18.5.2024 | Svátek má Nataša


Diskuse k článku

Assange v klepetech

Zakladatel WikiLeaks Julian Assange přišel po sedmi letech o asyl na ekvadorském velvyslanectví v Londýně a ocitl se v klepetech. Labouristé vedení levičáckým antisemitou Corbynem hned zahájili akce proti jeho vydání do USA.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
I. Širůček 14.4.2019 12:43

Re: Co já tady i jinde od nevzdělaných hloupých lidí slíznu,

Protože "rudá je barva revoluce"!

K. Janyška 14.4.2019 11:00

Vaše mysl je složena z pravidel spontánního řádu lidského

světa stejně jako moje. Plně mu tedy podléháme... Dzp.

J. Havelka 14.4.2019 11:06

Re: Vaše mysl je složena z pravidel spontánního řádu lidského

Jsi ducha mdlého Kadle, Boží člověk...

K. Janyška 14.4.2019 11:15

Re: Vaše mysl je složena z pravidel spontánního řádu lidského

Boží ? To je pro mne strašné, pokud to je pravda, rudočerný. Ale 50 na 50 to možné je... Dzp.

P. Jirkovský 14.4.2019 11:22

Re: Vaše mysl je složena z pravidel spontánního řádu lidského

Už tahle úvaha je totální blbost, mejde přece mít napůl jistotu, že existuje něco jako SŘLI a napůl Boží vůle. Buď je jedno nebo druhý, a to platí i pro úvahu. Jinak je chromá.

K. Janyška 14.4.2019 11:39

Re: Vaše mysl je složena z pravidel spontánního řádu lidského

SŘLI je nezpochnitelný. Boha nikdo nikdy neviděl je vědecky nepopsatelný. Zatím. Proto ho skutečná nestranná věda nebere do úvahy. Ani nemůže. Ona iracionalismus odmítá... Dzp.

P. Jirkovský 14.4.2019 10:56

Pro Kotase - dramatickýho kritika

Kotas, sedíš furt u tý televize a čumíš do bedny, jak bacil do lékárny, jinak to nejni možný. Kouk jsem na ten program a většinu z těch věcí, co jsou tam napsaný jsem neviděl a vo zbytku jsem ani nečet. Odkud je teda znáš, jedině z pixly. Když se ti to zajídá, tak to prodej, ušetříš za poplatky a třeba se ti ještě v tykvi vylíhne tvůj vlastní rozum. Třeba!

V. Kotas 14.4.2019 11:11

Re: Pro Kotase - dramatickýho kritika

Nevim na co si kde čuměl, ale ty pořady, které nabízejí na Velikonoce už od pátku, opakují napřeskáčku všechny tv stanice už 30let.. Takže se jim člověk nevyhne. A z toho, co nabízejí průběžně, moc velký výběr není, smutné.

P. Jirkovský 14.4.2019 11:18

Re: Pro Kotase - dramatickýho kritika

A čo já hovorím? Tak na to nečum, co je na tom tak těžkýho k pochopení? Běž ven, něco dělej. Já jsem před chvílí přišel domů, vyhnala mě zima a sníh, tak jsem si pustil na Primě českou elitu a už mám šťávy. Tak to vypnu a budu radši mejt vokna.

S. Lazárek 14.4.2019 11:20

Re: Pro Kotase - dramatickýho kritika

Čumět o Velikonocích na telku? Ty vole.....

P. Jirkovský 14.4.2019 11:25

Re: Pro Kotase - dramatickýho kritika

Von mu už před lety uschnul pamihod ....

V. Kotas 14.4.2019 11:44

Re: Pro Kotase - dramatickýho kritika

Velikonoce jsou už od pátku, já držím ́/ctím jenom pondělí - pohanský.

P. Jirkovský 14.4.2019 11:54

Re: Pro Kotase - dramatickýho kritika

Seš statečnej chlap, pravej pohan!

V. Kotas 14.4.2019 12:01

Re: Pro Kotase - dramatickýho kritika

Církev svátky jara předělala na Velikonoce/na svoji potřebu. Stejně tak dopadly i jiné pohanské slavnosti.

I. Širůček 14.4.2019 12:49

Re: Pro Kotase - dramatickýho kritika

Církev? Snad Tiberiovi Římané, ne? Ale církev by toho Krista znovu ukřižovala, kdyby se teď vrátil na zem ...

V. Kotas 14.4.2019 13:02

Re: Pro Kotase - dramatickýho kritika

Ony ty slavnosti/svátky, si k obrazu svému, postupně předělávala každá nově nastoupivší generace/civilizace. S tím ukřižováním máte pravdu.

K. Janyška 14.4.2019 10:44

CO JE TO KOMPOZITIVNÍ TEORIE ?

JSOU TO "STANOVY" LIDSKÉHO SVĚTA, OBJEVENÉ VĚDOU.

Metoda relevantních společenských věd je výhradně kompozitivní, tedy skladná. Viz slavná Kontrarevoluce vědy od nositele Nobelovy ceny A.F. von Hayeka. Vědecké informace jí získané, navzájem provázané a neodporující si, tvoří kompozitivní teorii. Myslíme zásadně a vždy v teoriích, tedy jinak se takový obří soubor nebo dokonce koridor souvisejících vědeckých informací o lidském světě nazvat ani nedá.

Co tedy obsahuje ? Úplně všechno, co věda ví o kulturní evoluci i jejich počátcích, tedy o oddělování našich lidských prapředků ze zvířecí říše a kulturním vývoji světa lidí, tedy světa týkajícího se jen lidského rodu, tedy světa lidského, a principů, na kterých vyrostl a stojí. A to jen a výhradně bez pověr a mýtů, tedy bez náboženských a okultních ohledů, tedy na vědecké bázi.

Čím se tedy zabývá konkrétně ? Vysvětlením motoru kulturního vývoje lidstva, tedy objevem obchodu, coby generátorem zisku a důsledky z něho. Tedy vysvětlením procesu civilizace, coby nástroje přeměny divocha, nejprve v samostatného, od kmene odděleného, jednotlivce a návazným procesem masívní emancipace lidí od kmenového způsobu života vůbec, v občana.

K. Janyška 14.4.2019 10:45

Re: CO JE TO KOMPOZITIVNÍ TEORIE ?

Studuje principy, které k takovému pohybu v čase a v prostoru vedly a vysvětluje je. Vysvětluje vznik civilizačních pravidel chování, lidské mysli, inteligence, lidského rozumu, abstrakce, soukromého práva a zejména vznik a vývoj neustále se souběžně od civilizovaných více k civilizovaným méně rozšiřujícího v čase a v prostoru generátoru všeho lidského, spontánního řádu lidské interakce a lidského světa.

Z toho jasně vyplývá, že člověk není vědomým konstruktérem vývoje lidstva, ale že to je jen jeho aktivita a jsou to spontánní síly, které ovládají vesmír a cokoliv na Zemi. Jejich neosobní souhra určuje svými regulačními, záchovnými a pořádacími vlastnostmi to, co bude a co ne. Nepředstavitelná složitost jejich interakce člověku stanoví meze toho, na co má vliv a co musí ponechat k "řešení" na nich.

Kompozitivní teorie je tedy vždy nejvýše možným věděním lidstva, neboť je neustále vědou verifikována a aktualizována a je česky řečeno skladná a celostní, tedy zahrnující všechny vědecké poznatky z obou větví vědy a tvoří neustále vědou upřesňovaný koridor relevantních vědeckých informací o lidské situaci. Jsou to tedy jakési vědou určené stanovy lidského světa.

K. Janyška 14.4.2019 10:45

Re: CO JE TO KOMPOZITIVNÍ TEORIE ?

Měli bychom vždy, a za každých okolností, respektovat to, co tento nejvyšší intelektuální výkon lidstva, tedy vědy, přinesl.

Bez takového vzdělání, které odhaluje nastavení hranic, které nám spontánní síly neosobně stanovují a určují tedy i možnosti vývoje lidského světa, se neobejdeme. Už proto, že vývoj jde jinudy, než si lidé myslí a nerespektují ho. Proto ony války a proto onen zmar.

Začít se vzděláváním kompozitivní teorií je bezpodmínečně nutné. Vždyť každou aktivitu lidí je nutné tímto věděním poměřovat. Více lidstvo totiž neví a nikdy vědět nebude... Dzp.

R. Neveselý 14.4.2019 10:48

Re: CO JE TO KOMPOZITIVNÍ TEORIE ?

Tapetáři Kadle, ty jsi s tou tvojí vymyšlenou kompozitivní teorií už fakt únavný. Že bys byl ještě větší blboun než Forejt?

K. Janyška 14.4.2019 10:54

Re: CO JE TO KOMPOZITIVNÍ TEORIE ?

Rudočerčný troubo, a už jste ten článek četl ? Nebylo by něco k němu ?

Compositive Theory je Hayekův termín... Dzp.

R. Neveselý 14.4.2019 10:58

Re: CO JE TO KOMPOZITIVNÍ TEORIE ?

Nelži, rudý svazarmovče. Hayek nikdy termín Compositive Theory nepoužil. Kdyby sis jeho díla přečetl v originále, nic takového tam nenajdeš. To bys ale musel umět aspoň trochu anglicky, vrtošivý staříku.

K. Janyška 14.4.2019 11:02

Re: CO JE TO KOMPOZITIVNÍ TEORIE ?

Rudočerná kostelní myši Ilsnere, Svazarm byl váš, lidovců a komoušů. Já byl 3 roky v AMK, založeném v roce 1898.

A vidím, že jste ze svého nevzdělání vzteklý jako rudočerný divoký pes... Dzp.

P. Jirkovský 14.4.2019 10:51

Re: CO JE TO KOMPOZITIVNÍ TEORIE ?

Prokristovydrahýrány ....

K. Janyška 14.4.2019 10:52

Re: CO JE TO KOMPOZITIVNÍ TEORIE ?

Točí se vám z toho palice, co ? Také jsem to tak měl před 25 lety... Dzp.

S. Lazárek 14.4.2019 10:53

Re: CO JE TO KOMPOZITIVNÍ TEORIE ?

Netočí Kadle, tady to tvoje krávoviny nikdo nečte.

K. Janyška 14.4.2019 10:55

Re: CO JE TO KOMPOZITIVNÍ TEORIE ?

Nemáte na to, trdla rudá. Ale nejste sami, jsou vás miliardy, miliardi, bohužel... Dzp.

S. Lazárek 14.4.2019 10:59

Re: CO JE TO KOMPOZITIVNÍ TEORIE ?

Prostě netočí Kadle, nikdo to nečte, smiř se s tím. A jsou miliardi, kteří ani neumí česky, i když jdou právě kolem, a protože ty to zase neumíš přeložit do angličtiny, anžto anglicky neumíš, takže těch tvých žvástů jsou miliardi naštěstí díky jazykové bariéře ušetřeni.

K. Janyška 14.4.2019 11:04

Re: CO JE TO KOMPOZITIVNÍ TEORIE ?

Jste nevzdělaný Vzorný voják rudé ČSLA. Nedá se nic dělat... Dzp.

S. Lazárek 14.4.2019 11:14

Re: CO JE TO KOMPOZITIVNÍ TEORIE ?

Nikdo Kadle.