27.4.2024 | Svátek má Jaroslav


Diskuse k článku

Antipirát Babiš

Předvolební kampaň se nám utěšeně rozbíhá. Můžeme sledovat i bizarní výjevy, na Fialově twitteru se například objevila fotka, jak se protagonisté Spolu zmítají na houpačce v liberecké iQLandii… Momentálně ovšem poutají nevíce pozornosti přestřelky mezi ANO a Piráty.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Varadinková 16.6.2021 18:18

Pendrekem se tady oháníte jenom Vy. Nedokážete se totiž ani držet tématu, ani pochopit pointu. Kriminál není pětihvězdičkový hotel a ani tam ostatně nejsou povinni poskytnout vše, cokoliv si host zamane.

P. Jirkovský 16.6.2021 18:22

Jo. Mimochodem, šlo o vazbu. Tak ho radši nechaj chcípnout hladem, nebo stráví vazbu na kapačkách a stát bude platit jak mourovatej.

S. Lazárek 16.6.2021 18:23

Já jsem chtěl polemizovat s vaším poměrně ostrým názorem, ale poměrně záhy jsem se svými poznámkami skončil v psychiatrické léčebně, asi proto že mám jiný názor. Njn:-)

Kriminál není hotel stejně tak jako vazba není kriminál. On jen nechce jíst maso a možná by drzoun chtěl i své léky.

P. Boublíková 16.6.2021 18:32

Oni mu to maso nutili? Nebo nedostával nic než maso, takže měl hlad?

Chudinka malá.

Jak je to vlastně ve špitálech - když si pacoš žádá veganskou nebo naopak paleolitickou stravu, tak mu ji extra nachystají?

S. Lazárek 16.6.2021 18:36

Další milášek......ve špitálech dostane každý dietu kterou mít má a pokud nechce jíst maso, nikdo ho kvůli tomu k posteli nepřikurtuje. Škoda že si pacoši nemůžou připlácet a musí jíst občas podobnou šlichtu jako borci v krimu a asi bude hůř. Mmch 28.-29.7. vám do Brna přijede velký truck narvaný nejmodernějšími hejblaty týkající se rakoviny prsu, můžete se stavit.

P. Boublíková 16.6.2021 18:42

Dieta kterou mít má = diabetická, šetřící ledviny nebo játra a podobně - píšu zcela laicky, tak doufám, že na tom nebudete rajtovat. Zkrátka dieta, kterou vyžaduje zdravotní stav.

Já se ale ptám na dietu či lépe řečeno stravu, kterou si někdo v nemocnici přeje z důvodu svého smýšlení, zda ji tam dostane. Konkrétně třeba tu veganskou stravu. Anebo svou situaci musí prostě řešit tím, že z talíře vyzobe jen něco a něco nechá.

S. Lazárek 16.6.2021 18:58

Tak to nevím, když jsem tam ležel naposledy obědval jsem infúze ale bude to asi špitál od špitálu a jistě záleží i na tom, kdo mu šéfuje, jestli někdo jako paní Varadinková nebo jako já.:-)

F. Sojka 16.6.2021 19:07

Ono s těmi ortodoxními vegany je to složitý, protože oni "nemohou" ani omáčku s vývarem. Takže je chápu, protože to dodržují opravdu do mrtě a poctivě studují třeba složení, které je uvedený na obalu a vědí, které éčko je "škodlivý".

Že bych jim fandil, coby milovník stejků, pečenejch kachen a vařenejch kolen, to zas ne, ale ten svět se řítí do šedesáti pohlaví, takže něco je asi potřeba skousnout.

Fakt je, že suchá houska je taky řešení, ale nechat někoho o hladu nejde. V podstatě ovšem je fuk jestli vazba nebo výkon trestu, protože princip o který jde je tetožnej. ;-D

M. Varadinková 16.6.2021 18:34

Abyste mohl polemizovat, musel byste nejprve pochopit, o čem se vede řeč. Toho ale zjevně nejste schopen.

Ústav pro mentálně retardované není psychiatrická léčebna.

S. Lazárek 16.6.2021 18:38

Je to přece jednoduché, člověk který nejí maso ho musí ve vazbě jíst, systém mu nedá jinou možnost.

Možná, zrovna v těhle věcech insider nejsem:-)

P. Boublíková 16.6.2021 18:44

To jako fakt? Vězni nesmí nechat maso na talíři a sníst jen přílohu?

To jsou vjecy.

S. Lazárek 16.6.2021 19:00

Vězni dostávají takovou přílohu z které by se jako vegani plnohodnotně najedli? To jsou věci.

P. Boublíková 16.6.2021 19:24

No tak pokud byl ve vazbě nedopatřením, dostane nějaké odškodnění a bude si moct koupit cisternu kokosovýho mlíka.

A jestli půjde do normální basy, tak tam prostě některá práva chybí, například je omezena svoboda pohybu a možná i toho stravování ;-)

P. Jirkovský 16.6.2021 17:59

Teda takhle hloupý a chatrný úvahy už jsem dlouho nečet.

J. Sedlář 16.6.2021 18:10

Zkuste si někdy přečíst něco po sobě. Budete překvapen množstvím.

P. Jirkovský 16.6.2021 18:19

Kecy nějakýho trouby mě nezajímaj. Kdybych se vás zeptal na nějakej příklad, tak budete čumět jak vůl po první ráně a nic.

J. Drobný 16.6.2021 18:39

Kecy nějakýho trouby mě nezajímaj. No zřejmě z toho důvodu po sobě nic nečtete.;-)

J. Sedlář 16.6.2021 20:03

Napovědět nestačilo. Jako příklad bych uvedl pár vašich posledních příspěvků. TRK?

P. Milan 16.6.2021 17:35

Veganská výživa je větší pakárna, než jen nejíst maso.

Na kapli i kaplanovi nic špatného není.

S. Lazárek 16.6.2021 18:01

Já s nimi nesouhlasím, ale respektuju jejich právo nejíst maso, v těhle věcech se asi míjíme.

M. Varadinková 16.6.2021 18:10

Něčí právo nejíst maso nezakládá jinému povinnost mu takovou stravu obstarávat.

S. Lazárek 16.6.2021 18:14

Pokud ho tento takto zásadně omezí na jeho svobodě pak ano. Mohl by taky třeba jíst stejný léky jako ten v sousední cele, ne?

M. Varadinková 16.6.2021 18:22

A moč udrzite?

S. Lazárek 16.6.2021 18:25

Udrzim, s tím máte problém hlavně vy. A moč udrzite?

M. Varadinková 16.6.2021 18:28

Protože téma zjevně neudržíte. Odkláníte k lékům, pendrekům, nechápete podstatu sděleného.

S. Lazárek 16.6.2021 18:39

Zajímavé, já si to samé myslím o vás. Kdo nás rozsoudí?

P. Boublíková 16.6.2021 18:25

Existuje velké množství různých speciálních diet či "strav", kromě vegetariánské a veganské třeba raw strava, makrobiotická strava, strava podle krevních skupin a bůhví co, je toho hrozně moc. Kdyby měli v base vařit každému podle jeho přání, tak by se se asi zbláznili.

Víc by mě zajímalo, zda jsou schopni poskytovat dietu podle zdravotních problémů (třeba bezlepkovou).

S. Lazárek 16.6.2021 18:32

On jen a pouze nechce jíst maso, chce chroupat kedlubny a klíčky a to je vše. Já bych mu to poskytl, zatímco vy a paní Varadinková ne. OK a to je celý příběh.

Bezlepková? Víte jak je to drahý? Já s tím problém nemám, jistěže ano, možná s tm bude mít opět problém paní Varadinková, s tou to proberte:-)

P. Boublíková 16.6.2021 18:35

Jak píšu vpředu, myslím, že mu snad maso nikdo nenutil a že kromě masa dostával i jiné potraviny.

Ale mohu se mýlit - třeba v lochu nic než maso nikdo nedostane.

J. Anděl 16.6.2021 18:23

U tohoto tématu je navíc logické, že budou hodně různé názory.

Můj pohled : důležité je, co na to právo. Jak se dívá na vazbu, jak na vězení, co občanům garantuje. To pak holt stát musí dodržet. Jinak by to nebyl právní stát. Takže i vařit veganská jídla, pokud to pro něj je stejná kategorie jako třeba modlitba. Protože stát v tomto případě za jedince přebírá zodpovědnost (btw proto jsou pravicovější pokuty a trest smrti ;-)

). Jak jde čas, docházím k názoru, že by člověk svým svědomím neměl druhým přidělávat práci. Jenomže co čekat od extrémního levičáka? :-)

Já sám jsem v mládí svým vegetariánstvím taky lidem přidělával práci. Protože to znám, formovalo to můj současný názor na věc.