28.5.2022 | Svátek má Vilém


Diskuse k článku

A co Obst?

Kauza Čunek - aspoň ta původní - je, zdá se, ukončena a zatímco opoziční politici zuří a novináři nešetří slovy o pachuti v ústech či politické manipulaci, vláda Mirka Topolánka má slovy premiérovy tiskové mluvčí konečně nám tak dobře známý "klid na práci".

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
omaha 10.8.2007 1:33

Re: Re: Re: duveryhodnost Salichova

Zřejmě študoval s koloťukem!

Dag Badman 10.8.2007 1:15

Re: proroctvi slepeho mladence

My jsme rodina poctivých padouchů, to individuum k nám laskavě netahejte ;-€;-O

Buvol 10.8.2007 1:13

Re: Re: Re: Re: Doufám, že přes všechny snahy zamést tento případ pod koberec, skončí Cunek tam, kam patří, totiž v kriminále!

Asi tak ...l

mik 10.8.2007 1:10

Obstovi = podivna familie

tento clanek neni vubec o Cunkovi ale o Obstovi. Prasarny spachane Obstem tykajici se Cunka a Hucina jsou vicemene zdokumentovany. Prasarny jineho Obsta, prozmenu toho z fotbaloveho svazu, taky. Samozrejme jen shodou okolnosti jde o pribuzneho, jen shodou okolnosti je taky za sve prasarny nepotrestatelny, jen shodou okolnosti jde taky o kovaneho bolsevickeho kadra. Samozrejme totalni bezcharakternost a mafinaske metody nejsou teto rodine vlastni, jde je o shodu okolnosti. ;-D ;-D ;-D

Martin 10.8.2007 1:06

idol salichov

Státní  zástupce v Jihlavě Salichov se zase nechal slyšet, že prý mně z minulosti nezn 

á. (Již zapomněl, že "dělal" můj případ neoprávněného zatčení a uvěznění na PZ 

S z 21.8.1989, kdy se mi doposud nedostalo požadovaného odškodnění. Stejně tak 

 i policajti Dospěl a Růžička si již nepamatují, že mě předváděli k výslechu S 

tB.) 

deus ex machina 10.8.2007 1:03

proroctvi slepeho mladence

Cunek ja od pohledu takovy hostapler, ze se nutne musi ve skrini drive ci pozdeji objevit nejake Monicino triku. V mlhach sve sklenene koule vidim vystrovatele Sosovicu, ktery vyzve poskozenou Urbanovou, aby si vzpomnela zda na vytazenem udu Cunkove nebyla nejake zvlastnost. Ta si vzpomene na nejaky detail, treba skvrnu velikosti mexickeho dolaru, a pri ohledani tam skutecne bude nalezena. Cunka jeste cekaji horke chvilky.

Martin 10.8.2007 1:00

Re: Re: Re: duveryhodnost Salichova

Jako prokurátor byl členem KSČ a podle některých antikomunistů pronásledoval signatáře Charty 77. „Byl to právě soudruh Arif Salichov, který nelítostně pronásledoval na sklonku Husákova režimu signatáře Charty 77,“ napsal architekt Pavel Hrůza na stránkách Necenzurovaných novin.

Martin 10.8.2007 0:45

Re: Re: Re: duveryhodnost Salichova

mate nejaky halucinace

Martin 10.8.2007 0:44

Re: Re: Re: duveryhodnost Salichova

vyrok pana Salichova

"To je nepřípustné, kromě obviněného a obhájce nemá nikdo právo spis vidět." Tady neni ani slovo o tom, ze pravo umoznuje nahlednout do spisu za urcitych podminek, ktere ale nebyly splneny. Tady pan Salichov jasne rika, ze nahlednuti do spisu je nepripustne.

vlk 10.8.2007 0:43

Myslím, že jsem to nepopletl,

ale hádat se nebudu, nestojí to za to. On toho také navykládal dost na různých rozhovorech - pokud mi to však utkvělo v paměti blbě, omlouvám se...

...ovšem mohl bych napsat jiné případy, tedy obecný povzdech neodvolávám :-)

chuchvalec 10.8.2007 0:41

Re: Re: Re: Doufám, že přes všechny snahy zamést tento případ pod koberec, skončí Cunek tam, kam patří, totiž v kriminále!

Cínofý, Olofěný, zavšit!  Médený, Šélesný, zavšít!

nosál 10.8.2007 0:41

Re: Re: duveryhodnost Salichova

áááán už se ná ozvali studovaní právníci bojující za práva policiie a státních zástupců. Jen zak dál, chlapci,ať víme,jak vám to myslí...Takže vyšeřovat někoho za údajný zločin z roku tuším2002 a hledat v roce 1969 tomu říkám právo.Ovšem bolševické, že pane právníku Martine, co?

vlk 10.8.2007 0:40

Budiž, ale na druhou stranu vah

lze položit fůru dokumentovaných případů, kdy si policie ani soudy nedělali zcela zjevně žádné problémy s evidentně nesmyslnými kauzami, neskutečné délky trvání soudních sporů a podobně.

Jistě, pokud člověk má čas a peníze (hodně času a peněz), může nakonec dosáhnout i u našich soudů svého (svého, to nemusí to být zrovna správné:-). Normální člověk si však nemůže dovolit ani vyhazovat statisíce či milióny za právníky, ani sporu věnovat kus života. To je prostý povzdech, politiku v tom nehledejte...

Jenda 10.8.2007 0:39

Re: Re: duveryhodnost Salichova

Otazka zni jestli je at uz pri jakkoli dobre vuli mozne vymyslet nejake to "pravo" k jehoz uplatneni pani Urbanova onen posudek nutne potrebovala. Ono to "jen pokud je toho třeba k uplatnění jejich práv" tam neni zbytecne. A jde prave o to jestli nejaky takovy duvod pro ono poskytnuti kopie existuje. Pokud ne, tak vysetrovatel zakon porusil.

Haf 10.8.2007 0:37

Vrána vráně voko nevyklove

Bolševik bolševika podrží. (bez nich by SZ zaniklo)

 Vondruška je vyjímka, už byl neudržitelnej.

marv 10.8.2007 0:35

Radio Jerevan

Já jsem slyšel něco jiného:

1) kdyby to šlo k soudu, táhlo by se to několik let

2) kdyby nebyl (Čunek) ve ve vysoké poilitice, vůbec by tato aféra nevznikla

p.s. lidovce jsem nikdy nevolil a bohdá volit nebudu, ale taky mi to tak připadá ...

Jenda 10.8.2007 0:35

Re: Aniž bych posuzoval Čunkovu vinu,

Vzhledem k tomu, ze tohle byl od zacatku totalne zpolitizovany pripad tak bych s jeho hodnocenim souhlasil. Kdyby nebyl ve vlade (a tudiz nemel nekdo zajem na tom zaridit presun jeho pripadu od statniho zatupce zobajiciho z ruky KSCSSD k zatupci zobajicimu z ruky koalici) tak by se na nem Obst vozil jeste hodne dlouho. Nejmin do te doby nez by odstoupil ze vsech funkci a zmizel z medii.

Jenda 10.8.2007 0:31

Re: odvolaci proces

I kvuli tomu haraseni na cimburi bych Urbanove neveril ani slovo. Ovsem jsem fakt zvedavy co si jeste navymysli.

Martin 10.8.2007 0:30

Re: duveryhodnost Salichova

Státní zástupce je oprávněn vyjádřit názor, že poskytnutí kopie posudku považuje za netaktické, ale vyšetřovatel v žádném případě po formálně procesní stránce poskytnutím kopií nepochybil a je na něm, jak zdůvodní která práv svědkyně Urbanové přitom vzal konkrétně v úvahu.

Argumentace pana státního zástupce nese silné podezření z výkladu fraudem legis (Zjednodušeně přeloženo: zlovolné překrucování právní normy v rozporu s jejím skutečným smyslem. Zde například opominutím závěrečné věty jež a linea souvisí s předchozím textem ustanovení ).

Jedná se o velmi závažnou věc. Dostáváme se zde k otázce, zda není ze zneužití své pravomoci podezřelý naopak pan státní zástupce, pokud má skutečně v úmyslu kriminalizovat vyšetřovatele pro jeho jednání, které bylo v souladu se zákonem.

Martin 10.8.2007 0:30

duveryhodnost Salichova

okopiruju sem zajimavy nazor

Pro tuto aféru je příznačná následující skutečnost. Podle sdělení tisku se měl jihlavský státní zástupce Arif Salichov vyjádřit v tom smyslu, že je vyšetřovatel Milan Šošovička podezřelý ze zneužití pravomoci veřejného činitele tím, že poskytl svědkyni Marcele Urbanové kopii znaleckého posudku k její věrohodnosti. Problém je v tom, že je toto tvrzení pana dozorového státního zástupce v přímé kolizi s trestním řádem. Vzniká proto otázka, zda má pan státní zástupce mezery ve svém právnickém vzdělání, nebo zda záměrně klame veřejnost. Obě možnosti jsou bohužel stejně tristní.

Trestní řád v ustanovení § 65 odst. 1 kodifikuje, které osoby mají zákonem zaručené právo nahlížet do spisu a pořizovat si kopie. Mezi těmito osobami svědek uveden není a nemůže se proto tohoto práva domáhat.

Jenže poslední věta předmětného ustanovení zní takto: „ Jiné osoby tak mohou činit se souhlasem předsedy senátu a v přípravném řízení se souhlasem státního zástupce nebo policejního orgánu, jen pokud je toho třeba k uplatnění jejich práv.“ (například práv zaručených ústavou, nebo jako listinný důkaz pro občanskoprávní, či správní řízení a pod.) Podle citovaného ustanovení trestního řádu byl vyšetřovatel Milan Šošovička oprávněn umožnit svědkyni nahlížení do spisu a poskytnout jí kopie. Toto není právní názor, ale fakt přímo vyplývající z dikce příslušné právní normy.

Je pravda, že z taktických důvodů nejsou svědkům v přípravném řízení (až na vzácné výjimky) poskytovány kopie protokolů o jejich výpovědi. Je tomu tak proto, aby se svoji výpověď „nenaučili“ před výslechem v jednání před soudem, případně jí „nekonzultovali“ s jinými svědky. Není však jasné, jak může věrohodnost vlastního obsahu výpovědi svědka ovlivnit znalecký posudek o jeho věrohodnosti.

tento pravni system neni schop 10.8.2007 0:25

ad kauza Hucin

Obst byl v kauze Hucin pouze sekundar, primarkou byla jista JUDr. Sormova ci Sromova. Dlouho jsem mel ve veci jasno - Hucin je rytir bez bazne a hany. Lec jeden chartista me zvyklal:

http://www.lidovky.cz/narcis-hucin-zneuziva-demokracii-dqq-/ln_noviny.asp?c=A070723_000004_ln_noviny_sko&klic=220479&mes=070723_0

Ted jsem na tom jako s Kajinkem - vpodstate nevim nic jiste. Bohuzel existuje i moznost, ze soudy u Hucina chteli mit uz klid a pokoj na praci.

vlk 10.8.2007 0:23

*pardon, souzen, ne jenom obviněn...

vlk 10.8.2007 0:15

Aniž bych posuzoval Čunkovu vinu,

zaujala mne jeho vlastní slova o tom, že kdyby nebyl ve vládě, tak:

1) vyšetřování by se táhlo 5 let

2) určitě by byl obviněn

Což nastoluje velmi zajímavé otázky a fascinuje mne, jak tohle vůbec může říci a že to s nikým ani nehne. Máme zřejmě dva soudní systémy, jeden pro pány a druhý pro kmány. Což o to, na chudý lid přísnost muší bejt, ovšem takhle veřejné přiznání... Ne druhou stranu - je nutno mu přiznat, že vzhledem k předchozí kariéře lokálního politika ještě zcela neztratil kontakt s realitou.

Po desetiletích budování beztřídní společnosti je v nás norma nerovnosti před zákonem zažraná jako v koze ;-|

Buvol 10.8.2007 0:14

Re: Re: Doufám, že přes všechny snahy zamést tento případ pod koberec, skončí Cunek tam, kam patří, totiž v kriminále!

... a dal bych ho s tebou na celu ...

cunkujida bude trvat az do vol 10.8.2007 0:13

odvolaci proces

Vsichni modri, zeleni a cerni ptaci hlasite zpivaji, ze Kauza Cunek je uzavrena. Neni tomu tak - existuje prezkoumavani ze zakona a stiznosti. Zatim oznamilo stiznost zastupitelstvi v Prerove. dalso stiznost poda ta Urbanova jako poskozena (soucasti bylo haraseni), dalsi stiznost vysetrovatel Sosovicka jako pomluveny. Stiznosti bude setrit krajske zastupitelstvi pro jizni Moravu, Severni Moravu, Vrchni v Olomouci, Nejvyssi...

kacir 10.8.2007 0:12

Cunek je a bude lilie

Cunkovi se nic nestane......na to vemte jed !!! Minimálně do doby , co bude fungovat tahle koalice.

A bolševik Salichov Velkohubý ? tomu skutečně nemůže normální člověk věřit ani slovo, snad jen jeho rudoši...

karel 10.8.2007 0:10

Re: Doufám, že přes všechny snahy zamést tento případ pod koberec, skončí Cunek tam, kam patří, totiž v kriminále!

nomen omen

Buvol 10.8.2007 0:07

Doufám, že přes všechny snahy zamést tento případ pod koberec, skončí Cunek tam, kam patří, totiž v kriminále!