18.9.2020 | Svátek má Kryštof


Diskuse k článku

39 do voleb

Devětatřicet subjektů usiluje o uplatnění v Evropském parlamentu. Posledně to bylo o jedno uskupení méně, účastnilo se osmnáct procent voličů. Ta čísla nabízejí groteskní interpretace. Je příliš laciné se k nim uchýlit

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Forejt 6.4.2019 13:15

Re: Volit do EU půjdu

stále jsou lidé, kteří mnoho nechápou a nerozumí legraci....že Neveselý ???

R. Neveselý 6.4.2019 15:04

Re: Volit do EU půjdu

Právě že já jsem přesně pochopil - na rozdíl od Kaina - že si pan David dělá legraci. A jen forejtové mě nepochopili, že???

J. Havelka 6.4.2019 12:02

Martin Jaroš

Jen taková drobnost, ale podle mě docela důležitá. Kauzička dne - média píšou, že Piráti v Praze moc cestujou. Piráti se hájej, že těch cest vůbec nebylo moc a že nestály zas takový majlant. Zvlášť když tu jednu komplet platil Tchaj-wan.

1. Cestování u politiků mi vůbec nevadí, naopak ho maximálně podporuju, protože cesty rozšiřují obzory.

2. Částka vynaložená Piráty mi nepřijde přehnaná.

3. Manželku bych teda s sebou nebral, roli první dámy chápu u prezidenta, v menší míře u premiéra, vůbec ne u primátora. Chápu, že na tohle budou indivindi názory, já svou paní taky miluju a tahám ji s sebou všude (za svoje), ale člověk se nemůže divit, že to média trošku vyprovokuje.

4. Ale to hlavní! Mně na tom paradoxně nejvíc vadí to, že to platil ten Tchaj-wan - a že se tím ještě chlubíme či hájíme. Podle mě by cesty našich představitelů (stát či město) NEMĚLA platit druhá strana. To už je lepší zacálovat si to z našeho.

J. Havelka 6.4.2019 12:02

Re: Martin Jaroš

Nechceme, aby cesty prezidenta platila Čína. Kdyby Čína kompletně zatáhla nějaký výlet našemu prezidentovi nebo premiérovi, tak se z toho strhne haló. To vám garantuju. Všichni bychom tu psali (a já taky!): "no jó, to je jasný, to proto oni na pokyn Číny vykazujou Tchaj-wan z konferencí, jsou koupení".

A úplně stejně nechci, aby primátorovi celou cestu platil Tchaj-wan. V zahraniční politice neexistují věci "zdarma", všechno má nějaký účel. I když máme třeba TW radši než Čínu a primátora radši než prezidenta, tak musíme být fér. Protože pak někdo může klást otázky - třeba právě o té účasti na investičních konferencích. Nedělejme sami to, co nechceme vidět u Zemana.

Můžu vám třeba říct, že automobilky často berou novináře na pěkné výlety, kde jim představují nová auta. Většina jede celá nadšená. Jen některé noviny - je jich málo - řeknou: hele, my tedy pošleme našeho člověka, ale všechno si zaplatíme sami, od letenky přes hotel po večeře. Sám jsem to zažil. A můžu vám říct, že právě v těchto novinách chci číst recenze těch aut.

Omlouvám se za nezvykle krátký příspěvek! :-) Cestování zdar!

F. Doušek 6.4.2019 13:24

Re: Martin Jaroš

Ste mi připomněl loňskou (nebo předloňskou?) kauzu pardubických radních propíranou medii, kteří vyjeli do Jihoafrické republiky na safari zkoumat, jaké tam mají zkušenosti s odpadovým hospodářstvím.

P. Spáčil 6.4.2019 12:06

Re: Martin Jaroš

Sice psali, že to údajně platil Tchaj-wan ale v novinách se objevilo, že ten výlet 4 hrdliček stál 300.000,-

J. Havelka 6.4.2019 12:08

Re: Martin Jaroš

To jsem nezachytil, kde to psali?

P. Boublíková 6.4.2019 12:13

Re: Martin Jaroš

https://www.idnes.cz/praha/zpravy/problemy-magistratni-koalice-zdenek-hrib-pirati-zahranicni-cesta.A190405_468393_praha-zpravy_rsr

300.000 stál výlet do Frisca.

J. Havelka 6.4.2019 12:44

Re: Martin Jaroš

Díky vřelé..

F. Doušek 6.4.2019 13:25

Re: Martin Jaroš

Tam však pirát načerpal něco umělé inteligence, říkal.

P. Hofman 6.4.2019 13:48

Re: Martin Jaroš

Tak tady píše Jaroš o něčem, o čem nic neví.

1. Mnohé cesty politiků (dokonce i byznysmenů) na pozvání jasně vyžadují i partnera/ku, dokonce bez něj je to trochu problém, neb se té akce pak nemůže zúčastnit partner/ka hostitele. Partneři/ky mají vždy z větší části zcela jiný program.

2. Veškerý oficiální program hradí strana, která zve.

3. Pouze vlastní program si hradí host (kromě ochranky hostitele, té se zbavit nemůže).

4. Jsou-li zváni politici bez účasti partnera, není problém si adekvátní část zaplatit ze svého. Nechápu, proč by za takových podmínek nemohl jet i partner/ka.

J. Laurin, Ing. 6.4.2019 11:36

Volby do EUsojzuzu...

V referendu jsem hlasoval proti vstupu, a tak by bylo nelogické, abych do toho spolku s absencí demokracie volil....Cēterum autem cēnseō, Carthāginem esse dēlendam.... a to nějakejma volbama ve státě s 21 mandáty nejde.. A tak soudruzi bojujte.. Dobře se bavím...

P. Forejt 6.4.2019 11:44

Re: Volby do EUsojzuzu...

já z toho mám také prču, takže nejste sám .....a ten spokojeně kandidující David Rath to vše jen korunoval .....n-tsssss

R. Neveselý 6.4.2019 11:53

Re: Volby do EUsojzuzu...

Vy dva chytrolíni jste hlasovali proti? Maastrichtská smlouva špatná nebyla a my jsme vstupovali do jiné EU než nynější. Nezbývá než obdivovat, jak jste byli z Moskvy informováni. Rozjebat EU Lisabonskou smlouvou dokázali totiž takoví pitomci, jako vy dva.

F. Doušek 6.4.2019 11:57

Re: Volby do EUsojzuzu...

Toto vaše vyjádření odkrývá vysvětlení, proč ji nakonec VK podepsal.

P. Forejt 6.4.2019 13:19

Re: Volby do EUsojzuzu...

plácaj nesmysle Neveselý .... není totiž rozdílu mezi Evropou 1939, 1968, 2004 ... a tou nynější. Je to porád stejný schweinerei ....

Jedině my Západoasiaté, kteří ovládáme marxismus v tom umíme chodit.

M. Prokop 6.4.2019 11:32

Pro pana Lazárka, zavítá-li

Níže (9:21, 9:31) jste mne ptal, zda uvedené nešvary ustanou vystoupením z EU.

Takže odpověď, ad jedna, vystoupením z EU by zmizel bruselní zdroj, který by plně nahradil nějaký místní zdroj, neb liberalismus a minimální stát nepatří k zdejším tradicím ani přáním zdejších voličů. Ad dvě, celá otázka je zbytečná, protože já jsem zde nikdy nepropagoval czexit, právě z výše uvedeného důvodu.

S. Lazárek 6.4.2019 11:43

Re: Pro pana Lazárka, zavítá-li

Ano, i to tam píšu, vystoupením z EU sice zanikne byrokratický zdroj bruselní, ale druhý den nastoupí byrokratický zdroj pražský, stejně "kreativní", ne-li v některých aspektech kreativnější, než ten plvodní. Takže z mého pohledu to je z bláta do louže. Hodně se tu píše o osekávání osobních svobod. PO EU jezdním na občanku, nikdo se mi na hranicích nehrabe v kufrech a nečekám tam hodinové fronty, opravdu nevím o jediné mojí svobodě, o kterou bych díky EU přišel a která by se mi vystoupením navrátila. Kromě smrti není ideální a já prostě věci jako zákaz žárovek, či výkonných vysavačů nebo dalších blbostí nijak neprožívám, je mi to víceméně ukradené, jsou důležitější věci na světě.

M. Prokop 6.4.2019 11:59

Re: Pro pana Lazárka, zavítá-li

Ty osobní svobody ještě jakž takž fungují, i když snahy o jejich omezení už se také objevují, ale ne díky, ale vinou EU máme přehnané bankovní regulace, platíme za energie více, než by bylo nezbytné (OZE, provedení je blbé místním nařízením, ale nutnost zavedení je z EU), biopaliva, prasící motory, zdražující potraviny i ty pohonné hmoty je taky povinný nápad z EU, i ty žárovky a vysavače zrovna nepřispívají, je to jedno k druhému a kdybych se neodebíral vařit, nepochybně bych našel i další.

Schengen jo, jsem jeho jednoznačným stoupencem, ovšem za podmínky důsledného střežení venkovní hranice, což se nějak nedaří.

Prostě, není každá kritika EU snahou o vystoupení, to jsem zde psal už mockrát.

F. Doušek 6.4.2019 11:59

Re: Pro pana Lazárka, zavítá-li

Některá nařízení EU si naši byrokrati navíc ještě převedli do místních poměrů a zpřísnili je.

P. Forejt 6.4.2019 11:16

D1 dostala přezdívku

Ťokův průsmyk .....v zimě zasněžený, na jaře popadané stromy, v létě kvůli henté modernizaci zase kolony .....n-tssss

J. Laurin, Ing. 6.4.2019 11:30

Re: D1 dostala přezdívku

..zaplať Pán Búh, že Vám ji Komunisti postavili....

M. Prokop 6.4.2019 11:34

Re: D1 dostala přezdívku

Stavět ji začali už kapitalisti. Těm v tom ovšem zabránili nejdřív nacionální socialisté (nacisté), později socialisté internacionální (komunisté). Když se k tomu potom komouši přece jenom rozhoupali, bylo už sakra pozdě.

P. Jirkovský 6.4.2019 11:37

Re: D1 dostala přezdívku

Prokristovydrahýrány ....

R. Neveselý 6.4.2019 11:46

Re: D1 dostala přezdívku

nezoufejte, pan inženýr je podle všeho na palici :-)

R. Neveselý 6.4.2019 11:45

a ještě takto

- drcálnice

- schody do Prahy

- ementálštráse

- rozjebahn

V. Kotas 6.4.2019 12:29

Re: D1 dostala přezdívku

Za ty popadané stromy na dálnici, respektive 14h. stání aut v koloně, už měly padat hlavy jak na hejtmanství Vysočina, tak u dálničních cestářů a policie. A vše zase museli nakonec odřít hasiči !

J. Schořík 6.4.2019 11:12

Konečně někdo jenom nekritizuje! Chválit! Chválit! Miloše.

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/dost-bylo-zesmesnovani-tady-je-to-nejlepsi-z-naseho-prezidenta-69694?seq-no=1&dop-ab-variant=2&source=article-detail

P. Jirkovský 6.4.2019 11:34

Re: Konečně někdo jenom nekritizuje! Chválit! Chválit! Miloše.

Jsem celej dojatej, jakou ten Zeman má skvělou pověst v národě. Hlavně u uřvanejch tesiláků a paní hejtmanky, která se vod tý jedný věty na papíru ani nemohla utrhnout. K to u meteorolog "Ringo" a proctolog Ovčáček, zkrátka v kolektivu oblíbenej.

J. Franke 6.4.2019 11:42

Re: Konečně někdo jenom nekritizuje! Chválit! Chválit! Miloše.

Můj kamarád se chlubí tím, že volil Zemana, ale v očích mu vždycky zajiskří, takže mám pocit, že jen provokuje, aby vytočil ty kolem. Až se mu to povede, spokojeně se šklebí a argumenty odpůrců Zemana se od něj odrážejí jako míčky u tréninkové stěny vedle tenisových kurtů.