6.5.2024 | Svátek má Radoslav


Diskuse k článku

Aktuální výročí

Pokud dnes někdo aspoň nějak vnímá korejskou válku, pak je to z perspektivy televizního seriálu M.A.S.H. Ten svého času otočili na Nově třikrát, všech 256 dílů, jenže ono je to zase čtvrt století. A navíc si i tenkrát spousta lidí myslela, že se to odehrává ve vietnamské válce.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
F. Doušek 26.6.2020 17:39

Ramlice, co jiného.

J. Drobný 26.6.2020 18:07

To asi těžko! Praxe, kdy se dosadí na vedoucí místo mladé nic neumějící koště, se tu praktikuje nejméně 20 let. Zřejmě proto jsme ten Západ ještě nedohnali!:-/

P. Jirkovský 26.6.2020 17:34

Páni Matuška a Staronový ho taky nesledujou a jakej maj fest názor na něj!

P. Staronový 26.6.2020 17:40

Jak jste na to přišel? Že blbne Hájková, to je normál, ale u vás bych čekal, že se alespoň optáte, než plácnete lež.

P. Jirkovský 26.6.2020 17:42

Docela bych se vsadil, že jste tu několikrát napsal, že vemeno nesledujete, že si nebute kazit nedělní voběd, nebo něco v tom smysku. Pokud jsem se splet, tak se omlouvám.

P. Staronový 26.6.2020 18:01

Sázku byste prohrál. Já ho znám ještě z české BBC a ačkoliv v současnosti skutečně moderuje a zve hosty jak vemeno, tak já chci být informován (a mimo to obvykle tou dobou vařím a to nejde ani číst, ani kibicovat na webu. Nesleduji ten jeho Fokus, či co to je. Takže, co jsem napsal je založeno na mém mnohokrát potvrzeném dojmu z dotyčného.

P. Staronový 26.6.2020 18:03

Naopak se nevyjadřuji k tomu Xaverovi, toho vůbec neznám. Slečnu Lipovskou jen z jejích ekonomických článků, ty bývají rozumné.

J. Václavíková 26.6.2020 17:36

Taky jsem na to narazila, dost dobrý popis současné situace.

M. Varadinková 26.6.2020 17:05

Zraje Amerika k novému Hitlerovi?

Tak dlouho budou vyvádět, rabovat, vraždit bílé (na jejichž životech prý nezáleží) i černé (na jejichž životech prý záleží, jenže jak na kterých) a zakazovat zásah policii, ničit sochy, rušit hymnu. přepisovat historii.... až se objeví nějaký nový sekáč, který se nezakecá, vyhraje volby a zavede pořádek.

M. Ilsner 26.6.2020 17:24

Zatím se objevili jen samí prďolové. Ale kdyby se našel někdo, kdo se udělá pořádek, bylo by to pro Svět velmi prospěšné.

M. Němec 26.6.2020 17:28

Ano, Amerika už měla několik starých Hitlerů a teď spěje k novému.

Všech 330 miliónů Amiků nedělá nic jiného, než že rabují ( to dělali při povodních v New Orleans taky a s barvou kůže to nemělo nic společného ), vraždí bílé (kdy , kde ?) a černé, zakazují zásah policii , ničí sochy ( asi 2 ), rušej hymnu ( neděje se, jen to nějakej pitomec někde řekl veřejně ), jo, a přepisují historii. ( už přepsali 2 stránky jedný kuchařky ).

A všech deset miliónů Čechů střílí lidi v nemocnicích, tonou v rozbouřených říčkách, po setmění se nedá vyjít nikde na ulici, nebo budete přepadeni ( viz Polívka ), vražděj malý holčičky ( viz Anička ), jezděj vožralí nebo zdrogovaní autem před policií a imrvére remcaj .

J. Václavíková 26.6.2020 17:37

Řekl jste to, co já, jinými slovy, ale stejně je to marný. Chybí úchopové instrumentárium.

J. Anděl 26.6.2020 17:39

Ze zpravodajství ČT, I-dnes nebo Lidovek to přesně tak vypadá :-)

J. Václavíková 26.6.2020 17:42

No právě. Ovšem místní vědí, že je třeba to brát s odstupem. Nevím, kde se bere ten pocit, že titulky zahraniční musí brát jako přesný popis tamní reality.

J. Anděl 26.6.2020 18:56

Nejde o přesný popis reality. Ale je to přesný popis mediální reality a ta má zprostředkovaný vliv i na tu realitu lidského světa. Nevidím nic špatného o tom diskutovat a třeba se i hádat, jestli nám přijde na místě vymlátit kvůli nesouhlasu s policejním zákrokem sousedův krámek. Nebo se přít, jestli záleží jen na životech černých, nebo jestli je věta "na životech bílých záleží" rasismus a urážka černých. Atd.

Demonstranti obviňují celou rasu z nějaké viny a mně to připadá chorobné a nebezpečné, jako že už to tady před to lety bylo. A svět je prostě globální, sociální sítě jsou globální, jejich hlášky a výkřiky nejsou omezené jenom na území USA a jejich reálie, pro nás možná vzdálené a nepochopitelné.

J. Anděl 26.6.2020 17:36

Jen jestli to nebude Novej Pořádek, po kterým ti demonstrující volají :)

V. Zadák 26.6.2020 17:00

Ze světa železnice

Liberecký a Královéhradecký kraj chtějí o půl hodiny zkrátit dobu jízdy rychlíků mezi oběma krajskými městy. Podmínkou jsou ale další opravy tratě a nasazení lepších vozidel než dosud. V tiskové zprávě to dnes oznámil Liberecký kraj. Mezi Dvorem Králové a Libercem by se podle představ krajů měla doba jízdy zkrátit ze dvou hodin na hodinu a půl.„Takto podstatné zrychlení bude možné dosáhnout díky nasazení vozidel s vyšší dynamikou jízdy,“ uvedl kraj v tiskové zprávě.

Pan liberecký radní Sviták opět ukazuje jaké je trdlo. Takovou úsporu času nedosáhne ani kdyby trať elektrifikoval. Toho lze dosáhnout pouze zvýšením traťové rychlosti, což znamená revitalizací a napřímením.

V. Pavelka 26.6.2020 17:01

no ,a?

F. Doušek 26.6.2020 17:45

Trdlo jste vy. Sviták NENÍ liberecký radní.

F. Marousek 26.6.2020 16:42

Chce to kompromis. Šedé slepecké hole, všechny figurky v šachu šedé, trefu do šedého, Bílý dům na šedo, šedé svědomí, šedá kronika........jen ten sníh, uhlí a bílou myš to chce dořešit...na tom záleží.

M. Němec 26.6.2020 16:18

Toho bohdá nebude, aby USA měly hymnu od nějakýho Angličana.

Notabene s potrhlejma výkřikama jako " no possessions" nebo "no religion" !

In God We Trust a doláče máme ze všeho nejradši.

J. Anděl 26.6.2020 16:22

No možná toho bohdá bude, ale přiznám se, že to opláču.

Sajuzu něrušímího je taky škoda, ale ti si aspoň nechali hudbu.

I. Kellner 26.6.2020 16:32

Tak někdy loni po hokeji zpívali po výhře hymnu, ale textu nešlo moc rozumnět, páč tak zhruba půlka zpívala starý a půlka nový text.

J. Anděl 26.6.2020 16:41

Njn. Já furt čekám, kdy začnou hromy divobít a vono nic :-)

V. Hájková 26.6.2020 16:48

To já mám aké tak! Jen na rozdíl od Vás mně ta ruská hymna VUBEC - nechybí! Nezpívala se v ní ta lež o ""svobodných"" republikách?

J. Anděl 26.6.2020 16:58

Mně nechybí ta doba, ale píseň je to dobrá.

Ta nová taky.

I. Kellner 26.6.2020 17:03

Nejlepší byla Kaťuša. To byla síla! To měl čoek hned chuť střílet do vzduchu, zavraždit cara a vyrazit osvobodit lidstvo.

V. Zadák 26.6.2020 17:10

https://www.youtube.com/watch?v=WWysn_psHAA

Боже, Царя храни

V. Zadák 26.6.2020 17:19

Dodatek: Vlajka ukázaná v záběru není vlajkou ruského imperia. Ta byla černo-žluto-bílá. Současná ruská vlajka je vlajkou Prozatimní vlády.

V důstojnickém sboru se mihnul generál Przewalski. Biologický otec Stalina.

P. Staronový 26.6.2020 16:33

Lze důvodně předpokládat, že by to Trumpovi nahnalo nějaké voliče. Pokud by to mohla napáchat Sněmovna bez Senátu.