3.12.2023 | Svátek má Svatoslav


Diskuse k článku

Bizár proti bizáru

Komika se násobí, když Babiš vyzývá odboráře, aby se řetězově ukecávali, až z toho bude velkolepá demonstrace v Praze na Letné. Asi taková, jakou tam měl Milion chvilek proti Babišovi. Babiš tedy řečnil a za zády měl šéfku komunistů Konečnou a nad hlavami demonstrantů vlály rudé prapory.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Harvánek 31.3.2023 10:15

Když media po dobu delší než 30 let papouškují po politicích, že mladí lidé musí vystudovat (nejlépe hned několik) vysokou školu, procestovat svět, udělat kariéru a teprve potom zakládat rodinu, nedivme se, že celý důchodový systém je na hromádce. Ono stačilo si vzít poučení z dnešních důchodců (kam už také dost dlouho patřím), kteří také dokázali vystudovat či se vyučit některému užitečnému (dnes několikanásobně potřebnějšímu) řemeslu, založili rodinu a teprve potom dělali kariéru (uznávám, že s tím poznáváním světa to bylo hodně těžké) a ještě si přitom mnozí dokázali pořídit vlastní bydlení. A s tou výchovou dětí (už našich vnuků) jsme také dokázali vypomoci. Takže důvody proč nebude na důchody, jsou naprosto zřejmé.

J. Lukavsky 31.3.2023 8:34

"Babiš tedy řečnil a za zády měl šéfku komunistů Konečnou a nad hlavami demonstrantů vlály rudé prapory" Co je divného na tom, že bývalý komunista a současný komunista se k sobě vinou jako břečťan? J.L. end

P. Weisskopf 31.3.2023 11:35

Víte co je divné?Že vám nevadí že na hradě sedí bývalý agent Pávek,bývalý předseda ZO KSČ ,oddaný komunista po otci a manželka vystudovaná politická pracovnice taktéž bývalá členka KSČ.A ten Pávek taky řečnil a řečnil a za zády měl ty bijce komunistů co se k němu vinuli a co hlásali že s komunisty se nemluví.Díval jste se kdo se radoval v oknech na hradě?Taky jste se radoval,že Sto Hoven ukradlo standartu aby ji pak vrátili do rukou bývalého studovaného komunistického agenta.Máte to hocijako zmatené nebo věříte na převtělení ?

J. Lukavsky 1.4.2023 7:27

Moji první dva ředitelé byli komunisti. Dělali co mohli a klidně bych s nimi šel na pivo. No a s některými nekomunisty bych na pivo nešel ani Kdyby mi ho zaplatili. Záleží spíš na člověku, na tom, co udělal ten či onen z toho co udělat mohl. No a ke komunistům šla řada lidí co tomu nevěřili, ale chtěli šéfovat nebo jezdit do zahraničí..... pokud za nimi nezůstávaly mrtvoly či zničené životy tak se to dá omluvit. No a co se současného prezidenta týče tak jsem ho volil, jak menší zlo. Jistěže bych raději někoho jiného, naprosto čistého... proč jste nekandidoval? J.L. end

P. Weisskopf 1.4.2023 8:55

No jestli je pro vás omluvitelný studovaný agent a politická pracovnice co mnoho let cpali do hlav podřízených vojáků politická školení,co studovali tuto vědu jak vyzvídat proti cizím zemím pak věřím že jste z podobného těsta jako oni.Taky nechápu proč jte nestál na straně těch hodných komunistů v roce 1989. A když tak brojíte za ty dobré tak za vojáky nezůstávalo nic špatného jen se učili jak válčit a proč teda vám vadí Babiš.On vám taky nic nevzal a na rozdíl od vojáků za ním nezůstali mrtvoly a zničené životy.Máte to holt hodně pokřiveným zrcadlem.

J. Lukavsky 2.4.2023 7:18

No ten studovaný agent zastával dosti vysokou funkci v NATO a dostal i vysoké francouzké vyznamenání za záchranu jejich vojáků, určitě ne z protekce. S těmi komunisty to není tak jednoduché jak si namlouváte, řekl bych, že jste narozen po r. 1989... Jeden můj kamarád říkal "dobrému komunistovi utrhni nohu a špatného s ní umlať"... nicméně jeho táta byl nějaký čas komunista. Já znám několik velmi neslušných nekomunistů a nemusím mít na to pokřivené zrcadlo. Teď se to kecá, ale tenkrát to nebylo tak jednoduché a řada současných hrdinů mávala praporky na Prvního Máje. Takže posuzuji lidi a ne jejich stranickou minulost. I když v Pionýru jsem nebyl, vy ano? J.L. end

P. Weisskopf 2.4.2023 8:27

Podívejte plukovník Abell či Minařík a další řada agentů pracovali po celém tehdejším světě.Vy patříte do toho spolku co by nakonec vysvětlil i Horákovou.Pro cvičeného agenta nelze předpokládat že by se více než 20ti letém drillu komunistů nejen v armádě ale i v rodině přerodil v nového Havla.Vám heslo s komunisty se nemluví z roku 89 nic neříká a jako správný čech přijmete cokoliv.To že jste nebyl v pionýru vás neomlouvá třeba jste byl v SSM ale to nic nemění na faktu že jeden vám vadí a druhého adorujete.Musím taky konstatovat že na rozdíl od vás pamatuji zelené mozky v jejich nejlepší kondici a to v mém myšlení hraje prim.Prostě převlékač kabátů na hrad nepatří a divím se že stejným metrem co měříte Pávka taky neměříte Babiše.A co tak říkáte na Čurdu a další převlékače kabátů.Takový Husák dokonce třikrát.To jsou ti dle vás dobří?

J. Lukavsky 2.4.2023 8:58

No když jste takový zásadový a rozhořčený komunistobijec... tak co jste učinil proti nim v době svého mládí? Něco konkrétního a veřejného, za co se šlo sedět? Kolik let jste si odseděl? No heslo s komunisty se nemluví asi neplatilo pro V.Havla, opíral se dosti dlouho o Čalfu. Já jsem nabízené členství v KSČ odmítl i když to byl výtah nahoru. Víc nic. Lidi obvykle nebývají jen vždy a pořád dobří nebo špatní, obvykle mají řadu odstínů a občas se mění, někdo a někdy k lepšímu ale i naopak. Takže spíš záleží na člověku. Pavla jsem volil i proto, že to byla lepší varianta, nikdo absolutně čistý nebyl, protože jste nekandidoval. J.L. end

P. Weisskopf 2.4.2023 12:15

je škoda ztrácet čas.Doufám,že vás vaše víra uzdraví.Jste jeden z lidí co si dokáží omluvit kde co. Blahopřeji.

J. Lukavsky 2.4.2023 14:13

"Jste jeden z lidí co si dokáží omluvit kde co". Ano, dokonce i vaši "zásadovost" omlouvám byť nepodloženou vlastními skutky... takže bojujte dále! Dneska už si to můžete dovolit snadno. J.L. end

K. Křivan 31.3.2023 7:53

Aston: "Miliardář Andrej Babiš přilepený k odborářské demonstraci, to je skutečně pohled pro bohy." Rv

No, furt lepší, než pohled na flanďáky (KDU-ČSL) přilepené na Piráty.

L. Novák 31.3.2023 2:04

Putin na Ukrajině spoléhá na osvědčenou zásadu KGB

Pravidlo, kterým se ruské tajné služby řídily i na Ukrajině: K úspěšné kontrole okupovaného území stačí, když kolaboruje pouhých osm procent obyvatel. Píše se to ve zprávě expertů britského institutu RUSI.

Už celkem krátce po začátku invaze na Ukrajinu se začaly objevovat zprávy, že ruské bezpečnostní složky přecenily schopnosti svých agentů, kteří měli narušit obranyschopnost napadené země a pomoci svrhnout vládu prezidenta Volodymyra Zelenského v prvních dnech agrese.

Také vývoj války na Ukrajině, ze které se stal vleklý konflikt, může svádět k závěru, že Rusové na Ukrajině zpravodajsky selhali.

Ve skutečnosti však bilance nevychází pro Moskvu až tak špatně. Podle unikátní analýzy, kterou tento týden zveřejnila trojice expertů z britského Královského institutu společných služeb pro obranné a bezpečnostní studie (RUSI), si Rusko v „nekonvenčních“ operacích vedlo lépe než na klasických bojištích. ...

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahranicni-rusko-ma-na-ukrajine-stale-mnozstvi-agentu-pracuji-lepe-nez-vojaci-228673

L. Novák 30.3.2023 23:50

Slovo je jako samopal. Kdo podporuje násilí a vraždící Rusy, patří za mříže

Měli bychom vědět, že věty mohou fungovat jako zbraň. Debatovat s někým, kdo vyzývá k násilí, kdo podporuje ruskou genocidu na Ukrajině, nemá smysl. Jen to pomáhá v šíření odporného.

Kde leží hranice? Dnes začíná na demonstracích, které podporují Rusy v jejich genocidním tažení proti Ukrajině. Je to stejné, jako by ti lidé podporovali Hitlera. O to horší, že zkušenost s nacismem už máme za sebou. Stejně jako zkušenost s komunismem, ze které jsme se taky příliš nepoučili. Hranice, od níž dialog ztratil smysl, začíná u podpory násilí, u výzev ničit a zabíjet.

Krajský soud v Plzni v pondělí poslal Tomáše Čermáka z Holýšova na pět a půl roku do vězení za podporu a propagaci terorismu. Zatím nepravomocně. Hrozilo mu až patnáct let, dopadl ještě celkem dobře. Čermák loni v únoru na Facebooku vysílal video, v němž vyzýval k aktivnímu odporu vůči přijetí novely pandemického zákona, k převzetí moci a k vymanění Česka z Evropské unie a Severoatlantické aliance. ...

https://nazory.aktualne.cz/komentare/slovo-jako-samopal-teror/r~04a59b0acd4911eda25a0cc47ab5f122/

Z. Linda 31.3.2023 7:16

Perfektně vyjádřené a napsané! Konečně správná osvěta a vysvětlující komentář.

A. Renjascu 30.3.2023 23:30

Uniklé e-maily od Hillary Clintonové odhalily, že cílem NATO bylo zničit Libyi, aby se zabránilo Kaddáfímu sjednotit Afriku a vypustit africký zlatý dinár.

Když Kaddáfí řekl: "Toto je náš kontinent, naše banky, naše měna. Snažíme se o nezávislost." Tohle byla poslední kapka.

Bývalý tiskový tajemník Muammara Kaddáfího MusIbrahima Ibrahim.

https://t.me/uk100a/34856

R. Tesařík 30.3.2023 23:35

Zabránit sjednocení afriky. Clintonová je jelito, ale sjednocení afriky... děláte si kozy. jaký sjednocení. to jsou strašný bajky.

H. Kotaz 30.3.2023 23:36

Na každym šprochu, pravdy trochu.

R. Tesařík 30.3.2023 23:42

Jak se ty kmeny asi sjednotěj? Mydlej se mezi sebou a budou se mydlit.

A. Renjascu 30.3.2023 23:47

V Libyii se nikdo nemydlil a životní úroveň tam, byla zdaleka nejvyšší v celé Africe. Gramotnost cca 90%, bezplatné zdravotnictví i léky, příspěvek ve výši 50% na auto pro rodiny, bydlení za hubičku, PHM za cca 2 kč... to vše se zničilo a lidé z toho současného bordelu vytvořeného Francií a USA zdrhají hned jak můžou...

R. Tesařík 30.3.2023 23:58

Ale to je nesmysl. Máte pravdu, že frjantíci se do to ho vesrali ale mydlit se začali Libyjci. Ale sjednocení Afriky?

A. Renjascu 31.3.2023 0:00

zkuste odkaz níže... a samozřejmě můžete hledat v dobovém tisku, já to už ted v noci hledat nebudu.

R. Tesařík 31.3.2023 0:03

Odkaz neodkaz, někdo to začal....To je furt dokola.

J. Václavíková 31.3.2023 0:06

Ten to má v palici vymyto víc jak Balda.

A. Renjascu 31.3.2023 0:16

Začali to přeci frantici, kteří poté co Kafafí nadále odmítl odebírat francouzské zbraně a ještě byl tak drzý, že po Francii začal požadovat platny za odebranou ropu náhle zjistili, že je Kafafí terorista a rozpoutali konflikt s Libyii (k tomu klidně ještě požádejte Mařáka ať vám poskytne z francouzského tisku co tehdá požadovali francouzští intelektuálové), ale po pár dnech jim došel dech a Szarkozy šel žebrat k Obamovi ať mu vytrhne trn z paty... To bylo celé to velké tajemství revoluce v Libyi.

H. Kotaz 31.3.2023 0:22

R^ tak jest

A. Renjascu 31.3.2023 4:40

Jinak nechápu proč by to měl být nesmysl. Když existuje americká unie i evropská unie, tak proč by se pár afrických zemí nemohlo domluvit na vzniků africké unie

H. Kotaz 30.3.2023 23:59

ano tak to bylo

H. Kotaz 30.3.2023 23:56

Africká unie a zlatý africký dinár, ten nejvíce děsil Západ.

Celou Afriku by zřejmě nesjednotil, archivy se otevírají tak po 50letech, ale ne všechny.

R. Tesařík 31.3.2023 0:01

Vždyť jsou to skazky.

H. Kotaz 31.3.2023 0:17

Ale no tak, Richarde.