteří vítají "studenou válku"

Studená válka v tomhle vedru, není to pitomost ??

J. Vobr 1.8.2017 13:08

Já si to tady užívám !!!

Mám nohy v lavóře a všechno chápu !!!

:-)))

J. Matuška 1.8.2017 13:13

Re: Já si to tady užívám !!!

Vobře, dneska je takový hic, že nedojdu ani na Maltézské náměstí, kde bych se posadil na Havlovu lavičku /tedy židle/ a vyhlížel někoho, kdo by si přisedl a vedli bychom řeči...

J. Vobr 1.8.2017 13:17

Re: Já si to tady užívám !!!

:-)))

L. Kolman 1.8.2017 13:16

Re: Já si to tady užívám !!!

Vobr, ty mi hlavně neser, nebo ti ubalím takovou sankci, že se tři dny nepostavíš na nohy! Jsem se naučil sankcionovat a embargovat, kdo dnes toto neumí, je mrtvej Homolka.

J. Vobr 1.8.2017 13:19

Re: Já si to tady užívám !!!

Ale já to chápu !!! A mám to hůlkovým písmem !!!

:-)))

J. Vobr 1.8.2017 12:42

DOUFÁM,ŽE DROBEK NEZAMKNUL DROBKOVOU V AUTĚ !!!

... to by byl případ pro Columba !!!

__________________________________________

:-)))

F. Šimek 1.8.2017 12:53

Re: DOUFÁM,ŽE DROBEK NEZAMKNUL DROBKOVOU V AUTĚ !!!

fUrt nevím, jestli korejci už konečně odpálili tu pumu. Pak bych se zajímal, jestli Drobek a Drobek už postavili tu kukaň,kde se společně s Hajkovou schovám.....!!!

H. Balzám 1.8.2017 12:55

Re: DOUFÁM,ŽE DROBEK NEZAMKNUL DROBKOVOU V AUTĚ !!!

Puma už je zpátky v kleci, psali ráno na Novinkách...

J. Vobr 1.8.2017 13:06

Re: DOUFÁM,ŽE DROBEK NEZAMKNUL DROBKOVOU V AUTĚ !!!

A jelikož ta puma je ze Zvole a Aston o tom zarytě mlčí, soudím ,že má pumu !!!

TAK !!! HA !!!

H. Balzám 1.8.2017 12:57

Re: DOUFÁM,ŽE DROBEK NEZAMKNUL DROBKOVOU V AUTĚ !!!

V tomhle vedru by už Drobková v autě začínala vonět a měla křupavou kůrčičku! To by byl spíš případ pro Pohlreicha!! :-):-):-)

P. Portwyn 1.8.2017 12:38

No, tak jsem čekal

něco o počínajícím doublespeaku a cenzuře... a ono je to o tom, že by někdo radši žil za ostnatým drátem, že Babiš není demokrat a že mu to ti hloupí komunističtí Češi žerou.

Je mi líto, ale ta úvaha je mimo mísu. Globalizaci a dobu postfaktickou nevymyslel ani Babiš, ani Zeman, ani komunisti, ani "důchodci v teplákovkách", třídní to nepřítel našich sluníček.

Babiše můžete kritizovat klidně veřejně, pane autore. Možná ještě dostanete nějakou cenu; za kritiku Zemana dostanete cenu skoro určitě. Je ale hodně věcí, které kritizovat nesmíte, a názorů, které nesmíte vyslovit. A tohle "nesmíte" a "musíte" sem zavedli lidé, kteří by Babišovi, Zemanovi a dalším s radostí navlékli oprátku. Na ně žádné "demokratické páky" nejsou a nebudou, protože kdo je demokrat a kdo ne, rozhodují oni.

P. Portwyn 1.8.2017 12:40

PROSÍM SMAZAT

Pardon, omylem jsem zadal příspěvek z jiné diskuze.

PROSÍM O SMAZÁNÍ PŘÍSPĚVKU.

J. Pospíšil 1.8.2017 18:58

Re: PROSÍM SMAZAT

Budeme ten příspěvek brát jako univerzální.

P. Portwyn 2.8.2017 7:05

Re: PROSÍM SMAZAT

:-D

P. Vandas 1.8.2017 11:59

Teď mne napadla ještě jedna nevyužitá možnost.

Představme si situaci. Technoaparatury spustily, Na stáncí teče z desítek píp pivo proudem a dav mladých se svíjí v rytmu techna. V okruhu kilometru a více se shromažďují davy rozhořčených staro i mladousedlíků , před sebou žene do zteče řadu nebohých policajtů v brnění. A nic. Jenom vedro a tepající srdce techna. Ptám se proč nevstoupili ti místní dotčení do té jámy lvové a nedali si také pívo a nepokochali se křivkami mladých dívek? Kdy se jim poštěstí mít za humny zábavu s muzikou a zadarmo.?

"Protože jsou dřevěný a dřevěný!" :-):-):-)

H. Balzám 1.8.2017 12:08

Re: Teď mne napadla ještě jedna nevyužitá možnost.

A že ty holky vobčas jsou nádherný! :-)

P. Vandas 1.8.2017 12:09

Re: Teď mne napadla ještě jedna nevyužitá možnost.

O tom žádná. :-):-):-)

M. Moravcová 1.8.2017 12:22

Re: Teď mne napadla ještě jedna nevyužitá možnost.

a jak by se asi mohli zúčastnit loterie EET, ha?

P. Boublíková 1.8.2017 12:27

Re: Teď mne napadla ještě jedna nevyužitá možnost.

Výborný nápad. Aspoň by majitel věděl, kdo mu tam bude uklízet :-)

J. Růžička 1.8.2017 11:54

Boje na každém kroku

Také jsem včera bojoval s manželkou, když chtěla se mnou na pivko. Ale vybojoval své svrchované právo jít bez ní. Ona ta letitá fráze o poloviční zábavě a dvojnásobné útratě má trvalou platnost.

I. Břízová 1.8.2017 12:11

Re: Boje na každém kroku

A poslal jste manželce domů aspoň jednu skleničku piva, nebo jste ji nechal žíznit?!:-))

J. Nový 1.8.2017 14:08

Re: Boje na každém kroku

Poslal jí domů souseda. Aby se nenudila....

H. Balzám 1.8.2017 11:15

Jak míchat koše s baňama

Astone, to jste mne dnes zklamal, srovnáním ozonové díry a GW. To jsou totiž dvě tak odlišné situace, že můžou sloužit jako příklad, co je a co není dobrý boj. Ozonová díra, tedy oslabení ozonosféry, byla objektivní skutečnost, bylo beze všech pochyb prokázáno, že štěpení ozónu mají na svědomí freony, tedy uhlovodíky, které v té době lidé rvali do všeho. Používaly se nejen jako chladivo v ledničkách, což bych až tak jako problém neviděl, ale zejména ve všech sprejích, od kosmetiky po barvy. Po tomto zjištění došlo k celosvětové vlně nahrazování freonů a, světe div se, ozonová díra nad Austrálií se zacelila a ozonosféra na celé planetě vykazuje přírůstky. Zatímco globální oteplení je neprokazatelné jak ve své podstatě, tak zejména v příčinách a ve výhradním zavinění člověkem. Přesto bylo toto výborně uchopeno různými vychcánky, kteří ovlivnili ekokomouše po celém světě a tak dnes do boje proti něčemu, co možná ani neexistuje, tečou miliardy, které potom záhadně končí v rukách několika jedinců.

A. Trick 1.8.2017 11:26

Je prokazatelné,

že za GO neexistuje a pokud ano, že za GO nemůže lidská činnost?